Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771067 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

wetzi7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4875 Dátum: 2011.07.30 11:17:06 »
Megtört a yarisom eleje. Persze az egyik lámpa is oda. Venni kellene bele 2 újat. A kereskedésben azt mondták van "sztenli" típusú és valeo típusú. A yaris 1999-es évjárat, gondolom még japán. A valeót meg a franciák csinálják, de nem tudom megegyezik-e. A sztenliről meg még nem is hallottam. Eredeti nagyon drága lenne, utángyártottban gondolodok. A bontókban csak angol autókhoz találtam. Küldjetek légyszíves valami gyors infót, hogy hétfőn megrendelhessem. Köszi!

www.japker.hu

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4876 Dátum: 2011.07.30 15:40:39 »
Megtört a yarisom eleje. Persze az egyik lámpa is oda. Venni kellene bele 2 újat. A kereskedésben azt mondták van "sztenli" típusú és valeo típusú. A yaris 1999-es évjárat, gondolom még japán. A valeót meg a franciák csinálják, de nem tudom megegyezik-e. A sztenliről meg még nem is hallottam. Eredeti nagyon drága lenne, utángyártottban gondolodok. A bontókban csak angol autókhoz találtam. Küldjetek légyszíves valami gyors infót, hogy hétfőn megrendelhessem. Köszi!
Én korábban úgy vettem észre, hogy ezzel a Stanley-Valeo dumával a japánt meg a franciát különböztetik meg, de nem vagyok 100 %-ig biztos benne; amúgy szvsz a japánnak Koito gyártmányúak lehetnek a fényszórói (mondjuk az én franciámnak is azok - Angliában gyártott Koitok).

Milyen bontókban próbáltad?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4877 Dátum: 2011.07.30 16:40:25 »
Debrecenben, autóalkatrész kereskedésben mondták ezt a két tipust. Itt a bontókban csak angol autókba valót találtam.
Prius 2 - a mosolygós autó.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4878 Dátum: 2011.07.30 18:10:37 »
Hát hívd föl a pestieket. Kluboldalon találsz. Aztán lepostázzák neked a cuccot.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4879 Dátum: 2011.07.31 09:56:11 »
Má megin az autósboltok sztenli hülyesége. Van japán és van francia. Pont. A Valeo biztos a francia, akkor a sztenli lenne a japán?
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4880 Dátum: 2011.07.31 16:30:58 »
Legutóbb Ausztriában, a hidegebb időben megint működött egy darabig a bal hátsó ajtózáram (tehát a többivel együtt ment föl-le a gomb). Most megint nem működik. Ennek alapján a diagnózis?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4881 Dátum: 2011.07.31 16:58:20 »
Ugyan nem Yaris specifikus, de a probléma mégiscsak a Yarisommal történt. Vélhetően valami ismeretlen eredetű elektromágneses zavar miatt nem működött sem a smart key (nem nyíltak az ajtók), sem a távirányító, sőt még a segítségül hívott autómentő csörlőjének rádiós távvezérlője sem. Végül is egy másik - darus - kocsival odébb vitték 2-300 méterrel, ahol már minden hibátlanul üzemelt. Tapasztalt már valaki ehhez hasonlót?
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4882 Dátum: 2011.07.31 18:01:58 »
Nekem a munkahelyemen (és csakis) ott szokta csinálni, hogy a távirányító meg sem nyekkenik. Vagy bezárni tudom még de nyitni nem. Nem tudok semmi extráról, nagy teljesítményű adóról vagy másról. Lézer és plazmavágó gép van a közelben, de attól nem lehetne. Ott már csak kulccsal csukom be és így nincs probléma.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4883 Dátum: 2011.07.31 19:31:57 »
Ugyan nem Yaris specifikus, de a probléma mégiscsak a Yarisommal történt. Vélhetően valami ismeretlen eredetű elektromágneses zavar miatt nem működött sem a smart key (nem nyíltak az ajtók), sem a távirányító, sőt még a segítségül hívott autómentő csörlőjének rádiós távvezérlője sem. Végül is egy másik - darus - kocsival odébb vitték 2-300 méterrel, ahol már minden hibátlanul üzemelt. Tapasztalt már valaki ehhez hasonlót?
Van ilyen. Avensissel kétszer is előfordult, ugyanannak a boltnak a parkolójában, ugyanazon a helyen - szóval nyilván nem véletlenül pont ott. A kocsi mellett állva a mobilomnak sem volt térereje, arrébb kellett mennem pár lépéssel.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4884 Dátum: 2011.07.31 19:33:12 »
Nekem a munkahelyemen (és csakis) ott szokta csinálni, hogy a távirányító meg sem nyekkenik. Vagy bezárni tudom még de nyitni nem. Nem tudok semmi extráról, nagy teljesítményű adóról vagy másról. Lézer és plazmavágó gép van a közelben, de attól nem lehetne. Ott már csak kulccsal csukom be és így nincs probléma.

Abban az esetben ha távirányítóval nem tudod kinyitni, mit tudsz tenni? Mert a kocsi a kis mechanikus kulccsal ugyan kinyitható, de az a riasztót és az immobilisert nem kapcsolja ki, tehát a sziréna szól, és a motor nem indítható.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.31 19:35:06 írta Kookaburra »
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4885 Dátum: 2011.07.31 20:35:50 »
Kinyitom kulccsal, központi zár is megy, persze ilyenkor egyből sivít a riasztó.
Hm, nem mostanában volt már így nem emlékszem pontosan, de nem a belső kp. zár kapcsoló oldotta ki, hanem vagy a gyújtást adtam rá és magától megszűnt, vagy utastéren belülről működött már a távirányító.
A kártyás rendszert sajnos nem ismerem. Ennek ugye nincs semmi aljzata a kocsiban, csak zsebben kell lennie ugye?
Otthon nem tudod kipróbálni, hogy kis kulccsal kinyitod, a kocsiba beülve a kártya hátha inaktiválja a riasztót?
Gyári riasztó van benne?
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.31 20:40:05 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4886 Dátum: 2011.07.31 20:37:49 »
Nézd meg a toyodiy.com-on, hogy hol van a te autódban a távirányító vevőegysége. És ha legközelebb ez előfordul, tarts kívülről közvetlenül oda a távirányítót/kulcsot és úgy nyomkodd a gombot, míg nem reagál rá a kocsi. Reagálni fog. Mi is így oldottuk meg, Misi tanácsára.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4887 Dátum: 2011.07.31 20:41:13 »
Nézd meg a toyodiy.com-on, hogy hol van a te autódban a távirányító vevőegysége. És ha legközelebb ez előfordul, tarts kívülről közvetlenül oda a távirányítót/kulcsot és úgy nyomkodd a gombot, míg nem reagál rá a kocsi. Reagálni fog. Mi is így oldottuk meg, Misi tanácsára.
Nekem erre sem reagált, a vevőegység ott van a tanksapka mellett, teljesen odatettem de akkor sem működött.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4888 Dátum: 2011.07.31 20:46:28 »
Má megin az autósboltok sztenli hülyesége. Van japán és van francia. Pont. A Valeo biztos a francia, akkor a sztenli lenne a japán?

Hát... Nem olyan japánosan hangzik.
Prius 2 - a mosolygós autó.

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4889 Dátum: 2011.07.31 20:50:58 »
Egyébként mennyiben különbözik a japán és a francia fényszóró 1999-es évjárathoz? Cstalakozó, vagy motor elhelyezés vagy valami ilyesmi?
Prius 2 - a mosolygós autó.