Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1556962 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4710 Dátum: 2016.03.16 09:15:45 »
A corolla versomban nincs tartalék égő készlet. Meg tudnátok mondani ,milyeneket vegyek? Meg ha esetleg tudjátok az első hangszóró méreteit, arra is kiváncsi lennék
Kösz!
Mivel az izzókészlet már évek óta nem kötelező tartozék, felejtsd el a hiperes csakarrajóhogylegyen készleteket. (bár nem írtad hogy olyat szeretnél...  :flowers: )
Ha a kézikönyv megvan, abban megvan hogy milyen fajták kellenek, több értelme van az alapján tartani a legszükségesebbeket - ha nincs, írd meg légyszi' melyik évjárat, ha egyezik az enyémmel, összeírom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4711 Dátum: 2016.03.16 09:15:57 »
Sziasztok!
A corolla versomban nincs tartalék égő készlet. Meg tudnátok mondani ,milyeneket vegyek?
Senkinek sincs, nem divat már az izzókészlet, és a rendőr miatt sem kötelező. Nincs kézikönyved, mert abban le van írva, hova milyen kell!
Ha nincs, este bekopizom.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4712 Dátum: 2016.03.16 09:21:16 »
Én erősen nem így tudom. A COV esetében 100%, hogy a hivatalosan itthon újként eladott autók közül csak a 177 pacisnak van részecskeszűrője, a Versonál nem emlékszem pontosan, de lehet, hogy az elején ugyanígy volt. Meg kell nézni, az a biztos. Illetve ha néha nagy füstpamacsok jönnek ki belőle, az is a meglétét valószínűsíti. Ha meg behozott autóról van szó, akkor szinte biztos, hogy van neki.
na most nagyon megleptél... még a kézikönyv is írogat a részecskeszűrőről, meg a szerviz is emlegette a korábban részletezett füstölés problémánál, hogy tisztítani kellhet, pedig Magyarországon lett újonnan eladva.
Hogyan tudom megnézni?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4713 Dátum: 2016.03.16 09:34:36 »
Ha a DPF-ről beszélünk, az az itthon eladott COV-ok esetében csak a 177 pacisnál volt, amelyiket D-CAT felirattal  láttak el. (Az utód Versonál nem vagyok biztos, egy ideje az összes dízel megkapja, de nem tudom, pontosan mikortól, lehet, hogy a modellváltással már bejött ez.)
Neked már a sima Verso van, lehet, hogy abban tényleg van.
A kézikönyv nem feltétlenül naprakész  ilyen dolgokban, nem mindig veszi figyelembe egy adott piacra gyártott modellpaletta sajátosságait, sokszor generálinfókat ad meg, azaz benne van a kínaitól a német piacig minden műszaki verzió.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4714 Dátum: 2016.03.16 10:09:24 »
Neked már a sima Verso van, lehet, hogy abban tényleg van.
2005-ös COV, ezek szerint nincs... én meg lestem a fogyasztásmérőt az injektorcsere utáni autópályázásnál, hogy mikor regenerál már  :hmmmm:

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4715 Dátum: 2016.03.16 12:08:57 »
Baromira függ az izzó élettartama a fajtájától, gyártójától, ha szeret kiégni pl. a fényszóró, érdemes két azonos tipust és két újat egyszerre betenni. Sose legyen nagyobb bajod. Nem kell leszedni az elejét, kereket stb. mint "egyeseknél".

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4716 Dátum: 2016.03.16 20:53:13 »
Nem az motivált, hogy legyen feltétlen az autóban tartalék készlet, bár nem elhanyagolandó szempont ez sem, főleg így, hogy könnyen ki lehet cerélni.
De nem akartam úgy járni, hogy ha kiég akkor kezdjek kjeresgélni.
Meg van a kezelési, ezek szerint felületesen néztem meg 2x is. De hát a hangszórókról sem találtam semmit.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4717 Dátum: 2016.03.17 23:31:03 »
Nem az motivált, hogy legyen feltétlen az autóban tartalék készlet, bár nem elhanyagolandó szempont ez sem, főleg így, hogy könnyen ki lehet cerélni.
De nem akartam úgy járni, hogy ha kiég akkor kezdjek kjeresgélni.
Meg van a kezelési, ezek szerint felületesen néztem meg 2x is. De hát a hangszórókról sem találtam semmit.
Megtaláltam.
Prius 2 - a mosolygós autó.

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4718 Dátum: 2016.03.18 08:42:33 »
Megtaláltam.
nem a Te készülékedben van a hiba - pl. olyan "apróságot" mint hogy ne állítsd le rögtön az autópályázás után, a sokszázadik oldalon írja le... de legalább benne van a vezérműszíj meghúzási nyomatéka, ami piszkosul érdekli a mezei tulajdonost...

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4719 Dátum: 2016.03.18 15:23:47 »
Nincs kimondott típushibája, két dolgot említ a könyv általánosságban: az izzók az átlagosnál hamarabb szeretnek kiégni, de ezt is inkább a COV-ra, mint a Versora írja, és a tárcsafékek szeretnek hamar elkopni. Ez meg ugye használatfüggő, ha az ember ismeri a motorféket, és nem akar minden piros lámpánál elsőnek kiugrani, akkor sokat lehet ezen is spórolni.

Viszont ezt a 7személyes dolgot nem értem. A 7személyes kivitel csak pluszt ad az 5személyeshez képest, semmi negatívuma nincs. Ha nem használod, ledöntöd, és teljesen sík a padló, viszont a helye az ötajtósban nem jelentkezik plusz helyként emlékeim szerint, tehát annak nincs még egy cca. 20-25 literes tárolórekesze. Ellenben ha kell, mégiscsak ott van még egy, vagy két ülés.

Ennyi km-re valóban nem alternatíva a dízel, az 1,8-asnak egy komolyabb baja van, hogy ha megnézed a hahut, nem nagyon találsz, tán ha egy van éppen fent...

Megerösíteném, hogy nem volt különbség az 5 ill. 7 személyes között, legalábbis a mi 2005-ös török COV-unk esetében. Nincs több hely az 5 Ülésesben.
Az izzókra eddig nem volt panasz, de én tartok benn egy készletet, még a 100-as Skodaból megtartott alu dobozban ;)
Most éppen, kiderült, hogy a hûtô bal alja folyat, nem tudom mióta, kb 2hete néztem és nem volt nyoma. Igy most mivel éppen hosszú visszaút és mûszaki elôtt vagyunk, holnap remélhetôleg kicserélik egy megfelelô utángyártottra.
11 év után ezért nem haragszom meg rá...., csak tegye a dolgát továbbra is, ahogy eddig.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4720 Dátum: 2016.03.18 18:40:43 »
nem a Te készülékedben van a hiba - pl. olyan "apróságot" mint hogy ne állítsd le rögtön az autópályázás után, a sokszázadik oldalon írja le... de legalább benne van a vezérműszíj meghúzási nyomatéka, ami piszkosul érdekli a mezei tulajdonost...
Hát igen, nem egy jól, és logikusan összeszedett írás. Bár mindannyian másképp gondolhatjuk. Nekem anno a sony-ericsson menüje volt logikátlan, és a nokiáét azonnal átláttam, míg a kollégám pont fordítva.
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.18 19:15:43 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

fox888

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Re:Corolla Verso
« Válasz #4721 Dátum: 2016.03.19 04:49:58 »
Hát igen, nem egy jól, és logikusan összeszedett írás. Bár mindannyian másképp gondolhatjuk. Nekem anno a sony-ericsson menüje volt logikátlan, és a nokiáét azonnal átláttam, míg a kollégám pont fordítva.
Ebből is látszik, hogy nem vagyunk egyformák!  ::)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4722 Dátum: 2016.03.19 07:48:43 »
Mivel az izzókészlet már évek óta nem kötelező tartozék, felejtsd el a hiperes csakarrajóhogylegyen készleteket. (bár nem írtad hogy olyat szeretnél...  :flowers: )
Ha a kézikönyv megvan, abban megvan hogy milyen fajták kellenek, több értelme van az alapján tartani a legszükségesebbeket - ha nincs, írd meg légyszi' melyik évjárat, ha egyezik az enyémmel, összeírom.

Melyek azok??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4723 Dátum: 2016.03.19 07:51:53 »
nem a Te készülékedben van a hiba - pl. olyan "apróságot" mint hogy ne állítsd le rögtön az autópályázás után, a sokszázadik oldalon írja le... de legalább benne van a vezérműszíj meghúzási nyomatéka, ami piszkosul érdekli a mezei tulajdonost...

Mennyi az érték? Képet tudnál csatolni róla?

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4724 Dátum: 2016.03.19 20:31:48 »
Melyek azok??
a Verso izzótípusok érdekelnek, vagy hogy szerintem mik a legszükségesebbek?