Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724555 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Avensis III.
« Válasz #2130 Dátum: 2014.06.25 22:19:14 »
Sziasztok,

Új vagyok a fórumon, de mivel Avensis tulajdonos lettem ezért kérnék a régi rutinos tulajoktól segítséget.
1, A Passathoz viszonyítva a fék olyan mintha levegős lenne ez normális?

5, A világítás kapcsolón vagy egy automata állás az mire szolgál?
1. A 2.0-asnal sem szorcsogo, sem sipolo hangot nem hallottam.

5. szurkuleterzekelo. DRL-el kiegeszitve a legjobb dolog. AUTO-ra allitod es nappal DRL megy aztan magatol felkopi a pilacsot ha kell  :yes:

Gondolom a 6-ik pont is ezzel fugg ossze (szurkuleterzekelo beallitasa), de mivel en is csak ma hoztam el a kocsit erre nem tudok valaszolni


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2131 Dátum: 2014.06.26 09:26:20 »
Sziasztok,

Új vagyok a fórumon, de mivel Avensis tulajdonos lettem ezért kérnék a régi rutinos tulajoktól segítséget.
1, A Passathoz viszonyítva a fék olyan mintha levegős lenne ez normális?
2, Gyorsításnál a turbó szürcsölő hangot ad, a Passatnál inkább sipolt. Gondolom ez így okés.
3, A Touch and Go rendszerre toolboxról USB-n keresztül pendrive-val felakartam tölteni a weather alkalmazást. Nem sikerült. (Természetesen párosítva volt a telefonon is és megosztva az internet, előtt pedig a Touch and Go ujj lenyomatát is látta a Toolbox. Erre van ötletetek mit rontottam el?
4, Ami még fura, hogy az elején müködött a hangfelismerő rendszer, most meg azt írja ki, hogy a hangfelismerés nem elérhető. Ezzel kapcsolatban pedig a settings menüben nincs semmi amit elállíthattam volna.
5, A világítás kapcsolón vagy egy automata állás az mire szolgál?
6, A Touch and Go settings menüjében lehet állítani a light sensor érzékenységét. Ez milyen fényérzékelésre szolgál, a visszapillantó vagy a tolató kamerával van összefüggésben?
Elnézést ha olyat kérdeztem ami már téma volt, visszaolvastam sokáig de ezekre nem találtam választ. Előre is köszönöm.

fzoli01

Szia!
1, Igen egy kicsit puhább a fék, de ne aggódj nincs baj vele, megszokod hamar. ;)
2, Ez a hang számomra is dilemma mert hallom én is, még nem kérdeztem szervizben, de hamarosan tisztázom ezt.
3, Passzolom, nem próbáltam a navit ilyen módon, lehet egyáltalán? Mert nem emlékszem erre a funkcióra  :hmmmm: (hozzáteszem legutóbb voltam frissíteni szervizben a térképet, csalódás mert az M0 új szakasza nincs rajta, pedig azt mondták "ez a legfrissebb" - köszi!
4, Lehet a hármas ponttal valamit megkevertél benne?
5, Megválaszolta lablac kolléga.
Fery

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2132 Dátum: 2014.06.26 13:18:34 »
Lablac és Fery, köszönöm a segítséget.

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2133 Dátum: 2014.06.27 18:59:18 »
Szia Fery,

Térkép frissitéssel kapcsolatban. Az E19-es 2014/15 frissitést rakták rá? Hogy rakják rá szervizben, dvd-n, pendrive-on vagy usb keresztül laptoppal? Elvileg a toyota tólboxon keresztül is lehet 110 euroért. Azt sokallom.
Találtam neten E19 európa telepitöt de azzal nem ment, valoszinü nema Touch and Go-hoz hanem egy korábbi navihoz jo(( A navilexen se tudnak még erre megoldást.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2134 Dátum: 2014.06.28 07:36:42 »
Szia Fery,

Térkép frissitéssel kapcsolatban. Az E19-es 2014/15 frissitést rakták rá? Hogy rakják rá szervizben, dvd-n, pendrive-on vagy usb keresztül laptoppal? Elvileg a toyota tólboxon keresztül is lehet 110 euroért. Azt sokallom.
Találtam neten E19 európa telepitöt de azzal nem ment, valoszinü nema Touch and Go-hoz hanem egy korábbi navihoz jo(( A navilexen se tudnak még erre megoldást.
Szia Fzoli0,
Szervizben usb keresztül rakták fel, nincs kiegészítés, javítás, teljesen újra tolják az egészet, a verzió számot nem tudom, nem is néztem  :no: de mindjárt csekkolom és írom azt is.
Megnéztem  :eek: EUH20130409 hmmm akkor ezért hiányos a térképem!!! Jó fejek, azt mondják ez a legfrissebb!  :devil:
110 euro az tényleg sok, túl sok!
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.28 08:03:39 írta Fery »
Fery

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2135 Dátum: 2014.06.28 09:21:29 »
Szia Fery,

Szervízben mennyi volt a frissítés? Térkép biztos van frisebb verzió láttam a neten, de telepíteni nem sikerült. Többen azt írták erre még nincs megoldás. Más: elvileg a weather és glass of water alkalmazásokat is telepítenie kellene pendrive-on keresztül. Írta a Toyota Toolbox-on az ügyfélszolgálatnak mit ronthattam el, várom a válaszukat. Igaz ezek telefonon is mennek, csak ha már kellene tudnia akkor kiváncsi vagyok rá miért nem megy.
Az autotamata állás a világításon tényleg király.

fzoli01

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis III.
« Válasz #2136 Dátum: 2014.06.28 09:49:31 »
az a vizespohár faja.
céges kocsinál mi is használjuk.;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2137 Dátum: 2014.06.28 20:27:38 »
Jól olvastam hogy hátsó ajtó üvegre nincs ennél a tipusnál gyári napellenző? Helyette mit javasoltok, kislányom més sürün alszik kocsiba?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2138 Dátum: 2014.06.28 21:56:55 »
Jól olvastam hogy hátsó ajtó üvegre nincs ennél a tipusnál gyári napellenző? Helyette mit javasoltok, kislányom més sürün alszik kocsiba?
Hővédő fóliát elsősorban, másodsorban Tescóból tappancsos napfényszűrőt.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2139 Dátum: 2014.06.28 21:57:39 »
Jól olvastam hogy hátsó ajtó üvegre nincs ennél a tipusnál gyári napellenző? Helyette mit javasoltok, kislányom més sürün alszik kocsiba?
skyfol hp 05 fóliát B oszloptól hátra!!!!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Oximoron

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis III.
« Válasz #2140 Dátum: 2014.06.29 00:36:26 »
Szia Fzoli0,
Szervizben usb keresztül rakták fel, nincs kiegészítés, javítás, teljesen újra tolják az egészet, a verzió számot nem tudom, nem is néztem  :no: de mindjárt csekkolom és írom azt is.
Megnéztem  :eek: EUH20130409 hmmm akkor ezért hiányos a térképem!!! Jó fejek, azt mondják ez a legfrissebb!  :devil:
110 euro az tényleg sok, túl sok!
110 euro  túl sok? A szervizben munkadíjjal közel nyolcvanezer jó magyar forintos ajánlatot kaptam térkép frissítésre  :eek: - 110 euro baráti ár ehhez képest  :yes:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Avensis III.
« Válasz #2141 Dátum: 2014.06.29 06:59:24 »
Szia Fery,

Szervízben mennyi volt a frissítés? Térkép biztos van frisebb verzió láttam a neten, de telepíteni nem sikerült. Többen azt írták erre még nincs megoldás. Más: elvileg a weather és glass of water alkalmazásokat is telepítenie kellene pendrive-on keresztül. Írta a Toyota Toolbox-on az ügyfélszolgálatnak mit ronthattam el, várom a válaszukat. Igaz ezek telefonon is mennek, csak ha már kellene tudnia akkor kiváncsi vagyok rá miért nem megy.
Az autotamata állás a világításon tényleg király.

fzoli01
A mostani frissítés 0Ft mert gari időn belül van, és még egy lehetséges januárban aztán fizetős lesz, ha olyen régi az adatbázis mint legutóbb
akkor nem sokra megyek vele!  :devil:
Kíváncsi vagyok mit válaszol a Toolbox ügyfélszolgálat, leírhatnád majd.
(Csak egy gondolat, az új navigációk már magyar nyelven jönnek ki, de a korábbi típusú fejegységek nem fogadják el, tehát hiába fullos a felszerelés
nem fog felkúszni rá a magyar nyelvi frissítés, gyári módszerrel. Lehet, hogy a weather és glass of water alkalmazás is ilyen akadályba ütközik.)

110 euro  túl sok? A szervizben munkadíjjal közel nyolcvanezer jó magyar forintos ajánlatot kaptam térkép frissítésre  :eek: - 110 euro baráti ár ehhez képest  :yes:
Melyik szervíz?
Jó ez relatív, mert mondjuk pl. 200 euroért veszek egy 8" navi/tablet valamit és lehet, hogy megoldva a frissítés körüli mizéria!  :otlet:
Közben meg van az autóban egy spéci navi amire évente minden kiadáson felül még (jó esetben "csak") 80Ft -ot költsek mert... miért is?  ;)
Fery

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2142 Dátum: 2014.06.29 07:44:44 »
A mostani frissítés 0Ft mert gari időn belül van, és még egy lehetséges januárban aztán fizetős lesz, ha olyen régi az adatbázis mint legutóbb
akkor nem sokra megyek vele!  :devil:
Melyik szerviz az ahol a navi frissítés garanciális munkának számít? - egyből megyek is oda..

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2143 Dátum: 2014.06.29 08:10:23 »
Melyik szerviz az ahol a navi frissítés garanciális munkának számít? - egyből megyek is oda..
Toyota Tsusho a szerviz. Touch&Go Plus navigációs csomag része.
Fery

fzoli01

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
  • fzoli01
Re:Avensis III.
« Válasz #2144 Dátum: 2014.06.29 08:19:40 »
Ha váladzol a Tool Box ügyfélszolgálat majd megosztom azonnal. Mondjuk legtöbb esetben a tájékozottabb ügyfél többet tud az online-os ügyfélszolgálatoknál. Emilfrey- nél egy szervizes azokra amire ti válaszoltatok nem tudta a választ.
Ez a fekete szin tényleg macera, eddig soha nem samponoztam meg törölgettem, most meg a párom már féltékeny a gépre))