Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3765579 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8055 Dátum: 2014.04.26 18:07:07 »
Igen van nekem is Service Manuálom. A másik hozzászólásodban küldött linket letöltöttem. Első ránézésre az van meg nekem is. Mindig jár az agyam hogy mit tudnák még megnézni. Sajnos mint annyit írtam, az idő a legnagyobb ellenségem. A hozzáértésem pedig kezd a vége felé járni. A motor kódom az, amit írtál. Szeretném én magam javítgatni, de így csak az idő telik.
Végignézted, miket ír rá?
Pl. benne van egy csomó mérési leírás, nem akarok hülyeséget mondani fejből, de talán a turbónyomás-jeladó mérését is kivesézi; van benne hibakódtáblázat is.
Belenéztem kissé, azért írtam, hogy érdemes belenézni alaposan is: szintén beszél a gyenge teljesítmény lehetséges okairól (erre tudok gondolni, hogy illene ide), stb.
Biztos gyenge a képzelőerőm, de nem tudom elképzelni, hogy ha ezeket végignézi az ember, ne lehetne megoldani  :hmmmm:  :?:

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8056 Dátum: 2014.04.26 19:49:58 »
Végignézted, miket ír rá?
Pl. benne van egy csomó mérési leírás, nem akarok hülyeséget mondani fejből, de talán a turbónyomás-jeladó mérését is kivesézi; van benne hibakódtáblázat is.
Belenéztem kissé, azért írtam, hogy érdemes belenézni alaposan is: szintén beszél a gyenge teljesítmény lehetséges okairól (erre tudok gondolni, hogy illene ide), stb.
Biztos gyenge a képzelőerőm, de nem tudom elképzelni, hogy ha ezeket végignézi az ember, ne lehetne megoldani  :hmmmm:  :?:
Nem rágtam magam át rajt, inkább csak beleolvastam. Azonban mégis azt gondolom hogy vannak dolgok amit én otthon már nem tudok megoldani, hiába van jó leírás. Komoly műhelyek, márkaszervizek szoktak elbukni a diagnosztikán pedig biztos van nekik is leírásuk és olyan emberük akik elhivatottabbak társaiknál, mégsem találják a hibákat. Persze átnézem majd és amíg időm, képességem engedi megpróbálok mindent. Köszi egyébként a kutatómunkát  ;)

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8057 Dátum: 2014.04.26 20:10:07 »
Szívesen.
Nagyon jók ezek. Múltkor mondta b.c. is, és Carinán is mindig bejött a lista valamelyik eleme, ha hiba volt.  Szerintem ez jobb, mintha cserélgetnének ezt-azt, hátha az a gond.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8058 Dátum: 2014.04.26 20:12:10 »
Szívesen.
Nagyon jók ezek. Múltkor mondta b.c. is, és Carinán is mindig bejött a lista valamelyik eleme, ha hiba volt.  Szerintem ez jobb, mintha cserélgetnének ezt-azt, hátha az a gond.

Foglalkozni fogok én is vele, megteszek mindent.  :yes:

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8059 Dátum: 2014.04.26 21:00:20 »
Foglalkozni fogok én is vele, megteszek mindent.  :yes:
Jó ezt hallani  ;)
Akkor meg is lesz a megoldás  :yes:
Ha tudok, segítek, ha kell, a leírás alapján. Sajnos az enyém benzines (illetve nekem nem az), dízelben csak igen régit szereltem.

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re: Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8060 Dátum: 2014.04.26 22:10:22 »
Jó ezt hallani  ;)
Akkor meg is lesz a megoldás  :yes:
Ha tudok, segítek, ha kell, a leírás alapján. Sajnos az enyém benzines (illetve nekem nem az), dízelben csak igen régit szereltem.
:yes: Ok. Talán holnap átfutom majd a leírást. Aztán meglátom mennyire értem. :)

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8061 Dátum: 2014.04.27 20:56:58 »
Ma sajnos sikeresen eltörtem a kis tárolórekesze visszabillentőjét, ami a könyöklő előtt van..  :no:

Itt látszik a képen, nyitva van (vszínű ennek a tulajnak is sikerült ugyanaz, ami ma nekem..  :censored: )




Próbálkoztam mindennel: mágneses rögzítéssel (túl gyenge volt a mágnes, nem maradt becsukva..) stb.
Sajnos az egyetlen működő félmegoldás az volt, hogy az egyik oldalra ilyen asztal és székek lába alá való öntapadós alátétet ragasztottam, amivel ugyan zárva marad, de kinyitni kínszenvedés.  :clap:

Esetleg valakinek ötlet, tapasztalat?  :helpsmilie:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8062 Dátum: 2014.04.28 07:16:09 »
Az enyém mindig nyitva van, csak akkor csukom le, ha valahol idegen helyen parkolok.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ggeri

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8063 Dátum: 2014.04.28 09:19:42 »
Esetleg valakinek ötlet, tapasztalat?  :helpsmilie:
annyi tapasztalatom van, hogy nálam is ilyen (így vettem használtan, papírral volt kitömködve, hogy megszoruljon). kiszereltem az egész dobozt, de nem tudtam rájönni a mechanika működésére. szóval ha valaki megjavította, nekem is jól jönne, hogy hogyan.

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8064 Dátum: 2014.05.03 18:56:16 »
500+ cartárs írta nemrég,hogy eltört a féltengelye,mert a ráhúzott rezgéscsillapító gumi alatt elgyengítette a rozsda.
Ma volt egy kis időm,aláfeküdtem és megnéztem.Hát nekem is csúnyán megrágcsálta :censored:
Drótkefézés után időlegesen gépzsírral kentem be,majd új bilinccsel rögzítettem.
Egy ellenőrzést ajánlok minden korosabb és/vagy sokat futott Ave tulajának. :yes:

elpaso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 326
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8065 Dátum: 2014.05.03 19:00:39 »
500+ cartárs írta nemrég,hogy eltört a féltengelye,mert a ráhúzott rezgéscsillapító gumi alatt elgyengítette a rozsda.
Ma volt egy kis időm,aláfeküdtem és megnéztem.Hát nekem is csúnyán megrágcsálta :censored:
Drótkefézés után időlegesen gépzsírral kentem be,majd új bilinccsel rögzítettem.
Egy ellenőrzést ajánlok minden korosabb és/vagy sokat futott Ave tulajának. :yes:

Ha nem tudom, nem fáj. :) Persze a megelőzés jó lenne, de nem kell most nekem mégegy dolog, hogy aggódjak. Elég ez a fránya turbó (vagy mi).

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8066 Dátum: 2014.05.05 09:22:22 »
500+ cartárs írta nemrég,hogy eltört a féltengelye,mert a ráhúzott rezgéscsillapító gumi alatt elgyengítette a rozsda.
Ma volt egy kis időm,aláfeküdtem és megnéztem.Hát nekem is csúnyán megrágcsálta :censored:
Drótkefézés után időlegesen gépzsírral kentem be,majd új bilinccsel rögzítettem.
Egy ellenőrzést ajánlok minden korosabb és/vagy sokat futott Ave tulajának. :yes:

Le tudnád írni, hogy hol találom ezt pontosan az én 2005, T25-ös 1.8 Avemban? ::)


Tadis

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 92
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8067 Dátum: 2014.05.05 18:50:41 »
Hideg motornál induláskor, kettőbe húzva kissé magam felé kell húzni a sebváltó kart, enélkül bizonytalan a váltás. Felmelegedett állapotban tökéletesen jár a kar,könnyű a váltás. Típushiba, vagy csak nálam van ez a jelenség? Erőteljes fékezéskor,az első fékeknél elég hangos a hanghatás, morgós, daráló hang halható. A tárcsákon egyenletes a kopás kb. 1-1.5 mm. vállal, a betétek fél kopott állapotban vannak, talán a fékbetétek anyagával lehet a probléma, vagy a tárcsákat is szabályozni kellene? :hmmmm:

Sördög

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 292
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8068 Dátum: 2014.05.05 19:48:56 »
Le tudnád írni, hogy hol találom ezt pontosan az én 2005, T25-ös 1.8 Avemban? ::)


Az enyém T22-es,de szerintem ugyanúgy helyezkedik el,mint a Tiédben.
Belülről nézve a jobb oldali,az autóval szemben állva a bal oldali,tehát a hosszabb féltengelyen középtájon találod.
Le nem tudod venni,de nem is kell.A rajta lévő préselt bilincs kiiktatása után el kell csúsztatni oldalra,és kiderül,milyen állapotban van alatta a tengely.Persze a bilincset pótolni kell.

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #8069 Dátum: 2014.05.06 08:44:44 »
Az enyém T22-es,de szerintem ugyanúgy helyezkedik el,mint a Tiédben.
Belülről nézve a jobb oldali,az autóval szemben állva a bal oldali,tehát a hosszabb féltengelyen középtájon találod.
Le nem tudod venni,de nem is kell.A rajta lévő préselt bilincs kiiktatása után el kell csúsztatni oldalra,és kiderül,milyen állapotban van alatta a tengely.Persze a bilincset pótolni kell.

Már csak azt magyarázzátok el nekem, hogy ha ez valóban centírsúly, akkor hogy pozicionáljátok vissza az eredeti helyzetébe?
Mert ha pár fokot tévedtek, akkor az nem a megfelelő helyen ellensúlyoz, kicsit nagyobb hiba esetén kifejezetten pluszban fogja rázni a féltengelyt.
Vagy tényleg elég, ha amolyan "Simson gyújtás összejelölés" szerűen megjelöljük és utána pontosan úgy rögzítjük?
Ez hát a nagy problémám.