Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1773484 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3675 Dátum: 2010.01.18 10:27:59 »
Sziasztok!

Olvastam itt már hasonló problémáról. 1.3 benzines 2003-as yaris-ról van szó, a problémám, hogy terhelten (3-as, 4-es fokozat) olyan 1200-1400-as fordulatnál, főleg ha bemelegszik, akkor olyan hangot ad, mintha csörögne a motor. Szerintetek ezen segíthet a gyertyacsere, a légtömegmérő pucolás? Károsodik, ha tavaszig így használjuk (inkább a meleglebb időben állnék neki a szétszedésnek)?
Ha gyertyacsere, akkor milyen gyertya kell bele, ti milyet tennétek bele?

Köszi.

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3676 Dátum: 2010.01.18 10:36:58 »
Laci, nem használod a dobot, de miééééérrrrrt?  :flowers:
nem volt szívem a kipuff gyári rögzítését levágni. :ph34r:
viszont, ha nincsen áthegesztve a 2 fül, akkor beleér a lökhárító alsó, fém részébe.

szóval vagy Ts lökős kellene(annak gyárilag ki van vágva a luk), vagy venni hozzá egy másik alsó fémrészt(mert az eredeti, gyárit nem lenne szívem szétvagdosni) és azt átalakítani.

DE
az eladás oka nem az,h nem lenne kedv a barkácsolgatáshoz, hanem sikerült beszerezni egy TTE dobot :D amit tavasszal fel is rakunk (ebbe a genyaxar sós-havas időben inkább a gyárit hagyom fent)  :)

egyébként Zénóka alakított át Ts-dobot, (amit anno LML-től vett még) azt kipróbáltam, és kellemes hangja van, nomeg jól néz ki.

 :hmmmm:
ha nem sikerül eladni, akkor lehet,h a yaris versora megpróbáljuk feltenni átalakítás nélkül :szemez:

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3677 Dátum: 2010.01.18 10:39:54 »
Olvastam itt már hasonló problémáról. 1.3 benzines 2003-as yaris-ról van szó, a problémám, hogy terhelten (3-as, 4-es fokozat) olyan 1200-1400-as fordulatnál, főleg ha bemelegszik, akkor olyan hangot ad, mintha csörögne a motor.
Ha gyertyacsere, akkor milyen gyertya kell bele, ti milyet tennétek bele?

Köszi.
első körben szilikonsprét a generátor ékszíkjnak...leírtam már vagy 15ször :)

gyertyából pedig denso. márkaszervizben sem drága(toyota dobozban denso van csomagolva). és ott titu megfelelőt adnak alvázszám alapján.

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3678 Dátum: 2010.01.18 10:53:57 »
Olvastam itt már hasonló problémáról. 1.3 benzines 2003-as yaris-ról van szó, a problémám, hogy terhelten (3-as, 4-es fokozat) olyan 1200-1400-as fordulatnál, főleg ha bemelegszik, akkor olyan hangot ad, mintha csörögne a motor.
Ha gyertyacsere, akkor milyen gyertya kell bele, ti milyet tennétek bele?

Köszi.
első körben szilikonsprét a generátor ékszíkjnak...leírtam már vagy 15ször :)

gyertyából pedig denso. márkaszervizben sem drága(toyota dobozban denso van csomagolva). és ott titu megfelelőt adnak alvázszám alapján.


Az okozna ilyen hangot? De akkor miért csak terhelten csinálja?  :wacko: Üresben minden normális, ha gázt adok, vagy ha azon a fordulaton tartom, ahol haladáskor zörög.  :hmmmm:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3679 Dátum: 2010.01.18 10:59:20 »

 :hmmmm:
ha nem sikerül eladni, akkor lehet,h a yaris versora megpróbáljuk feltenni átalakítás nélkül :szemez:


Értem, hát sajnálom, pedig azt gondoltam, hogy tényleg feltetted és legalább jó kezekben van. Ha nem sikerül eladnod, akkor legalább a Versora menjen már fel!  :flowers:
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3680 Dátum: 2010.01.18 11:58:27 »
Az okozna ilyen hangot? De akkor miért csak terhelten csinálja?  :wacko: Üresben minden normális, ha gázt adok, vagy ha azon a fordulaton tartom, ahol haladáskor zörög.  :hmmmm:
az lesz az :D

kb 3 szerelőt kergettem az őrületbe :whistling: , mire megtudtam a gyógyírt ... egy klubtagtól :yes:

a miértre nem tudom a választ, csak a zaj megszüntetésére :surrender:

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3681 Dátum: 2010.01.18 12:16:15 »

kb 3 szerelőt kergettem az őrületbe :whistling: , mire megtudtam a gyógyírt ... egy klubtagtól :yes:

a miértre nem tudom a választ, csak a zaj megszüntetésére :surrender:


Akkor minden alkalommal bőven szilikonspré a szíjjakra és kész? Nálam is előfordul néha, de főleg hidegebb időben...
Toyota Yaris T SPORT
153



leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3682 Dátum: 2010.01.18 12:20:10 »
Akkor minden alkalommal bőven szilikonspré a szíjjakra és kész? Nálam is előfordul néha, de főleg hidegebb időben...
én minden második tankoláskor szoktam fújni, azaz 1500km-ként.

egyetlen dolgot nem tudtam kiküszöbölni, ami viszont bosszantó;
járó motornál kell ugye csinálni,h forogjon az ékszíj (különben nem tudod mindenhol befújni) és bizony a tűzfalra is rádobálja szilikont :( amibe beleragad a por és elég nehezen takarítható.

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3683 Dátum: 2010.01.18 12:50:14 »

én minden második tankoláskor szoktam fújni, azaz 1500km-ként.

egyetlen dolgot nem tudtam kiküszöbölni, ami viszont bosszantó;
járó motornál kell ugye csinálni,h forogjon az ékszíj (különben nem tudod mindenhol befújni) és bizony a tűzfalra is rádobálja szilikont :( amibe beleragad a por és elég nehezen takarítható.

Ne is mondd, ismerem, szívtam már vele egypárszor. De tényleg járó motornál kell, anélkül nehezen megy.
Toyota Yaris T SPORT
153



Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3684 Dátum: 2010.01.18 13:56:22 »
Akkor minden alkalommal bőven szilikonspré a szíjjakra és kész? Nálam is előfordul néha, de főleg hidegebb időben...
én minden második tankoláskor szoktam fújni, azaz 1500km-ként.

egyetlen dolgot nem tudtam kiküszöbölni, ami viszont bosszantó;
járó motornál kell ugye csinálni,h forogjon az ékszíj (különben nem tudod mindenhol befújni) és bizony a tűzfalra is rádobálja szilikont :( amibe beleragad a por és elég nehezen takarítható.
Egy szíjcsre nem orvosolná hosszabb időre a problémákat?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3685 Dátum: 2010.01.18 14:27:51 »
Kartonlap mögé rak, és arra megy a szilikon, nem járható út?  :D
Laco 73 :D

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3686 Dátum: 2010.01.18 15:10:57 »
Kartonlap mögé rak, és arra megy a szilikon, nem járható út?  :D
próbáltad, vagy csak csípőből volt a reakció? :flowers: :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3687 Dátum: 2010.01.18 18:37:18 »
Azért azt a csörgést én mindképpen meghallgattatnám egy szakemberrel, mert ha mégsem csak az ékszíj a baja, hanem pl. a lánc csörög, akkor azzal nem nagyon kéne menni!
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3688 Dátum: 2010.01.18 19:47:06 »
sziasztok!

van egy 99-s  ezres Yarisom. olyan problémám van vele, hogy hideg motornál induláskor rángat.vagyis ha gyorsabban engedem fel a kuplungot. meleg motornál már nincs ilyen dolog.
meg olyat csinál még, hogy ha alapjáraton ketyeg akkor valami iszonyatosan kattog benne. Ha gázt adok neki akkor abbamarad és ha visszaesik a fordulat megint csinálja. Ahogy hallgattam a légszűrőház jobb oldalán van valami cucc ami ezt a hangot kiadja.2 db vezeték megy bele és egy csőre van még rákötve. szerintetek a kettőnek van köze egymáshoz vagy normális ez a hang egyáltalán?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3689 Dátum: 2010.01.19 00:56:15 »
sziasztok!

van egy 99-s  ezres Yarisom. olyan problémám van vele, hogy hideg motornál induláskor rángat.vagyis ha gyorsabban engedem fel a kuplungot. meleg motornál már nincs ilyen dolog.
meg olyat csinál még, hogy ha alapjáraton ketyeg akkor valami iszonyatosan kattog benne. Ha gázt adok neki akkor abbamarad és ha visszaesik a fordulat megint csinálja. Ahogy hallgattam a légszűrőház jobb oldalán van valami cucc ami ezt a hangot kiadja.2 db vezeték megy bele és egy csőre van még rákötve. szerintetek a kettőnek van köze egymáshoz vagy normális ez a hang egyáltalán?

Szia!
Ha csak akkor rángat (remegteti be a kasztnit) amikor engeded fel a kuplungot, akkor az bizony kuplung gond lesz. Elképzelhető, hogy csak megégett a kuplnungtárcsa, és el fog múlni ahogy kopik. Ha állandúsul akkor meg kell nézetni a kuplungját, hogy mit is kell pontosan cserélni!

A légszűrőház jobb oldalán az a valami nekem is kattog alapjáraton, mindenkinek...
Xanyi