Szerző Téma: Avensis III.  (Megtekintve 724103 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mrsmart

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Avensis III.
« Válasz #2010 Dátum: 2013.06.01 10:09:41 »
Immáron boldog Avensis tulajdonosként írok ide :) Az autó csodálatos, de mégis van egy dolog, ami zavaró benne (2009-es gyártmány). Egyelőre még csak 5-ös, 6-os sebesség fokozatben vettem észre, hogy gázadásnál sípoló hangot ad. Ha nem nyomom, akkor nem csinálja, de amint hozzáérek a gázpedálhoz, rázendít. Nem olyan nagyon éles a hang, sokan biztos észre sem vennék, de azért mégiscsak jelen van. Nem tudom, lehet-e köze hozzá, van benne váltzár.

Köszi, ha tudtok adni tippet. (Természetesen jelzem majd a márkakereskedésnek, ahol vettem, de addig is...)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Avensis III.
« Válasz #2011 Dátum: 2013.06.01 11:35:59 »
Hát így nagyon nehéz megmondani, mit hallasz...
Nálam is van egy jellegzetes hang gázadáskor, de nem nevezném sípolásnak. Meg kellene hallgatni.

Egyébként meg örülök, sok hiba és baleset mentes km-t!  :)

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis III.
« Válasz #2012 Dátum: 2013.06.01 12:40:09 »
Immáron boldog Avensis tulajdonosként írok ide :) Az autó csodálatos, de mégis van egy dolog, ami zavaró benne (2009-es gyártmány). Egyelőre még csak 5-ös, 6-os sebesség fokozatben vettem észre, hogy gázadásnál sípoló hangot ad. Ha nem nyomom, akkor nem csinálja, de amint hozzáérek a gázpedálhoz, rázendít. Nem olyan nagyon éles a hang, sokan biztos észre sem vennék, de azért mégiscsak jelen van. Nem tudom, lehet-e köze hozzá, van benne váltzár.

Köszi, ha tudtok adni tippet. (Természetesen jelzem majd a márkakereskedésnek, ahol vettem, de addig is...)


Nekem is van hasonló az Ave I-gyel. 5-ben alacsony sebességnél (55-60 km/h) gázadásra pici búgás, ami állandó sebességnél nincs. De ahogy te is mondod, lehet hogy más észre se venné, nem is zavaró.
Szerintem tipikus difi hang. Nem kell neki nagy jelentőséget tulajdonítani, ha nagyobb sebességnél nem ordít.

Üdv:
BF

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis III.
« Válasz #2013 Dátum: 2013.06.01 20:28:19 »
Egyszerű pedig: A Win valszeg egyből zenei mp3 CD-ként írja, hiszen "feltételezi", hogy más lejátszón is le akarod játszani. A külső író (Nero, Ashampo) ennél több rétűbb, mert sima adatként megírt CD-ket használhatsz biztonsági mentésként is, amit csak elteszel a polcodra, vagy az alukofferedbe a többi közé.
Ha ezekkel a külső írókkal írod a lemezt és azt akarod, hogy más lejátszók is felismerjék és lejátszák az mp3 file-jaidat, akkor bizony külön Zene menüből kell kiválasztanod az mp3 lemez készítés pontot. Ezután teljesen hasonló módon összahajigálod a zenéket, oszt börn.  :yes:
De mi az a zenei mp3 CD? Ilyen formátum nincs. Ha berakod a "zene CD"-t az író mit ír róla, milyen formátum? Én elég régóta nem írtam már mp3 CD-t, de akkor inkább azzal volt gond hogy milyen a file formátum: sima ISO vagy Joliet, könyvtár mélység meg persze file formátum.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis III.
« Válasz #2014 Dátum: 2013.06.01 21:34:20 »
De mi az a zenei mp3 CD? Ilyen formátum nincs. Ha berakod a "zene CD"-t az író mit ír róla, milyen formátum? Én elég régóta nem írtam már mp3 CD-t, de akkor inkább azzal volt gond hogy milyen a file formátum: sima ISO vagy Joliet, könyvtár mélység meg persze file formátum.
Nem tudom, de most már engem is érdekel, majd, ha lesz időm, utána nézek a google-n.
Elsőre arra gondolok, hogy nem a fileokban különbözik, hanem egyszerűen a lemezre olyan strugtúrával írja rá, hogy azt a külső lejátszók is felismerjék. A számítógép bármit felismer, annak nem lényeg, hiszen, a számítógépek lemezolvasója alapvetően adatolvasásra lett kitalálva, míg a külső lejátszók csak zenét tudnak lejátszani.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Avensis III.
« Válasz #2015 Dátum: 2013.06.01 22:44:46 »
Nem tudom, de most már engem is érdekel, majd, ha lesz időm, utána nézek a google-n.
Elsőre arra gondolok, hogy nem a fileokban különbözik, hanem egyszerűen a lemezre olyan strugtúrával írja rá, hogy azt a külső lejátszók is felismerjék. A számítógép bármit felismer, annak nem lényeg, hiszen, a számítógépek lemezolvasója alapvetően adatolvasásra lett kitalálva, míg a külső lejátszók csak zenét tudnak lejátszani.
vannak már direkt mp3 formátumban kiadott zenei CD - k, lehet, hogy arra gondolnak...
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Avensis III.
« Válasz #2016 Dátum: 2013.06.01 23:04:13 »
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2017 Dátum: 2013.06.02 10:08:26 »
Az én ex T22-es Avensisem gyári 6 lemezes CD-tára is lejátszotta az írott CD-ket (természetesen nem mp3-at, hiszen 2001-et írtunk  ;) ), sima Nero-val. Tegnap nézegettem kicsit a progit de nem találtam direkt mp3 CD írási opciót benne.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

DECOTEXT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis III.
« Válasz #2018 Dátum: 2013.06.02 19:35:10 »
Május elsején kaptuk meg az új T27-est! (Executive D-CAD kombi) Extrát csak "fényszoró csomagot" vettünk hozzá! Előnye, hogy a kereskedő jó árban átvette az előző (185  ezer dizel km) szintén dizelt! Még további előnye az ára. Mivel nem itthon vettük, így a 36 ezer euron helyett (Listaár) csak 28 ezer € volt, kereken, + 4 alufelni téli gumikkal az árban**!! Természetesen nem fogunk egy millát kiperkálni a regisztrációs adóra, mert német rendszámmal futtatjuk! Navit sem kértünk bele, de szuper a "tapimonitora", ami hátramenetben kamera! (Azért ez a sok kütyü már túlzás. A kézikönyv 750 oldal, + egy 340 oldalas audió magyarázat > extra könyvben!) Még jó, hogy lehet vele közlekedni is! Majd beszámolok folyamatosan. Egyelőre 860 km van benne (hazáig), s tanuljuk a kezelését....

** Az árkedvezmény véletlen volt. A kereskedő véletlenül aznap jubilált 30. évre!
Volt kaja, süti, nagy banzáj, s aki aznap vásárolt egy csomó kedvezményt kapott.
Így mi is.

Szín módosítva. Trotter
 
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.02 20:04:00 írta Trotter66 »
Messziről jöt ember, túl későn ér ide!

DECOTEXT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis III.
« Válasz #2019 Dátum: 2013.06.02 19:37:11 »
Immáron boldog Avensis tulajdonosként írok ide Az autó csodálatos, de mégis van egy dolog, ami zavaró benne (2009-es gyártmány). Egyelőre még csak 5-ös, 6-os sebesség fokozatben vettem észre, hogy gázadásnál sípoló hangot ad. Ha nem nyomom, akkor nem csinálja, de amint hozzáérek a gázpedálhoz, rázendít. Nem olyan nagyon éles a hang, sokan biztos észre sem vennék, de azért mégiscsak jelen van. Nem tudom, lehet-e köze hozzá, van benne váltzár.

Lehet, hogy ha dizel (nem derült ki), a turbó sipol!
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.02 20:04:27 írta Trotter66 »
Messziről jöt ember, túl későn ér ide!

DECOTEXT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis III.
« Válasz #2020 Dátum: 2013.06.02 19:52:01 »
Az én ex T22-es Avensisem gyári 6 lemezes CD-tára is lejátszotta az írott CD-ket (természetesen nem mp3-at, hiszen2001-et írtunk  ), sima Nero-val. Tegnap nézegettem kicsit a progit de nem találtam direkt mp3 CD írási opciót benne.

A NERO-val írhatsz audio CD-t is, azt lejátsza, font=courier]vagy [/font]
írj egyszerűen *.wav formátumban. Az is megy! Igaz
így nem sok fér a CD-re (8-10) de legalább zenél....
 
A T27-ben van minden. Blootooth, USB, MP3 meg egy csomó amit nem is ismerek.
Telefonál, CD, UKW, MW, kamera, s mutatja a gép adatait is, stb!
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.02 20:05:28 írta Trotter66 »
Messziről jöt ember, túl későn ér ide!

DECOTEXT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Avensis III.
« Válasz #2021 Dátum: 2013.06.02 20:01:16 »
De mi az a zenei mp3 CD? Ilyen formátum nincs. Ha berakod a "zene CD"-t az író mit ír róla, milyen formátum? Én elég régóta nem írtam már mp3 CD-t, de akkor inkább azzal volt gond hogy milyen a file formátum: sima ISO vagy Joliet, könyvtár mélység meg persze file formátum.

Hát persze, hogy van MP3 zenei formátum. (MPEG 1)  A lényege, hogy az emberi fülnek hallhatatlan frekvenciákat törli a zeneműből. Így csak mérhető, de nem hallható a minőségi különbség! Több száz (vagy ezer) elfér így kis helyen! Sajnos csak németül találtam meg (de amúgy is német találmány): [/color][/b]http://de.wikipedia.org/wiki/MP3  (Természetesen ISO) A T25-ös avesisben nem játsza a CD lejátszó! A T27-ben már mindent!)

Szín módosítva. Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.02 20:12:57 írta Trotter66 »
Messziről jöt ember, túl későn ér ide!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Avensis III.
« Válasz #2022 Dátum: 2013.06.02 20:09:51 »

Hát persze, hogy van MP3 zenei formátum. (MPEG 1)  A lényege, hogy az emberi fülnek hallhatatlan frekvenciákat törli a zeneműből. Így csak mérhető, de nem hallható a minőségi különbség! Több száz (vagy ezer) elfér így kis helyen! Sajnos csak németül találtam meg (de amúgy is német találmány): http://de.wikipedia.org/wiki/MP3  (Természetesen ISO) A T25-ös avesisben nem játsza a CD lejátszó! A T27-ben már mindent!)

Szín módosítva. Trotter

Kedves DECOTEXT!

Gratulálok a kocsidhoz, azonban arra kérlek, hogy ne használj hozzászólásaiban színes írásmódot. Légy tekintettel hagyományainkra és a minden fórumlakó által betartott Toyota Klub Magyarország Egyesület etikai és moderátori szabályzatára!

További jó fórumozást kívánok!

 
Mielőtt még jönne a kérdés: moderátorként, moderáció miatt írtam a moderátorok színével.

« Utoljára szerkesztve: 2013.06.02 20:13:33 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Avensis III.
« Válasz #2023 Dátum: 2013.06.02 22:49:40 »
Illetve a betűtípuson is lehetne változtatni, mert speciel szinte olvashatatlan.  ;)

Amúgy üdv az oldalon és gratulálok az autóhoz!  :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Avensis III.
« Válasz #2024 Dátum: 2013.06.03 09:30:54 »
és javítsd meg az aláírást is   :flowers:
mellesleg a regadója nem lenne egymillió  :devil: