Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765542 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10815 Dátum: 2016.04.05 22:06:15 »
Sziasztok!

Sajnos nem kaptam választ a kérdésemre.

Amennyiben nincs megoldás irány a szerviz.

Azért leírom még egyszer:

Az autóm 2005-ös évjáratú T25-ös 2.2d-cat diesel. Gyárilag a kis kijelzős navigációval jött ki a gyártósorról.
Amikor én megvettem, a középkonzol felső részén lévő kijelző, ami az üzemanyag fogyasztást és megtehető kilométert írja, sajnos csak villogott.
A háttérfény narancssárgán kb másodpercenként villog. Semmilyen felirat sem jelenik meg rajta.
A gondom az, hogy ha a navi nem is működik, az üzemanyag fogyasztást szívesen látnám.
Amikor nyomva tartom a középső tekerhető gombot csippan egyet és elalszik a fény, nem villog tovább. A többi gomb olyan fura dupla csipogó hangot ad ki miközben villog a kijelző.
Sokat olvastam a fórumotokat(kb.300 oldal és több ezer hozzászólás) és találtam is néhány hozzászólást ezzel a hibával kapcsolatban. Viszont senki sem reagált rá igazán.
A vezető oldali ülés alatt lévő navigációs dvd hibátlanul ki-be adja-veszi a lemezt, itt nem látok hibát.
A műszerfal minden többi eleme, a hifi, a klíma tökéletesen teszi a dolgát. A napi számláló és óra is rendben működik. Az összes kontroll lámpa felvillan indítás előtt.
Kérlek benneteket, amennyiben valakinek van ebben tapasztalata segítsen nekem abban, van-e egyszerű megoldás.
3 szemjegyért cserélhető a navi viszont nem látom megjavul-e a fej egység cseréjétől.
Az igazság az, elengedem a kezét amennyiben túl drága, viszont ha javítható esetleg itthon is, akkor szívesen nekiállok megjavítani.
Ezért írtam tegnap és ma is. Kérlek benneteket aki ért ehhez segítsen nekem.

Legyen szép estétek: Péter
A helyedben megpróbálnék írni márkaszervíznek, hogymi lehet ez és kb mennyi a javítása. Ugyanezt a kört meg lehetne futni egy autó villanyászal. Bicskén van egy aranykezű villanyász, akihez a VW szervízeseim küldtek el. Láttam nála ilyen jellegű problémát is amit éppen szerelt mikor beestem, úgyhogy tuti megoldható. Első körben egy közeledben lévő szimpatikus autóvillamossági szerelőt keresnék meg.

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10816 Dátum: 2016.04.05 22:07:31 »
Nos, sikerült felderíteni a hiba okát, ami Toyotától nem szokatlanul nem gépi hiba volt, hanem egyszerű emberi mulasztás.
Amikor tavaly februárban elvégezték a motor gyűrűzését, az összeszereléskor valszeg nem ellenőriztek rá (még egyszer) a főtengely jeladó helyzetének megfelelősségére, aminek eredményeképpen elment a gyújtás, a vezérlés, a vvti működés éppen csak annyira, hogy a fenti hibákat produkálja. Megnehezítette a dolgunkat, hogy az ECU nem tárolt semmi ide vonatkozó hibakódot, freeze-t, így több tucat lehetséges hibaforrást kellett többször is átellenőrizni, mire a ToyoTeamGarage mestere, Jakab Tomi rá nem jött a (jeladó) hibára. Ahogy a helyére igazította a jeladót, a hibák megszűntek.

Gratula! Így kell ezt!
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

jacko78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10817 Dátum: 2016.04.06 07:44:06 »
A helyedben megpróbálnék írni márkaszervíznek, hogymi lehet ez és kb mennyi a javítása. Ugyanezt a kört meg lehetne futni egy autó villanyászal. Bicskén van egy aranykezű villanyász, akihez a VW szervízeseim küldtek el. Láttam nála ilyen jellegű problémát is amit éppen szerelt mikor beestem, úgyhogy tuti megoldható. Első körben egy közeledben lévő szimpatikus autóvillamossági szerelőt keresnék meg.

Kedves vagy köszönöm a tippet. a Bicskei villanyász miatt majd kereslek.

Üdv: Péter

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10818 Dátum: 2016.04.06 11:33:40 »
Kedves vagy köszönöm a tippet. a Bicskei villanyász miatt majd kereslek.

Üdv: Péter
Vázsonyi Péternek hívják, de sajnos nincs nálam a kontaktja. Tartósan külföldön vagyok, úgyhogy nem tudom mikor fogom tudni megírni.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10819 Dátum: 2016.04.06 13:46:08 »
Vázsonyi Péternek hívják, de sajnos nincs nálam a kontaktja. Tartósan külföldön vagyok, úgyhogy nem tudom mikor fogom tudni megírni.

Törökbeee, Görögbeee...? :D

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10820 Dátum: 2016.04.06 15:39:54 »
Délután indultam volna, de CHECK VSC SYSTEM üzenetet kaptam némi bimbammolással és sárga háromszszöggel. Indítózásra meg kattogás. A ü.a jelző teljese nnullán, pedig kb 12 km-t mentem a telitank óta. Elektromos ablak nem működik, a csomagtartót nem tudom kinyitni.

Hívtam az Eurocare Assistance-t, valamikor jönnek.

Remélem csak az akksi adta meg magát (6,5 éves, eredeti)
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.06 15:51:03 írta Nagycitrom »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10821 Dátum: 2016.04.06 19:42:04 »
Mérget vennék rá!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10822 Dátum: 2016.04.06 21:46:46 »
Az akksi merült le. Kapott kábelt és azonnal életre kelt. Még tölteni sem kellett indítózás előtt. De mivel mennem kellett, nem kockáztathattam meg, hogy reggel megint ez fogad, így vettem egy újat (Bosch, 22e Ft)
Mivel nálam nem sokat áll a kocsi és főleg pályán megyek, így a lemerülése valami hibára utal. Remélem ez az akksi volt.

Az telefonos hölgyikének amellett, hogy felsoroltam a jelentkezett üzeneteket, mondtam, hogy szinte biztosan akkumulátor probléma. Pont ez az információ nem jutott el a szerelőhöz, akit jött. Így aztán egy komplett trélerrel érkezett, amivel persze nem tudott bejárni az udvarra, így tolhattuk a kocsit ki az utcára. Ha tudja, akkor személykocsival jön és hoz egy kofferos indítót.

Elment vele 3 órám, buktam a délutáni programomat BP-en, de ennyi.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10823 Dátum: 2016.04.06 22:13:33 »
Ennyi idős akksinál azért erősen valószínűnek tűnik az elöregedés. Gondolom azért megkönnyebbültél, hogy "csak" ennyi volt.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10824 Dátum: 2016.04.07 08:06:36 »
Peti, egyébként foglalkoztál az aksival pluszban az elmúlt 6,5 év alatt olyan szinten, hogy pl. időnként ráraktad 24 órára tölteni? Vagy ez csak "a használom és más semmi" 6,5 év volt?
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10825 Dátum: 2016.04.07 08:13:10 »
Az akksi merült le. Kapott kábelt és azonnal életre kelt. Még tölteni sem kellett indítózás előtt. De mivel mennem kellett, nem kockáztathattam meg, hogy reggel megint ez fogad, így vettem egy újat (Bosch, 22e Ft)
Mivel nálam nem sokat áll a kocsi és főleg pályán megyek, így a lemerülése valami hibára utal. Remélem ez az akksi volt.

Az telefonos hölgyikének amellett, hogy felsoroltam a jelentkezett üzeneteket, mondtam, hogy szinte biztosan akkumulátor probléma. Pont ez az információ nem jutott el a szerelőhöz, akit jött. Így aztán egy komplett trélerrel érkezett, amivel persze nem tudott bejárni az udvarra, így tolhattuk a kocsit ki az utcára. Ha tudja, akkor személykocsival jön és hoz egy kofferos indítót.

Elment vele 3 órám, buktam a délutáni programomat BP-en, de ennyi.
És a központi zár még kinyílt? Volt benne annyi szufla?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10826 Dátum: 2016.04.07 08:33:47 »
Peti, egyébként foglalkoztál az aksival pluszban az elmúlt 6,5 év alatt olyan szinten, hogy pl. időnként ráraktad 24 órára tölteni? Vagy ez csak "a használom és más semmi" 6,5 év volt?
Nem.
De nem sok nap volt, hogy 24 órán keresztül állt volna és nem városban ment  ;)  Kellett volna ilyen használat mellett is?

És a központi zár még kinyílt? Volt benne annyi szufla?
Garázsban állt, nem volt lezárva. Viszont a csomagtartót nem igazán  tudtam kinyitni (az is elektromos). Többször kellett a központi zárat ki-be nyomni, akkor kinyílt.


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10827 Dátum: 2016.04.07 08:49:58 »
Nem tudom, Agyarkát kéne megkérdezni erről. Ártani sztem nem ártana, pl. a tél előtt, mielőtt beállna a hideg. De a Te használatod gyakorlatilag ideális az aksi számára...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10828 Dátum: 2016.04.07 13:17:50 »
Nem.
De nem sok nap volt, hogy 24 órán keresztül állt volna és nem városban ment  ;)  Kellett volna ilyen használat mellett is?
Garázsban állt, nem volt lezárva. Viszont a csomagtartót nem igazán  tudtam kinyitni (az is elektromos). Többször kellett a központi zárat ki-be nyomni, akkor kinyílt.



Szerintem feltétlenül, mert akkor a növekvő élettartam mellett, a tervezhető és nem a kényszer cserével számolhatsz.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #10829 Dátum: 2016.04.07 13:22:31 »
Ezt az utasoldali légzsák csere visszahívási kampányt láttátok már,vagy megcsináltatta már valaki?