Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765534 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12990 Dátum: 2017.03.09 11:35:53 »
Mostanában nálam is előjött,hogy néha nem tudom beledugni a kulcsot a gyújtáskapcsolóba,csak egy darabig.Akkor játszani kell vele,amíg bele nem csusszan.Azután jó darabig nem jelentkezik a hiba,viszont egyszer csak megint. Ha egyszer úgy marad több száz kilométerre otthonról biztos nem egy-két szép gondolattal fogom gazdagítani a világot... :D
Mit lehet tenni vele,vagy mi a hiba ilyenkor?
Én simán WD40-et fújtam a kulcs két oldalára aztán bedugtam párszor, de gondolom van valami szakszerűbb hosszútávú megoldás is.

Mocsokba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12991 Dátum: 2017.03.09 13:09:56 »
Mi is WD-40-el oldottuk meg 3 hónapja. Azóta tökéletesen működik. :sorcerer:

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12992 Dátum: 2017.03.09 17:51:37 »
Hol cseréltetted a szettet, szakszervizben? Mennyi lett a számla vége?
Nem szakszervizben! 44e volt a szett(Aisin) plusz 27 a munkadíj! Azóta már 400km t mentem, tökéletes!

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12993 Dátum: 2017.03.10 00:27:53 »
Olvastam már itt, hogy másnak is "kaparászós" hangot ad ki a fűtésállító motor az utastérben. Van erre megoldás? Vagy ez ilyen és kész? Jobb oldalról hallom leginkább, de még nem lokalizáltam teljesen. Ami biztos, hogy akkor csinálja, ha elérte a beállított hőmérsékletet, onnantól jön ez a kapargászós halk hang.
Ha a légterelést állító motor, azt honnan érem el, hogy lehet kiszedni? Van értelme szétkapni, bezsírozni, vagy a motor kar és a nútos rész közül jöhet a zaj?
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12994 Dátum: 2017.03.10 11:59:13 »
Nem szakszervizben! 44e volt a szett(Aisin) plusz 27 a munkadíj! Azóta már 400km t mentem, tökéletes!
Az marha jó ár, ha számlával ennyi.

sadafi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12995 Dátum: 2017.03.10 13:49:04 »
Olvastam már itt, hogy másnak is "kaparászós" hangot ad ki a fűtésállító motor az utastérben. Van erre megoldás? Vagy ez ilyen és kész? Jobb oldalról hallom leginkább, de még nem lokalizáltam teljesen. Ami biztos, hogy akkor csinálja, ha elérte a beállított hőmérsékletet, onnantól jön ez a kapargászós halk hang.
Ha a légterelést állító motor, azt honnan érem el, hogy lehet kiszedni? Van értelme szétkapni, bezsírozni, vagy a motor kar és a nútos rész közül jöhet a zaj?

Ez engem is érdekelne mert nálam is ez hallható.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12996 Dátum: 2017.03.10 14:26:56 »
Az marha jó ár, ha számlával ennyi.

Az Aisin mint márka ennyire jó lenne vagy drága? A LUK és a Sachs komplett kuplung szetthez is 28 ezer körül hozzá lehet jutni boltból számlával (nem autószerelői kedvezménnyel!), ezért kérdem..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12997 Dátum: 2017.03.10 14:37:14 »
Ez engem is érdekelne mert nálam is ez hallható.

Hétvégén ránézek, ha elfogadható idő lesz. Mire vidékre hazaérek, úgyis bemelegszik, és klattyog még alap álló helyzetben is.
Azt már láttam a rajzról, hogy elvileg két szervó motor, és egy mode állító motor van. Utóbbi a levegő terelésének útvonalát állítja. A két szervó közül az egyik a digit klíma alapján beállított hömérséklethez hangolja a beáramló levegőt, úgy hogy mozgatja a légterelőlapot a hideg/a radiátorról érkező közt (ez a jelenleg feltételezett működési elv, amit a netes anyagokból ki tudtam hámozni). Ez a szervó motor viszont a legtöbb oldalon, videón látottak szerint a vezető oldalon a gázpedál fölött van.. ("Avensis heat flap motor" vagy blend motor, ilyesmivel kell keresni rá neten). Aztán ami kérdéses, hogy van még egy szervó motor, amit a robbantott ábra szintén csak a vezető oldalra mutat kicsit fentebbre, de annak a funkcióját még nem tudtam megtalálni. Én ennek ellenére a kesztyűtartó kivételével fogok kezdeni, és abból az irányból meghallgatni, hogy vajon onnan jön-e vagy a vezető oldal felől.

Ha már a motor meglenne, akkor az előrelépés lenne. A netes leírások alapján szétpattintható. Van benne egy sima villanymotor egy csigával, ami fogaskerekeket hatjt. A zörgés egyik forrása lehet a motoron lévő csiga fellazulása. A videóban benne van a megoldás. A másik, hogy konkrétan a motor karja és az a nút, amibe az beleilleszkedik a légterelő lapon, aközöttt zörgölődik...talán kopás miatt, bár nem láttam rajta kopást a netes videón, de megoldást sem írtak rá. Igaz az egy Sienna volt, amiről ezt a zörgést felvették videóra. Ebben az esetben is a vezető oldalon a gázpedál fölött volt a motor ami zörgött.
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12998 Dátum: 2017.03.10 15:59:24 »
Az Aisin mint márka ennyire jó lenne vagy drága? A LUK és a Sachs komplett kuplung szetthez is 28 ezer körül hozzá lehet jutni boltból számlával (nem autószerelői kedvezménnyel!), ezért kérdem..
Annyira jó márka hogy a gyári is Aisin. :)
Mondhatok durvabbat?

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #12999 Dátum: 2017.03.10 16:20:05 »
Annyira jó márka hogy a gyári is Aisin. :)
Mondhatok durvabbat?

Kíváncsivá tettél... jöhet a durvulás.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13000 Dátum: 2017.03.10 16:21:26 »
A sachs és a luk dobozban is aisin van.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13001 Dátum: 2017.03.10 16:37:47 »
A sachs és a luk dobozban is aisin van.

Akkor miért nem ésszerűbb a LUK-ot választani? Több mint 15-el olcsóbb..
A Sachs-al nekem korábbról nincs jó tapasztalatom, de a LUK márka már többször bevált hibátlanul. :)
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13002 Dátum: 2017.03.10 16:54:14 »
Annyira jó márka hogy a gyári is Aisin. :)
Mondhatok durvabbat?

Amúgy ez a gyári is az dolog annyiban ok, hogy ez a cég volt a beszállító, de attól ez még nem gyári darab. Sokan gondolják azt, hogy ha ugyanazt az alkatrészt az alkatrész gyártó cégtől veszik meg, akkor gyárit kapnak, pedig a gyári alkatrész attól lesz gyári, hogy a márka minőségbiztosítási tesztjein folyamatosan átmennek a gyártáshoz vagy a szakszervizekhez leszállított alkatrészek. Az alkatrész attól nem lesz gyári, hogy ugyanaz a cég gyártja, mint aki a beszállítást nyerte, így a cég által gyártott alkatrész sima utángyártott darab, jobb rosszabb sima gyártási előírások szerint és márkánál meglévő minőségbiztosítási teszt nélkül. Ettől maga az alkatrész persze lehet jó, használható. Kicsit fapados hasonlattal élve a PAX is gyárt gagyi golyóstollat meg minőségit is, igyanúgy néz ki, csak az egyik nagy cégekhez kerül, a másik a sarki írószerbe. Ettől még mindkettővel lehet írni ugyanolyanok, csak az egyiket lemeózzák, lehet vannak elvárások tinta, golyó, stb téren, de mindkettő sima PAX toll. Ettől a sarki boltban megvett toll még nem lesz minőségi darab, mert ugyanaz a cég gyártotta. :) Erre akartam célozni, de elég off a téma, szóval inkább csak gondolkodás volt ereől a gyári meg ki a beszállító alkatrészről. Konkrét esetem is volt egy Behr hűtővel, gyári BMW beszállító, hát nagyon nem gyári volt az after Behr hűtő..sajnos..
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

komaromiferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13003 Dátum: 2017.03.10 19:16:47 »
Sziasztok tudom ez nem az a topic de hátha segítenétek mert szeretném minnél hamarabb megrendelni.

 
Ma lettem tulaja egy 2014-es toyota avensis kombinak. Nincs sajnos hozzá alufelni, csak a gyári acél ami ha jól tudom 16 colos és 205/60 R16 os gumik vannak rajta. Az autó 2.0 D4D motorral van szerelve. Még nem tudtam elhozni a helyi kereskedésből. De alufelnit szeretnék venni. Mi lenne az a méret gumi szlességben amit torpansmentesen eltud viselni az autó és nemfog vele teljesítményt sem veszteni. Illetve mekkora felnit tehetek rá ami nem túl nagy 17colosban gondolkodom nemtudom a 18 as lehet nagylenne. Gyári katalógusban a 18-asat csak a 2.2 dcat motorokhoz ajánlja. Az optimálisat szeretném választani nem a tuningra rámenni, viszon a jó kinézet is fontos.
 
A következő variációkat néztem
 
17 colos felni 225/50 R17 es gumikkal
 
17 colos felni 215/55 R17 es gumikkal
 
18 colos felni 225/45 R17 es gumikkal
 
A segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13004 Dátum: 2017.03.10 20:54:21 »
Erre akartam célozni, de elég off a téma,
Nem off, sőt, teljesen jogos, ebbe tényleg elég sokszor nem gondolunk bele.