Szerző Téma: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek  (Megtekintve 165919 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #735 Dátum: 2008.12.09 14:22:12 »
Nem okoskodni akarok...de ha Te 100 körül mentél....ő meg forgolódva,csapkolódva utolér.....akkor nem hiszem hogy 130 körül ment előtte...volt annak egy kis föle is....akkor pedig már hibás volt...
igen, szerintem, ha 130-cal megyek, akkor is utolért volna. ::)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #736 Dátum: 2008.12.09 14:50:30 »
leszilaci:
Magyar rendszámos volt az Octavia? A színe fekete, vagy sötétkék?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #737 Dátum: 2008.12.09 15:18:27 »
Nem okoskodni akarok...de ha Te 100 körül mentél....ő meg forgolódva,csapkolódva utolér.....akkor nem hiszem hogy 130 körül ment előtte...volt annak egy kis föle is....akkor pedig már hibás volt...
igen, szerintem, ha 130-cal megyek, akkor is utolért volna. ::)
Vaz. Most olvastam a történteket. Örülök, hogy nagyobb gondok nélkül megúsztad.  :flowers:
Tükörbe nem tűnt fel, hogy valami barom-kodás ringlispírt játszik? (gondolom nem) Mindenesetre elég gyökér volt a tót, hogy oda se ment megnézni, hogy egyben vagy e....

leszilaci

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #738 Dátum: 2008.12.09 15:25:55 »
leszilaci:
Magyar rendszámos volt az Octavia? A színe fekete, vagy sötétkék?
szlovák rendszámos (az igazolás alapján) színe pedig fehér...ha jól láttam :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #739 Dátum: 2008.12.09 15:41:48 »

Tükörbe nem tűnt fel, hogy valami barom-kodás ringlispírt játszik? (gondolom nem) Mindenesetre elég gyökér volt a tót, hogy oda se ment megnézni, hogy egyben vagy e....
tükörben semmi nem tünt fel. :no:
kívánságműsorban kérték madonnától a 4minutes-t és a tikk-takk helyett csit-csatt lett...

azért az oktávia pöröghetett párat, mint a búgócsiga, nem csodálom ha sokkot kapott a soförje.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #740 Dátum: 2008.12.09 16:35:50 »
Nem okoskodni akarok...de ha Te 100 körül mentél....ő meg forgolódva,csapkolódva utolér.....akkor nem hiszem hogy 130 körül ment előtte...volt annak egy kis föle is....akkor pedig már hibás volt...
igen, szerintem, ha 130-cal megyek, akkor is utolért volna. ::)

Nekem is ez ugrott be egyből, hogy ha az Octaviásnak így "mandinerből" még ekkora sebességtöbblete volt, akkor 1000-el mehetett a barom állatja az esős úton  :2guns: ... Defekt? Valszeg egyszerűen csak felúsztak a kerekei. És amúgy ezt nem tudják utána megállapítani, hogy ha valóban defektes a kereke, akkor ez nem már a baleset következményeként jött-e létre?

Az Astrás csávó valszeg térdig bexarhatott, azért nem csinált/szólt semmit. Egy dolog a neten legénykedni, és megint más, mikor meglegyint a Kaszás szele  :whistling: ... Túléltem már szerencsésen pár halálközeli szitut közúton - utána az ember lába remeg, az agya nem forog, köpni-nyelni nem tud  :surrender:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #741 Dátum: 2008.12.09 16:40:28 »

Tükörbe nem tűnt fel, hogy valami barom-kodás ringlispírt játszik? (gondolom nem) Mindenesetre elég gyökér volt a tót, hogy oda se ment megnézni, hogy egyben vagy e....
tükörben semmi nem tünt fel. :no:
kívánságműsorban kérték madonnától a 4minutes-t és a tikk-takk helyett csit-csatt lett...

azért az oktávia pöröghetett párat, mint a búgócsiga, nem csodálom ha sokkot kapott a soförje.

Kérdés, mit tehettél volna, ha észreveszed a tükörben a veszedelmet? Nagy valószínűséggel semmit, lévén ebből a szituból igazából csak jelentős gyorsítással menekülhettél volna, ahhoz meg nem elég 1-2 mp - márpedig ennél nem nagyon tarthatott tovább az egész történet. Talán ha pont nézed a tükörben, és látod ahogy elkezd megpörögni, és optimális reakcióval egyből visszakapcsolsz és padló - na, akkor talán. De tudod, mit? Lehet, hogy jobb is, hogy nem láttad, mert reagálhattál volna épp rosszul is ijedtedben, és lehetett volna (emiatt) nagyobb is a baj. Örülni kell tényleg, hogy megúsztad ennyivel  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #742 Dátum: 2008.12.09 17:21:35 »
Nekem is ez ugrott be egyből, hogy ha az Octaviásnak így "mandinerből" még ekkora sebességtöbblete volt, akkor 1000-el mehetett a barom állatja az esős úton  :2guns: ... Defekt? Valszeg egyszerűen csak felúsztak a kerekei. És amúgy ezt nem tudják utána megállapítani, hogy ha valóban defektes a kereke, akkor ez nem már a baleset következményeként jött-e létre?
kivizsgálják. majd kiderül.

Az Astrás csávó valszeg térdig bexarhatott, azért nem csinált/szólt semmit. Egy dolog a neten legénykedni, és megint más, mikor meglegyint a Kaszás szele  :whistling: ... Túléltem már szerencsésen pár halálközeli szitut közúton - utána az ember lába remeg, az agya nem forog, köpni-nyelni nem tud  :surrender:
én akkor kezdtem remegni, mikor 3 óra múlva, a barátnőmnek meséltem,h mi történt.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #743 Dátum: 2008.12.09 17:33:25 »
Az Astrás csávó valszeg térdig bexarhatott, azért nem csinált/szólt semmit. Egy dolog a neten legénykedni, és megint más, mikor meglegyint a Kaszás szele  :whistling: ... Túléltem már szerencsésen pár halálközeli szitut közúton - utána az ember lába remeg, az agya nem forog, köpni-nyelni nem tud  :surrender:
én akkor kezdtem remegni, mikor 3 óra múlva, a barátnőmnek meséltem,h mi történt.

Na ja, néha így utólag jelentkezik. Ez velem akkor volt, mikor jóbarátném lakása egy ízben majdnem kigyulladt, elektromos tűz miatt. Helyre kis máglyácska vidámkodott már a biztosíték-szekrényben, mire észrevettük  :ph34r: ... Nosza, egészen higgadtan kimentünk a lépcsőházba, nekiálltunk a többi lakóhoz bedörömbölni tűzoltókészülék beszerzése céljából, közben hívtuk a 105-öt is persze, egyik lakótárs adott poroltót, azzal lefújtuk a tüzet, megvártuk a kiérkező tűzoltókat, szemle, jegyzőkönyv, aláírások, kedélyek megnyugodnak, mindenki elvonul, snitt. Mi is elvonultunk hozzánk, hazafelé megálltunk a McDrive-nál, és ott jött rám minden átmenet nélkül egy olyan cidrizés, hogy a parkolóból alig tudtam kiállni, úgy remegtek a lábaim - és beszélni is hirtelen elfelejtettem, csak dadogni tudtam  :surrender: ... Nagyon humoros szitu volt, mondhatom. És mindez legalább egy órával az esemény után. Addig semmi! Szal tényleg van ilyen utólagos reakció - bocs az offért  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #744 Dátum: 2008.12.09 17:36:03 »
... És mindez legalább egy órával az esemény után. Addig semmi! Szal tényleg van ilyen utólagos reakció - bocs az offért  :whistling:
Jókis reakcióidővel bírsz.  :tt2: :tt2: :flowers: :flowers: :flowers:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #745 Dátum: 2008.12.09 18:13:17 »
Parareakcióidő?? Na ezt jól megfogalmaztam.....nekem mikor fejre álltam és kiestem....a szántóföld közepén pl 20 percig nem fájt semmim..pedig képben voltam....na utána viszont nagyon is éreztem mindenem....ilyenkor kap egy kis sokkot az agy...és igazából fel se fogja hogy mi van....Valakinél rövidebb valakinél hosszabb ez az idő!!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #746 Dátum: 2008.12.09 18:34:35 »
Laci, remélem máskor betartod a sebességhatárt, és nem alatt poroszkálsz.
Látod, csak a baj van belőle.
 :devil: :devil: :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #747 Dátum: 2008.12.09 18:44:19 »
Laci, remélem máskor betartod a sebességhatárt, és nem alatt poroszkálsz.
Látod, csak a baj van belőle.
 :devil: :devil: :devil:

Én nem mertem elsütni ezt a poént  :whistling:;) :laugh:...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #748 Dátum: 2008.12.09 19:38:12 »
Laci, remélem máskor betartod a sebességhatárt, és nem alatt poroszkálsz.
Látod, csak a baj van belőle.
 :devil: :devil: :devil:
:ph34r: :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Ki mikor született újjá - avagy a legnagyobb balesetek
« Válasz #749 Dátum: 2008.12.09 19:40:16 »
Laci, remélem máskor betartod a sebességhatárt....
Látod, csak a baj van belőle.

ezzel azt akarod mondani, ha 75-tel mentem volna, akkor bámészkodóként élem át? :winkiss:

végülis....

- kb 3 hete volt,h az M3-on a bagi lehajtó magasságában, miskolc felé ereszkedtem le...100-as tábla van egészen a lejtő aljáig..hol mérték a sebességet -szemben állva a forgalommal-? persze,h a sebességkorlátozás megszünésétől vissza. kb 200m-re...mennyivel mentem? 160-ról lassítottam(140). olyan villant, mint a 3,14csa...
- de ugyanezen az úton(kb 4hete) a gyöngyösi lehajtónál álltak 3 lábúval
- görbeházánál a következő volt: 100as tábla,h munkavégzés történik az úton (persze nem volt sehol senki), majd 80-as tábla, és utána egy rendőrautó állt...
- M35,a debreceni lehajtónál (90-es tábla) is szoktak rendszeresen állni.
- ja, és kálnál is rendszeresen mérnek(akár éjjel is)

- M6-on az autópálya végén, a felüljárónál álltak (60-as tábla a 2*2sávos úton).
- de visszafelé, azaz a az autópályára ráhajtásakor is szokták nézni,h 60-nal kanyarodsz-e rá (150-nel kényelmesen be tudod venni azt a kanyart 2 sávot kihasználva)

- 451-es út szentes felé...olyan hosszú egyenes,h nem látod a végét. rendőrautó az út szélé, és mér.

- 21-es úton 2 fix trafipaxot helyeztek üzembe, és még 1 rendőrautót is láttam amíg beértem salgótarjába...aholis, lakott területen belül is mértek.

- M0-on, ahol az új(betonos) rész belecsatlakozik az M5-be, ott is mérték múltkor a 80-t

- m5 autópályán bemutassam a felüljárókkal???

de a legszebb,h aznap, mikor a baleset történt, akkor is láttam egy mérőkocsit kiskunhalason...

ez nem egész 2 hónapnyi trafi-"termés"....rohanjak??? eddig a cég valószínűleg visszadobálta a gyorshajtás cetliket, de az objektív felelősség óta úgy fizethetek, mint a katonatiszt...várom a csekket. az m3-ról....
szóval miből is van a baj? :ph34r: