Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773631 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5460 Dátum: 2012.08.26 16:19:44 »
Pedig imádni való kis autó volna, az előző 1.3-at is imádtuk, csak totálkárosra törték...
Hát ezt is alaposan összetörhették korábban, ha így össze van legózva  ::) ... Ha az alja ép, akkor alkalmasint borulhatott vagy ilyesmi.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5461 Dátum: 2012.08.26 16:23:47 »
Az ár: 1050000Ft + még akkor ezek az "apróságok" amiket leírtam.  Szerencsére csak anyagköltségbe fájt minden. Motorikusan jó, de nem annyi kilométer van benne amennyit mondtak rá. Azt mondták motorikusan jó. Azon kívül, hogy néha nem tudom elsőre betenni tolatásba más problémát nem tapasztaltam.
 
A légzsákozást meg meg fogom nézetni. 
Tervek szerint el lesz adva, mert unom, hogy kevesebbet ülök benne helyváltoztatás miatt mint a hibák javítása miatt...
Évjárata milyen? Óra szerint mennyi km van benne?

Amúgy egyetértek: az ilyen autót én is inkább eladnám. Akár veszteséggel is. És vennék egy másikat, amit nem ilyen nyilvánvalóan összelegóztak. Más kérdés, hogy amikor ezt majd el akarjátok adni, jó eséllyel a vevő(jelölt) kiszúrja majd  ::) ... Ezért is említettem a veszteséget.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5462 Dátum: 2012.08.26 16:35:08 »
Palaczk:

Tudom, hogy nagy bukóval lehet eladni, de el kell, nekem elegem van belőle. Többet nőt nem hagyok autót vásárolni  :nono: :) Most már elég jól kiokosítottak a szakik, mit kell nézni vásárlásnál és nem a szín számít( mint most...) A következő vásárlásánál a leendő jelöltekkel majd lehet zaklatnálak meg kérnék majd pár tanácsot.   A kilométer órában  65000km volt és a szakik szerint minimum a duplája lehet.  2004  a gyártás éve.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5463 Dátum: 2012.08.26 16:47:42 »
Palaczk:

Tudom, hogy nagy bukóval lehet eladni, de el kell, nekem elegem van belőle. Többet nőt nem hagyok autót vásárolni  :nono: :) Most már elég jól kiokosítottak a szakik, mit kell nézni vásárlásnál és nem a szín számít( mint most...) A következő vásárlásánál a leendő jelöltekkel majd lehet zaklatnálak meg kérnék majd pár tanácsot.   A kilométer órában  65000km volt és a szakik szerint minimum a duplája lehet.  2004  a gyártás éve.
Zaklass nyugodtan  :yes: ... De azt már megtanultam, hogy fotóról marha nehéz érdemben bármit is mondani egy kocsiról. Persze, az is ad azért néha egy összbenyomást... Szóval, majd meglátjuk.

Óra szerint 65.000, a 8 éves Yarisban? Hát ja... Kissé optimista. Mondjuk, én 7 évesen valós 64 ezerrel vettem az enyémet - de az ismerőstől volt, ráadásul első tulajtól.

Ahogy nézem a hahun az árakat, 2004-es ötajtós 1.0-ák már vannak 1 milliós irányár alatt is... Szal ha el akarod adni, a leírtak alapján, szvsz valahová ide kéne belőnöd neked is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5464 Dátum: 2012.08.26 16:50:55 »
Tudom, hogy nagy bukóval lehet eladni, de el kell, nekem elegem van belőle. Többet nőt nem hagyok autót vásárolni  :nono: :) Most már elég jól kiokosítottak a szakik, mit kell nézni vásárlásnál és nem a szín számít( mint most...) A következő vásárlásánál a leendő jelöltekkel majd lehet zaklatnálak meg kérnék majd pár tanácsot.   A kilométer órában  65000km volt és a szakik szerint minimum a duplája lehet.  2004  a gyártás éve.
Amúgy pasik is tudnak szörnyűségeket venni, ne aggódj :))
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5465 Dátum: 2012.08.26 17:38:43 »
Palaczk:
 "Amúgy pasik is tudnak szörnyűségeket venni, ne aggódj :)"  Ki tudja, lehet a következő roncsot én veszem  ::)  Az előző Yarist 4évesen vettük 14ezer km-el alső öreg hölgy tulajtól. Full téli nyári gumi szettel felnivel. Minden gyári volt benne álom volt.  Csak egy hülye összetörte...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5466 Dátum: 2012.08.26 18:14:50 »
Mikor az első hozzászólást olvastam elkezdtem írni a tippjeimet... Aztán tovább olvastam, valószínüleg egy borult autó lehetett amin igazából ép elem sem maradt, gazdasági totálkár, egy garázsba bontott elemekből összeépítették az igényesség legkiebb jele nélkül úgy nagyjából, kapott egy új rendszámot (avatarod alapján) hogy ne lehessen könnyedén ráismerni, aztán irány a piac!
Ennek fényében csak egy tippem maradt: eladni, minél hamarabb, akár bukással is. Aztán venni egy másikat, de most márkaszervízbe vinni átvizsgáltatni, mert az ismerős nem vált be!
Legyen inkább pár évvel idősebb 2x ennyi km-re, ha az jön ki a pénzből, de legalább leinformálható előéletü, komolyabb sérüléstől mentes!
Xanyi

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5467 Dátum: 2012.08.26 18:29:51 »
Az ajtót csak távirányítóval lehet zárni, mert nincs egy olyan zár sem ami kulccsal is zárható vagy nyitható lenne. Útolért az a probléma amitől mindig is rettegtem. Hogy vagy a távirányítóba vagy a kocsiba lemerül az akku és nem tudok bejutni a kocsiba.

Ezt akár a javadra is fordíthatod. Az egyik ajtónál leválasztást/ vészmegtáplálást kiépíted, és akárcsak egy szándékosan zárdugózott autónál megoldva ez a probléma. Nem kell bontóba járni, anyagköltség minimális, a rejtett vezeték és egy elem segítségével az autó nyitható marad.

A rendbetétel után még egy kicsit várnék az eladással. A gyors ismételt tulajdonosváltás még inkább ráirányítja a figyelmet az amúgy is látható, mérhető legózásra. Autóvásárlásnál a rétegvastagságmérő gyorsan megtérülő beruházás, a szervizes átvizsgáltatás meg szinte kötelező.
Kicsit rád jár a rúd a kocsikkal kapcsolatban.-(

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5468 Dátum: 2012.08.26 19:43:05 »
Igen nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott a vásárlásnál. Anyu olyan szerződést írt alá amit nem lehet megtámadni semmilyen módon sem.  Jól mondtad az autó újra van festve. Az avataromnál látható kép róla készült.  Mikor vette ezt az autót már avatatlan szemmel is gyanús volt.  Igen, sajnos rám jár a rúd önhibámon kívül, de tudod a családi béke szent. felkészítettem, hogy picit öregebb autó jön ki ennek az árából  de legalább nem lesz ilyen sok letagadott hibája...
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 20:08:16 írta fkenny »

fkenny

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5469 Dátum: 2012.08.28 00:33:14 »
Tudnátok boltot/bontót ajánlani ahol tudok ajtóba való zárat és hozzá kulcsot venni? ( Az elemes megoldás a család női tagjainak vész esetén használhatatlan lenne)

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5470 Dátum: 2012.08.28 20:30:32 »
Sziasztok,

Mostanaban nagyon nehezen indul a kocsi, a kuplungot tobbszor, nagyon erosen ki kell nyomni. Gondolom nem erintkezik ott rendesen a kapcsolo, ami a gyujtashoz kell. Javithato ez hazilag (es ha igen, hogyan), vagy jobb, ha elviszem szervizbe?
Yaris II 1.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5471 Dátum: 2012.08.28 21:01:42 »
Sziasztok,

Mostanaban nagyon nehezen indul a kocsi, a kuplungot tobbszor, nagyon erosen ki kell nyomni. Gondolom nem erintkezik ott rendesen a kapcsolo, ami a gyujtashoz kell. Javithato ez hazilag (es ha igen, hogyan), vagy jobb, ha elviszem szervizbe?

Húzd ki alóla a szőnyeget
Xanyi

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5472 Dátum: 2012.08.28 21:54:56 »
Húzd ki alóla a szőnyeget

Elvileg nem lehet alatta, mert be van akasztva a kis pockokkel... De azert ellenorzom. :)
Yaris II 1.0

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5473 Dátum: 2012.08.29 09:07:23 »
Elvileg nem lehet alatta, mert be van akasztva a kis pockokkel... De azert ellenorzom. :)

No, ma reggel tesztelgettem meg egy kicsit, es nem a kuplung-kapcsolo a ludas, hanem a tukorallito gomb (az is kell az inditashoz). Ennek a csereje mekkora osszeg lehet?
Yaris II 1.0

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5474 Dátum: 2012.08.29 13:53:07 »
No, ma reggel tesztelgettem meg egy kicsit, es nem a kuplung-kapcsolo a ludas, hanem (az is kell az inditashoz). Ennek a csereje mekkora osszeg lehet?

 a tukorallito gomb?   :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)