Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1558760 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1785 Dátum: 2008.06.29 14:05:17 »
Koszi, megnézem.

Idézet nem volt jó, töröltem. kleingy

Így néz ki. A szélvédő csík alja egyenes, a szélvédőre merőleges síkban, az ívet a szélvédő görbülete adja


Köszi, ezen az első csikon már gondolkoztam én is. Szép lett a Tied. Ha nem jön semmi közbe akkor juli 16-án nekem is lesz :-)

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1786 Dátum: 2008.06.29 14:06:39 »
TSN 310 plus

Jelzem, hogy már elérhető a Magyarországot is tartalmazó Toyota Navi DVD. Ami 3 DVD egyszerre, meg duplarétegű....

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1787 Dátum: 2008.06.29 14:59:21 »
Ilyen már tavaly nyár óta van-
27%-os hazai lefedettséggel...
Elvileg idén jön egy 60% körüli.

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1788 Dátum: 2008.06.29 22:18:58 »
Koszi, megnézem.

Idézet nem volt jó, töröltem. kleingy

Így néz ki. A szélvédő csík alja egyenes, a szélvédőre merőleges síkban, az ívet a szélvédő görbülete adja


Köszi, ezen az első csikon már gondolkoztam én is. Szép lett a Tied. Ha nem jön semmi közbe akkor juli 16-án nekem is lesz :-)


Gratulálok! Majd dobj fel egy képet!

Bestati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corolla Verso
« Válasz #1789 Dátum: 2008.07.06 22:14:38 »
Hali.

Sajna kikészült a kuplungom D4d COV 2.0-be 1CD motorkódú
Valakinek volt "szerecséje" vele?
Kellet-e lendkereket cserélni?
Hol csinálták, mibe fájt?

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1790 Dátum: 2008.07.06 22:25:36 »
Hali.

Sajna kikészült a kuplungom D4d COV 2.0-be 1CD motorkódú
Valakinek volt "szerecséje" vele?
Kellet-e lendkereket cserélni?
Hol csinálták, mibe fájt?

Szia!
Kérdéseidre nem tudok válaszolni, de érdekelne, hogy hány kilóméter van az autódban és milyen üzemelési körülmények között használtad (város, országút, vontatás stb.)?
Üdv.

Bestati

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Corolla Verso
« Válasz #1791 Dátum: 2008.07.07 10:20:12 »
Hali
Már 60 ezernél felkeményedett és azóta folyamatosan kemény.
Most 180 ezer van benne és már néha megcsúszik.

Felesleges idézeteket töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.10 13:15:28 írta kleingy »

benike6110

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re: Corolla Verso
« Válasz #1792 Dátum: 2008.07.09 17:48:51 »
Jól kihúztad a cserét, mostmár tényleg megérett a dolog...

Felesleges idézeteket töröltem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.10 13:13:50 írta kleingy »

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1793 Dátum: 2008.07.23 20:04:21 »
A korábban emlitett ablak sötétités megtörtént. Azonban csak a hátsó oldalablakok ill. hatso ablak. Mivel nem akartam, hogy esetleg egy év mulva le kelljen huzni a foliat a muszaki vizsga miatt. Érezhető, hogy kevesbe melegszik a beltér és a kilátás is kellemes, nem érezni, hogy "sötétebb" lenne.

Más kérdés: Thule hátsó biciklitartónk van (vonohorog nincs) amit az ajtóra akasztva lehet feltenni. Viszont a biciklik takarják a rendszámot ill részben a lámpákat.
Lehet kapni autos boltokban pót hátsó rendszámtábla tartót a hátsó lámpasorral de nem tudom, hogy hove lehetne ezt csatlakoztatni. Van erre már bevett gyakorlat?
Jó lenne, mivel nem szertnék büntit összeszedni...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corolla Verso
« Válasz #1794 Dátum: 2008.07.23 21:33:25 »
Általában a kerékpártartóval együtt lehet megvenni az ilyesmit. A Thulénál nem kérdezted?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1795 Dátum: 2008.07.24 08:49:42 »
A korábban emlitett ablak sötétités megtörtént. Azonban csak a hátsó oldalablakok ill. hatso ablak. Mivel nem akartam, hogy esetleg egy év mulva le kelljen huzni a foliat a muszaki vizsga miatt. Érezhető, hogy kevesbe melegszik a beltér és a kilátás is kellemes, nem érezni, hogy "sötétebb" lenne.

Más kérdés: Thule hátsó biciklitartónk van (vonohorog nincs) amit az ajtóra akasztva lehet feltenni. Viszont a biciklik takarják a rendszámot ill részben a lámpákat.
Lehet kapni autos boltokban pót hátsó rendszámtábla tartót a hátsó lámpasorral de nem tudom, hogy hove lehetne ezt csatlakoztatni. Van erre már bevett gyakorlat?
Jó lenne, mivel nem szertnék büntit összeszedni...

Én úgy tudom, hogy a vonóhorog melletti - vagy ugyanolyan - elektromos csatiba kell bedugni a konnektorját.
Írtad, hogy Neked nincsen vonószemed, akkor viszont ki kellene építeni a csatlakozóhelyet, vagy vállalod a "takarással" járó veszélyeket.

A német relációban ezeket az eszközöket - de a vonószemre feltehetőt biztosan - ellátják kiegészítő világítótestekkel, illetve a rendszámot is megismétlik ezen a tartón. (vagy a kocsitestről levlve, vagy csináltatnak még egyet)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1796 Dátum: 2008.07.24 20:47:31 »
No ez a kerdes, hogy ha nincs vonohorog stb, akkor valszeg nincs is olyan hely ahova dugni lehetne? :wub:
Mondjuk 3 év alatt még nem volt probléma de most más bckli vázak lettek véve és nagyobb a takarás.
(most eppen 1375 km-re vagyok a kocsitol, nem tudom megnézni...)
Lehet venni az autos boltokban pot rtarto-lámpa keszletet, meg rendszamcsináló készletet is az nem gond... csak a dugás....
de gondolom, hogy nem tul bonyolult egy szervizben egy ilyet megcsinálni?

ez a thule meg a hatso ajtora akaszthato 3 bcklit biro ugyes kis összecsukhato vaz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1797 Dátum: 2008.07.25 08:24:40 »
No ez a kerdes, hogy ha nincs vonohorog stb, akkor valszeg nincs is olyan hely ahova dugni lehetne? :wub:
Mondjuk 3 év alatt még nem volt probléma de most más bckli vázak lettek véve és nagyobb a takarás.
(most eppen 1375 km-re vagyok a kocsitol, nem tudom megnézni...)
Lehet venni az autos boltokban pot rtarto-lámpa keszletet, meg rendszamcsináló készletet is az nem gond... csak a dugás....
de gondolom, hogy nem tul bonyolult egy szervizben egy ilyet megcsinálni?

ez a thule meg a hatso ajtora akaszthato 3 bcklit biro ugyes kis összecsukhato vaz.

Szervízben sztem, megcsinálják jó pénzért. Én bekötnék egy vonóhorog-steckert, oszt annyi.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 910
Re: Corolla Verso
« Válasz #1798 Dátum: 2008.07.26 08:31:19 »
Thule Lightboard 976

ezt tenném fel pl. nem tudom még, hogy milyen csatlakozo van ehhez, de gondolom a madzagja befér az ajto tomitesen keresztul azaz nem kell egy kulso csatlakozo.
De most ugy is kell szervizbe menni mivel anyanak szemefenye tolatott és kell egy uj plexi a hatso lampara.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Corolla Verso
« Válasz #1799 Dátum: 2008.07.26 11:20:43 »
Idézet a Thule honlapjáról:

"Vonóhoroggal rendelkező autókon, a vonóhorog 7 pólusú elektromos csatlakozójához közvetlenül csatlakoztatható. Amennyiben nincs vonóhorog autóján kérjük, forduljon autóvillamossági szakszervízhez, vagy kollégáinktól kérjen tanácsot."

Ezexerint vakon beletaláltam, alapból vonószem-steckerrel kínálják. Még mindíg azt mondom, hogy 1xűbb kiépíte(tt)ni egy konnektort hozzá, biztosan el lehet tenni a kocsi lökhárítója alá esztétikusan és egyben praktikusan.

*****************

Esetleg egy tolatóradart ajánlhatok?
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.