Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 165757 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #795 Dátum: 2011.04.06 14:08:12 »
Felesleges. Mert:
1. rizikós (fegyvernek, késnek nem csak látszó tárgy), és Te családdal vagy  :excl:
2. nem tanul belőle, sőt örül, hogy felbosszantott

Ez nem bátorság, tökös legény  kérdése  :surrender:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #796 Dátum: 2011.04.06 15:09:05 »
Így igaz, szerintem se szabad felvenni a kesztyűt, ahogy mutogatni se. Nem érsz el vele semmit, a legjobb az, ha megőrzöd a hidegvéred (néha valóban nehéz, de muszáj). Egyetértek Nagycitrommal, nem tudhatod, hogy milyen fegyver van nála. Miután - az egyébként korábban békés, nyugodt - városomban meglincseltek egy Simsonost (több fogát is kiverték), mert elütütt egy kivilágítatlan biciklist, vettem egy gázsprayt és ott van mindig nálam ha autóval vagy motorral megyek valahova. Természetesen csak és kizárólag önvédelem céljából tartom magamnál, de ha muszáj, akkor használni fogom. Persze ha lőfegyverrel támad akkor nem veszem elő, úgyis csak felbátorítanám vele, meg nem is lenne esélyem.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #797 Dátum: 2011.04.06 15:24:17 »
Szerintem meg a mindent elfogadó és beletörődő mulya emberek miatt tart ott a világ ahol tart.... részemről az az egészséges, hogy ha bszakodnak velem akkor visszabszakodok... mások vagyunk...  pont most jöttem vissza a másik irodából, egy audis nőci fél km-en keresztül nem akart beengedni... jeleztem neki hogy bekaphatja és amíg visszamutatott pont befértem... a világ ilyen (sajnos)...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #798 Dátum: 2011.04.06 17:03:29 »
Szerintem meg a mindent elfogadó és beletörődő mulya emberek miatt tart ott a világ ahol tart.... részemről az az egészséges, hogy ha bszakodnak velem akkor visszabszakodok... mások vagyunk...  pont most jöttem vissza a másik irodából, egy audis nőci fél km-en keresztül nem akart beengedni... jeleztem neki hogy bekaphatja és amíg visszamutatott pont befértem... a világ ilyen (sajnos)...

Nincs értelme egy kalap alá venni az egyéb mindennapi dolgokkal, szerintem attól, hogy valaki megfontoltan kezeli az ilyen helyzeteket, nem biztos, hogy az élet egyéb területein nem áll ki magáért. Nem tudhatod ki ül a másik autóban, lehet, hogy egy gyenge idegzetű barom, akit nem érdemes provokálni, mert rádhúzza a kormányt, büntetőfék stb., tehát balesetveszélyes helyzetet teremt. Engedni kell, menjen csak, vagy ha ő nem akar beengedni akkor nem kell erőlködni. Felesleges kockáztatni az autó épségét, nagy árat fizethetünk érte.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #799 Dátum: 2011.04.06 19:48:30 »
Modjuk Vecsés és a gyömrői leág között?? Meg Cegléd mellett??? Usw.
És ezeket a szakaszokat tényleg M4-nek hívják  :hmmmm: ? Nem költői a kérdés; csakugyan nem tudom, még sosem figyeltem meg.
Nem, az (még) nem M4, hanem a 4-es út.
Ezért is piszkálódtam Trotterrel. :)

Ja, csak én és még párezer user hívja így, hivatalosan még mindíg 4-es főút.  Hiába, no: nagyzolunk. :D :D
Jól hangzik, hogy két pálya keretezi a várost.  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #800 Dátum: 2011.04.06 22:20:03 »
Csak ugy nagyon csendben: a jobbratartás kötelezettsége és a sebesség nincs összefüggésben.
Ez kb olyan mintha 100-al a főúton a felezőn mennék. Hiszen ugye 90 a max megengedett....minek akar itt előzni vki...

A világon pedig lehet háborogni, egy dolog biztos: Aki sokat mutogat, előbb utóbb találkozik vkivel aki megtanítja mutogatás nélkül elviselni ezt a világot. Aki úgy gondolja megéri annak hajrá.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #801 Dátum: 2011.04.06 22:25:11 »
Szerintem meg a mindent elfogadó és beletörődő mulya emberek miatt tart ott a világ ahol tart.... részemről az az egészséges, hogy ha bszakodnak velem akkor visszabszakodok... mások vagyunk...  pont most jöttem vissza a másik irodából, egy audis nőci fél km-en keresztül nem akart beengedni... jeleztem neki hogy bekaphatja és amíg visszamutatott pont befértem... a világ ilyen (sajnos)...
Ezek szerint ha mindenki mutogatna és bszakodna a közlekedésben, akkor jobb lenne világ?
Szerinted miről maradtál volna le, ha mondjuk az audis nő mögé álltál volna be? Ja tudom a férfiasság. Pont ezen múlik :)
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.06 22:28:18 írta Zénóka »


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #802 Dátum: 2011.04.06 22:49:30 »
Az autópályán a rárepülés villogással, dudával, de mindezek nélkül is önmagában szabálytalan (és veszélyes). A jobbratartás ésszerű betartása mellett is gyakran belefutok ilyenekbe, aki nem bírja kivárni pl 3 kamion megelőzését 130-as tempó mellett.
Engem nem zavar. De sajnos mutogatás nélkül is benne van a pakliban, hogy bosszúból rámlegyez, amikor elmegy mellettem.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #803 Dátum: 2011.04.07 00:47:09 »
A "le akarta nyomni egy opel" szövegkörnyezet nekem valahogy a nehogymáegyopel lenyomjon esetet juttatja az eszembe, nem pedig a szabályos előzést. Már bocsi ha félreértettem volna ;) :)
A "le akarta nyomni egy Opel" szerintem annyit jelent, hogy le akarta nyomni egy Opel, és tényleg nem értem, ezen mit lehetne félreérteni. Asse tudjuk miben ült a srác. De én amúgy tényleg nem értem ezt az egészet. Erre lehet itt számítani, hogy elmesélem, hogy egy barátom/haverom milyen sérelmet szenvedett a forgalomban, és erre jön valaki és leírja, hogy örüljön az illető, hogy nem kellett törött orral makogva bocsánatot kérnie, miközben a törött ujja az ánuszában van? Ez a szöveg engem, mint full kívülállót is annyira mellbe vágott, hogy most teljesen emlékezetből tudtam idézni, anélkül hogy újra el kellett volna olvasnom.

Kell ez?

Jó ez?

Mire?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #804 Dátum: 2011.04.07 00:49:02 »
Ezekután én a következő benzinkúton téptem volna ki a szívét.
Na, ez sem volt rossz, hijnye  :eek: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #805 Dátum: 2011.04.07 00:51:18 »
Szerintem meg a mindent elfogadó és beletörődő mulya emberek miatt tart ott a világ ahol tart.... részemről az az egészséges, hogy ha bszakodnak velem akkor visszabszakodok... mások vagyunk...  pont most jöttem vissza a másik irodából, egy audis nőci fél km-en keresztül nem akart beengedni... jeleztem neki hogy bekaphatja és amíg visszamutatott pont befértem... a világ ilyen (sajnos)...
Azért ilyen a világ, mert így gondolkodnak az emberek, ahogy te most leírtad. Békésnek, toleránsnak lenni NEM mulyaság. Majd rájössz  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #806 Dátum: 2011.04.07 07:22:57 »
Szerintem meg a mindent elfogadó és beletörődő mulya emberek miatt tart ott a világ ahol tart.... részemről az az egészséges, hogy ha bszakodnak velem akkor visszabszakodok... mások vagyunk...  pont most jöttem vissza a másik irodából, egy audis nőci fél km-en keresztül nem akart beengedni... jeleztem neki hogy bekaphatja és amíg visszamutatott pont befértem... a világ ilyen (sajnos)...
Jah. Nyilvan a haverod es a masik arc is rettento mulya volt, azert lett egy auto gtk-s. Hagyjuk mar...


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #807 Dátum: 2011.04.07 07:25:12 »
Csak ugy nagyon csendben: a jobbratartás kötelezettsége és a sebesség nincs összefüggésben.
Ezt en sem nagyon vagtam Trotter hozzaszolasaban  :innocent: Mehetne 200-zal is a M4-esen, akkor is jobb savban ha nincs senki. Legalabb ezt tartsa be, ha a tempo limitet nem  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #808 Dátum: 2011.04.07 07:28:55 »
A "le akarta nyomni egy Opel" szerintem annyit jelent, hogy le akarta nyomni egy Opel, és tényleg nem értem, ezen mit lehetne félreérteni.
Tehat ha 140-el megyek palyan es mogem 20 centire jonnek es villognak az azt jelenti, hogy le akarnak nyomni?  :hmmmm: Nahat, engem rengetegszer lenyomtak mar  :szemez: Eszre sem vettem.  ;)
Cserebe meg csak 2 karc van az automon  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #809 Dátum: 2011.04.07 10:23:11 »
Csak ugy nagyon csendben: a jobbratartás kötelezettsége és a sebesség nincs összefüggésben.
Ezt en sem nagyon vagtam Trotter hozzaszolasaban  :innocent: Mehetne 200-zal is a M4-esen, akkor is jobb savban ha nincs senki. Legalabb ezt tartsa be, ha a tempo limitet nem  :D

Szerintem Zénóka ezt nem nekem címezte, legalábbis nem idézte az egy oldallal arrébb található HSZ-met....  Egyébként mit nem értettél, Laci?

Ismét leírom: előztem a belsőben, rámrepült, villogott. Megelőztem az akármit, indexeltem, kimentem, mellémjött rámhúzott és mutogatott is valamit, de túlzottan nem érdekelt. Ennyi történt más semmi. Elhúzott a fenébe, kész ennyi. :D  
Csak azért írtam le BRS történetére, hogy látszódjon egy másik "elintézési" mód is.

Persze mindenki vérmérséklete szerint reagálja le a dolgot, és ugye a kiscicából is válhat adott esetben őrjöngő fúria. Lásd Trabant vs. kamion, ahol a kamionost lelőtte a Trabantos fószer.

« Utoljára szerkesztve: 2011.04.07 10:24:44 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.