Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 551480 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1845 Dátum: 2015.04.09 15:22:31 »
pont ezért érdekel,
lehet nem szemét, vannak nagyon eltalált kínai kütyük, csak ugye kéne valami tapasztalat
abban meg teljesen igazad van, hogy 60-80 meg dögdrága egy szemétért, meg amúgy is elég drága, csak gondoltam hátha majd upgradere adom a fejem akkor ilyen irányba indulhatok, mert eléggé jól néz ki, kérdés, hogy belül milyen...mit tud ténylegesen stb.

Akkor viszont a kérdés adódik: mit keresel egy készülékben? Minek örülsz jobban? Ha a szolgáltatáslistája bővebb, vagy ha a hangminősége jobb? Avagy a jó zene, vagy a BT-MP3-GPS szentháromság miatt upgrade-elnél?

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Audio kérdések
« Válasz #1846 Dátum: 2015.04.09 16:02:25 »
MP3 most igazából a lényeg.

A mostani csak rádió-Cd és valljuk be, manapság nem sokan szeretnek 10-20 CD vel furikázni. 
Rádióhallgatás néha jó, de néha nagyon frusztráló tud lenni.

Autóba hangminőség nekem a menetzaj etc. miatt annyira nem mérvadó,
persze jó lenne jobb minőség, de nem kaparom le a kárpitot ha ilyen marad, gyárinál rosszabbat viszont nem szeretnék.

FM transzmitter megoldás lehetne, de az meg ha akarok dash cam-ot /bár ez még erősen billegő dolog/ vagy csak simán szeretném tölteni a telefont. akkor ütik egymást, szóval eléggé félmegoldásnak tűnik a transzmitter,

A linkelt cuccban a szimpatikus, hogy illeszkedik a középső panelba a mostani fejegység helyére és tudja az mp3-at és talán ugyanúgy kiírja a fedélzeti számítógépről kapott adatokat mint a
mostani.  De tényleg drága egy mp3 lejátszási igény miatt.....

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1847 Dátum: 2015.04.09 22:43:29 »
A helyedben kinaial nem probalkoznak.
Nekem 1,5 eve appradio van benn es nem bantam meg, meg egy jo kis hifi...

En most vettem meg az appradiomhoz a gyari androidos kabelkorbacsot igy mar apple es full android kompatibilitas is megvan:)
Ja es a kozepkonzolon most mar full screenben megy a dash command:) igaz nem gtr de a feeling megvan;)

Gps, mp3, tolatokamera, erosito kimenet, 7coll hdmi szoval meg az apptvt is ratudom rakni.
En 65kert vettem minusz gyari radio ara 22 tehat 43 ert meg a hulyenek is megeri, es nem hiszem ha eladom az illeto panaszkodik majd.

Gyor es babolna kozott meg youtube is megy, de a telenorraal nem vagyok megelegedve. Radio vetele gyenge, de a tobbi dolog karpotol es van benne gps is.

Kinaiakrol meg annyit, h ha beszarik hova viszed? Stb. Bar tudom nagy ur a penz, en is sokaig tokoltem vele,

Amugy a multimedia a jovo, nezd meg az uj a3 audiconnect videokat a youtubeon. Mp3, google earth, internet, router minden mar a kocsiban... Simkartyat is fogad meg sd kartyat... Remelem lhamarosan lesz alkalmam kiprobalni...

Viszont, ha varsz 5evet es csereled a kocsidat addigra szerintem ezek minden autoban benne lesznek:) amit mondani akarok, h sok extra kerult most ujra lentebbi kategoriakba.
Konrád

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Audio kérdések
« Válasz #1848 Dátum: 2015.04.09 22:49:20 »
A helyedben kinaial nem probalkoznak.
Nekem 1,5 eve appradio van benn es nem bantam meg, meg egy jo kis hifi...

En most vettem meg az appradiomhoz a gyari androidos kabelkorbacsot igy mar apple es full android kompatibilitas is megvan:)
Ja es a kozepkonzolon most mar full screenben megy a dash command:) igaz nem gtr de a feeling megvan;)

Gps, mp3, tolatokamera, erosito kimenet, 7coll hdmi szoval meg az apptvt is ratudom rakni.
En 65kert vettem minusz gyari radio ara 22 tehat 43 ert meg a hulyenek is megeri, es nem hiszem ha eladom az illeto panaszkodik majd.

Gyor es babolna kozott meg youtube is megy, de a telenorraal nem vagyok megelegedve. Radio vetele gyenge, de a tobbi dolog karpotol es van benne gps is.

Kinaiakrol meg annyit, h ha beszarik hova viszed? Stb. Bar tudom nagy ur a penz, en is sokaig tokoltem vele,

Amugy a multimedia a jovo, nezd meg az uj a3 audiconnect videokat a youtubeon. Mp3, google earth, internet, router minden mar a kocsiban... Simkartyat is fogad meg sd kartyat... Remelem lhamarosan lesz alkalmam kiprobalni...

Viszont, ha varsz 5evet es csereled a kocsidat addigra szerintem ezek minden autoban benne lesznek:) amit mondani akarok, h sok extra kerult most ujra lentebbi kategoriakba.

jól hangzik :D tudsz mutatni egy képet a középkonzolodról, nagyon érdekel  :clap:

sajnos még 2 évig lesz nálam a kicsike utána eladom, majd egy jobb kormányos lesz a világ másik végében, de újra nem lesz pénz azt már most tudom  /legalábbis ez most a terv/
« Utoljára szerkesztve: 2015.04.09 22:50:51 írta L4mie »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Audio kérdések
« Válasz #1849 Dátum: 2015.04.09 23:05:12 »
Videot meg nem csinaltam a dashcommandrol, hetfo este bekerul a kis tap is, opeles cimbi bekoti es utana csinalok.
Na ezert mondtam, mert nem biztos erdmes ennyit beleolni, sose kapod vissza...

A kikoltozessel en is gondolkodok, bar most meg suli meg egy ev es melohelyet valtok, ott lehuzok par evet meg, de 35 evesen lehet en is irany a vilag masik fele.
Konrád

voxom

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Audio kérdések
« Válasz #1850 Dátum: 2015.04.10 08:45:24 »
@voxom
Nekem is ugyanez volt a gondom, és egy éve kb. a következöket talàltam (hozzàszolàsom itt):

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=318.msg576677#msg576677

Hàtha valaki tud valami ùjat is mondani ezügyben (vagy egyszerübb megoldàst ajànlani)?


Köszi espero1.

Annyit elértem, h kitudja jelezni az első karakterét, azaz pl "P", "D" :D.
Tapasztalataid alapján az ID3v1.1 -et tudja kiolvasni? Az egy karakteres kijelzést az IS3v2.1 -el csinálta.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Audio kérdések
« Válasz #1851 Dátum: 2015.04.10 09:19:42 »
Videot meg nem csinaltam a dashcommandrol, hetfo este bekerul a kis tap is, opeles cimbi bekoti es utana csinalok.
Na ezert mondtam, mert nem biztos erdmes ennyit beleolni, sose kapod vissza...

A kikoltozessel en is gondolkodok, bar most meg suli meg egy ev es melohelyet valtok, ott lehuzok par evet meg, de 35 evesen lehet en is irany a vilag masik fele.

Hát ha biztos lettem volna, hogy megéri egy olyan kütyü, akkor nem kérdezlek titeket, de nagyon nem vagyok benne biztos, midnenesetre az fm-transmitter tegnap megjött, eléggé fapad tényleg nem egy minőségi hang, de legalább az szól amit szeretek. :P

Fotót várom a cuccról, tényleg érdekel hogy áll össze, mert nem akarok fm transzmitternél leragadni és nagyon a középkonzolt se akarom átvariálni  :szemez:

/mi most nyelvet tanulunk, meg pénzt gyűjtünk utána uccu, ott majd jöhet, kutya-macska-gyerek etc. /

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1852 Dátum: 2015.04.10 12:25:12 »
Tapasztalataid alapján az ID3v1.1 -et tudja kiolvasni? Az egy karakteres kijelzést az IS3v2.1 -el csinálta.
Szerintem tegyél egy probàt az ID3v1.1-el. En csak ezt az opciot talàltam, amivel kijelzi a maximumot (nàlam egymàs utàn 2 vizszintes sort).
Ha esetleg talàlsz màs formàtumot is, akkor kérlek szolj, mert engem is érdekelne.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Audio kérdések
« Válasz #1853 Dátum: 2015.04.11 07:59:22 »
MP3 most igazából a lényeg.

A mostani csak rádió-Cd és valljuk be, manapság nem sokan szeretnek 10-20 CD vel furikázni. 
Rádióhallgatás néha jó, de néha nagyon frusztráló tud lenni.

Autóba hangminőség nekem a menetzaj etc. miatt annyira nem mérvadó,
persze jó lenne jobb minőség, de nem kaparom le a kárpitot ha ilyen marad, gyárinál rosszabbat viszont nem szeretnék.

FM transzmitter megoldás lehetne, de az meg ha akarok dash cam-ot /bár ez még erősen billegő dolog/ vagy csak simán szeretném tölteni a telefont. akkor ütik egymást, szóval eléggé félmegoldásnak tűnik a transzmitter,

Hát... én mondjuk pont abba a szűk csoportba tartozom, aki inkább rohangál 10-20 műsoros CD-vel, csak hogy jó minőségben hallhassa a kedvenc zenéit (mert igenis lehet jó minőségben zenét hallgatni a kocsiban, sőt, panelos júzernél ott sokkal hamarabb el tud szállni a hangerő is anélkül, hogy meg akarnák lincselni). De persze ez az én agylövésem, lehet, hogy kár volt annak idején megtapasztalni, milyen is egy hifi, amikor jó. Most tök jól ellennék valami mp3-as gyösszel vagy apprádióval.....  :sorcerer:

A lényeg az itt, hogy ha ezt a kínait veszed meg, jó esélyed van, hogy a gyárinál rosszabbat kapsz. Ha sz Mp3 inkább a fontos, akkor vegyél egy fejet használtan, amelyik boldogul a tömörített formátumokkal. Célszerszámot vegyél, mert a svájcibicskák mindenre jók egy kicsit - de semmire sem jók igazán.

Fokozottan igaz ez az FM-transzmitterekre. Ha van alább a kínai gagyifejeknél, akkor ez az. Ne dobj pénzt ki rá.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Audio kérdések
« Válasz #1854 Dátum: 2015.04.11 08:38:34 »
MP3 most igazából a lényeg.

A mostani csak rádió-Cd és valljuk be, manapság nem sokan szeretnek 10-20 CD vel furikázni
Rádióhallgatás néha jó, de néha nagyon frusztráló tud lenni.

Autóba hangminőség nekem a menetzaj etc. miatt annyira nem mérvadó,
persze jó lenne jobb minőség, de nem kaparom le a kárpitot ha ilyen marad, gyárinál rosszabbat viszont nem szeretnék.

FM transzmitter megoldás lehetne, de az meg ha akarok dash cam-ot /bár ez még erősen billegő dolog/ vagy csak simán szeretném tölteni a telefont. akkor ütik egymást, szóval eléggé félmegoldásnak tűnik a transzmitter,

A linkelt cuccban a szimpatikus, hogy illeszkedik a középső panelba a mostani fejegység helyére és tudja az mp3-at és talán ugyanúgy kiírja a fedélzeti számítógépről kapott adatokat mint a
mostani.  De tényleg drága egy mp3 lejátszási igény miatt.....

Szerintem a gyári CD MELLÉ neked egy cd tár emulátor kellene... pl... Yatour vagy Dension... ha jól írom...Itt már többen használják... megelégedéssel...JOBB minőségű mint az FM tarnsmitter... állítólag... És megmerad a jó hang minőségű gyári rádiód/zenei CD-d is!
(Persze mindíg van jobb (hang)minőség a gyárinál... :whistling:... csak az drága)
Én is gondolkodtam már ezen (Nekem megfelel a gyári hangminőség... de alább nem szívesen adnám! :no:)

« Utoljára szerkesztve: 2015.04.11 08:40:58 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Audio kérdések
« Válasz #1855 Dátum: 2015.04.13 15:48:23 »
Szerintem a gyári CD MELLÉ neked egy cd tár emulátor kellene... pl... Yatour vagy Dension... ha jól írom...Itt már többen használják... megelégedéssel...JOBB minőségű mint az FM tarnsmitter... állítólag... És megmerad a jó hang minőségű gyári rádiód/zenei CD-d is!
(Persze mindíg van jobb (hang)minőség a gyárinál... :whistling:... csak az drága)
Én is gondolkodtam már ezen (Nekem megfelel a gyári hangminőség... de alább nem szívesen adnám! :no:)

utánanézek
mert az fm-transmitter eléggé hulladék sajnos :S hiába szól éppen szépen mondjuk 88.7-en megyek vele 5km-t és kapásból van valami ami bezavarja és máris torzit... kár, bár próbát megért.  biztos van erősebb-drágább mint a 2k-s kínai.

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Audio kérdések
« Válasz #1856 Dátum: 2015.04.15 14:46:27 »
Utánaolvastam ezeknek a
Yatour - Dension cuccoknak
jópofának tűnnek, enyhén drágállom az ár/tudás/érték-et, de mindenképpen jobb mint szétbarmolni valamivel a gépet.
Kérdés:
-Kormányról lehet őket irányítani?
- kábelezés megoldható, hogy a rádió alatti fölső kis rekeszbe kerüljön az egység?
 :innocent:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Audio kérdések
« Válasz #1857 Dátum: 2015.04.15 16:34:31 »
nekem dension van,eddig kiváló.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

L4mie

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
Re:Audio kérdések
« Válasz #1858 Dátum: 2015.04.16 09:16:58 »
Yatour-t használókat kérdezem:
vezérli a kormányon lévő gombsor?
Dension szimpatikusabb, de kétszeres áron van :(

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Audio kérdések
« Válasz #1859 Dátum: 2015.04.16 09:26:12 »
a mazdámban a densiont vezérli a kormánygomb.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки