Szerző Téma: Klímás Topic  (Megtekintve 425893 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Klímás Topic
« Válasz #240 Dátum: 2006.10.16 15:29:00 »
Idézetet írta: "viziborz"
Emberek , vessetek meg , de nem tudom pontosan , hogy letezik e pollen szuro az olyan uj autokban amelyikben nincs klima. erre kernek valaszt. En ugy gondolnam hogy nincs, de ebben mar nem vagyok biztos.


Van olyanban is pollenszuro amiben nincs klima.

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Klímás Topic
« Válasz #241 Dátum: 2006.10.16 15:43:00 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "viziborz"
Emberek , vessetek meg , de nem tudom pontosan , hogy letezik e pollen szuro az olyan uj autokban amelyikben nincs klima. erre kernek valaszt. En ugy gondolnam hogy nincs, de ebben mar nem vagyok biztos.


Van olyanban is pollenszuro amiben nincs klima.


...és nincs néhány olyanban sem, amiben van klíma. :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Klímás Topic
« Válasz #242 Dátum: 2006.10.16 16:10:29 »
Tehat megallapithato, hogy nem fugg ossze a 2 dolog  :nagymosoly:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #243 Dátum: 2006.10.16 16:38:47 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "viziborz"
Emberek , vessetek meg , de nem tudom pontosan , hogy letezik e pollen szuro az olyan uj autokban amelyikben nincs klima. erre kernek valaszt. En ugy gondolnam hogy nincs, de ebben mar nem vagyok biztos.


Van olyanban is pollenszuro amiben nincs klima.


...és nincs néhány olyanban sem, amiben van klíma. :)

üdv

R.


No csak azert kerdem mert apam Yarisaban lett cserelve de nincs benne klima, ez tuti mert ismeros Toyota szerelo baratomhoz viszi. Akerdes mar csak azert is foglalkoztat mert a parom OFF Micrajaban ON is csereltek de ott sincs klima. Most elmagyaraztattam magamnak 1 masik szervizzel merre is keressem mert ok sem tudtak megmondani. Ha nincs benne es idaig vagy 2* leszamlaztak akkor bemegyek de leverem a fejuket.  Mostansag merges vagyok az OFF Nissan ON szervizekre.   :robbanfej:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Klímás Topic
« Válasz #244 Dátum: 2006.10.16 16:41:55 »
Idézetet írta: "viziborz"
No csak azert kerdem mert apam Yarisaban lett cserelve de nincs benne klima, ez tuti mert ismeros Toyota szerelo baratomhoz viszi.

Lehetséges, hogy van benne pollenszûrõ - pedig klíma nincs.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #245 Dátum: 2006.10.16 18:43:25 »
A békalámpás Micrákba van pollenszûrõ, akkor is ha nincsen benne klíma.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #246 Dátum: 2006.10.17 08:10:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A békalámpás Micrákba van pollenszûrõ, akkor is ha nincsen benne klíma.


Igen igen, bocs mindenkitol az OFF-ert , de meg a szervizben sem tudtak megmondani pontosan, hogy van e benne vagy nincs, igy marad a kesztyutarto mogotti ellenorzes- ertsd allitolag ott talalhato, majd hetvegen talan megnezem.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #247 Dátum: 2006.10.17 12:28:58 »
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "Trotter66"
A békalámpás Micrákba van pollenszûrõ, akkor is ha nincsen benne klíma.


Igen igen, bocs mindenkitol az OFF-ert , de meg a szervizben sem tudtak megmondani pontosan, hogy van e benne vagy nincs, igy marad a kesztyutarto mogotti ellenorzes- ertsd allitolag ott talalhato, majd hetvegen talan megnezem.


Ottan kell annak lennie, mert a Primcsiben és az Almerákban is ottan vagyon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Klímás Topic
« Válasz #248 Dátum: 2006.10.27 11:07:47 »
Ez a Cori az elsõ klímás autóm, nagyon élveztem vele a nyarat. Próbáltam úgy használni ahogy itt ott alvastam (leállás elõtt kikapcsolt klíma stb.), persze ez a rövid utak miatt nem mindig sikerült, de nem is volt semmi gond. Nem rég, mivel a feleségem vett magának autót, a Cori minden napos használat helyett egy hétig állt. Utána meg olyan volt az idõjárás, hogy nem kellett klíma. Utána kellett. Jött is a döbbenet  :kormom: . Baromi dohos szag. Ma voltam a mosóban, ahova szoktam járni (klíma tisztítást is vállalnak), mondták hogy elõször nézzem meg a pollenszûrõt, lehet hogy azzal van a gond (szerintem akkor mindig dohos szag jönne be, nem csak klíma használatkor), mivel 4 hónapos (9000 km) az autó ne fizessek fölöslegesen ha nem muszály másra is (lehet hogy van benne valami). Gondoltam akkor irány a márkaszervíz. De csak hétfõn tudnak fogadni  :shock: . Ok, mondták hogy ha nagyon sürgõs megnézik, de valaki nincs benn, úgyhogy az ha benn lessz hétfõn akkor majd visszahív  :D . Valójában még a hétfõ sem biztos. De végül is nem gond, nincs kánikula, nem kell hosszú távra mennem, ráér, csak nem gondoltam hogy ez ennyire nagy feladat.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #249 Dátum: 2006.10.30 07:25:27 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "viziborz"
Idézetet írta: "Trotter66"
A békalámpás Micrákba van pollenszûrõ, akkor is ha nincsen benne klíma.


Igen igen, bocs mindenkitol az OFF-ert , de meg a szervizben sem tudtak megmondani pontosan, hogy van e benne vagy nincs, igy marad a kesztyutarto mogotti ellenorzes- ertsd allitolag ott talalhato, majd hetvegen talan megnezem.


Ottan kell annak lennie, mert a Primcsiben és az Almerákban is ottan vagyon.


Megneztem es van pollenszuro az OFF Micraban ON . Most mehetek kijavitani a totalcar-os "nepitelet" hozzaszolasomat.  :hmm:  ettol fuggetlenul fent tartom hogy nem mindent csereltek ki a szervizben amit szamlaztak. Ebben a  pollenszuroben sem vagyok biztos.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Klímás Topic
« Válasz #250 Dátum: 2006.10.30 14:19:03 »
Mint az elõzõ hozzászólásomban írtam, sikerült bebüdössítenem a klímát. Péntek délelõtt telefonáltam a szervízbe, hogy nem e tudnának segíteni. Azt mondták hogy hétfõn reggel visszahívnak. Nem hívtak vissza. Ma 13 órakor felhívtam õket, azt mondták hogy ha gondolom csütörtök dél elõtt megcsinálják  :shock: .
Ok, most nincs nagy szükség a klímára (nincs is probléma az idõponttal), de a Toyota szervizek annyira elfoglaltak hogy kell majdnem egy hét hogy fogadjanak?
Ha viszem kötelezõ szervízbe 14 ezernél kérjek idõpontot, hogy 15 ezerig fogadjanak?  :nagymosoly:
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Klímás Topic
« Válasz #251 Dátum: 2006.10.30 17:44:49 »
Idézetet írta: "attila01"
Mint az elõzõ hozzászólásomban írtam, sikerült bebüdössítenem a klímát. Péntek délelõtt telefonáltam a szervízbe, hogy nem e tudnának segíteni. Azt mondták hogy hétfõn reggel visszahívnak. Nem hívtak vissza. Ma 13 órakor felhívtam õket, azt mondták hogy ha gondolom csütörtök dél elõtt megcsinálják  :shock: .
Ok, most nincs nagy szükség a klímára (nincs is probléma az idõponttal), de a Toyota szervizek annyira elfoglaltak hogy kell majdnem egy hét hogy fogadjanak?
Ha viszem kötelezõ szervízbe 14 ezernél kérjek idõpontot, hogy 15 ezerig fogadjanak?  :nagymosoly:


Amikor egyáltalán nem kel a klíma, akkor is legalább havonta egy akalommal be kell kapcsolni, hogy a rendszer öntisztulást hajtson végre, és ezzel a büdösség is kiküszöbölhetõ. Nomeg a kompresszor és a tömítések is kapnak egy kis olajozást...

Szóval télen is: fûtést rá és klíma be! :kacsint:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Klímás Topic
« Válasz #252 Dátum: 2006.11.01 09:46:37 »
Idézetet írta: "attila01"
Ha viszem kötelezõ szervízbe 14 ezernél kérjek idõpontot, hogy 15 ezerig fogadjanak?  :nagymosoly:

Ha jól emlékszem 1000 km-el vagy 4 héttel túllóghatsz a periódus határon. Amúgy igen, nekem is valami két hét várakozási idõ volt, igaz karácsony elõtt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Klímás Topic
« Válasz #253 Dátum: 2007.01.06 14:14:33 »
Sziasztok!

92-es Carinámba szeretnék klímát szereltetni. Mennyire macerás az ügy?

Egy sérült autóból kapnám. Miket kell kiszednem?

Köszi.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Klímás Topic
« Válasz #254 Dátum: 2007.01.09 07:59:55 »
Idézetet írta: "cujethu"
Sziasztok!

92-es Carinámba szeretnék klímát szereltetni. Mennyire macerás az ügy?

Egy sérült autóból kapnám. Miket kell kiszednem?

Köszi.


Hat nem tom mennyire segit , en anno a OFF 323-as Mazdamhoz ON vettem a bontobol.  Ott a foldon csak ugy osszeillesztettuk a darabokat hogy minden cso meglegyen. Nekem még meg kellett venni a meg a szervokormanymuvet is mert csak ugy adta ki rendesen a bordasszij hajtast. Kell a csoveken kivul a kulso es belso hocserelo hutok, kompresszor, ventillator.  Elektromos csatlakozokrol ne feledkezz meg!!! Nekem hianyzott az 1ik es a MAzda szervizben vagy 10000 Ft volt!. Nagyon fontos mert akkor nem kell kulon kabelezned ami eleg maceras szerintem csak osszedugni a megfelelo helyen. A tiedben hely biztos meg van. En pld megneznem a Toyota EPC-n ( alakatresz katalogus - ha esetleg meg nincs akkor a szervizkonyvek -Cd-k forumon le tudod tolteni ) es ugy ellenoriznem hogy minden alkatresz meg van. Nezd meg a serult auton is hogy az elektromos csatlakozasok hol kapcsolodnak es keresd meg a tieden is! Ha ott nem talalsz ledugozott csatlakozot akkor nem biztos hogy a kabelezes megfelelo a tiedben.

Talan tudtam segiteni.
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel