Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4314457 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24150 Dátum: 2016.01.11 15:06:40 »
Azt azért tegyük hozzá, hogy a fék babrálása hozzá nem értőként nem ajánlott. Ha valakinek semmi ismerete, hozzáértése nincs, vigye szerelőhöz.
Egyértelmű. :yes: Én pl. ezért is vittem szervizbe. 

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24151 Dátum: 2016.01.11 15:24:19 »
Nem is a nehézsége miatt kérdeztem,mert ez azért nem egy bonyolult művelet,hanem azért,mert vannak autók,amiknél diagnosztikai műszerrel kell kezdeményezni a fék légtelenítést erre vonatkozott a kérdés.  :)

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24152 Dátum: 2016.01.13 09:13:18 »
Sziasztok!

Munkatársam autót keres 1.8 / 2.0, kombi, benzines Avensis is képbe került. A felső határ 2.0 M Ft(minél fiatalabb és persze 150.000 km  :sorcerer:)
Van valami jó vétel mostanában?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24153 Dátum: 2016.01.13 09:16:12 »
Sziasztok!

Munkatársam autót keres 1.8 / 2.0, kombi, benzines Avensis is képbe került. A felső határ 2.0 M Ft(minél fiatalabb és persze 150.000 km  :sorcerer:)
Van valami jó vétel mostanában?
Üzemen neki, hogy a zárójelest felejtse el, vagy az ár felső határát és legyen türelemmel.  :) ;)

Egy szép kombi 1,8-as T25-ért, ami valóban szép állapotú, még facelift előttiként is elkérhetnek 2 milla felett. Igaz, annyiért, tényleg szépnek és jónak, lekövethető előéletűnek kell, hogy legyen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24154 Dátum: 2016.01.13 10:02:15 »
Üzemen neki, hogy a zárójelest felejtse el, vagy az ár felső határát és legyen türelemmel.  :) ;)

Egy szép kombi 1,8-as T25-ért, ami valóban szép állapotú, még facelift előttiként is elkérhetnek 2 milla felett. Igaz, annyiért, tényleg szépnek és jónak, lekövethető előéletűnek kell, hogy legyen.

Varázslóarc = irónia ;)
Esti olvasmányként elküldtem neki a Totalcar-os "Magyar autóvásárló" mind a 3 fejezetét.  :D

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24155 Dátum: 2016.01.13 18:21:06 »
Sziasztok!

Munkatársam autót keres 1.8 / 2.0, kombi, benzines Avensis is képbe került. A felső határ 2.0 M Ft(minél fiatalabb és persze 150.000 km[/i]  :sorcerer:)
Van valami jó vétel mostanában?

Szia!

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen... :cool2:
2 perc guglizás után:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_technic_1.tul110_e.kmhibatlan-9690065

Persze EZ csak egy példa. Jól meg kell nézni... :whistling:
A "minél fiatalabb" kritérium is maradéktalanul teljesül, hiszen még  20 éves sincs (csak 12). :innocent:
 :flowers:




Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24156 Dátum: 2016.01.13 19:00:17 »
Persze EZ csak egy példa. Jól meg kell nézni... :whistling:
A "minél fiatalabb" kritérium is maradéktalanul teljesül, hiszen még  20 éves sincs (csak 12). :innocent:
 :flowers:
Troll mode on: /*Van aki azt hiszi, hogy a kocsi 10 évesen széthullik és egyik reggel csak egy kupac rozsda lesz a helyén. */

Egyébként nagyon hasonlót hoztam be, nagyon hasonló áron. Ennél jönni fog hamarosan a 120-as szervíz, de az sem vészes. Egyébként át kell nézetni márkaszervíznél. Ha valami nem jó, akkor se kell elszaladni, csak bele kell alkudni az árba. Átvenni viszont csak rendszámozva szabad, mert regadón kívül van kb 60 ropi pluszköltség.
Annyit jegyeznék még csendesen, hogy ilyen "eladásra behozott" "ár+regadó" kocsiról az életben meg nem mondod, hogy tiszta járgány vagy egy klónozott kocsi, amit lehet egyszercsak kirántanak alólad 5-6 év múlva. Klónozós múkát csak úgy tudod kivédeni, ha te küldesz ki embert aki az általad megadott kocsikból hoz el egyet ami előtte még német rendszámos volt. Vagy bízol abban aki eladja neked az egyértelműen hamis adásvételivel. :)

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24157 Dátum: 2016.01.13 19:14:19 »


Annyit jegyeznék még csendesen, hogy ilyen "eladásra behozott" "ár+regadó" kocsiról az életben meg nem mondod, hogy tiszta járgány vagy egy klónozott kocsi, amit lehet egyszercsak kirántanak alólad 5-6 év múlva. Klónozós múkát csak úgy tudod kivédeni, ha te küldesz ki embert aki az általad megadott kocsikból hoz el egyet ami előtte még német rendszámos volt. Vagy bízol abban aki eladja neked az egyértelműen hamis adásvételivel. :)

Húúú... ez rosszul hangzik. :wacko:
Ezt, hogy "oldják meg" ? Nem teljesen értem ??? Lehet, hogy mást is érdekel!  :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10698
Avensis, mi más?:)
« Válasz #24158 Dátum: 2016.01.13 19:18:27 »
2 perc guglizás után:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_technic_1.tul110_e.kmhibatlan-9690065

"nagyon ritka egyedi színű Avensis" - ezen kacagtam egyet  :lol:
Amúgy a felszereltsége nagyon rendben van, itthoni Sol-on felül fokozatmentesen állítható első ülésfűtés és fényszóró-mosó is van rajta (ami esetleg gyári Xenon lámpákat is feltételezhet  :hmmmm: ). Továbbá ha jól láttam a kapcsolóit (jelen esetben hogy Sol létére van ott "valami"), akkor első szélvédő fűtés is van benne.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24159 Dátum: 2016.01.13 20:23:16 »
Húúú... ez rosszul hangzik. :wacko:
Ezt, hogy "oldják meg" ? Nem teljesen értem ??? Lehet, hogy mást is érdekel!  :otlet:
Lopnak egy kocsit, akár itthon. Megszerzik egy igazi külföldi járgány adatait aminek az azonosítóit(alvázszám, motorszám) megkapja a kocsi. Ezekket az azonosítókat megkapja a járgány és legalizálva van. Innentől két kocsi megy ugyanazon az azonosítón. Legfelljebb akkor bukhat ki a dolog, ha a márkaszervízben szólnak neki, hogy jó sok mindent csináltat két országban egyszerre az autóval. De most őszintén, hányszor nézik meg ezt márkaszervízben a nagy nemzetközi adatbázisban? Meg mekkora az esély, hogy valaki egy garancián túli kocsit márkaszervízbe vigyen? Itt írnak róla bővebben.
A szöveg mindig az, hogy a külföldi adásvételit kell aláírnod, nem veheted meg tőle(mert állítólag postán megy vissza az eladónak). Namost ha a vevő elhozza a kocsit, akkor nem elég fizetni, alá kell írni egy érvényes adásvételit, amit be kell jelenteni az eladónak azonnal. Az itthon aláírt hamis adásvételi azért kell, hogy ne a közvetítőtől vedd meg, mert akkor ő moshatja kezeit bármi is történik. Te külfölditől vásároltál, ő sose látott téged, meg egyébként is minden körülmények közt az operában volt éppen akkor és erre tanui is vannak. Röhej, de ha teljesen tiszta a kocsi, az adásvételi akkor is hamis az esetek 90%-ban.
Ha te küldesz ki importőrt általad kinézett címekre, akkor az adásvételit úgy írja alá, hogy van egy megbízási szerződése tőled. Plusz nagy az esély, hogy nem egy lopott magyar kocsit hoz el neked Hamburgból.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24160 Dátum: 2016.01.13 21:17:10 »
Mégegyszer húúúúú... :wacko:

Szóval CSAK úgy érdemes autót behozatni, hogy egy "konkrét" autót hozatok be a kereskedővel, vagy én hozom be. ?

Vagy marad  az itthoni autó! Azzal az előnnyel, hogy mostmár lekérdezhető pár évre visszamenőleg a km állás. Ez biztosabbnak hangzik. :hmmmm:
Ha jól értettem... :hmmmm:

Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24161 Dátum: 2016.01.13 22:02:07 »
Kb. jól érted. Biztos tiszta az import kocsik nagyobbik része, de ami nem, az nagy szívás annak aki megveszi.

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24162 Dátum: 2016.01.14 07:23:49 »
Szia!

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen... :cool2:
2 perc guglizás után:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_wagon_1.8_sol_technic_1.tul110_e.kmhibatlan-9690065

Persze EZ csak egy példa. Jól meg kell nézni... :whistling:
A "minél fiatalabb" kritérium is maradéktalanul teljesül, hiszen még  20 éves sincs (csak 12). :innocent:
 :flowers:
Hiányzik a vezető oldali szőnyeg. Azt azért szokta elvinni a cica, mert kilyukadt. És az nem azért lyukadt ki, mert sokat állt a garázsban, mivel csak évi 10ezret mentek vele.  ;)
De komolyan! Ki az az ütődött, aki kifizet 7 millát egy ilyen felszereltségű új kombi(!) autóért, és még 10ezer km-t sem megy vele + egy vonóhorgot is odabiggyeszt???  :eek: Ne nézzük már hülyének embertársainkat!  :nono:
Ebben szerintem bő 200e van, legalábbis 300-nál nem sokkal több.

akv

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24163 Dátum: 2016.01.14 10:38:02 »
ÜDV! Autót szeretnék vásárolni a közeljövőben. Alapvetően az Avensis felé húzok,esetlegesen szóba jöhet a Passat is. 2011-es  évjárattól szeretnék, max 3,5-4 m Ft-ig tudok elmenni. Mivel benzines nem nagyon van a dizel felé kacsintgatok. Ha esetleg 1.8 találnék az mennyire elegendő egy ekkora kasztnihoz?Nem e alilmotorizált azzal a motorral?Fogyasztás terén 1.5-2 l különbség a dizel javára tényleg megvan? Ami kicsit elbizonytalanított azok az alkatrészárak. A Láng alkatrész webes felületén a nagynyomású szivattyúra 600-800 e közötti árat irnak, mig egy Passat esetén 350-450 között van.(A többi főbb problémaforrás is valamivel olcsóbb a PASSAT esetén).Ennyivel stabilabb, megbizhatóbb egy Avensis a DEnso rendszerével?
A fórumot olvasgatva sokan füstölésre panaszkodtak, főleg télen ez mennyire gyakori?
Szerintetek egy használt 150-200 e km futottat 10 éves távra érdemes bevállalni, évi 15-20 e km esetén?Napi használatban 10-10 km elővárosi részen használnám úgy hogy ebből 5-5 km szakaszon 60 km/h lehet haladni a többi főút v pálya. A kérdés alapvetően  Avensis v Passat, és itt nem a külsőre, vagy belsőre gondolok, hanem megbizhatóság, javíthatóság.Van-e típushibája az AVÉNAK?
Válaszokat, véleményeket akár negatív.pozitív előre is köszönöm.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #24164 Dátum: 2016.01.14 11:55:32 »
Hiányzik a vezető oldali szőnyeg. Azt azért szokta elvinni a cica, mert kilyukadt. És az nem azért lyukadt ki, mert sokat állt a garázsban, mivel csak évi 10ezret mentek vele.  ;)
De komolyan! Ki az az ütődött, aki kifizet 7 millát egy ilyen felszereltségű új kombi(!) autóért, és még 10ezer km-t sem megy vele + egy vonóhorgot is odabiggyeszt???  :eek: Ne nézzük már hülyének embertársainkat!  :nono:
Ebben szerintem bő 200e van, legalábbis 300-nál nem sokkal több.
Enyém hasonló, 180-as futással, a szőnyegek kompletten hiányoztak belőle. Az elektronikus szervízkönyv alapján meg a kocsi komplett állapota alapján is hihető a 180, a belső alkatrészek alapján se volt agyonhasználva(kesztyűtartó, középső box nyitogatás azért érződik ha sok volt)de simán lehet benne 400 is. Az állapota viszont egész jó, szóval tkp mindegy mit mutat az óra.