Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1556959 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Pokerusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4665 Dátum: 2016.03.02 23:57:16 »
Köszönöm a gyors választ.

Kicsit elbizonytalanítottál a dieselesekkel kapcsolatban.Teljesen elölről kell kezdjem a keresgélést? Tényleg ennyire gázosak a dieselek? Mondjuk a benzines többlet fogyasztása nem annyira zavaró és ha a szervizköltsége jóval barátságosabb akkor meg tudnék barátkozni vele. Keresgéltem egy kicsit ezek közül melyik lenne jó választás ránézésre?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_terra_navi_7_szemelyes_112000_km-9847706
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.0_d-4d_linea_sol_magyar_-_1_tulaj_-_80e._km-9752326
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-9864218
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.0_d-4d_linea_terra_7_szemelyes._megkimelt-9360723

Köszi a segítséget.

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Corolla Verso
« Válasz #4666 Dátum: 2016.03.03 08:53:01 »
Köszönöm a gyors választ.

Kicsit elbizonytalanítottál a dieselesekkel kapcsolatban.Teljesen elölről kell kezdjem a keresgélést? Tényleg ennyire gázosak a dieselek? Mondjuk a benzines többlet fogyasztása nem annyira zavaró és ha a szervizköltsége jóval barátságosabb akkor meg tudnék barátkozni vele. Keresgéltem egy kicsit ezek közül melyik lenne jó választás ránézésre?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_terra_navi_7_szemelyes_112000_km-9847706
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.0_d-4d_linea_sol_magyar_-_1_tulaj_-_80e._km-9752326
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_1.8_linea_sol-9864218
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla_verso/toyota_corolla_verso_2.0_d-4d_linea_terra_7_szemelyes._megkimelt-9360723

Köszi a segítséget.
Mindket 1.8 benzines jonak tunik!
de szerintem a digit klimas jobb!  :clap:
mindenkepp megkell nezni kiprobalni ...en kiprobalas utan at se nezettem csak miutan hazahoztam...bizok a benzinesekbe es eddig nemkellett csalodnom!

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #4667 Dátum: 2016.03.03 19:34:47 »
Az újat én Palmatex-el ragasztottam rá, mert az nem köt azonnal, van idő hozzáigazgatni a keretet a szoknyához.


Azt ugye tudod, hogy a Palmatex-et rövid időre, de baromira préselni kell hogy tartósan ragadjon? Csak úgy "tessék-lássék" összeérintve nem várható tartós megoldás. De ha a leírásának megfelelően használod (abba mondjuk az igazgatás nem annyira fér bele), akkor örök élet.

big_mafa

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 630
Re:Corolla Verso
« Válasz #4668 Dátum: 2016.03.03 19:49:18 »
Mindket 1.8 benzines jonak tunik!
de szerintem a digit klimas jobb!  :clap:
mindenkepp megkell nezni kiprobalni ...en kiprobalas utan at se nezettem csak miutan hazahoztam...bizok a benzinesekbe es eddig nemkellett csalodnom!

Csak kapkodom a fejem - én bő 5 éve vettem az én SOL benzines COV-omat (2004-es, 7 személyes) 2.3-ért - igaz, 200e már akkor volt az órájában, 6 évesen.
Én benzines párti vagyok, nehezen hiszem el hogy évi 20e km alatt megéri a diesel. (nekem 7.5 körül van az átlagfogyasztása)

Nekem a digit klíma nem jön be, de hát kinek mi... (Nekem ez az első digit klímás kocsim, többet vártam...)

Nekem hihetetlennek tűnnek ezek a 10+ évesen 80-120e futásteljesítmények egy ilyen drágább autónál, de ha _tényleg_ hitelt érdemlően igazolja, lelke rajta... (hozzáteszem, hogy nekem 200e-nél olyan patika volt a belseje-külseje, hogy többen csak 20e-nek nézték - SEHOL semmi kopás, ideértve a sebváltót, kormányt, pedálgumikat, ülést, mindent - kivéve a kilincs mögötti karcok)
Nagyon sok a lelakott példány sajnos, amikor kerestem, a 6 éves kocsik között is a nagyja durva állapotban volt, főleg belül.

Átnézetést (vétel előtt :) )nagyon ajánlok - de csak olyan helyen, ahol nem az eladó haverja a szervizes (off-os autóval csúnyán megszívattak, a legszebb hogy még fizettem is érte ugye...). Azt a párezret megéri.

Sok szerencsét!

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4669 Dátum: 2016.03.03 21:22:52 »
Sziasztok! Tudja valaki, hogy a corolla verso ajtajában milyen hangszórók vannak?
?
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.03 21:29:42 írta lp »
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Corolla Verso
« Válasz #4670 Dátum: 2016.03.03 21:28:44 »
Üdv!
És még egy kérdés:
MMt váltó. Mikor megvettem szépen óvatosan kúszott. Ez két hete.
Most meg kúszásnál olyan jellegű rángást ad, mikor kevés a gáz és nem bírja el. aztán mikor kirángatta magát viszonylag gyorsan kúszik. túl erősen. rángatáskor a fordulat is leesik mert nem boldogul a tömeggel.
Ráadásul nekem jobb lenne, ha nem i kúszna, hanem kisebb gázadásra indulna el.
Megállásnál is érződik, hogy egy darabig vinné az autót, míg fékezek, aztán kiold a kuplung teljesen.

Volt már valakinek ilyen jelenség? Beállítás kérdése, vagy valami szervi hiba?
Prius 2 - a mosolygós autó.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Corolla Verso
« Válasz #4671 Dátum: 2016.03.04 06:54:32 »
Üdv!
És még egy kérdés:
MMt váltó. Mikor megvettem szépen óvatosan kúszott. Ez két hete.
Most meg kúszásnál olyan jellegű rángást ad, mikor kevés a gáz és nem bírja el. aztán mikor kirángatta magát viszonylag gyorsan kúszik. túl erősen. rángatáskor a fordulat is leesik mert nem boldogul a tömeggel.
Ráadásul nekem jobb lenne, ha nem i kúszna, hanem kisebb gázadásra indulna el.
Megállásnál is érződik, hogy egy darabig vinné az autót, míg fékezek, aztán kiold a kuplung teljesen.

Volt már valakinek ilyen jelenség? Beállítás kérdése, vagy valami szervi hiba?


 :no: :no: :no: :no: Választási!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4672 Dátum: 2016.03.04 08:40:10 »
Azt ugye tudod, hogy a Palmatex-et rövid időre, de baromira préselni kell hogy tartósan ragadjon? Csak úgy "tessék-lássék" összeérintve nem várható tartós megoldás. De ha a leírásának megfelelően használod (abba mondjuk az igazgatás nem annyira fér bele), akkor örök élet.
:yes: igen úgy értettem: bekentem mindkét oldalt, 10-15 perc várakozás - az igazgatást úgy értettem hogy fölé tettem 1-2 mm-el, hogy síkban legyen - aztán alkarból préselés  :cool2: Ezt mind a 4 oldallal külön.
 A kihívást az jelentette, hogy közben a másfél évesem ne kaparintsa meg és ne bontsa atomjaira  ;)

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4673 Dátum: 2016.03.04 09:05:27 »
...na megvolt a márkaszerviz bevizsgálás, most azt mondják, hogy mind a 4 injektor határérték feletti, ezért a jelenség. 

Tegnapelőtt megtörtént az injektor csere. Elindulok a szerviztől, sokkal szebb hangja van, húz is - 5 percig, bemelegedés után újra füstöl, nem gyorsul. Talán nem kell részleteznem a lelkiállapotomat egy 440e-s javítás után, kanyar vissza a szervizbe.
Hibakód nincs - a szervizes srác kipörgette 4000-ig a szerviz parkolóban, olyan 10m-es koromcsíkot köpött a burkolatra, hogy még ma is látszik - azt mondták, valószínűleg annyira bekormosodott a rendszer a korábbi rossz injektor miatt, hogy "nem kap levegőt" a motor - menjek vissza másnap, kipucolják, ha kell akkor lekötik a kipuffogót és azt is kitisztítják. Hazafelé kigyullatt a motorellenőrző-TRC-VSC visszajelző - nem volt nyugodt éjszakám...

Tegnap hibakód kiolvasás után EGR meg nemtom'mi szelep pucolást csináltak, megy mint az ágyúgolyó :hug: , szerencsére pont autópályázós utam volt délután, így v.leg a részecskeszűrő regenerálás is lement. 
...szóval happy end, a tegnap esti depressziót leszámítva :D

Szerintetek érdemes egy rendszertisztító adalékot adni még neki? Ha igen, melyik ajánlható? (...vagy kérdezzem ezt inkább az olajok&adalékok topicban?)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4674 Dátum: 2016.03.04 09:12:08 »
Szerintem a szervizben pontosan ezt csinálták...
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4675 Dátum: 2016.03.04 09:18:27 »
Szerintem a szervizben pontosan ezt csinálták...
mármint hogy belenyomnak valami lötyit az üza. rendszerbe?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4676 Dátum: 2016.03.04 09:37:48 »
Az EGR szelepet kiszedik és úgy pucolják ki, de a rendszer többi részét szerintem így, ahogy mondod. Ha mindent szétszednének, az rögtön meglátszódna a munkadíjon...
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4677 Dátum: 2016.03.04 09:42:44 »
Az EGR szelepet kiszedik és úgy pucolják ki, de a rendszer többi részét szerintem így, ahogy mondod. Ha mindent szétszednének, az rögtön meglátszódna a munkadíjon...
értem köszi - akkor a lötyi árából kap egy doboz legót a trónörökös  ;)

lef818

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 197
Re:Corolla Verso
« Válasz #4678 Dátum: 2016.03.04 10:16:23 »
Nem is tudom valaki lenyomott, hogy neki 200e km van benne, de még EGR szelepet nem tisztítottak. És mégis megy.
Mese mese meskete, anélkül nem megy, időnként muszáj! Nem szép munka, de hasznos. Sőt van, hogy cserélni kell, ami jópár tizes elhanyagolás ára. A löttyös megoldásban nem bízom, ha kicsi a baj, segíthet, de akkor meg minek, ha meg nagy, akkor halott lovon a nyereg. Ha márkaszervíz ha magán, érdemes a gyári jav. feladatokat megismerni és megcsináltatni. Persze nem a tulajnak kellene tudni, hanem az "órásmesternek".

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4679 Dátum: 2016.03.04 12:38:49 »
Nem zárnám ki, hogy van ilyen. Ha céges és sokat pályázott vele, elképzelhető.
music