Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773471 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5310 Dátum: 2012.05.08 20:53:58 »
Ez ugyan nem probléma, de meg tudja valaki mondani, miért kell a Yarisban váltóolajat cserélni?? Legalábbis nekem kell.
Más autóknál élettartam alatt sem kell cserélni  :hmmmm:

Nem kell, lehet váltót is  ;)
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5311 Dátum: 2012.05.16 19:10:11 »
Olyan kérdésem lenne, hogy index kapcsoló kar. Mikor jobbra kapcsolom néha olyan, hogy  nem ugrik be a helyére rendesen. Másnál is előfordul? Esetleg gyógyítható?

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5312 Dátum: 2012.05.24 18:35:41 »
Sziasztok!99-es japán yarisom első ablaktörlőjének(jobb kar) valamilyen betegsége van. Amióta hozzám került azóta tapasztalom.Kb 8-10 törlés után fura hangot ad  és "darálja" a szélvédőt. Mintha picit megugrana. Az alsó negyedébe a szélvédőnek ugyanis látni a vízen, hogy 4.5 csíkba szaggatva otthagyja.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5313 Dátum: 2012.05.24 20:15:43 »
Sziasztok!99-es japán yarisom első ablaktörlőjének(jobb kar) valamilyen betegsége van. Amióta hozzám került azóta tapasztalom.Kb 8-10 törlés után fura hangot ad  és "darálja" a szélvédőt. Mintha picit megugrana. Az alsó negyedébe a szélvédőnek ugyanis látni a vízen, hogy 4.5 csíkba szaggatva otthagyja.

De ablaktörlő lapátot cserélni próbáltál már?
Xanyi

baba

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5314 Dátum: 2012.05.24 20:49:20 »
De ablaktörlő lapátot cserélni próbáltál már?

Igen!Lehet,hogy a kar mozgatójával enne gond?

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5315 Dátum: 2012.05.24 21:23:04 »
A probléma nálam is jelentkezett.  Egy jobb minőségű törlőlapát segíthet.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5316 Dátum: 2012.05.30 17:11:01 »
A családi Yarisnak sajnos egyfolytában nyekereg kuplungja.  :wacko:
Mintha poros lenne, vagy kis kavicsok szorultak volna a pedál alá.
Ahányszor be van fúja, egyből elmúlik, de 2-3 hét után újra előjön.  :no:

Valami tipp?



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5317 Dátum: 2012.05.31 14:56:18 »
Sziasztok!

A yaris kuplung hangja engem már hosszú ideje sírba tesz, ez a pár hét hangtalanság és utána megint 1000×, nálam
is végigment. Sokat leveleztünk itt a fórumon is erről, hosszú távú megoldást nem sikerült találnom ez idáig, persze
lekopogom. Most tartok kb. 2 és fél hónap hangtalanságnál. Megosztom veletek, mit és hova fújtam, utána
mindenki döntse el kipróbálja-e vagy sem, szerintem semmilyen veszteni való nincsen.
Amivel befújtam: MOTIP Teflonos  Zsír spray
Belül fújtam be több alkalommal ahogy lehasalsz a pedálokhoz és szembe vagy a tűzfallal, a kuplung "tengely" ahogy halad a motortér felé ott elég szűk helyen lehet befújni. sokszor kézzel megnyomkodtam a pedált, a visszajövő felesleget letöröltem. Ezt 2-3 szor megismételtem és a folyamatot 2 héten belül kétszer csináltam.
Ez volt lassan 3 hónapja.Ilyen eredménnyel még egyik módszer sem kecsegtetett.
Kíváncsian várom a tapasztalatokat, nagyon érdekelne!!!!!!!!!!!!!4

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5318 Dátum: 2012.05.31 15:10:36 »
Sziasztok!

A yaris kuplung hangja engem már hosszú ideje sírba tesz, ez a pár hét hangtalanság és utána megint 1000×, nálam
is végigment. Sokat leveleztünk itt a fórumon is erről, hosszú távú megoldást nem sikerült találnom ez idáig, persze
lekopogom. Most tartok kb. 2 és fél hónap hangtalanságnál. Megosztom veletek, mit és hova fújtam, utána
mindenki döntse el kipróbálja-e vagy sem, szerintem semmilyen veszteni való nincsen.
Amivel befújtam: MOTIP Teflonos  Zsír spray
Belül fújtam be több alkalommal ahogy lehasalsz a pedálokhoz és szembe vagy a tűzfallal, a kuplung "tengely" ahogy halad a motortér felé ott elég szűk helyen lehet befújni. sokszor kézzel megnyomkodtam a pedált, a visszajövő felesleget letöröltem. Ezt 2-3 szor megismételtem és a folyamatot 2 héten belül kétszer csináltam.
Ez volt lassan 3 hónapja.Ilyen eredménnyel még egyik módszer sem kecsegtetett.
Kíváncsian várom a tapasztalatokat, nagyon érdekelne!!!!!!!!!!!!!4


Tehát ha jól értem, a pedál "kallantyúja" mellé a kis lyukba fújod bele a sprayt.  :)
Ki fogom én is próbálni.  :cool2:

Még annyit, hogy hol vetted a zsír sprayt? Autósbolt? Vagy sima Tesco, Obi, ilyenek? :1eye:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5319 Dátum: 2012.05.31 20:19:16 »

Tehát ha jól értem, a pedál "kallantyúja" mellé a kis lyukba fújod bele a sprayt.  :)
Ki fogom én is próbálni.  :cool2:

Még annyit, hogy hol vetted a zsír sprayt? Autósbolt? Vagy sima Tesco, Obi, ilyenek? :1eye:

Én kiszereltem a 31324-A s tengelyt, szétszedve megzsíroztam lítiumos kerékpár- kenőzsírral, (előtte alaposa megtisztítva a tegelyt!) és kb. 2 éve csend van... :clap:

http://www.toyodiy.com/parts/p_E_2006_TOYOTA_YARIS_SCP90L-CHMRKW_3102.html

 
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

tomiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #5320 Dátum: 2012.05.31 21:50:57 »
Sziasztok!

Régen jártam erre, most egy kérdéssel jövök. Nálunk is (vagyis a szüleim Yarisaban) is jelentkezett a megtorpanós, nem felpörgős, nem eléggé erős, alapjárat leesős stb. mutatvány. Egyre erősödött mígnem kigyulladt a check engine lámpa is. A hibakód a lambdaszondát mutatta. Mivel nem vagyok az autó közelében, faterom lelkesen feljebb és feljebb csavargatta az alapjáratot, hogy legalább ne essen le 500-ra, de más ugye ettől még nem történt. Sikerült aztán rávennem, hogy kövesse végig Xanyi leírását, így tehát az alábbiak megtörténtek:

Nem piezo kristály van belül, hanem ez egy sima hevített szálas légtömegmérő. Amit bekarikáztál a képen, az a hőfokmérésre szolgál, ahogy azt Te is írtad. De nem csak azt kell megpucolni, hanem a két hevített szálat is. Ezeket akkor látod, ha a nyil irányába benézel... Illetve nem fogod látni, csak nagy feketeséget, úgyhogy fény felé kell fordítani. Na ha látod a két kis pici szálat, akkor jó alaposan megkínálod féktisztító sprayvel. Akkor jó, ha szép fényesen csillog. Ezután megvárod míg megszárad, és már mehet is a helyére vissza. Magát a szenzort természetesen nem kell és nem is lehet szétszedni.
Az egész művelet alatt legyen levéve az akksisaru, hogy felejtse az ECU a rossz tanult értékeket!

Az eredmény elég jó: a check engine lámpa elaludt, a motor nem rángat, de azt mondja fater, hogy szerinte nem húz eléggé az autó. Na most azt tudni kell, hogy ő vagy 3 éve nem vezette az autót, hanem a Priusával meg most egy turbidízel Hyundai-jal nyomul, tehát simán lehet, hogy csak ő érzi gyengének az autót. Én az elmúlt két évben nagyon sokat vezettem a Yarist, de akkor gyengélkedett, most meg nem tudom kipróbálni.

Az lenne ezek után a kérdésem, hogy tud-e valaki javasolni egy olyan hozzáértő műhelyt, ahol most megnéznék az autót, hogy kiderüljön:
- tényleg csak a koszos légtömegmérő okozott gondot és a lambdaszonda igazából jó?
- helyén van az alapjárat (CO, HC stb. is)?
- valóban gyenge az autó? Ez nyilván abból derülhetne ki, ha minden egyébként jó
És ha valami nem stimmel, akkor beállítaná rendesen, műszerrel mérve stb. ahogy kell. Kihez lenne érdemes elvinni, aki tudja, hogy mi a Yaris csínja-bínja? Ja igen, Budapest és környéke lenne előnyös első körben.

Köszi szépen!
Tomiki
SCP10_ '99.11

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5321 Dátum: 2012.06.01 21:05:53 »
Szia!

Az alapjáratot nem tudom mivel állította, de azt kell visszaállítani és kész is!

Mint a mellékelt ábra is mutatja, csak a légtömegmérő okozta a hibát. Valószínüleg a hibakód sem lambdaszondát mondott, hanem nem megfelelő keveréket, és a szerelő abból mondta, hogy lambda szonda, pedig mint látjuk dehooogy...
Xanyi

tomiki

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5322 Dátum: 2012.06.01 22:59:54 »
Szia,
A légtömegmérőnél ill. a légszűrőház alatt van egy kis csavar, le van perse festve, hogy ne piszkálja az ember és azzal lehet állítani a pillangószelep nyitásának a mértékét, azzal állította az alapjáratot. Én nem láttam azt a csavart (mivel ugye messze vagyok most a kocsitól), de ő így írta le. Éppen ezért lehet, hogy a motor még mindig túldúsít vagy szegényít vagy akár a lambdaszonda is hibás stb. Ehhez nyilván egy új hibakód kiolvasás kéne, de ezúttal olyan helyen, ahol többet konyítanak hozzá. És mondjuk gázelemzővel beállítanák az alapjáratot is. Ehhez esetleg van tipped? Köszi!
Tomiki
SCP10_ '99.11

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5323 Dátum: 2012.06.02 13:39:20 »
Szia,
A légtömegmérőnél ill. a légszűrőház alatt van egy kis csavar, le van perse festve, hogy ne piszkálja az ember és azzal lehet állítani a pillangószelep nyitásának a mértékét, azzal állította az alapjáratot. Én nem láttam azt a csavart (mivel ugye messze vagyok most a kocsitól), de ő így írta le. Éppen ezért lehet, hogy a motor még mindig túldúsít vagy szegényít vagy akár a lambdaszonda is hibás stb. Ehhez nyilván egy új hibakód kiolvasás kéne, de ezúttal olyan helyen, ahol többet konyítanak hozzá. És mondjuk gázelemzővel beállítanák az alapjáratot is. Ehhez esetleg van tipped? Köszi!

Ehhez nincs...
Xanyi

Fefe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5324 Dátum: 2012.06.06 11:42:20 »
Sziasztok!

Újonc Yaris tulajdonosként és fórumtagként érdeklődnék, hogy tudnátok-e nekem segíteni? Generátor csapágyat kellene cserélnem! tudja esetleg valaki, hogy milyen kell hozzá? 2004-es dízel a kicsike!

Köszönettel
Fefe