Szerző Téma: Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül  (Megtekintve 929 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Jageri

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Dátum: 2023.07.04 20:49:10 »
Szép napot mindenkinek!
Van egy 2006-os Corollám, egyenesen a szalonból, tehát ismerem az előéletét. Egy ideje a mellékelt sípolást adja ki a kesztyűtartó mögül és ismétli.
Napokig nincs sípolás, tapasztalat szerint erősebb emelkedőn, kanyarban gyorsítva jön elő, néha magától megszűnik, máskor csak leállításkor.
A műszerfalon nincs semmilyen jelzés. Valamilyen elektronika szabályos jeladása lehet a jellegéből ítélve.
Toyota szerviz elektromos szerelő szerint ilyen hang nem lehetne a Corollában, "bár ilyen öreg Corollákhoz nem ért igazán".
Tudomásunk szerint nincs utólagosan beszerelt eszköz.
Kérlek benneteket segítsetek megtalálni ezt a menet közben meglehetősen idegesítő sípsorozat okát!
Üdvözlettel:
Jageri

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #1 Dátum: 2023.07.05 06:40:50 »
Szép napot mindenkinek!
Van egy 2006-os Corollám, egyenesen a szalonból, tehát ismerem az előéletét. Egy ideje a mellékelt sípolást adja ki a kesztyűtartó mögül és ismétli.
Napokig nincs sípolás, tapasztalat szerint erősebb emelkedőn, kanyarban gyorsítva jön elő, néha magától megszűnik, máskor csak leállításkor.
A műszerfalon nincs semmilyen jelzés. Valamilyen elektronika szabályos jeladása lehet a jellegéből ítélve.
Toyota szerviz elektromos szerelő szerint ilyen hang nem lehetne a Corollában, "bár ilyen öreg Corollákhoz nem ért igazán".
Tudomásunk szerint nincs utólagosan beszerelt eszköz.
Kérlek benneteket segítsetek megtalálni ezt a menet közben meglehetősen idegesítő sípsorozat okát!
Üdvözlettel:
Jageri
Szia!
Szerintem vedd le a kesztyűtartót, és nézd meg, mi van ott, ahonnan  hangot hallod.
Az enyémet használtan vettem, de a kesztyűtartó mögött (amikor egyszer kivettem) egy mobiltelefont találtam. Lehet, hogy becsúszott oda a tiédnél is valami érdekesség.

Jageri

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #2 Dátum: 2023.07.05 08:18:48 »
Kivettük a kesztyűtartót már, nem találtunk semmi odaillőt, és a klíma mozgató motorjairól lehúztuk a csatlakozókat.
A hőmérséklet szabályzó motor kicsit dadogva mozdult, de így csatlakozók nélkül is maradt a sípsorozat.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #3 Dátum: 2023.07.05 09:26:47 »
Meghallgattam a hangot természetesen, és bár a fül könnyen becsapható, ez szerintem nem motor, vagy relé, hanem egy hangszóró/zümmer, vagyis direkt hang kiadására való eszköz. Esetleg valami sípoló kulcstartó, nem tudom. Üzemszerű zümmer nem lehet? Úgy értem máskor soha nincs ez a hang, ami most önállósította magát?

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #4 Dátum: 2023.07.05 10:21:19 »
A biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető hang milyen az E12 Corollán? Nem lehet, hogy az ehhez tartozó érzékelő vagy az ülés alatti csatlakozó kontakt hibás és e miatt szólal meg a figyelmeztetés?

Jageri

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #5 Dátum: 2023.07.05 12:55:26 »
Szerintem is szabályos hangszórós/zümmeres hang, nem zörej.
A hang határozottan terhelésre jön elő, de arra se mindig.
A biztonsági öv vagy az ajtók nyitottságára figyelmeztetés határozottan más, és ezek a műszerfalon is adnak értesítést kis ikonokkal, míg a kérdéses sípjel sorozat esetén nincs semmilyen más visszajelzés.
Ma kaptam más csatornán egy lehetséges magyarázatot: állítólag a váltó/kuplung túlterhelés érzékelésekor adhat esetleg ilyen sípjelet. Az, hogy ez mit jelent, még rejtély.
Látszólag rendesen vált, nincs az eddig tapasztalttól eltérő viselkedés. Nem rángat, nem zajosabb a kuplung, de lehet, hogy ez az elektronizált mechanikus váltó (mi csak "automata üzemmódban" használjuk), tud ilyet produkálni.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #6 Dátum: 2023.07.05 14:06:24 »
Ja, hogy MMT váltós. Kell keresni egy jó MMT-hez értő váltós szakembert. Jobb esetben beállítás megoldja, de állítólag előbb utóbb szükséges az aktuátor cseréje, felújítása (drága). De akár az is lehet, hogy elkopott a kuplung és nagy terhelésre megcsúszik.

Jageri

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #7 Dátum: 2023.07.05 14:20:45 »
Köszönöm! Keresek, bár az automata váltós "szakemberekről" eddig nagyon rossz tapasztalataim vannak (nem Toyotával kapcsolatban, ez igaz).
Ha van "jó MMT-s" ismerősötök, szívesen felkeresném...

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10266
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Ütemes sípolás a kesztyűtartó mögül
« Válasz #8 Dátum: 2023.07.05 17:31:38 »
MTM, arról nincs tapasztalatom sajnos (?), az enyém sima manuális, hála Istennek.