Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130334 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6660 Dátum: 2011.05.17 11:03:58 »
Nem kell magyarazat, hogy miert diesel, miert liftback, mert rohadtul nem fugg ossze a ketto.

Persze, nem is akarok konspirálni, csak egyszerűen érdekes és ritka párosítás ennyi. Semmi egyebet nem akartam ezzel mondani.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6661 Dátum: 2011.05.17 11:16:06 »
Ha 3 ajtos lenne, akkor megertenem az aggodalmat, de egy liftback teljesen mas. Ezt sokan pakolos, sokat utazos kocsinak veszik, mert nagy a csomagtartoja, igy lehet, hogy jobb a diesel egyeseknek.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6662 Dátum: 2011.05.17 11:19:06 »
B.S. azért furi, és azért filózunk rajta, mert a hirdető azt írja, itthon vette újonnan a kocsit. Mi meg úgy tudjuk, hogy ezzel a motorral ezt a kasztnit nem szerelték. Meg hogy 3 évig hol volt az autó... hogy nem helyezték forgalomba. Amúgy emmeg ugye 3 ajtós.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6663 Dátum: 2011.05.17 11:21:24 »
Azt hittem, hogy Liftback. Hat 3 ajtosat elegge elvetemult dolog dieselbe venni.

Lehet, hogy hazudik, aztan kulfoldrol hozta be. Az is lehet, hogy itthon rakatta bele a motort, a rendszamat meg leloptak, ezert kapott ujat. A lehetosegek szama vegtelen. Ha ennyire izgat, akkor hivd fel a csavot.  :flowers:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6664 Dátum: 2011.05.17 12:04:25 »
köszönöm a válaszokat, továbbítottam az illetékesnek :flowers:

kolléganőmék eladták a suzi sedant, és helyébe keresnek dízel autót, és szóba jött a belinkelt darab, így gondoltam,h megkérdezem a "műértőket" mi a véleményük :szemez:
az autót 2-en használnák, szóval a 3 ajtósság nem kizáró ok.

ma, vagy a holnapi nap folyamán megnézik ezt a corollat.

elnézegetve az 1milpengős, dízel autó kínálatot, elég okádék a felhozatal :wacko: vagy csak én vagyok finnyás  :)

köszönöm még egyszer a kommenteket.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6665 Dátum: 2011.05.17 13:45:13 »
1m a keret egy dízel autóra. milyen más alternatívát ajánlotok?
Én személy szerint nem vennék ennyi idős dízelt, de ha mindenképpen ilyet akarnak, akkor azért legyenek résen:
http://www.vezess.hu/magazin/sokba_fajhat_a_hasznalt/9192/
http://www.vezess.hu/ha_tanacsado/veszelyes_jo_dizelek_hasznaltan/18673/

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6666 Dátum: 2011.05.17 14:09:44 »
http://www.vezess.hu/magazin/sokba_fajhat_a_hasznalt/9192/

Csípem Szörényi András írásait, a vezess csapatában szerintem a legfelkészültebb pali, jó is ez a cikk, de. Egyrészt az a BMW-s eset teljesen független a dízelségtől, benzines BMW-knél is hallani gátrepedéses sztorikról, autóhifis mesterem egészen hosszan tud mesélni róla. Másrészt ez az aktuálisan porondon lévő, 90 lovas, kétezres dízel pont az a kategória, amit a cikkíró is inkább javasol megvenni: relatíve nagy motor, relatíve kis teljesítménnyel, sőt, a cikk utolsó oldalán a Toyota dízelek az ajánlott kategóriába tartoznak. (Két kiegészítés: a kétliteres D4D-hez képest a 30%-kal kisebb 1.4 D4D azonos csúcsteljesítményű, és még az sem számít túlzottan kihegyezettnek, elég tartós motor; a 2.2 D-CAT motort használtan kerülném, toyotaság ide vagy oda.)

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6667 Dátum: 2011.05.20 22:01:34 »
Sziasztok!
Az agglomerációba költözvén eljött az idő, hogy beszerezzünk egy második kocsit és logikus lenne márkán belül maradni, de a szűk kerszetmetszet, hogy nem nagyon akarnánk 500 fölé menni (sokkal) - ha alatt van az meg kifejezetten pozitív.
A kocsi arra kell, hogy asszonyka elvigye a gyerekeket oviba és itt helyben furikázzon főként, max távolság Bp 20km. '90-es évek közepétől már szóba jöhet valami, extra igények nem nagyon vannak, bár a klíma nem lenne nagy baj. Corollákat nézegetek 5-600 között, de elég tanácstalan vagyok szóval szívesen veszek minden ötletet

Gabbara

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6668 Dátum: 2011.05.21 17:23:26 »
max távolság Bp 20km. '90-es évek közepétől már szóba jöhet valami, extra igények nem nagyon vannak, bár a klíma nem lenne nagy baj. Corollákat nézegetek 5-600 között, de elég tanácstalan vagyok szóval szívesen veszek minden ötletet

Tudom, mindig ezt mondom, de régi suzuki swift 500 ezer körül már igen jókat lehet kapni, akár klímával is. Olcsó hozzá minden, és örök darab.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6669 Dátum: 2011.05.22 08:20:27 »
Tudom, mindig ezt mondom, de régi suzuki swift 500 ezer körül már igen jókat lehet kapni, akár klímával is. Olcsó hozzá minden, és örök darab.

Mivel annak idején nekem volt is egy swift-em felmerült az ötlet, az a baj, hogy ugye időnként be kellene rakni a gyerekeket is, azt meg már nem szívesen  :wacko:
Most kettő van aamit gondoltam meg lehetne nézni:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/carina/toyota_carina_carina-e_wagon_2.0_gli-4777795
Ez valahogy gyanúsan olcsó, bár nem nagyon ismerem a használt árakat
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_liftback_1.3_xli-4759932
Ennek tetszik, hogy van előélete és még közel is van szóval erre biztosan ránézek

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6670 Dátum: 2011.05.22 20:21:13 »
max távolság Bp 20km. '90-es évek közepétől már szóba jöhet valami, extra igények nem nagyon vannak, bár a klíma nem lenne nagy baj. Corollákat nézegetek 5-600 között, de elég tanácstalan vagyok szóval szívesen veszek minden ötletet
Tudom, mindig ezt mondom, de régi suzuki swift 500 ezer körül már igen jókat lehet kapni, akár klímával is. Olcsó hozzá minden, és örök darab.
Én ebben az árban a WagonR+-okat nézegetném.... perverzió vagy nem, de nekem bejön a formaterv, a töréstesztje meg az Agila esetében talán 3csillagos lett, ami azért vállalható, szóval én ebben az irányban mennék.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6671 Dátum: 2011.05.22 20:22:21 »
Két ismerősünknek is van vagyonőre, csörög-zörög kívül-belül, nagyon-nagyon fapad az egész (nem felszereltségre).  :surrender:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6672 Dátum: 2011.05.22 20:28:06 »
Két ismerősünknek is van vagyonőre, csörög-zörög kívül-belül, nagyon-nagyon fapad az egész (nem felszereltségre).  :surrender:
Részben azért felhasznló függő, de 5kiló körüli pénzért hol kapsz 2002es klímás japán kisbenzines autót?

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6673 Dátum: 2011.05.22 20:33:04 »
Elsosorban B Corsat nezegetnek es I-es Puntot ilyen celre. Esetleg E10-es Corit es 323-as Mazdat. Nagyobbat semmikepp  :no:
Ezt peldaul tuti megneznem :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #6674 Dátum: 2011.05.22 20:39:13 »
Elsosorban B Corsat nezegetnek es I-es Puntot ilyen celre. Esetleg E10-es Corit es 323-as Mazdat. Nagyobbat semmikepp  :no:
Ezt peldaul tuti megneznem :D
Jól néz ki ez a mazda, csak az a baj, hogy nagyon kicsi a választék. Ezekből meg az egyik kiflibe volt már törve, a másiknak meg véres a torka.