Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1778203 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

tomcsyk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
  • Yaris Verso 1.5 VVT-I (2003)
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4200 Dátum: 2010.09.20 17:31:55 »
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Mivel kerrek, így gondolom maga a motor jó, csak azt áttétel hullhatott szét, vagy törhetett el, vagy ilyesmi. De igazából mind1 is, mert ha jól emléxem a Versonál nincs külön állítómotor, hanem bent van a fényszóróba, és kompletten cserélendő!
Hacsak valami fényszórófelújító szét nem kapja, és meg nem csinálja...

Nem tudsz véletlen mondani akkor fényszóró felújítót aki mondjuk értene is a dolgához? Mert így van ahogy mondod, márkaszervízben komplett cserét csinálnának mert egybe van a fényszóró az állítómotorral és az egy 50-es ami felejtő. Fényszóró felújítót pedig nem találtam Budapest vonzáskörzetében. Autó villamosságis meg gondolom nem foglalkozik ilyennel.Esetleg valami segítség? :wacko:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4201 Dátum: 2010.09.20 18:54:38 »
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Mivel kerrek, így gondolom maga a motor jó, csak azt áttétel hullhatott szét, vagy törhetett el, vagy ilyesmi. De igazából mind1 is, mert ha jól emléxem a Versonál nincs külön állítómotor, hanem bent van a fényszóróba, és kompletten cserélendő!
Hacsak valami fényszórófelújító szét nem kapja, és meg nem csinálja...

Nem tudsz véletlen mondani akkor fényszóró felújítót aki mondjuk értene is a dolgához? Mert így van ahogy mondod, márkaszervízben komplett cserét csinálnának mert egybe van a fényszóró az állítómotorral és az egy 50-es ami felejtő. Fényszóró felújítót pedig nem találtam Budapest vonzáskörzetében. Autó villamosságis meg gondolom nem foglalkozik ilyennel.Esetleg valami segítség? :wacko:

Sajnos ilyet nem tudok, telán Palaczk írt ilyemiről...
Xanyi

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4202 Dátum: 2010.09.20 18:58:11 »
Mintha Trotter mester tudna egy ilyen szakit  :hmmmm:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4203 Dátum: 2010.09.21 09:35:05 »
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Mivel kerrek, így gondolom maga a motor jó, csak azt áttétel hullhatott szét, vagy törhetett el, vagy ilyesmi. De igazából mind1 is, mert ha jól emléxem a Versonál nincs külön állítómotor, hanem bent van a fényszóróba, és kompletten cserélendő!
Hacsak valami fényszórófelújító szét nem kapja, és meg nem csinálja...

Ugyanezzel a problemaval kuzdok csak nem Versoban, hanem facelift TSben. Abban kulon van a motor? Megoldottam a kerregest a kabel lehuzasaval, de a magassag allitas lehetosege megszunt  :ph34r:.

t602

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4204 Dátum: 2010.09.21 09:58:41 »
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Szia!

Enyém is rossz volt. Valóban a lámpatestben van a motor.
Azt gondolom, ha van egy kis barkácsérzéked, akkor állj csak neki.

Mindenki azt mondta ezt nem lehet cserélni, csak komplett lámpát, az meg még a bontóban is drága (amúgy az a kis állító motor filléres alkatrészekből áll).
Nem igazán emlékszem a szerelés menetére, de tuti, hogy a hűtőrácsot le kellett szedni, lámpatest ki. Első ránézésre nem szétszedhető, de nehogy má'. :-) Fülek tartják körbe, az üveg és a hátlap műanyagja közé olyan anyagot nyomnak, ami sziloplaszt szerű, de nem köt meg. Erre vigyázz, ha szétfeszíted a lámpát, mert vissza is ezt kell raknod.

Óvatosan egy nagy rongyon szétszedtem, motor ki(a műanyag üveget nem összetaperrolni belülről, mert aztán csíkmentesen megtisztítani nem igazán lehet).
Motort elvittem a bontóba, ahol rengeteg van, de pont ilyen nem volt. Kisírtam, hogy akkor nézzünk egy ilyen törött lámpát, az volt. Ott azt mondták, itt egy szerszám, ha szétszedem a lámpát(mert ők aztán nem) és jó a motor, akkor pár ezerért elvihetem.

Így is történt. Motort elhoztam, be az enyémbe, össze és tökéletes. Nem ázik be, füleket nem törtem le. Elvittem még egy fényszóróállításra és kész.
Mégegyszer mondom, csak ha van hozzá affinitásod, mert macerás.

Ha tudok segíteni, kérdezz.

ps: Azt gondolom az izzócserénél megy tönkre. Én már így vettem a kocsit, de előzőleg biztosan feszegették és megakad a fogaskerék abban a pici motorban, ezért ledarálja a fogaskereket, vagy leég a motor, mint az enyémben.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.21 10:01:45 írta kleingy »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4205 Dátum: 2010.09.21 17:41:13 »
Sziasztok
Lenne egy kis gondom a fényszóróállításommal, ha a legkisebb távolságra tekerem akkor egyenesben van elöttem a megvilágított út de ugyebár ez elég karcsú látótávolság éjszaka, ha feljebb állítom akkor a baloldali fényszórótávolság növekszik a jobboldali pedig egyhelyben marad. Gondolom ennek nem így kellene lennie, főleg nem azért mert felkapcsolt fényszórónál ha levan állítva a motor a jobboldalitól furcsa motor kerregő hang hallatszik ha odateszem a fülem. Ha ismét legkisebb távolságra állítom akkor megszünik. Valakinek valami ötlete esetleg? Javítás vagy csere és mennyibe vannak az ilyen dolgok? :wacko:

Mivel kerrek, így gondolom maga a motor jó, csak azt áttétel hullhatott szét, vagy törhetett el, vagy ilyesmi. De igazából mind1 is, mert ha jól emléxem a Versonál nincs külön állítómotor, hanem bent van a fényszóróba, és kompletten cserélendő!
Hacsak valami fényszórófelújító szét nem kapja, és meg nem csinálja...

Ugyanezzel a problemaval kuzdok csak nem Versoban, hanem facelift TSben. Abban kulon van a motor? Megoldottam a kerregest a kabel lehuzasaval, de a magassag allitas lehetosege megszunt  :ph34r:.

Ez könnyen meg tudod nézni Te is. Ahonnét lehúztad a csatlakozód az maga a fényszórótest volt, vagy egy pici, kb 3 x 4 centiméteres fekete kis doboz rajt a lámpán?  ;)
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4206 Dátum: 2010.09.21 18:27:57 »
Mivel kerrek, így gondolom maga a motor jó, csak azt áttétel hullhatott szét, vagy törhetett el, vagy ilyesmi. De igazából mind1 is, mert ha jól emléxem a Versonál nincs külön állítómotor, hanem bent van a fényszóróba, és kompletten cserélendő!
Hacsak valami fényszórófelújító szét nem kapja, és meg nem csinálja...

Ugyanezzel a problemaval kuzdok csak nem Versoban, hanem facelift TSben. Abban kulon van a motor? Megoldottam a kerregest a kabel lehuzasaval, de a magassag allitas lehetosege megszunt  :ph34r:.

Ez könnyen meg tudod nézni Te is. Ahonnét lehúztad a csatlakozód az maga a fényszórótest volt, vagy egy pici, kb 3 x 4 centiméteres fekete kis doboz rajt a lámpán?  ;)

Maga a fenyszorotest volt, ezert csodalkoztam amikor azt irtad, hogy a Versonal egyben van. Ebbol arra kovetkeztettem, hogy a sima Yarisnal nincs egyben. Tevedtem.... :(
Valamikor ugyis szetszedem es akkor kiderul mi a baja es hogyan javithato... Picit fel kell melegiteni a lampatestet es szetjon. Csak sajat felelossegre :).

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4207 Dátum: 2010.09.21 18:53:09 »
A francia gyártásuaknál van külön. A TS és a Verso is csak japánba készült  ;)
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4208 Dátum: 2010.09.21 18:56:24 »
A francia gyártásuaknál van külön. A TS és a Verso is csak japánba készült  ;)

Igy mar en is okosabb vagyok. Nem tudom mikor tudok ra idot szakitani, de ha szetszedem dokumentalom majd kepekkel  :flowers:.

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4209 Dátum: 2010.09.23 09:16:30 »
Sziasztok !


Egy kis segitséget szeretnék kérni. Szívem szakad meg  :no:, de történt tegnapelőtt, hogy parkolóházból kifele lezúztam a jobb hátsó ajtómat...
Véleményetekre lenne szükségem... Látszólag az ajtó csak karcolódott, de a küszöb behorpadt. Igaz, azóta megnézte már 4 szaki is, abből 3 azt mondta, hogy az ajtó is kicsit benyomódott, még ha minimálisan is, bár a küszöbnél mintha vissza lenne hajolva is egy kicsit. Az ajtó egyértelműen csere, ebben nincs vita. A vélemények a küszöbről viszont eltérőek. Az egyik ivben megvágná és cserélne, a másik javitaná. Ebben vagyok bizonytalan, hogy melyik a "jobb", ti mit tennétek ?
Amit még tudni kell, hogy a kocsi nincs még 2 éves, cascom van, 50ezres önrésszel. Bármely variánssal túl vagyok az önrészen. Ami még vitás, hogy mivel gyöngyházas a fényezés, az egyik helyen azt mondták, hogy fujni kéne az első ajtót is, különben eltérés lesz.
Ti hová vinnétek ? egyértelműen toyota vagy ha van megbizható ismerős, akkor oda ? Az biztos, hogy a szakszerviz kétszer annyiért fogja megcsinálni, számit ez a későbbiekben, hogy mennyi pénzt húztam ki a biztositó zsebéből ? Nincs még bonuszom.

Előre is köszi a hozzászólásokat.
Emese

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4210 Dátum: 2010.09.23 17:22:34 »
Szia!

Kép alapján annyira megállapítani nem tudom, és karosszérialakatos sem vagyok, de a küszöbnél én erőltetném, hogy ne legyen cserélve, csak egyengetve. Ugyanis ez nem csavarozott elem, a cseréje történik, hogy a sérült részt kivágják, majd egy odavaló javítóelemmel pótolják. Kár megbontani...
A fényezés úgy lesz igazán szép, ha a szomszédos elemekre is mellé "ködölnek", így nem lesz látható szineltérés!
Tekintve hogy majdnem új autó és cascos, mindenképpen márkaszervízbe vidd, ott gyári alkatrészekkel, megfelelő technológiával fogják javítani!
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4211 Dátum: 2010.09.25 10:54:02 »
aksi alatti aksi taró lemezem  ::) csúnyán elkezdett "rozsdásodni". Ill a rozsdát nem is látni mert vastagon áll rajta vmi fehér por.

Hogy kezeljem a problémát? Kapjam ki az aksit és a felette lévő műanyag tálcát, csiszoljam fémig majd fessem le a boltba vett yaris szinkodos festékkel?


Emese: A flexel szétvágják a küszöböt mert kép alapján minimálisan meg lett nyomva javítást szerintem is lehet kerülni kell egy ekkora sérülésnél.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4212 Dátum: 2010.09.25 12:35:59 »
aksi alatti aksi taró lemezem  ::) csúnyán elkezdett "rozsdásodni". Ill a rozsdát nem is látni mert vastagon áll rajta vmi fehér por.

Hogy kezeljem a problémát? Kapjam ki az aksit és a felette lévő műanyag tálcát, csiszoljam fémig majd fessem le a boltba vett yaris szinkodos festékkel?


Emese: A flexel szétvágják a küszöböt mert kép alapján minimálisan meg lett nyomva javítást szerintem is lehet kerülni kell egy ekkora sérülésnél.

Az akksidat ki is kell cserélni, mert bizony abból folyt vagy párolgott oda a cucc! Forró vízzel le kell önteni, az villámgyorsan eltávolítja a fehér kicsapódást. Ezután jöhet a csiszolás. Festékből oda nem kell színazonos, inkább autófesték boltba vegyél "rozsdagátló alapozót" fújható spray formába. Ez egy barna cucc, átfesthető. Majd erre jöhet rá a festék, lakkfekete is megteszi oda...
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.25 12:39:18 írta Xanyi »
Xanyi

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4213 Dátum: 2010.09.25 20:47:56 »
Szia!

Kép alapján annyira megállapítani nem tudom, és karosszérialakatos sem vagyok, de a küszöbnél én erőltetném, hogy ne legyen cserélve, csak egyengetve. Ugyanis ez nem csavarozott elem, a cseréje történik, hogy a sérült részt kivágják, majd egy odavaló javítóelemmel pótolják. Kár megbontani...
A fényezés úgy lesz igazán szép, ha a szomszédos elemekre is mellé "ködölnek", így nem lesz látható szineltérés!
Tekintve hogy majdnem új autó és cascos, mindenképpen márkaszervízbe vidd, ott gyári alkatrészekkel, megfelelő technológiával fogják javítani!

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a választ. Márkaszervizbe viszem, Ők a küszöböt javítanák, bár beleolvastam a márkaszervizes topicba és az Emil Freyről (oda viszem/vinném) elég rosszakat olvastam. Igaz ők mondták csak, hogy trükközés nélkül fényeznék az első ajtót is. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy valóban oda akarom-e vinni. Az autó amúgy Monoron lett véve,

Eddig szerencsére csak egy kötelező szervizem volt, igy tapasztalatom nincs, akkor Veszprémbe vittem, most az nem megoldás...

Emese

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4214 Dátum: 2010.09.25 23:15:38 »
szaboe

Ha az autó nem lenne fiatal és casco-s, akkor ezt a sérülést egy korrekt független karosszérialakatos biztosan ki tudná javítani hegesztés és főként ajtócsere nélkül... De most ugye nem ez a helyzet; vidd el a márkaszervízbe, ők majd megcsinálják, a biztosító kifizeti és kész.

Az, hogy az első ajtót is (legalábbis részben) hozzá akarják fújni, normális és szakszerű dolog. Erre szükség van a színeltérés elkerülése érdekében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )