Szerző Téma: Telefonok  (Megtekintve 586886 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Telefonok
« Válasz #1230 Dátum: 2013.09.12 13:57:20 »
Sziasztok!

Ha valaki kínai csúcs(hím-alája)készülékre vágyik, tudok egyet:
http://hardverapro.hu/apro/xiaomi_mi2s_32gb_1_7ghz_qualcomm

85.000-es ajánlatokkal bombáztak, de annyiért inkább megmarad.

Bár a ph-s fórumon is feltettem a kérdést,(nem érkezett rá válasz eddig) hátha Ti csípőből tudtok segíteni:
"Lehet-e a gyári naptárat úgy beállítani, hogy ne csak 1 hónapra visszamenőleg lássam a bejegyzéseket, hanem legalább 3hó? (de a legjobb, ha az összes bejegyzést szinkronba hozná)
- Képes erre a gyári naptár?
- Ha igen, hol lehet beállítani? (kerestem, nem találtam)
Vagy keressek másik app-ot?

Próbáltam goggle fiók naptárbejegyzéseivel, exchange fiók naptárbejegyzéseivel, megosztott google fiók naptárbejegyzéseivel szinkronba hozni, de csak 1 hónapot enged "visszanézni", szóval nem a "forrással" lesz a gond, hanem a gyári naptárral, annak beállításával."


xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Telefonok
« Válasz #1231 Dátum: 2013.09.12 16:21:54 »
"this is not a bug it's a feature"
Korábban és is szórakoztam vele, de az ajánlott vajákolások nálam nem működtek (2.3-on), úgyhogy én feladtam.
Miért válsz meg tőle? Én is gondolkodtam egy ilyen kütyün, de nem használnám ki, nem szoktam játszani, viszont a mérete ideális a jelenlegi tepsifonok között.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1232 Dátum: 2013.09.12 19:08:53 »
Tudja a fene, anno az S2-nél is volt ilyen bug, de ott egy szoftverfrissítés megoldotta a gondot. Dr. Gáznak volt vele gondja, ha jól rémlik, konzultálj vele! :)
         

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Telefonok
« Válasz #1233 Dátum: 2013.09.13 10:22:38 »
Gyöngyi:
próbáltam a hivatalos miui 4.1.1 androiddal, meg nemhivatalos 4.3 androiddal is holo felületen, de mindkettőnél ugyanúgy kezelte a gyári naptárat.

xpet:
2011-ben nyomkodtam először droidot, akkor egy toshiba táblagépen, ami tegra processzorral volt szerelve.
azon kipróbáltam a 2.2, 2.3, 3.0 androidot, aztán az állandó fagyogatások után inkább vettem egy ipad2-t.(ami a ami napig is jó szolgálatot tesz)

telefonban eddig nem próbáltam androidot, az ipad mellé adta magát, hogy iphone legyen, így vettem i4-t, majd azt eladtam, szereztem helyette 3g-t, utána pedig 3gs-t.
3gs már kicsit lassúcskává vált számomra a mostani munkámhoz, de i4-t nem akartam újból beszerezni, ezért vagy i4s, esetleg i5 volt a kiszemelt, amiket soksok pénzért árulnak.

olvasgattam teszteket más telefonokról, és a xiaomi mi2-t agybafőbe dicsérték.
gondoltam kipróbálom belőle a legújabb, S változatot.

a készülék jó, hibátlan, gyors, kellemes-még használható méretű, szép kijelzős, jó kamerával szerelve, nem fagy, nem áll le, stabil.
2 bootparticóra van bontva, így 2 külön rendszert indíthatsz (az adat partíció közös), így a stabil, belakott mellé próbálgathatsz másikat.
számítási kapacitását és sem használom ki, nem játszom rajta.

miért adom el?
az ipadot kb 15-20 perc alatt belakom a számomra szükséges beállításokkal úgy, hogy kb 2-3app-ot kell feltelepítenem.
androiddal 2hete xopok, hogy minden működjön...
- levelezéshez 2 appot kell használnom (gyári+gmail),
- külön notesz program kell, mert a gyári nem kommunikál google accounttal,
- külön pdf-msoffice nézegető kell,
- külön to-do list program kell,
- most kiderült, hogy a naptárhoz is másik alkalmazást kell keressek.

és nem, nincsenek optimalizálva a programok.
ezen a 4magos 2GBram bika vason is képes megröccenni az, ami a 2 éves, 2magos 0.5GBram ipadomon simán megy.
kb. azt a felhasználói élményt nyújtja, számomra mint egy jailbreakelt i4.

egyébként élhető, szerethető a készülék, pláne, aki androidra esküszik, és szereti naponta matatni, faragni, új romokat próbálgatni.

támogatásával sincsen hiány:
havonta adják ki a miui-s stabil frissítéseket, és hetente jön a developer-multilanguage változat, ami magyarul is beszél, és rootolva van, a kínai programoktól megtisztítva.
saját felhőszolgáltatásuk van iColud után MiCloud.
főzik a romokat rakásra. pl most protolták át a nexus4-t, van rá cm10.1, cm10.2
magyar romkészítők is segítőkészek, pörög a fórumja.

amiben még tetszett, az a widgetekkel való belakás: nagyon testreszabható lesz a felület.

ha nem sikerül eladnom, marad, és valahogy megerőszakolom magam.
ha elmegy, akkor csakis szifonom lesz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1234 Dátum: 2013.09.13 10:38:43 »
Azt azért ugye vágod, hogy a Mi-s cuccok mind eleve főzött Androidok? Tehát nem gyári Android, hanem eleve módoított. Levelezéshez miért kell két app? A gyárinak mondott kezeli a Gmailt is (gondolom Exchange miatt kell a gyári). Milyen Notesz progi van fenn? Ez tuti MIUI sajátosság, hiszen bármi, ami gyári, az eleve a Google-hoz kötött, elvégre ez az OS lelke. Igen, nincsenek előre telepítve Office cuccok, de kb. 1 perc leszedni vmi free-t, főleg ha csak nézni akarsz, nem szerkeszteni. Todo-t passzolom, én a platformfüggetlen Evernote-ot ajánlanám (bár Colornote-ot használok a widgete miatt). A naptárat passz, én megkérdezném a hivatalos MIUI fórumban, hogy ez bug vagy feature, mindenesetre nem normális alapvetően, én évekre visszamenően látom a beírásaimat.
         

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re:Telefonok
« Válasz #1235 Dátum: 2013.09.13 12:22:30 »
- romok:
bánom is én, csak múúúkodjon :)
- levelezés:
gyárival az exchange van beállítva, pushban szedi le.
GMail-t le kellett töltenem, mert a gyárival nem lehetett beállítani, hogy a google fiókból pushban szedje le a leveleket, csak időzítéssel (10-15-30..stb percenként) engedte.
- notesz:
GNotes - sync notes with Gmail
ezzel a programmal a google fiókomban a levelezésben a notes mappában lévő jegyzeteket érem el (ios oda szinkronizál, ha google account-ot adsz meg az ios notesz programjában.)
widgetet is tud.
(bár érdekes, hogy az ios már nem látja azt a jegyzetet, amit ezzel az appal hoztam létre, pedig ott van a fiókomban.)
a gyári notes program a saját felhőjébe szinkronizálna (leírása szerint google acc-ba is képes, de én nem találtam azt a beállítási lehetőséget)
-todo:
Tasks&Notes for MS Exchange
kritérium volt az exchange szinkronképes app.
widgetet is tud
- naptár:
nem tudom, hogy mit használjak még.
a gyári tud widgetet.

- doom, needforspeed, és egyéb akciójáték soha nem kötött le 3,5-4colon :) viszont az érdekes, hogy egy snapszer program laggolni tud ezen a hardveren is.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #1236 Dátum: 2013.09.13 14:54:43 »
Gyöngyi!!!!! :helpsmilie:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1237 Dátum: 2013.09.13 15:03:09 »
Mivanmivan?  :D
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #1238 Dátum: 2013.09.13 15:16:25 »
Mivanmivan?  :D


Gyöngyi!!

Van olyan Droid firewall, ami root nélkül is műxik??  Amit Sanyesz ajánlott jó is lenne, de rootot kér, ahhoz meg nyuszi vagyok.  :whistling:

Nem létezik, hogy nincsen erre valami megoldás....

