Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770005 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4845 Dátum: 2011.06.15 13:00:51 »
Ő?
http://www.fensport.co.uk/Parts/Model_41/Category_2/1647
Ha tőlük rendelsz, én is beszállnék  :szemez:
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.15 13:02:43 írta Lizard21 »
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4846 Dátum: 2011.06.15 14:40:37 »
Ez nem a lengőkaron van, hanem a kormányösszekötőn. Sajnos a lengőkarból nem szerelhető ki, ami oriási ***ság. A Corollámon 3 csavar tartotta, itt meg préselve van...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4847 Dátum: 2011.06.15 17:26:45 »
Nem tudom, hogy írtam-e valahol, de gondoltam megosztom, hátha valaki más is találkozik ezzel: Futómű kopogás, olyasmi hangon, mintha a stabrúd lenne az az elfáradt szilentek miatt. De nem! Miután kicseréltem mindet, nem tűnt el a hang, és ekkor vettem észre, hogy a lengőkarban lévő gömbfej nyekereg, elég olajpárás volt kívülről, valmaint meghúzva az azt védő gumisapkát látszott rajta, hogy a teteje repedezett. Kapott egy kis olajat injekcióval, de ez csak félmegoldás, valamint ahogy láttam, csak lengőkarral együtt cserélhető, azt meg anyagi vonzatai miatt inkább nem erőltetném.
Mit tudok ezzel kezdeni? :(

Lehet cserélni...
Gyáriban csak lengőkarral együtt tudod rendelni, viszont kapható utángyártott gömbfej külön, és cserélhető is!
Az eredeti préselve van, szóval azt vagy egy hidraulikus préssel ki kell nyomatni, vagy annak már ugyis mind1 alapon nagykalapáccsal ki kell verni a helyéből, az új utángyártottat pedig egy biztosító gyürü rögzíti... Csatolok is róla képet!
Szóval nem kell feltétlenül cserélni emiatt a komplett lengőkart.
Egyetlen szépséghibája van a dolognak, mégpedig hogy pl. a Bárdinál kapható minőségi gömbfej (Febi, Lemförder) darabja 13-16 ezer Ft. Birth és Frap jóval olcsóbb, mindössze 5 ezer db-ja, de azok minőségét nem ismerem.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4848 Dátum: 2011.06.15 17:31:12 »
Idézet
Holnap reggel 8-ra viszem szervizbe.
Ugye márkaszervízbe viszed? Ha nem akarod feleslegesen cserélgessenek a pénzeden alkatrészeket, akkor oda vidd!

Idézet
Első szerviz azt mondta, hogy az ő Toyotáján is ég hibajel, és ki szokta üttetni hibajelet, de mindig visszajön, nem nagy gond.
Ha ilyen igényes az autójára, szerinted máséval hogy fog bánni?

Idézet
Második szerviz azt mondta megnézzük mi a baj, de 99% hogy lambdaszonda.
Kicserélheti, kifizetheted, de nem az lesz a baja, annak külön hibakódja van, nem a P0171...

Idézet
Holnap a harmadik szervizbe viszem, ahol azt mondták megkeressük a hiba valós okát, és megbeszéljük mi legyen az autóval.
Mindenképpen oszd meg velünk...

Idézet
Úgy csináltam tisztítást, és nem javult a helyzet.
Áramtalanítottál is közben ugye? Még annyit mindenképpen meg kellene próbálni, hogy egy másik Yarisból áttenni egyet...
Xanyi

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4849 Dátum: 2011.06.15 18:39:57 »
Köszi Xanyi, most egyelőre megvárom, hogy az olaj mennyit segít rajta, aztán ha már érett, akkor cserélem. 13-16k sokkal barátibb, mint egy komplett lengőkar, meg lehet, hogy tudok intézni kedvezményt.

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4850 Dátum: 2011.06.15 22:21:34 »
Sziasztok!

Tudna valaki javasolni 1 igazán hozzáértő szervizt vagy műhelyt, ahol a futóművet rendesen be tudják állítani.
2003-as évjáratú yaris 1.3: a gyári 175/65 14-et lecseréltem 185/60-ra, Pirelli P6 van rajta, és a az alufelni ET száma más, az eltérés 7 mm.
A megváltozott, szélesebb nyomtáv és rugózatlan tömeg csökkenés miatt stabilabbnak kellene lennie, mint a gyári acélfelnikkel és gagyi gumival, de nem, az autó még kis sebességgel vet szűk fordulókban is bizonytalan, semmivel sem jobb, mint előtte. Tudom, 1-es BMW nem lesz ettől, de mégis jobbnak kellene lennie, mint amilyen most.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4851 Dátum: 2011.06.15 23:13:02 »
Szia! Attól, hogy a nyomtáv megnőtt, nem lett kisebb a rugózatlan tömeg - sőt. Továbbá az sem biztos, hogy ezek az új kerekeid könnyebbek, mint a régiek. Éppenséggel a gumi ugye szélesebb, ergo sanszos, hogy nehezebb - és főleg a felni: biztos, hogy jóval szélesebb, mint a gyári acél - és attól, hogy alu, még korántsem biztos, hogy könnyebb. Így nagyon is elképzelhető, hogy javában növelted a rugózatlan tömeget, amin az eggyel szélesebb gumi, és picit szélesebb nyomtáv ezek szerint nem segít. Ez egy elég kényes, érzékeny játék.

Futómű-állítással, ha eddig jó volt, ezután sem fogsz tudni segíteni ezen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4852 Dátum: 2011.06.16 18:03:43 »
Futómű állítás jó dolog, kell is, de ezen nem fog segíteni. Ha csak nem valami nagyon drága felnit vettél, akkor 100% hogy növelted inkább a rugózatlan tömeget, a nyomtáv ugyan nőtt, de a futómű-geometriád az ET szám változás miatt megváltozott (olyan irányban, ami nem állítható).
Vagy sokat vársz ettől az autótól, vagy valami más baj van!
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4853 Dátum: 2011.06.16 21:33:16 »
Futómű állítás jó dolog, kell is, de ezen nem fog segíteni. Ha csak nem valami nagyon drága felnit vettél, akkor 100% hogy növelted inkább a rugózatlan tömeget, a nyomtáv ugyan nőtt, de a futómű-geometriád az ET szám változás miatt megváltozott (olyan irányban, ami nem állítható).
Vagy sokat vársz ettől az autótól, vagy valami más baj van!

Nem, nem várok sokat, csak, hogy vmivel jobb legyen, mint volt. Azóta kipróbáltam más szituációkban is a fekvést és jobb, mint volt előtte. Kerékösszetartáson állítottak (összenéznek a kerekek határértéken) és tapad, mintha sínen húznák :) ja, és a guminyomást is növelni kellett 1 picit. Jó lesz ez...

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4854 Dátum: 2011.06.22 09:57:06 »
Sziasztok
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Yaris II -ben hol találom a szivargyújtó biztosítékát mert valószínű leolvadt...
Sehol sem találom a neten, hogy melyik dobozban melyiket kell kicserélni és a típusát...
Előre is köszi a segítséget!
Yaris II d4d 2006

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4855 Dátum: 2011.06.22 16:51:04 »
Sziasztok
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy Yaris II -ben hol találom a szivargyújtó biztosítékát mert valószínű leolvadt...
Sehol sem találom a neten, hogy melyik dobozban melyiket kell kicserélni és a típusát...
Előre is köszi a segítséget!

A bal lábadnál kell alulról benézni, asszem ott van. A fedélen pedig rajt lesz melyik, a CIG feliratut keresd!
Xanyi

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4856 Dátum: 2011.06.22 22:11:54 »
Köszi, intézem...
Yaris II d4d 2006

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4857 Dátum: 2011.06.23 22:01:28 »
Sziasztok,

Télen elkezdett ütni a fékem, a szervizben (nemrég voltam) kiderült, hogy a féktárcsa van eldeformálódva. Mondták, hogy fel kell szabályozni. Szerintetek elég a felszabályozás, vagy cserélni kellene az alkatrészeket? Ha elég is a szabályozás, vajon utána meddig fogja bírni? Mert ha pár hónap múlva úgyis csere lesz, akkor inkább letudom most... Persze ha nem muszáj, akkor inkább nem adnék ki most egy rakás pénzt új fékekre...
Yaris II 1.0

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4858 Dátum: 2011.06.23 22:23:34 »
Sziasztok,

Télen elkezdett ütni a fékem, a szervizben (nemrég voltam) kiderült, hogy a féktárcsa van eldeformálódva. Mondták, hogy fel kell szabályozni. Szerintetek elég a felszabályozás, vagy cserélni kellene az alkatrészeket? Ha elég is a szabályozás, vajon utána meddig fogja bírni? Mert ha pár hónap múlva úgyis csere lesz, akkor inkább letudom most... Persze ha nem muszáj, akkor inkább nem adnék ki most egy rakás pénzt új fékekre...

Nekem kb 30 ezernél rázott... Leszabályoztattam, most 130 ezer van benne, hibátlan...

Le kell venni, és aki a szabályozást végzi elöször ugyis megméri az ütést. Ha túl nagy, és emiatt a tárcsa már túl vékony lenne a művelet után, akkor úgysem csinálja meg!
Xanyi

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4859 Dátum: 2011.06.23 22:53:33 »
Köszi, ez megnyugtatóan hangzik.

Nekem kb 30 ezernél rázott... Leszabályoztattam, most 130 ezer van benne, hibátlan...

Le kell venni, és aki a szabályozást végzi elöször ugyis megméri az ütést. Ha túl nagy, és emiatt a tárcsa már túl vékony lenne a művelet után, akkor úgysem csinálja meg!
Yaris II 1.0