Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586873 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2130 Dátum: 2014.07.26 20:15:02 »
Nem vitatom, hogy már annyi, de kb 1 éve néztem hozzá aksit, akkor az árgép 5690-5990Ft-ért hozta a gyári aksiját. Végül 2800-ért vettem egy utángyártottat. Plusz a 690Ft szállítási klts...  :flowers:
Namost, a mostani telcsimez az Apple szervizben 3990Ft az aksi. Nyilván 1400-ért Ebayről rendeltem, házhoz szállítva. :cool2:
Samsung Oktogonnál 4 rongy az akksi. Mellesleg ha az Apple-höz is annyi, én azt vettem volna meg... Gyakorlatilag minden kínai akksi 1 év után felpúposodik és ha kinyírja a telefont, akkor szívás van... :nonono: Láttam púposodni a K750-em, apu K700-ának, az S2-mnek is a hátlapját a kínai akksi miatt. Leszoktam róluk, inkább alszom jól. :)
         

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Telefonok
« Válasz #2131 Dátum: 2014.07.26 20:21:48 »
Svajcban olcsobb?  :eek: Mert sem olaszoknal sem az usaban nem ezt tapasztaltam. Irgalmatlan penzbe kerul a telefonalas es adatforgalom amerikaban  :wacko:


ingyen telefonálok magyarországra vonalasra. (0.25chf a kapcsolási díj, aztán amíg le nem merül a készülékem)
0,15 chf/perc magyar mobilra

0,10 chf/perc svájcon belöl
3chf 100 sms
14.90 chf 1giga adatcsomag


mindezt egy egyszerű feltöltőkártyás vacakkal. www.lebara.ch

ja, és ha 100chf-et töltök rá, akkor 150 jelenik meg az egyenlegemen. Oszd vissza tételenként, ha gondolod  :sorcerer:

Előfizetéssel olcsóbb lenne, de nem szeretem a kötöttségeket.


Angliába fizettem fix 30 fontot, két éves szerződésben. Kaptam érte akkor egy ájfont, országon belöl 2000percet bármelyik hálózatra, hálózaton belöl ingyen, korlátlan sms, korlátlan internet.

Meg ott is volt hazatelefonálásra Lebara simkártyám, kis buta nokiába. Arról ha jól rémlik 0,03gbp volt csúcsidőben, 0.01gbp csúcsidőn kívül a magyar vezetékes, és 0.15/0,10 a magyar mobil.

kisa
born to ride

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Telefonok
« Válasz #2132 Dátum: 2014.07.26 20:29:20 »
Ezek tenyleg jol hangzanak  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2133 Dátum: 2014.07.26 21:00:35 »
Samsung Oktogonnál 4 rongy az akksi. Mellesleg ha az Apple-höz is annyi, én azt vettem volna meg... Gyakorlatilag minden kínai akksi 1 év után felpúposodik és ha kinyírja a telefont, akkor szívás van... :nonono: Láttam púposodni a K750-em, apu K700-ának, az S2-mnek is a hátlapját a kínai akksi miatt. Leszoktam róluk, inkább alszom jól. :)
Hát, majd meglátjuk, én egyelőre bízom benne. A gyári aksi is pontosan ugyanúgy néz ki, ugyanazok a jellemzői. Nem tudom, majd kiderül.  ::) Egyelőre bírja és az üzemidő az aksicserével nőtt néhány órát.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #2134 Dátum: 2014.07.26 21:02:35 »
Stimmt. Csak néha nézz rá, nem-e púpos és egy év után kuka!  ;)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Telefonok
« Válasz #2135 Dátum: 2014.07.26 22:27:22 »
Stimmt. Csak néha nézz rá, nem-e púpos és egy év után kuka!  ;)
2 csavart kell hozzá kihajtani és lejön a hátlap. 1700Ft-ért fullos profi szerszámkészletem is van a 4S típushoz, úgyhogy nem lesz probléma. Kösz az ötletet az ellenőrzéshez.  :winkiss:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #2136 Dátum: 2014.07.27 07:25:40 »
A gyári aksi is pontosan ugyanúgy néz ki, ugyanazok a jellemzői.
A specifikációk általában azt az értéket nem tartalmazzák, hogy mekkora csúcsárammal, és mennyi ideig terhelhető.
A mobiltelefonok a bekapcsoláskor el kezdik keresni a hálózatot max. teljesítménnyel. Ekkor a normál (átlagos hívási) áramfelvételhez képes kb. 4x-es áramfelvétel van. Na ez az ami a gagyi akkukat kukázza rövid idő alatt.
A laptoppoknál általában nincsenek ilyen kiugróan magas terhelésű fogyasztók, illetve % arányban kisebbek a különbségek.
az üzemidő az aksicserével nőtt néhány órát.
Az már elég gáz lenne, hogy ha egy régi kapacitását sem tudja.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Telefonok
« Válasz #2137 Dátum: 2014.07.27 07:47:03 »

A specifikációk általában azt az értéket nem tartalmazzák, hogy mekkora csúcsárammal, és mennyi ideig terhelhető.
A mobiltelefonok a bekapcsoláskor el kezdik keresni a hálózatot max. teljesítménnyel. Ekkor a normál (átlagos hívási) áramfelvételhez képes kb. 4x-es áramfelvétel van. Na ez az ami a gagyi akkukat kukázza rövid idő alatt.
A laptoppoknál általában nincsenek ilyen kiugróan magas terhelésű fogyasztók, illetve % arányban kisebbek a különbségek. Az már elég gáz lenne, hogy ha egy régi kapacitását sem tudja.
Ez igaz. Annyit vettem észre, hogy miután 100%-os töltöttségnél ki húzom a kábelt, az új aksival sokkal több idő telik el, mire  használattal merülni kezd. A régi aksival gyakorlatilag egyből elkezdett csökkenni a kijelzés szerinti töltöttség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2138 Dátum: 2014.07.29 20:28:33 »
Höhö, azért ASUS-ék tudnak alkotni: van egy ASUS PC Tool nevü alkalmazásuk, teló csatlakozik, tök jó, a következő opciók vannak:
Kiírja hogy mennyi RAM foglalt meg SD kártyán mennyi a hely.
Két gomb: frissítés és Fájlkezelő, első lekérdezi újra az adatokat, másik nyit egy Windows fájlkezelőt.
Na most jön a poén: jobb alsó sarok: visszaállítás. Ezt megnyomva bejön egy lista, ahonnan ki lehet választani melyik biztonsági másolatot akarom visszatölteni a telóra. Ez a lista üres, mert Biztonsági mentés funkció bezzeg nincs :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2139 Dátum: 2014.08.07 18:02:06 »
Nézelődöm szivargyújtó-USB átalakító izén, ASUS-ék még nem hallottak a microUSB-ről, csak microUSB-padfone átalakítót adnak a csomagban, viszont a vezetékes nyújtható töltő sem nyerte el a tetszésem.
Namármost nézem a gyorsboltot, az adapterek mind 5V-osak, de van 1A, 2A és egy 3A-es modell is.
Annyi villanytan még megvan hogy ez az egységnyi felületen egységnyi idő alatt áthaladó töltöttkáposzta mennyisége, de gyakorlatban miért vannak ezek a különbségek és melyiket célszerű megvenni?
A gyári Samsung pl 2A-es
Van ilyen 1A-es
Ez a 3A-s a legszimpibb.
Még arra tudok gondolni hogy a 3A-es összesen ad le ennyit ha két eszközt csatlakoztatok rá, egy eszköz minden esetben 1,5A-t kap.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Telefonok
« Válasz #2140 Dátum: 2014.08.07 21:00:10 »
gyakorlatban miért vannak ezek a különbségek és melyiket célszerű megvenni?
A régebbi, jellemzően kisebb képernyős készülékeknek kevesebb káposzta is elég volt, a kisebb teljesítményűek előállítási ktg-e minimálisan alacsonyabb, ezért kaphatóak még 0,35 Ah- szivargyújtó töltők is.
Teljesítményben érdemes legalább a készülékhez kapott gyári falitápnak megfelelőt vásárolni, de nagyobbat is nyugodtan lehet. Ezek csak tápegységek, a töltés szabályozását maga a készülék végzi. A készülék mindig csak annyi káposztát fogyaszt, amennyire szüksége van, a lényeg az, hogy mindig legyen elég káposzta a kertben.-)

A két kimenet jól jön 2 készülék együttes töltése esetén, a teljesítmények megosztása gyártmányonként eltérő, de általában kimenetenként különböző (pl. 3W= max. 2W+ max. 1W)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Telefonok
« Válasz #2141 Dátum: 2014.08.07 21:14:28 »
Érdemes vigyázni ezekkel.
Amit legutóbb rendeltem ebayrol, megérkezett, de csak annyi káposzta van benne, hogy a beépített állapot jelző LED tudjon működni. A telefont sajnos nem tölti. 300 Ft mínusz...

Viszont a Média Marktban láttam 1 USB-s töltőt 999ft-ért, valamint 2usb-set 1599-ért. Azok talán működnek is. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2142 Dátum: 2014.08.07 21:20:39 »
Én ezt a tesztet olvastam a trémában, gondoltam valaki már méricskélt is ezekkel valamit.
Akkor holnap szétnézek a hülyebótban is. Ha nincs valami jobb akkor ott a 3A-es a gyorsboltban.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Telefonok
« Válasz #2143 Dátum: 2014.08.07 22:05:38 »
Ahogy Agyarka írta, érdemes nagyobb áramot leadni képes átalakítót venni.

Akkor a kecske is jóllakik, meg a káposzta is megmarad...  :yes: :lol:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Telefonok
« Válasz #2144 Dátum: 2014.08.08 15:06:47 »
Megvettem speedshopban a 3A-es adaptert. Egész bizakodó vagyok, már a dobozára az van írva hogy:
Output: DC5V, 3.1A (Share 3.1A when both ports in use)
Sophisticated circuit design, with over-heated, over-current, over-charging protection.
Ebből persze az over-charging eléggé bullshitnek tűnik, csepptöltésre tudtommal a készülék áll át ...
Holnap próba.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer