Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130350 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4410 Dátum: 2010.09.11 10:16:15 »
Lehet hogy éppen a 3 ajtóssága miatt  olcsó :hmmmm:
Miért, olcsó? :eek:

Tudom, pesszimistának kell lenni használt autó vásárlásnál, mert mindenki csak át akar verni, de azért ez sem igaz. Ez is meg kell nézni és sok minden kiderülhet. De hogy csípőből átverésnek minősíteni...  :no:
Írtam is, hogy meg kell nézni.  :szemez: Sztem értelmes ember nem ad el ilyen keveset futott autót, mert minek? Kivéve ha kőgazdag, de akkor meg nem Corolla lenne eladó. Privát vélemény.
« Utoljára szerkesztve: 2010.09.11 10:18:04 írta kleingy »
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4411 Dátum: 2010.09.11 10:26:46 »
41 ezer km egy 5 éves autóban? Ráadásul hasonló áron mint a 3-4x ennyit futott? Ne má'... Az ilyet nem szokás eladni. 
A 3 ajtóssága pedig általában szintén árcsökkentő tényező. Ha utána tudsz járni és ez tényleg ennyi, na meg pöpec a kocsi, akkor már lehet reális ár talán.
Lehet hogy éppen a 3 ajtóssága miatt  olcsó :hmmmm:
Egyébként meg aki sokat akar cuccolni vagy kisgyereke van ,nem vesz ilyent mamár. Elég macerás egy gyereket hátra betuszkolni első ülésenkeresztül.A vezetett szervizkönyv ha igaz, nagyon vonzó.
Szerintem egyáltalán nem macerás a 3 ajtóssal a gyerekszállítás. Még könnyebb is berakni a gyerekülésbe és bekapcsolni a biztonsági övet szemből, az előrehajtott ülés mögé félig belépve, mint az ötajtósban oldalról a viszonylag szűk hátsó ajtón keresztül.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4412 Dátum: 2010.09.11 10:31:37 »
"Sztem értelmes ember nem ad el ilyen keveset futott autót, mert minek?"
Az emberek motivációja végtzelen :yes:
Egy 5 éves autót az első tulajdonosa eleve elad, hacsak nem romlottak a financiális lehetőségei.
Külföldi kollegáim 3 évenként lecserélik a cégautójukat (igaz akkor 180 ekm van bennük).
Sokan megunják ennyi idő alatt a kocsit és valami ujabbat, vagy mást akarnak. Ezesetben is lehet hogy rájött, hogy kevés a 3ajtó mert...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4413 Dátum: 2010.09.11 10:35:54 »
Igazad lehet, ha lenne miből, lehet hogy cserélném én is 3-5 évente.
         

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4414 Dátum: 2010.09.11 10:38:54 »
"Szerintem egyáltalán nem macerás a 3 ajtóssal a gyerekszállítás. "
A gyerek már 22 éves, akkoriban csak 5 ajtos Swiftjeink voltak és gyerekülése se volt soha.
Csak gondoltam :hmmmm:
Ujabban azt hallom, hogy 2 gyerktől felfele minimum egy Galaxy dukál azasszonynak [rohog]

flowman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4415 Dátum: 2010.09.11 12:48:41 »
Lehet hogy éppen a 3 ajtóssága miatt  olcsó :hmmmm:
Miért, olcsó? :eek:

Tudom, pesszimistának kell lenni használt autó vásárlásnál, mert mindenki csak át akar verni, de azért ez sem igaz. Ez is meg kell nézni és sok minden kiderülhet. De hogy csípőből átverésnek minősíteni...  :no:
Írtam is, hogy meg kell nézni.  :szemez: Sztem értelmes ember nem ad el ilyen keveset futott autót, mert minek? Kivéve ha kőgazdag, de akkor meg nem Corolla lenne eladó. Privát vélemény.

Elsőre persze nekem is gyanús, de mintha Toyota kereskedés árulná, ez egy fokkal jobb talán mint valami óravisszapörgetős dealer, bár nem tudom. :D Egyébként haverom 1 hónapja vett 40ezer kilóméteres 3 ajtós E12-es Corolla-t 1,6 millióért, ráadásul csak vidéken használták a kocsit és volt benne néhány extra is. Toyota szervíz bevizsgálta és tényleg stimmelt minden. Szóval azért vannak csodák, persze nem ez a jellemző. :)

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4416 Dátum: 2010.09.11 13:00:52 »
Elsőre persze nekem is gyanús, de mintha Toyota kereskedés árulná, ez egy fokkal jobb talán mint valami óravisszapörgetős dealer, bár nem tudom. :D Egyébként haverom 1 hónapja vett 40ezer kilóméteres 3 ajtós E12-es Corolla-t 1,6 millióért, ráadásul csak vidéken használták a kocsit és volt benne néhány extra is. Toyota szervíz bevizsgálta és tényleg stimmelt minden. Szóval azért vannak csodák, persze nem ez a jellemző. :)

Es azt hogyan vizsgaltak be, hogy tenyleg 40.000 van e benne?  :)
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4417 Dátum: 2010.09.11 13:06:02 »
Gondolom végig vezetett szervizkönyv és a Toyota rendszerében is vezetett szerviztörténet alapján.  :)
         

agentwayne

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
    • http://cider.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4418 Dátum: 2010.09.11 13:11:33 »
Gondolom végig vezetett szervizkönyv és a Toyota rendszerében is vezetett szerviztörténet alapján.  :)

De ezeket nem kell vizsgalni, ezek tenyek  :)  :)
Amugy csak arra akartam csak kilyukadni, hogy sajnos elvileg a valos kmt nem tudjak egy bizonytalan hatteru autonal megallapitani.
Kronologia:  1994 - Toyota Corolla Wagon 1.4 XLi   >   2003 - Toyota Corolla HB 1.6 VVT-i   >   2010 - '07 Toyota Avensis Wagon 2.0 D-4D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4419 Dátum: 2010.09.11 13:15:52 »
Ez igaz.  :)
         

flowman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4420 Dátum: 2010.09.11 15:17:34 »
Gondolom végig vezetett szervizkönyv és a Toyota rendszerében is vezetett szerviztörténet alapján.  :)

Jaja, az benne volt a rendszerben. :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4421 Dátum: 2010.09.11 18:27:08 »
Gondolom végig vezetett szervizkönyv és a Toyota rendszerében is vezetett szerviztörténet alapján.  :)

Jaja, az benne volt a rendszerben. :)
Hát akkor meg kell nézni és ha minden ugy van ahogy képzeljük meg kell venni. 40 e-el az olyan mint egy 1-2 éves autó!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4422 Dátum: 2010.09.11 19:03:26 »
Én most vele szemezek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_ice-4112413  ::)
A kínálatot megnézve teljesen korrekt áron kínálják, szerintem pozitív, hogy Toyota szalon adja el, és ha márkaszervizben szervizelt, akkor egyértelműen meg lehet tudni, hogy valós e a futása.
Szociológiai elemzésbe meg nem érdemes belemenni....kinek mennyi pénze van és milyen autót venne így zsákba magyka e a kocsi stb.... egy kőkazdag ember felesége/lánya stb simán vehetett magának Corollát... mint ahogy azt tették is sokan.
Manapság meg ugye olyan helyzet van (hitelek, munkanélküliség, vagy éppen pénzen ücsörgés stb) hogy lehet jó autókat kifogni szerintem.
UI:
egyébként a 3ajtós modellek az alsóközép osztályban nagyon nem keresettek


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4423 Dátum: 2010.09.11 19:05:41 »
Hát akkor meg kell nézni és ha minden ugy van ahogy képzeljük meg kell venni. 40 e-el az olyan mint egy 1-2 éves autó!
Hiába a kevés km szám az évek mennek.... lehet benne 10 000 km is, akkor is majdnem 5éves autó.... nyilván egy igen keveset futott, garázsban tárolt használt autó tud korát meghazudtoló pozitív meglepetést okozni..

flowman

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4424 Dátum: 2010.09.11 19:08:23 »
Én most vele szemezek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.4_sport_ice-4112413  ::)
A kínálatot megnézve teljesen korrekt áron kínálják, szerintem pozitív, hogy Toyota szalon adja el, és ha márkaszervizben szervizelt, akkor egyértelműen meg lehet tudni, hogy valós e a futása.
Szociológiai elemzésbe meg nem érdemes belemenni....kinek mennyi pénze van és milyen autót venne így zsákba magyka e a kocsi stb.... egy kőkazdag ember felesége/lánya stb simán vehetett magának Corollát... mint ahogy azt tették is sokan.
Manapság meg ugye olyan helyzet van (hitelek, munkanélküliség, vagy éppen pénzen ücsörgés stb) hogy lehet jó autókat kifogni szerintem.
UI:
egyébként a 3ajtós modellek az alsóközép osztályban nagyon nem keresettek



Nekem pont jó a 3 ajtós is, nem családi autó lesz. :D Egyébként ahogy látom Toyota Sakura szervizelte, hétfőn hívom is őket. ;)