Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1770572 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4800 Dátum: 2011.05.30 17:05:46 »
hello

van egy 2001-es, 1-es motorral szerelt kocsim.
feltunt, hogy elindulas utan egy ideig eg a kek hutofolyadek jelzo lampa.
tegnap felnyitottam a motorhazteto es eszrevettem, hogy kicsit fogyott a hutofolyadekbol.
gondolom utan kellene tolteni.
most pirosas szinu folyadek van benne.
otthon pedig zold fagyallo hutofolyadek volt csak.
megneztem a kocsi leirasat es azt irta, hogy le kell engedni ami benne van es ugy cserelni.
nem lehet utana tolteni?
ha veszek pirosas szinut, az nem jo bele?
konkretan milyen folyadekot kellene venni?

koszonom a segitseget.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4801 Dátum: 2011.05.30 17:49:05 »
hello

van egy 2001-es, 1-es motorral szerelt kocsim.
feltunt, hogy elindulas utan egy ideig eg a kek hutofolyadek jelzo lampa.
tegnap felnyitottam a motorhazteto es eszrevettem, hogy kicsit fogyott a hutofolyadekbol.
gondolom utan kellene tolteni.
most pirosas szinu folyadek van benne.
otthon pedig zold fagyallo hutofolyadek volt csak.
megneztem a kocsi leirasat es azt irta, hogy le kell engedni ami benne van es ugy cserelni.
nem lehet utana tolteni?
ha veszek pirosas szinut, az nem jo bele?
konkretan milyen folyadekot kellene venni?

koszonom a segitseget.

A kék lámpa hideg motornál normális, hiszen pont azért ég, hogy figyelmeztessen hideg a motor...
Természetesen utána lehet tölteni, lehet kapni piros színü fagyállót. Ha sok hiányzik, akkor érdemes szerelővel megnézetni hogy hová tűnik el!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4802 Dátum: 2011.05.30 22:47:59 »
Annyit tennék hozzá, hogy ha csak kisebb mennyiséget kell utántölteni (mondjuk fél litert), arra az ioncserélt víz (pl. benzinkutakon kapható) is tökéletes.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gombóc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4803 Dátum: 2011.05.31 17:06:13 »
Nem bentről jön, hanem a motortérből. Az az elem, ami kívülről rácsatlakozik a váltóra, az nyiszog mozgatáskor.
Helló! Lehúzod azt a kis porvédő sapkát a becsatlakozásnál és befújod vmivel.Akár WD-40,zsírspray,fúró vágó úregelő,láncspray.Tuti a hatás és a váltó is könnyebben jár majd!

pmarci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4804 Dátum: 2011.06.01 14:45:05 »
HELP!!!!
99-es yaris-on alcsony motorfordulatnál nagy terhelésnél becsörög a vezérműlánc, felhívtam a szekszárdi toyota szervízt, azt mondták, kizárt dolog hogy csörög, vagy ha csörög biztos nem gyári olajszűrő van benne... az van benne egyébként.
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit kelll cserélni? Csak feszítőt, vagy láncot is?
Egyébként 190e km van az autóban.
 Előre is kösz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4805 Dátum: 2011.06.01 14:46:07 »
Olaj milyen van benne?
         

pmarci

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4806 Dátum: 2011.06.01 14:47:56 »
Olaj milyen van benne?
5W40 Castrol Edge

Csocso1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4807 Dátum: 2011.06.01 14:49:32 »
Helló! Lehúzod azt a kis porvédő sapkát a becsatlakozásnál és befújod vmivel.Akár WD-40,zsírspray,fúró vágó úregelő,láncspray.Tuti a hatás és a váltó is könnyebben jár majd!

Kapott egy kis műszerolajat, azóta kuss van és tényleg könnyebben jár :) Köszi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4808 Dátum: 2011.06.01 18:13:26 »
HELP!!!!
99-es yaris-on alcsony motorfordulatnál nagy terhelésnél becsörög a vezérműlánc, felhívtam a szekszárdi toyota szervízt, azt mondták, kizárt dolog hogy csörög, vagy ha csörög biztos nem gyári olajszűrő van benne... az van benne egyébként.
A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit kelll cserélni? Csak feszítőt, vagy láncot is?
Egyébként 190e km van az autóban.
 Előre is kösz.

Ezek szerint a szekszárdiak még nem láttak Yarist. Mert az bizony csöröghet, múlt héten is cseréltem egy autón!
Hallani kellene a hangot, elég jellegzetes hangja van... Amennyiben tényleg a lánc csörög, akkor rendelni kell hozzá egy új láncot, láncfeszítő patront, vezérmű dekni alá O-gyürüt és főtengelyszimmeringet. Utóbbi kettő azért kell, mert ugyebár régi tömítéssel nem rakunk össze semmit.
Ezután jöhet a beavatkozás... 80% hogy más nem fog kelleni (vezetők vagy lánckerekek). Csak feszítőt cserélni nem elég, mert a lánc nyúlik meg!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4809 Dátum: 2011.06.02 00:03:48 »
Az alacsony fordulat & nagy terhelés kombó miatt lehetségesnek tartom, hogy valójában nem a lánc csörög, hanem a gyújtás (a kopogásérzékelő & gyújtásvezérlés nem tökéletesen látja el a feladatát). Mondjuk, élőben a két hang könnyen megkülönböztethető.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

nszabolcs81

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4810 Dátum: 2011.06.05 13:19:36 »
Sziasztok,

Segitsegeteket kernem, 2007-es yaris terra 1.3 manualis klimaval a kovetkezot produkalja: jaro klimanal az elso labterben megjelenik nemi nedvesseg ami gyanitom kondenzviz lehet, csak nem tudom hogy merre erdemes elkezdeni nezelodni a hiba forrasat illetoen, illetve egyaltalan erdemes-e vagy inkabb nezessem meg szakertovel.
Elore is koszi az otleteket.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4811 Dátum: 2011.06.05 15:46:12 »
Sziasztok,

Segitsegeteket kernem, 2007-es yaris terra 1.3 manualis klimaval a kovetkezot produkalja: jaro klimanal az elso labterben megjelenik nemi nedvesseg ami gyanitom kondenzviz lehet, csak nem tudom hogy merre erdemes elkezdeni nezelodni a hiba forrasat illetoen, illetve egyaltalan erdemes-e vagy inkabb nezessem meg szakertovel.
Elore is koszi az otleteket.

A kondenzvíz kivezető csöve az anyósülés lábterébe balra van. A szönyeget kell kicsit visszahajtani... Eldugult vagy lecsúszott.
Xanyi

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4812 Dátum: 2011.06.08 06:57:07 »
Sziasztok!REggel tankoltam, és látom hogy amikor nyomom bele a benzint, nagy sugárba ömlik ki a földre. Mi lehet ez? És mennyire nagy költség ez megcsináltatni?

wetzi7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4813 Dátum: 2011.06.08 07:41:36 »
Sziasztok,

mitol jelenhet meg a (pirosan villogo) check coolant level visszajelzes. gondoltam h elment a hutoviz, vettem is utanpotlast, de kb. 1 liter feltoltessel ismet a FULL feliratnal allt a szint. ennek ellenere a piros jelzes nehany perc utan ujra visszater. valakinek tippje?

koszi,
w7

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4814 Dátum: 2011.06.08 08:04:33 »
Sziasztok! Reggel tankoltam, és látom hogy amikor nyomom bele a benzint, nagy sugárba ömlik ki a földre. Mi lehet ez? És mennyire nagy költség ez megcsináltatni?
A 26 éves Kadettomon volt egyszer ilyen. Az üzemanyagcső (mármint ami a tanknyílásból a tankba vezeti az üzemanyagot) adta meg magát. Csere ingyen volt, mert volt otthon olyan cső.
Na de nem mindegy, hogy hol ömlik ki a benya, úgyhogy mielőbb szerviz (mielőtt tankolni kell)...