Nem jött válasz erre, elkallódott a szifonok és egyebek között.  Igaz, Nagycitrom válaszolt, csak még mindig nyuszi wok.  :D :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Telefonok
« Válasz #1239 Dátum: 2013.09.13 15:29:24 »

Nem jött válasz erre, elkallódott a szifonok és egyebek között.  Igaz, Nagycitrom válaszolt, csak még mindig nyuszi wok.  :D :D
Root nélkül úgy tudtam nem igazán lehet az alkalmazások net forgalmát korlátozni, de most gugliztam és ezt találtam:
Mobiwol
Azt állítja, hogy root nélkül is képes erre. (virtuális VPN-el bűvészkedik) Próba-cseresznye.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Telefonok
« Válasz #1240 Dátum: 2013.09.13 17:05:28 »
Én is csak azt találtam, amit xpet. Minden más rootot igényel (hozzá tenném, nyilván nem véletlen, hisz olyan dolgokba kell belenyúlni, ami rendszergazdai jog nélkül nem megy, tehát nem tudom, ez hogy kerüli ki).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Telefonok
« Válasz #1241 Dátum: 2013.09.13 17:38:58 »
Én is csak azt találtam, amit xpet. Minden más rootot igényel (hozzá tenném, nyilván nem véletlen, hisz olyan dolgokba kell belenyúlni, ami rendszergazdai jog nélkül nem megy, tehát nem tudom, ez hogy kerüli ki).
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netspark.firewall

Köszi mindenkettőtöknek. A root mentes firewall-t tesztelem, ha nem műxik szépen, akkor root lesz a vége.  Most úgy tűnik, hogy szépen blokkolja, amit szeretnék, a MobiWall-hoz képest picit nehezebb a kezelése, de plusz funkcióit is tartalmaz: csak előtérben való futtatáskor engedi ki a progit, mobilweb, wifi tiltást tud.
Kedden kiderül, hogy most is szívják-e a progik a mobilweb miatt az akkufeszt, vagy sem.

Mégegyszer köszönöm szépen, beszámolok a tapasztaltakról.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Telefonok
« Válasz #1242 Dátum: 2013.09.14 02:51:18 »
Holgyek/Urak!

A jovoben szeretnek okostelefont venni. Valami olyasmit szeretnek, ami eleg gyors de nem tul nagy es $300 korul van. pl nexus4 eleg okos, olcso (most $199-tol elviheto) cserebe akkora mint allat  :cry: Iphone5 tetszene mert kicsi, eleg okos, de en annyit azert nem adok  :no:
Ki mit ajanlana? Miket nezzek meg? A Sony-k eleg aproknak tunnek, de mast nem tudok roluk (ahogy egyebkent a tobbi okostelefonrol sem  :D ).
Persze fontos meg, hogy jol lehessen szinkronizalni a jelenlegi gepparkkal (macbook, ipad). A reminder, mail es calendar alap. Ezeket sikerul majd androidos teloval szinkronizalnom? (windows8-tol tartok, eddig 3 surface tableten probaltam, kettot lefagyasztottam, 1-ben meg eltevedtem  :?: ) Fokent a remindertol felek, az mar a mac es ipad kozott sem mindig zokkenomentes  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Telefonok
« Válasz #1243 Dátum: 2013.09.14 07:44:19 »
samu s4 mini? az elég kicsi és okos is.
de felétek az ájfón5 se egetveröen drága.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Telefonok
« Válasz #1244 Dátum: 2013.09.14 09:22:03 »
Holgyek/Urak!

A jovoben szeretnek okostelefont venni. Valami olyasmit szeretnek, ami eleg gyors de nem tul nagy es $300 korul van. pl nexus4 eleg okos, olcso (most $199-tol elviheto) cserebe akkora mint allat  :cry: Iphone5 tetszene mert kicsi, eleg okos, de en annyit azert nem adok  :no:
Ki mit ajanlana? Miket nezzek meg?
USA-ban mindenképpen megnézném a Motorola mobilokat: Moto X, Droid Mini, Razr m.
Ezek mind kisebb méretűek és az USA-ban olcsóbbak/kaphatóak.