Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558559 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Corolla Verso
« Válasz #4275 Dátum: 2015.04.02 13:20:10 »
Ez miképp fordulhatott elö? Nem volt kiirva az àr? Nem egyeztettétek elöre, hogy mennyibe fog kerülni?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

turmix75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Corolla Verso
« Válasz #4276 Dátum: 2015.04.02 13:23:45 »
Sziasztok! Versóhoz keresek klíma kompresszort

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4277 Dátum: 2015.04.02 13:23:55 »
Ez miképp fordulhatott elö? Nem volt kiirva az àr? Nem egyeztettétek elöre, hogy mennyibe fog kerülni?
Nálam nem volt választás, max annyi hogy kell-e müszaki a kocsira vagy nem.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4278 Dátum: 2015.04.02 22:57:10 »
Itt is ez a szokasos ár, csak már elszoktam töle az elmúlt 4 évbem otthon volt szervizelve. Ma azért megnéztem, hogy tényleg kicserélték-e a pollenszûrôt... Igen :)

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #4279 Dátum: 2015.04.04 11:36:49 »
Egy kis technikai kérdés (Corolla Verso 2008)....az utasoldali légzsákot kikapcsolni a kulccsal csak simán elfordítva lehet vagy van vmi kombináció hozzá...mert megpróbáltam így, de csak a visszajelző jelzi a kikapcsolást, de ahogy elengedem a kulcsot már vissza is áll és aktív állapota..párom, meg a múltkor is előre tette a kicsit...úgy szóltam rá, hogy ezt így nem kellene...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4280 Dátum: 2015.04.04 15:19:03 »
Egy kis technikai kérdés (Corolla Verso 2008)....az utasoldali légzsákot kikapcsolni a kulccsal csak simán elfordítva lehet vagy van vmi kombináció hozzá...mert megpróbáltam így, de csak a visszajelző jelzi a kikapcsolást, de ahogy elengedem a kulcsot már vissza is áll és aktív állapota..párom, meg a múltkor is előre tette a kicsit...úgy szóltam rá, hogy ezt így nem kellene...
Elvileg a nyomógomb OFF állásánál - amikor nem világít - kell kulccsal az Airbag OFF állásba fordítani, és annak úgy is kéne maradnia. Ha mindent így csináltál, és mégsem jó, akkor ezt a szervizben el kéne mondani, mert valami gáz lehet (ha nem tiétek az autó kezdettől fogva, még az is előfordulhat, hogy nincs ott benne légzsák...  :eek: ).
music     

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4281 Dátum: 2015.04.05 17:55:41 »
Egy kis technikai kérdés (Corolla Verso 2008)....az utasoldali légzsákot kikapcsolni a kulccsal csak simán elfordítva lehet vagy van vmi kombináció hozzá...mert megpróbáltam így, de csak a visszajelző jelzi a kikapcsolást, de ahogy elengedem a kulcsot már vissza is áll és aktív állapota..párom, meg a múltkor is előre tette a kicsit...úgy szóltam rá, hogy ezt így nem kellene...
A kulcsot tarts elfordítva és úgy húzd ki. Akkor úgy marad.
Amúgy mindig visszafordul magától.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4282 Dátum: 2015.04.05 20:36:18 »
Na, idáig el se jutottam, azt hittem, hogy kihúzott kulcsnál ugrik vissza, de így persze jogos.  :D
music     

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Corolla Verso
« Válasz #4283 Dátum: 2015.04.06 12:44:41 »
A kulcsot tarts elfordítva és úgy húzd ki. Akkor úgy marad.
Amúgy mindig visszafordul magától.

Köszönöm épp mielőtt olvastam az írásod próbáltam ki így...és sikerült! Köszönöm az infót! :clap:

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4284 Dátum: 2015.04.08 20:36:53 »
Töröm a fejem, hogy mivel lehetne kiváltani a csomagtér-takarást. Hiába nagy a csomagtér, a takaró alapját képező alu rúd pont a közepén van, nehézkes kiszedni, tárolni. egy roló vagy harmonikaredőny sokkal praktikusabb lenne. Nem tudtok erre valami használható megoldást?

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4285 Dátum: 2015.04.10 11:52:14 »
Töröm a fejem, hogy mivel lehetne kiváltani a csomagtér-takarást. Hiába nagy a csomagtér, a takaró alapját képező alu rúd pont a közepén van, nehézkes kiszedni, tárolni. egy roló vagy harmonikaredőny sokkal praktikusabb lenne. Nem tudtok erre valami használható megoldást?

Hát én azt kiszedtem, azt eltettem a helyére ott nem zavar senkit! Nagyon jó ötlet Volt annak egy tartót csinálni, szerintem érezték hogy azt ott nagyon kevesen fogják használni.

Szóval én kiszedtem, az ablakok meg fóliát kaptak... így nem igen lát be senki.
 

Josh30

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Corolla Verso
« Válasz #4286 Dátum: 2015.04.10 21:24:58 »
Hát én azt kiszedtem, azt eltettem a helyére ott nem zavar senkit! Nagyon jó ötlet Volt annak egy tartót csinálni, szerintem érezték hogy azt ott nagyon kevesen fogják használni.

Szóval én kiszedtem, az ablakok meg fóliát kaptak... így nem igen lát be senki.

Fóliát én is tervezek rá, de azért nem szívesen hagynám nyitva. Am. az 1.gen Versoban nincs hely eltenni sem... :S

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4287 Dátum: 2015.04.13 11:22:32 »
Sziasztok,
egy 2005-ös Corolla Verso tulajdonosa... szeretnék lenni, így a kiszemelt példányt elvittem állapotfelmérésre a márkaszervizbe. Néhány kisebb problémán kívül azt mondták, hogy két injektor "visszafolyási értéke +2 felett van" Na, ez a magamfajta kormány-kuplung-fék dimenzióban autótszakértő  :eek: emberkének kínaiul van, mindenesetre ajánlották a cserét 500+ ezer ficcsért'.
Kérdés, hogy mennyire kell ezt komolyan venni? Nem ismerem a Toyota márkaszervizeket, más gyártónál rossz tapasztalataim voltak a jelentéktelen dolgok felnagyításában és beárazásában, ezért inkább megkérdezem az öreg rókákat  ;)

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4288 Dátum: 2015.04.13 12:06:37 »
Ha jól tudom akkor az azt jelenti hogy az Injektor mennyi üzemanyagot enged vissza a tankba bespricelés helyett. Sajna nem tudom a határértéket igy nem tudom megmondani mennyire tulozzák el a dolgot. Amennyiben a helyzet rosszabodik, az auto egyre nehezebben indul el, hideg és meleg állapotban egyaránt. Itt a forumon az alkatrész keresö topikban kérdezz rá mennyi az Injektor aztán tudsz számolgatni. Amúgy szerintem az 500k + az mind a 4 cseréjére vonatkozott... Igy azt tudod vinni alkudni, aztán majd itt a forumon keresztül meg kicserélteted valakivel okosban...



AttilaZK

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Corolla Verso
« Válasz #4289 Dátum: 2015.04.17 03:22:01 »
Sziasztok,
2004-es Verso-n leleményesek jobb hátsó ablakot betörve pakolták ki a csomagtartóm. Ablakot cseréltem, viszont azóta a felső pontot nem tudja jól a becsípődésgátló rendszer, ezért az automata felhúzáskor a felső állapotból visszaereszkedik közép állásba. Hogy kell újraprogramozni a felső pontot?
Megj: Amit eddig találtam javaslatokat nemzetközi oldalakon (nem pont ehhez a Corolla-hoz) azok nem működtek.
AttilaZK
Corolla Verso D-4D Sol '04