Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557643 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2805 Dátum: 2011.06.26 13:36:53 »
Szoval elektromos motormelegitott rakott/rakatott-e mar be vki? milyet, mennyiert, hol, kinel, van-e szumma megterules, vagy csak a motor kimelodik, hogy alakul a fogyasztas?

koszi
toroksultan
Javaslom, keresd meg a témában a Yaris II topicban Villi-t, ő már tett be (vagy Zénóka is használ ilyet). Mindketten dicsérik.  :yes:
úgy-úgy. A Viliét nem tudom, de a zénóé gyári cucc... ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2806 Dátum: 2011.06.26 17:19:19 »
úgy-úgy. A Viliét nem tudom, de a zénóé gyári cucc... ;)
Mindkettő ugyanaz a "gyári" Calix márkájú.  :yes:
         

gidoati

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Corolla Verso
« Válasz #2807 Dátum: 2011.06.26 20:38:11 »
Hát köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget, örülök, hogy felpörgettük kicsit ezt a topicot  :clap:

Azt hiszem marad az 1.8 és várok a csodára, hogy legyen egy Sol eladó.
Nézegettem mobile.de-t, kint majdnem mindegyik 1.8 Sol felszereltségű... csak hát van ugye regadó nevű sarcunk ami megkönnyíti mindenki életét  :censored: , így már nem biztos hogy megéri sajna.

Ha valaki tud első szériás eladó 1.8 Sol CoV-ot akkor sikítson

Üdv
Attila

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2808 Dátum: 2011.06.26 20:40:40 »
Hát köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget, örülök, hogy felpörgettük kicsit ezt a topicot  :clap:

Azt hiszem marad az 1.8 és várok a csodára, hogy legyen egy Sol eladó.
Nézegettem mobile.de-t, kint majdnem mindegyik 1.8 Sol felszereltségű... csak hát van ugye regadó nevű sarcunk ami megkönnyíti mindenki életét  :censored: , így már nem biztos hogy megéri sajna.

Ha valaki tud első szériás eladó 1.8 Sol CoV-ot akkor sikítson

Üdv
Attila

Miért ragaszkodsz csak sol-hoz? terra mért nem jó?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


gidoati

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re: Corolla Verso
« Válasz #2809 Dátum: 2011.06.26 20:51:50 »
Hát köszönöm mindenkinek a sok-sok segítséget, örülök, hogy felpörgettük kicsit ezt a topicot  :clap:

Azt hiszem marad az 1.8 és várok a csodára, hogy legyen egy Sol eladó.
Nézegettem mobile.de-t, kint majdnem mindegyik 1.8 Sol felszereltségű... csak hát van ugye regadó nevű sarcunk ami megkönnyíti mindenki életét  :censored: , így már nem biztos hogy megéri sajna.

Ha valaki tud első szériás eladó 1.8 Sol CoV-ot akkor sikítson

Üdv
Attila

Miért ragaszkodsz csak sol-hoz? terra mért nem jó?

Hát... Apámék is ezt kérdezték  ::)
Igazság szerint az extrák miatt..., de szerintem leteszek ròla, csak még idő.

Valakinek van Ave I. kombi és CoV I. tapasztalata, élhetőség szempontjából?

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2810 Dátum: 2011.06.26 21:01:13 »
Élhetőség??
COV I-ről engem kérdezz ahogy írtam is visszább vagy 2 oldallal Neked bácsi  :winkiss: más a fórumon Én szerintem nincs COVI-es de jó lenne ha tévednék :)

Jut eszembe, ne kérdezősködj hanem gyere le Kakucsra 9-én a Toyota Találkozóra ÉN 99,9% hogy ott leszek és ott élőben megkérdezhetsz (minden okos tojást is  :cool2: ) ÉÉS mehetsz a géppel, kipróbálhatod ahogy akarod így megtudod amit kell és hogy valójában mit akarsz venni stb ... :devil: könnyebb lesz a döntést hoznod, jha de előre szólok hogy ez a gép nem eladó :D
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.26 21:11:54 írta djbogy »
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2811 Dátum: 2011.06.26 21:40:33 »
szia

"Igazság szerint az extrák miatt" mi az ami nelkul nem tudod elkepzelni a joszagot?
eszak-jaszsag kornyeken meg tudom mutani az R1-est /fo elteres a corolla vs. avensis fenekvaz es ez sok mindenre valaszt ad/

udv

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re: Corolla Verso
« Válasz #2812 Dátum: 2011.06.27 00:25:42 »
Szia!

"5W30. 40 nem lesz jó. " na megneztem a kezelesikben /angol es magyar egyforma/, azokban a kovetkezo olajok szerepelnek: sj/sl: 20w-50, 15w-40 /termeszetesen megfelelo homersegleti viszonyok mellet/; sj/sl csokkentett surlodasu /energy conserving/ 5w-30, 10w-30. mivel megengedett a -50es olaj hasznlata, ezert ertelemszeruen a -40es is.

udv

toroksultan
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2813 Dátum: 2011.06.27 07:28:33 »
"5W30. 40 nem lesz jó. " na megneztem a kezelesikben /angol es magyar egyforma/, azokban a kovetkezo olajok szerepelnek: sj/sl: 20w-50, 15w-40 /termeszetesen megfelelo homersegleti viszonyok mellet/; sj/sl csokkentett surlodasu /energy conserving/ 5w-30, 10w-30. mivel megengedett a -50es olaj hasznlata, ezert ertelemszeruen a -40es is.
Nekem mindegy, te autód. Az olajevős változatok a 40-es olaj miatt kezdik általában enni az olajat (értsd: gyengébb minőség jellemzően mint a 30-as). Amit mindig is 5W30-cal járattak, nem eszik az olajat, aminél a "100 ezer km meg a kora miatt" 10W40-nel járattak eszi, mert a dugószett nem bírja a gyűrődést. A 30-as még elég "vékony" olaj ahhoz, hogy ne kokszosodjon el a gyárilag alultervezett lyukakba az olaj és ne szoruljon le a gyűrű.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2814 Dátum: 2011.06.27 08:17:10 »
Élhetőség??
COV I-ről engem kérdezz ahogy írtam is visszább vagy 2 oldallal Neked bácsi  :winkiss: más a fórumon Én szerintem nincs COVI-es de jó lenne ha tévednék :)

Jut eszembe, ne kérdezősködj hanem gyere le Kakucsra 9-én a Toyota Találkozóra ÉN 99,9% hogy ott leszek és ott élőben megkérdezhetsz (minden okos tojást is  :cool2: ) ÉÉS mehetsz a géppel, kipróbálhatod ahogy akarod így megtudod amit kell és hogy valójában mit akarsz venni stb ... :devil: könnyebb lesz a döntést hoznod, jha de előre szólok hogy ez a gép nem eladó :D
Nekem volt I-es  Verso-m, terra, 1.8-as. Ami a felszereltségből még jó lett volna bele, az a tempomat és az automata klíma. Ebből az első ha jól tudom egyik hazai felszereltségben sem volt, az automata klíma a Sol-ban lett volna. Majd meglátod hogyan alakul, de ha Verso I-et szeretnél akkor inkább egy átlátható előéletű, jó állapotú kocsit keress, mintsem ragaszkodj egy adott (ritka) motor-felszereltség kombinációhoz. Persze ez attól is függ mennyi idő múlva szeretnél beleülni a saját autódba. ;)

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2815 Dátum: 2011.06.27 09:14:57 »
Élhetőség??
COV I-ről engem kérdezz ahogy írtam is visszább vagy 2 oldallal Neked bácsi  :winkiss: más a fórumon Én szerintem nincs COVI-es de jó lenne ha tévednék :)


Nekem volt I-es  Verso-m, terra, 1.8-as.

Na, de jó tudni...  :cool2:
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corolla Verso
« Válasz #2816 Dátum: 2011.06.27 10:04:02 »
Igazság szerint az extrák miatt..., de szerintem leteszek ròla, csak még idő.

Az extrákat megértem, én sem mondtam le róla. Szóval a leinformálható előélet fontosbb, de nem mondj le könnyen az extrákról, mert utána évekig bánni fogod, ha hiányzik.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #2817 Dátum: 2011.06.27 10:08:36 »
Nem ismerem a COV I-es alapfelszereltségét, de ha a többi Toyota modellből indulunk ki, akkor egy Terra vs Sol esetében egy klimatípusnál nagyobb kell legyen a különbség. Értem ezalatt pl a fényezett tükörházat, ajtókilincseket; esetleg elektromos hátsó ablakok a kurblissal szemben; egy első ködlámpa vagy éppen több légzsák; bőrhuzatú kormány, sebváltó gomb; több hangszóró a rádióhoz; jobb huzatú/anyagú ülések; stb.

Ez persze csak találgatás, de a Corollák és Avensisek esetében általában ezek a különbségek egy Terra és Sol között.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2818 Dátum: 2011.06.27 10:31:17 »
Ha ezt az én hozzászólásomhoz kapcsolódóan írtad, akkor azt kicsit félreértelmezted. Nem a klíma volt az egyetlen különbség, csupán az egyetlen olyan ami nekem hiányzott.
Egyébként az 1.8as terrában fényezettek a tükörházak és kilincsek, 4 db elektromos ablak volt benne. Ami különbség volt az az első ködlámpa, a bőrözött kormány, 6 hangszórós CD-s rádió a terra 4 hangszórós kazettásával szemben.
A CD-s fejegység kb. 15e volt az e-bayen, a többi nekem nem volt különösebben fontos.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #2819 Dátum: 2011.06.27 11:20:41 »
Elég tisztességes volt a felszereltsége akkor, ezt örömmel hallom.  ;)
Vajon az 1.6-os és 1.8-as Terra között volt különbség?

Én Sol-ból láttam dupla tetőablakos kivitelt  :wub: , ha jól tudom a II. generációból talán nem is volt napfénytetős változat (itthon legalábbis), a jelenlegi III. gen esetében pedig mintha csak a csúcsfelszereltséghez járna, de az meg nem is nyitható.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61