Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 704041 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1695 Dátum: 2011.01.23 20:52:30 »
Érden lakik asszem a kolléga.
Még egy érdi? Lemaradtam vmiről? :D
Ráadásul ismerjük is egymást...fiatalabb korunkban még egy-két szót beszéltünk is. :yes:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1696 Dátum: 2011.01.23 20:59:18 »
Esetleg némi segítség? Mondjuk a közönségé? :1eye:

szerl: a te tesód vett mostanában egy malacorrú Corollát (mint az enyém is)?
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.23 21:05:20 írta kleingy »
         

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1697 Dátum: 2011.01.23 21:01:20 »
lakom, de ez csak részletkérdés. :yes:
Ha Sopronban lakik egy olyan tag, aki tuti ért hozzá, oda viszem.
Persze remélem közelebb is találok... :lol:


Hát a karbi mindig is nehéz ügy volt. Egyszer elvittem az öreget Újpestre van ott egy karbis műhely. Érteni értenek hozzá, de kissé lenyúlósnak tűntek. Mindenesetre lekopogom azóta a karbihoz nem kellett nyúlni, és el is töröm a kezét annak aki bele akar piszkálni. MErt a közelben nem tudok olyat akire rá merném tenni a jelet, hogy te márpedig értesz hozzá. Megbízható szerelőm az van, ért az elektromossághoz is, de konkrétan hála az égnek még nem kellett lecsekkolnom, hogy ért e a karbihoz.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1698 Dátum: 2011.01.23 21:15:19 »
én ma mentem vele egy 20km-t.
3-4napnál tovább nem hagyom állni mert megeszi a hideg.
beázással nem tudok mit kezdeni :cry:
kilincset már megragasztottam. féklámpát is megcsináltam. lehet h kéne két új izzó előre mer eléggé hervadt.
olajat mosmár csipegeti rendesen. mindegy. utánatöltöm.  :hug:
csak menjen és ne egyen. más kérésem nincs.  :yes:

Én eddig naponta mentem vele, csak most közbe jött egy kisebb szünet.
Nem jöttél rá, hogy hol ázik be?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1699 Dátum: 2011.01.23 21:30:06 »
Esetleg némi segítség? Mondjuk a közönségé? :1eye:

szerl: a te tesód vett mostanában egy malacorrú Corollát (mint az enyém is)?
Bizony,bizony...talált. :D

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1700 Dátum: 2011.01.23 21:32:15 »
lakom, de ez csak részletkérdés. :yes:
Ha Sopronban lakik egy olyan tag, aki tuti ért hozzá, oda viszem.
Persze remélem közelebb is találok... :lol:


Hát a karbi mindig is nehéz ügy volt. Egyszer elvittem az öreget Újpestre van ott egy karbis műhely. Érteni értenek hozzá, de kissé lenyúlósnak tűntek. Mindenesetre lekopogom azóta a karbihoz nem kellett nyúlni, és el is töröm a kezét annak aki bele akar piszkálni. MErt a közelben nem tudok olyat akire rá merném tenni a jelet, hogy te márpedig értesz hozzá. Megbízható szerelőm az van, ért az elektromossághoz is, de konkrétan hála az égnek még nem kellett lecsekkolnom, hogy ért e a karbihoz.
Azért kössz. Majd kitörpölök vmit...remélem. :hmmmm:

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1701 Dátum: 2011.01.23 21:33:21 »
Fénnyűvő:
Ha konyítasz valamit a technikához kicsit bővebben írj a jelenségről!
Ha nincs idő szórakozni mert kell a gép, meg nem is értesz hozzá, inkább vidd el szakihoz!
Laci:az AC pumpa miért lett cserélve, ennek a cseréje után meddig működött? Ha csak nagyon rövid ideig, akkor a benzincsöveket felcseréltétek!
üdv.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1702 Dátum: 2011.01.23 21:43:23 »
Fénnyűvő:
Ha konyítasz valamit a technikához kicsit bővebben írj a jelenségről!
Ha nincs idő szórakozni mert kell a gép, meg nem is értesz hozzá, inkább vidd el szakihoz!
Laci:az AC pumpa miért lett cserélve, ennek a cseréje után meddig működött? Ha csak nagyon rövid ideig, akkor a benzincsöveket felcseréltétek!
üdv.
Hidegen rángat, egyenlőtlenül mükszik.Mintha nem müködne vmelyik henger, de lehet hogy csak tévedek.Az alapjárat 1100 körül. Hitelen gázfröcsnél belelövöldöz, durrog a karbiba.Tegnap ugyanezt csinálta ,de azután elmult.Talán bemelegedett, nem tom.Ma délelött beinditottam, de hitelen nagy gázadásnál ismét lövöldözött a karbicsekbe. (Ráadásul a szomszéddal is majdnem összevesztem a túrázgatás miatt) :lol:
Minden ötlet felvillanyozna!!
Köszi.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1703 Dátum: 2011.01.23 22:02:31 »
El kéne vinni ezt az autót egy hozzáértő karbis szakihoz. Én itt Pécsett tudok ilyet. A hidegen gázadásra durrogás, henger-kihagyás nem megfelelő keverékképzésre utal, de hogy ezt pontosan mi okozza, azt jobb, ha az ember nem próbálja saját maga kitalálni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1704 Dátum: 2011.01.23 22:31:03 »
Koma: nagyjából tudom hol ázik be a csomi alsó részén a kédergumi mentén. pedig annyira nincs szétszakadva, gumiápoloval is bekentem :hug:

nem igazán értem ezt a "hirtelen gázadás"-t igazából  :hmmmm:
hideg motort nem padlózunk ugyebár.  :)
nekem is nagyon érzékeny a gázpedál a legkisebb nyomásra is pörög fel. nem is nyomtam még klasszikus hirtelen padlót  :hmmmm:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1705 Dátum: 2011.01.23 22:37:04 »

Ez a hibajelenség azóta jelentkezik mióta a gyújtáselosztót szétszedted, vagy már előtte is megvolt?
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1706 Dátum: 2011.01.23 22:47:26 »
Koma: nagyjából tudom hol ázik be a csomi alsó részén a kédergumi mentén. pedig annyira nincs szétszakadva, gumiápoloval is bekentem :hug:

nem igazán értem ezt a "hirtelen gázadás"-t igazából  :hmmmm:
hideg motort nem padlózunk ugyebár.  :)
nekem is nagyon érzékeny a gázpedál a legkisebb nyomásra is pörög fel. nem is nyomtam még klasszikus hirtelen padlót  :hmmmm:

Az a baj a víznek elég egy kis hely is ahol bejuthat. Szóval azt mondod, hogy a csomi ajtó kédergumijának az alsó része? Nem lehetne másik kéder gumit szerezni?
Vagy esetleg megcsináltatni valakivel a gumit? Az inkább csak poén lenne, hogy vidd el gumishoz. ;) De nincs senki aki egy szakadást megcsináljon? Esetleg rátétfolttal?

Mit értesz padló alatt? NE felejtsd el, hogy Karbis kocsink van és nem injektoros. Ha megtaposod a gázpedált, a kocsit inkább megfullasztod, mint hogy gyorsuljon. Illetve bocsi gyorsul de nem olyan intenzitással mint azt várnád. Sokkal jobban jársz, ha a gázpedált, nem lerúgod a padlóra, hanem fokozatosan nyomod a padlóra. Mert ez nem elektromos vezérlésű kocsi, hanem mechanikus.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1707 Dátum: 2011.01.23 22:55:33 »
most ha szerzek másik kéder gumit is lehet h az is rossz, nem beszélve arról h nem tudom gyári minőségben felrakni

pont azt mondom én is a gázpedál kezelésről amit Te írsz. nekünk nagyon érzékeny a gázpedál, rángatás nélkül vezetni igen nehéz
lehet h a fényevő kolléga összevissza nyomkodja ezért fullad neki.
pl mikor E11 corit vezettem annak tiszta erővel kell nyomni a gázt mintha taposnád a belét . közbe meg semmi :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1708 Dátum: 2011.01.23 23:17:06 »
nem igazán értem ezt a "hirtelen gázadás"-t igazából  :hmmmm:
hideg motort nem padlózunk ugyebár.  :)
nekem is nagyon érzékeny a gázpedál a legkisebb nyomásra is pörög fel. nem is nyomtam még klasszikus hirtelen padlót  :hmmmm:
Nem kell ehhez padló, sőt... Egyszerűen csak lejjebb nyomod hirtelen a gázt, de a motor nem felpörgéssel/gyorsítással reagál, hanem "lehörög"/veszít a teljesítményéből.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '90 elõtt
« Válasz #1709 Dátum: 2011.01.23 23:19:49 »
Mit értesz padló alatt? NE felejtsd el, hogy Karbis kocsink van és nem injektoros. Ha megtaposod a gázpedált, a kocsit inkább megfullasztod, mint hogy gyorsuljon. Illetve bocsi gyorsul de nem olyan intenzitással mint azt várnád. Sokkal jobban jársz, ha a gázpedált, nem lerúgod a padlóra, hanem fokozatosan nyomod a padlóra. Mert ez nem elektromos vezérlésű kocsi, hanem mechanikus.
Karburátoros motornak is azonnali felpörgéssel/teljesítmény-növekedéssel kell reagálnia a hirtelen gázadásra is, ha minden rendben működik. Sőt! Sok régi karbis autó pont hogy érzékenyebben, gyorsabban reagál a gázra, mint az injektorosok (pl. az én Camrym esetében az 1.8 karbis egyértelműen pörgősebb, mint a 2.0 injektoros). Ha ez nem így történik, akkor bizony valami hibás vagy rosszul van beállítva :otlet: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )