Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558378 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Corolla Verso
« Válasz #4065 Dátum: 2014.11.03 22:24:21 »
úgyvan.
wayteQ nagyon bejön.
 hasznos kütyü.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Re:Corolla Verso
« Válasz #4066 Dátum: 2014.11.04 00:16:48 »
Édesapámnak egy alacsonyabb felszereltségű Corolla Versója van (ha jól emlékszem, körülbelül 2004-es évjáratú lehet), ehhez szeretnék neki valamilyen kiegészítőt vásárolni karácsonyra. Az egyik lehetőség, ami eszembe jutott, a navigációs rendszer. Mit tudnátok ajánlani, van esetleg valamilyen tippetek? Illetve milyen más kiegészítőt tudnátok még ajánlani?

Attól függ milyen extrát/kényelmi felszereltséget látna szívesen Édesapád az autóban. Mert persze jó dolog egy Navigáció, de lehet akár egy bluetooth szett, fóliázott üvegek, ülésfűtés beszerelés, stb, stb.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re:Corolla Verso
« Válasz #4067 Dátum: 2014.11.04 11:58:54 »
Nem vagyok egy parkolomuvesz es raadasul a minusz 2. szinten van a garazsbeallonk es termeszetesen szuk a hely. Azaz, a tolatokamera es egy elso szenzor nagy konnyebseg lehet. Ezen felul nagyon jo volt a hatso ablakok foliazasa is, ezt is itt a topicban ajanlottak, nagyon sokat szamit a nyari napfenyben.

Mivel tel van (?) nekem mar fenn vannak az uj teli gumik (a regiek 9. evukbe leptek..) most az ADAC tesztben viszonylag jo helyet elert Continental WinterContact TS 850 205/55 R16 91H kerult fel es nagyon jonak tunt az elmult heten belenyomott 4000 km alatt. 170 km/h-ig nem volt vibracio :).

elindir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4068 Dátum: 2014.11.04 12:49:32 »
Köszönöm szépen a tippeket, válaszokat!

Nem vagyok egy parkolomuvesz es raadasul a minusz 2. szinten van a garazsbeallonk es termeszetesen szuk a hely. Azaz, a tolatokamera es egy elso szenzor nagy konnyebseg lehet. Ezen felul nagyon jo volt a hatso ablakok foliazasa is, ezt is itt a topicban ajanlottak, nagyon sokat szamit a nyari napfenyben.

A tolatókamera beszerzésén már rajta van édesapám, ezért ez az ajándék kilőve.

szia

ha gps akkor waytec 850/950 jo valasztas, tolato kamera /radarok 30-40cm-je semmire nem jo:- (/, csomagtarto talca, osram dlr /vilagitas.eu-tol/

udv

toroksultan

Köszi a tippetek, utánanéztem, tényleg nagyon jól hangzik mindkettő gps.

Attól függ milyen extrát/kényelmi felszereltséget látna szívesen Édesapád az autóban. Mert persze jó dolog egy Navigáció, de lehet akár egy bluetooth szett, fóliázott üvegek, ülésfűtés beszerelés, stb, stb.  ;)

Kicsit megnehezíti a helyzetet, hogy külföldön élek, így nehéz lenne megszerveznem pl. az ülésfűtés beszerelését.


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corolla Verso
« Válasz #4069 Dátum: 2014.11.04 23:32:37 »
Külföldről is lehet szervezni, időpontot egyeztetni, és (ha jól értem) apukád meg elgurulna a szervizbe itthon.
Netről is lehet rendelni ülésfűtés szettet, vagy eleve olyat kell keresni, aki forgalmazza és be is szereli ott helyben.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

elindir

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Corolla Verso
« Válasz #4070 Dátum: 2014.11.05 08:48:19 »
Külföldről is lehet szervezni, időpontot egyeztetni, és (ha jól értem) apukád meg elgurulna a szervizbe itthon.
Netről is lehet rendelni ülésfűtés szettet, vagy eleve olyat kell keresni, aki forgalmazza és be is szereli ott helyben.

Persze, köszi a tippet. Körülbelül mennyibe kerülne az ülésfűtés megvásárlása és beszerelése összesen?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10701
Corolla Verso
« Válasz #4071 Dátum: 2014.11.05 09:22:57 »
Hirtelen őket találtam, 2 ülés esetén szereléssel együtt 42e Ft-t ír (2 fűtési fokozatos, nem csak egy "sima"), és 7 év gari van rá.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kovacs85

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Corolla Verso
« Válasz #4072 Dátum: 2014.11.06 09:05:09 »
Sziasztok, még új vagyok itt , ti talán tudtok segíteni, nem találok sehol az adatokat amikre szükségem lenne. 24.-én hozok egy 2006-os Corolla Versot németországból, és mingyárt hoznék egy 2 méter hosszú ágyat is. Kérdeésem az lenne, hogy tudja-e valaki, hogy hány centi a hely az első ülések mögött?
Válaszotokat előre is köszönöm! :D :hmmmm:

lupus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Corolla Verso
« Válasz #4073 Dátum: 2014.11.06 09:25:54 »
Nincs valakinek egy robantott abraja a valtorol 1.8-as benzines 1zzfe motorrol?Igazabol a lendkerek erdekel.De nagyon.Allitolag van olyan,amit belso fogazassal szereltek.Magyarul a fogak a tanyer peremenek belso felen vannak.Nem a peremen kivul.
Ja,2006 novemberi,angol piacos a draga,ha esetleg szamit.
Koszonom

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4074 Dátum: 2014.11.06 15:46:46 »
Sziasztok, még új vagyok itt , ti talán tudtok segíteni, nem találok sehol az adatokat amikre szükségem lenne. 24.-én hozok egy 2006-os Corolla Versot németországból, és mingyárt hoznék egy 2 méter hosszú ágyat is. Kérdeésem az lenne, hogy tudja-e valaki, hogy hány centi a hely az első ülések mögött?
Válaszotokat előre is köszönöm! :D :hmmmm:
Fejből nem, de az biztos, hogy az első ülésektől a csomagtartófedélig bőven kevesebb, mint 2 méter. Úgy nem fog beférni.
music     

bajnokk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Corolla Verso
« Válasz #4075 Dátum: 2014.11.06 15:47:39 »
Sziasztok!

Mennyi a normális fogyasztása egy 2.0 D4D Corolla Versónak (2004)?
Nekem kímélő üzemben is megeszik vegyes üzemben (jelentős részt városon kívül) 7l-t, közel egy literrel többet, mint pontosan ugyanott, ugyanúgy hajtva a 2.2 Zafira, pedig se klíma, se nagy hidegek.

A gumik felfújva, az olaj cserélve, keveset futott, nem értem. :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4076 Dátum: 2014.11.06 15:50:25 »
Ez soknak tűnik, pláne ha városon kívül. Ott bőven 5-sel kezdődő számnak kéne lennie.
music     

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #4077 Dátum: 2014.11.10 08:41:48 »
Sziasztok!

Mennyi a normális fogyasztása egy 2.0 D4D Corolla Versónak (2004)?
Nekem kímélő üzemben is megeszik vegyes üzemben (jelentős részt városon kívül) 7l-t, közel egy literrel többet, mint pontosan ugyanott, ugyanúgy hajtva a 2.2 Zafira, pedig se klíma, se nagy hidegek.

A gumik felfújva, az olaj cserélve, keveset futott, nem értem. :hmmmm:

Nézd meg az enyémat az aláirásomban szereplö linken.
Ott talälsz más sok más hasonlót is.

turmix75

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Corolla Verso
« Válasz #4078 Dátum: 2014.11.11 02:25:32 »
Sziasztok az 1,8 benzinesem eszik 6,3-at óra szerint, hosszú távon városon kivűl szerintetek mennyit csalhat a fedélzeti?
Most csináltam egy cataclean kúrát átlag 7,8-ról vitte le 6,3és 7 közé,7 felé nem nagyon megy.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #4079 Dátum: 2014.11.11 10:31:45 »
Ezt csak úgy tudhatod meg, ha kétszer megtankolod - lehetőleg ugyanúgy - és közte jó sokat mész, bőven égjen már a sárga lámpa. Nekem nagy átlagban 7 decit csal a bc, a legkisebb "optimizmus" 4 deci volt, a legnagyobb 1,2 liter. Azt nem tudom, hogy a pillanatnyi fogyira is igaz-e ez a plusz háromnegyed liter, de gyanítom, hogy igen. Még az segíthet a tájékozódásban, ha különböző benzinóra állásoknál tankolsz (teli), és az óraállás mellé odaírod azt is, mennyi ment bele. Így 1-2 literes pontossággal meg lehet határozni, mennyi van a tankban, azaz azt is, mennyi az addigi átlagfogyasztás. Bár én azt figyeltem meg, hogy a benzinóra is huncut egy kicsit: azt szokta csinálni, hogy egy ideig nem mozdul, aztán hirtelen, pár perc alatt, lemegy másfél osztásnyit, akkor egy kicsit csiki-csukizik a domborzat függvényében, aztán megint lemegy másfél rovátkát. Azt az óraállást kell mérvadónak venni, ami a gyors lemenés után van. Mikor félig van a tank, akkor kb. 31 liter ment el, tehát ha mondjuk addig 400 km-t mentél, az durván 7,7-es átlag lesz.
music