Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130425 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

sanya77

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4815 Dátum: 2010.09.26 14:41:52 »
Még nem tettem én se, de miért nem lehet esőben autót nézni? Azon kivűl , hogy az ember nem fekszik alá, meg megázik?
Leírtam, hogy miért. Nem látod, milyen a fényezés; simán megvehetsz egy törött, gittezett, újra fújt autót. Amivel egy autó kipróbálása során a legtöbb időt kell eltölteni, az a fényezés, a karosszéria szemrevételezése. Néha meglehetősen nehéz kiszúrni az újrafestésre, gittezésre, javításra utaló apró jeleket. Ha vizes a kocsi, esélyed nincs erre.
Az egyik haverom autófényező műhelyben dolgozik,de nem ez a szakmája csak szereti csinálni. Ő esti szürkületben utcai lámpafénynél kapásból kiszűrte a javított elemeket,pedig azt mondja profi munka,mégis észre vehető.
corolla 1.6 HB terra 2004

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4816 Dátum: 2010.09.26 14:48:10 »
Na itt van ez: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199
bár azt írtátok,hogy volt róla szó egy-másfél hónapja de én nem találom,vélemény?

Naszóval neppernél van, tehát semmit sem szabad elhinni. Én csak úgy venném komolyan, ha előző tulajok elérhetők lennének, egyébként a nepper mindig hazudik. :)
Az autóba nem nagyon tudok belekötni kívülről. Érdekes, hogy a lökösök szinte szürkék, nekem nagyon úgy néz ki, hogy nem volt törve, mert pont ilyen szürke volt az én két lökösöm is fényezés előtt. Egyszerűen kifakult a napon, szóval mondjuk a garázs kamu.



A szervizkönyvre kérdezz rá, ha azt le lehet infozni, nem rossz kezdésnek. Még egy apróság, a belső képnél a tompított fényszóró jele elég csúnyán le van kopva. Nekem 180 ezernél sem kopott ennyire. És a vészvillogó gombja fordítva van a helyén. Vajon miért bolygatták meg a műszerfalat? Persze simán lehet csak izzócsere is... Csak én rosszindulatú vagyok.  :devil:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4817 Dátum: 2010.09.26 15:23:28 »
Na itt van ez
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra_klima-3987199

bár azt írtátok,hogy volt róla szó egy-másfél hónapja de én nem találom,vélemény?
vagy ez,ha nagyon összeszorítom a fogam,akkor elérhető,de inkább az előző
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_liftback_linea_sol._klima-4106837

ez sem rossz,de a színhez már öreg vagyok :lol:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_terra-4162330
Az elsőt érdemes lenne mindenképp megnézni, mert nem tűnik eltúlzottnak az ára, különösebb csúnyaságot nem látok a képeken, bár nem is túl részletesek... mindenesetre, ha nagyjából rendben van, én belealkudnám az átírás költségeit és mehet a biznisz...

A másodiknál erősen fényes a váltógomb, szerintem ez minimum 150.000km-t jelent, tehát elég nagy az esély arra, hogy a kormányon védő volt, ezért nem kopott.
Amúgy elnézve, hogy Sol kivitel lehet, hogy annak már telibe volt fújva a lököse elöl-hátul... A motorháztető, viszont nekem is feltűnt, hogy nem jól áll. Hát, ez van. Ahogy azt Barna is írta, szinte lehetetlen 10 év távlatából sérülésmentes autót kifogni. Mindegy, attól ez az autó még lehet érdekes, remélhetőleg komolyabb sérülése nem volt.

A harmadik abszolút túlárazott, én emiatt nem is foglalkoznék vele. Szép-szép, de max 800e-t ér, még, ha hibátlan is, figyelembe véve az újraeladhatóságot. Nem is értem, miért írnak ki ilyen nevetséges árat??!! Könyörgöm, ez egy 11 éves 3 ajtós sima Corolla, igaz 1,6-os mocival.... Egyszerűen nem ér ennyit, pont. Ez kb ugyanaz a kategória, mintha a vevő mondaná, hogy figyi, kiraktad 1.000.000-ért, adok érte 650.000-t, oszt viszem. Mindkét eset elrugaszkodott a földtől....

Ha kíváncsiságomra kéne hallgassak, akkor ugyanaz a sorrend, mint, ahogy linkelted.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4818 Dátum: 2010.09.26 15:40:56 »
Úgy gondolom, hogy ilyen kis cm3-s autót megöli az automata váltó, ami ráadásul hagyományos.
Nem öli meg. E10-esből vezettem automatát, nem volt vele semmi gond. Nem megy úgy mint a kézi váltós, de teljesen vállalható.
Vállalható, bizonyos kompromisszumok mellett. Egy nagyobb motor esetében, ahol van minimum 300nm nyomaték, rendben van az automata, de ilyen kis motorhoz nem is társítanám. Hülyeség... Felesleges, és min 1 literrel többet eszik, használtan eladásnál nem számonkérhető a felára.
Más a helyzet egy középkategóriás, vagy feelsőkategóriás kocsinál...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

j.b

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4819 Dátum: 2010.09.26 16:13:36 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

na megvettem :clap: mire odaértünk nem esett az eső,az autó száraz volt,készséges gazda,szervízkönyv  ::)

élőben még szebb mint képeken,a színe inkább sötétkék metál,nem olyan hülye lilás mint a képeken,rohadás nincs,a bal hátsó lámpabúra repedt,kipuffogó kicsit zörög,alváz,küszöbök épek..de 67e futott vezérműszíj,lemezfelnin 20%-os téligumi klima és minden extra működik kivéve az ülésfűtést,motor hangja szép olajfolyás mentes,gumiharangok féltengely oké..lealkudtam700e -re :D

Nos még furcsa a kormány meg az ABS,jól húz..kis üröm az örömbe,hogy rossz adásvételi nyomtatványt töltöttünk ki,holnap mehetek vissza..

Na megyek megszeretgetem picit ::)
Corolla E-11 Liftback Linea Terra 1.6 1999

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4820 Dátum: 2010.09.26 16:20:09 »
Ja igen mert ott, bizonyos esetekben, büntetendő cselekmény a visszaállitás :innocent:
Nem csak bizonyos esetekben, hanem alapban az. Külön bűncselekményi tényállást alkottak ott erre.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4821 Dátum: 2010.09.26 16:23:13 »
Vállalható, bizonyos kompromisszumok mellett. Egy nagyobb motor esetében, ahol van minimum 300nm nyomaték, rendben van az automata, de ilyen kis motorhoz nem is társítanám. Hülyeség... Felesleges, és min 1 literrel többet eszik, használtan eladásnál nem számonkérhető a felára.
Más a helyzet egy középkategóriás, vagy feelsőkategóriás kocsinál...
Ugyan már... Ez annyira relatív. Ha pl. nyugdíjas tanítónéni lennél Braunschweigben, akkor is "hülyeségnek" tartanál egy ilyen kombinációt? Na ugye hogy nem. Városba tökéletes, országúti nyugis autózáshoz is tökéletes. Szóval esete válogatja, hülyeségnek semmiképpen nem nevezhető.

(Mondom még egyszer, hogy én próbáltam és semmi gond nem volt vele.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4822 Dátum: 2010.09.26 16:24:55 »
na megvettem :clap: mire odaértünk nem esett az eső,az autó száraz volt,készséges gazda,szervízkönyv  ::)

élőben még szebb mint képeken...
Szuper, gratula  :clap: ! Ezért mondtam, hogy ne ítélj pár telefonos benyomás alapján.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4823 Dátum: 2010.09.26 16:34:45 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333
na megvettem :clap: mire odaértünk...
Wow, GRAT! Hány km van benne amúgy? Gondolom, így vasárnap a szervizkönyv valódiságát nem sikerült leellenőrizni. Végig márkaszervizes vagy egyéb?

Akkor hajrá első szerviz! 5W30 vagy 5W40 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertyák, fék- és hűtőfolyadék csere, fékek ellenőrzése, új gumma. :)
Vezérműszíj is azonnal cserés (szettben), mivel ha utángyártott van benne, azt 60 ezrenként cserélni kell.  ;)

Ha Pest környéki vagy, esetleg tudok kedvezményesen cuccot hozzá. :)
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4824 Dátum: 2010.09.26 16:40:04 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.6_linea_luna-4157333

na megvettem :clap: mire odaértünk nem esett az eső,az autó száraz volt,készséges gazda,szervízkönyv  ::)

élőben még szebb mint képeken,a színe inkább sötétkék metál,nem olyan hülye lilás mint a képeken,rohadás nincs,a bal hátsó lámpabúra repedt,kipuffogó kicsit zörög,alváz,küszöbök épek..de 67e futott vezérműszíj,lemezfelnin 20%-os téligumi klima és minden extra működik kivéve az ülésfűtést,motor hangja szép olajfolyás mentes,gumiharangok féltengely oké..lealkudtam700e -re :D

Nos még furcsa a kormány meg az ABS,jól húz..kis üröm az örömbe,hogy rossz adásvételi nyomtatványt töltöttünk ki,holnap mehetek vissza..

Na megyek megszeretgetem picit ::)
Azt a cuki cicát nem adták  az autóhoz? [rohog]
Egyébként gratula! :flowers:

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4825 Dátum: 2010.09.26 18:54:47 »
Használd egészséggel. A képek alapján jónak tűnik a vásár  :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4826 Dátum: 2010.09.26 19:48:08 »
Akkor hajrá első szerviz! 5W30 vagy 5W40 olaj, olajszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő, gyertyák, fék- és hűtőfolyadék csere, fékek ellenőrzése, új gumma. :)
Vezérműszíj is azonnal cserés (szettben), mivel ha utángyártott van benne, azt 60 ezrenként cserélni kell.  ;)
Jó állapotú, jól működő, hihető óraállású autó esetében nem hiszek ebben a mayday-jellegű szervízelésben  ;) ... Soha nem is csináltunk ilyet egyik autónknál sem. Mindent majd a maga idejében, a következő előírt km-intervallumnál. Példa: ha most 112 ezret mutat az óra, akkor olajcsere majd 120 ezernél. És így tovább.

Egy 67 ezret futott vezérlést is biztosan nem dobnék még ki. Majd mondjuk 90 ezernél.

Na persze, ha nagyon 1000 %-ra akar menni az ember, ám tegye... Ártani biztosan nem árt vele, csak szerintem fölöslegesen adja ki a pénzét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4827 Dátum: 2010.09.26 20:06:36 »
A gyári szíj 90 ezret elmegy, utána már csak 60-at mondanak a szakik. Jóval olcsóbb egy ilyen csere mint egy motoré. :whistling: Nálam a fent említett dolgok mindegyike cserélve lett vétel után.
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4828 Dátum: 2010.09.26 20:31:12 »
Miután ezek a szervizdolgok pláne a vásárlás után, már nem döntö dolgok, utolag is meglehet kérdezni az eladó,hogy mi mikor volt cserélve, mikor esedékes szerinte.Most utolag miért hazudna, neki nem múlik már semmi rajta.
Én is lassacskán járnám körbe mit kell rákölteni.
-közben feltérképezném, hol mit lehet beszerezni cserélni.
Gumiból mostmár elsősorban téliben gondolkodnék.
Hűtőfolyadékot megmérném /megméretném, hogy jó-e télire (viszont ha nem jó akkor inkább cserélném)
Olaj és zűrök + vezérműszij csere az eledó szavahihetőségétől tenném függővé.

bobekm

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4829 Dátum: 2010.09.26 21:36:38 »
Sziasztok!
Nemrég váltam meg hosszú huza-vona után az Avensisemtől, (egy csomó lóvét bukva rajta) de mivel megtetszett a márka (és ami mögötte van), így ha találok valami elfogadható régebbi típusú corollát szívesen megvenném. Mivel sajna nem sokat tudok most rászánni (kb 500 000 Ft-ot), ezért valami ilyesmire gondoltam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_xli_servo-4175337 vagy
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_liftback_1.3_xli_servo_klimas_500.000_keszpenzert-4095526   ; Mivel mostanában kezdek ismerkedni igazából a márkával, ezért kérném ki a véleményeteket (pl. a belinkelt autókról), hiszen látom közöttetek vannak sokan, akik elég jól értenek ezekhez a "vasakhoz", (mert nem szeretnék megint félrenyúlni)....
Előre is kösz!