Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130447 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4065 Dátum: 2010.07.26 20:35:11 »
...ez a bézs belső az ezüst panelekkel főnyeremény. "  E miatt nem mondanám főnyereménynek.  :no:

Ja, oké, így már értem.

Természetesen nem konkrétan arra az autóra gondoltam, (pláne hogy az nem is alu+bézs hanem fa+bézs kombó) hanem hogy maga a belső a legszebb az e12 verziók közül.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4066 Dátum: 2010.07.26 20:40:54 »
Előzővel kapcsolatban, 2003-2004 toyoták sajnos motor hibásak, ezért garanciában cserélik őket (160e km- ig), de vannak szériák amik a cserélt motorral jönnek ki, ebben 168e van, "nem volt cserélve" ezért 50e km-ént cserélni kell a katalizátort,mert eszi az olajat. És persze az is kiderült hogy bal első ajtó törve volt ki kellett volna cserélni, de nem lett, így csak javították ezért nem lett a legszebb,a hátsó lökhárító cserélve lett. Az volt a szerencse le tudtam informálni az autót. A következőt is alaposan megnézem. Viszont tényleg végig szervizelve volt az autó a 165e nagy szerviz is megtörtént 1 hónapja. Bár azt nem tudom hova tűnhetett a szerviz könyv :hmmmm:
Ki mondta, hogy a 2003/2004es Toyoták motorhibásak? eeezt a baromságot.... a korai 2000-2002 vvtik némelyike ette az olajat, ez igaz, de ne lyukadjunk már ki lassan a 2010es corollák motorhibásak sztorihoz.....miért kellett volna abban a kocsiban cserélni a motort amit megnéztél? Szerinted minden motort cserélt a toyota, és amelyiket nem, azt nem szabad megvenni? jaj...
6-7éves kocsinál mit számít egy javított ajtó meg egy cserélt lökös?
"Az volt a szerencse le tudtam informálni az autót"
Vegyél olyat, amit nem tudsz leinfózni, abba nem lehet belekötbni  :D  :lol:



kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4067 Dátum: 2010.07.26 21:00:02 »
Mellesleg az olajkajálás a 2001-es első szériától kezdve az E12 ráncfelvarrottjáig (tán 2004?) tartalmazott hibás motorokat, amiket gariban 7 éves korig cseréltek végig vezetett szervizkönyv esetén (lásd B.S.-ék autója). A hibalehetőség persze benne van a pakliban minden ezen dátumok közötti autónál, de mondjuk úgy, hogy ezen autók x%-nál kellett csak a csere. Közel sem az összes hibás. Ha tényleg csak ennyi a baja, egyáltalán nem lett volna rossz vétel (főleg ha nem lenne fix az ár).
Ha pedig már hibáknál tartunk, simán benyalható vvt-i-nél a szívócsonk gond meg még vmi, ami sose jut eszembe, de jellemzően szintén ezekre a motorokra igaz hiba.
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4068 Dátum: 2010.07.26 21:08:56 »
Mellesleg az olajkajálás a 2001-es első szériától kezdve az E12 ráncfelvarrottjáig (tán 2004?) tartalmazott hibás motorokat, amiket gariban 7 éves korig cseréltek végig vezetett szervizkönyv esetén (lásd B.S.-ék autója). A hibalehetőség persze benne van a pakliban minden ezen dátumok közötti autónál, de mondjuk úgy, hogy ezen autók x%-nál kellett csak a csere. Közel sem az összes hibás. Ha tényleg csak ennyi a baja, egyáltalán nem lett volna rossz vétel (főleg ha nem lenne fix az ár).
Ha pedig már hibáknál tartunk, simán benyalható vvt-i-nél a szívócsonk gond meg még vmi, ami sose jut eszembe, de jellemzően szintén ezekre a motorokra igaz hiba.
Én még ezt nem hallottam, hogy a ráncfelvarrásig hibásak ezek a motorok... :whistling: vagy szerinted úgy gondolták, hogy ha már szóltak a marketingesek hogy avul a forma nehezebb eladni a verdákat, akkor már rakjatok bele egy normális motort is, amik nagy részét nem kell kicserélni utólag?  :lol:
Tudtommal a 2000-2002es autókban fordult ez elő, épp úgy mint a szívócsonk probléma, de a motorcsere szerintem kb a 2000-2002ben gyártott autóknak az 5%-át érinthette kb.

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4069 Dátum: 2010.07.26 21:17:25 »
Ki mondta, hogy a 2003/2004es Toyoták motorhibásak? eeezt a baromságot....

Van egy tippem, kitől olvasta.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4070 Dátum: 2010.07.26 21:30:59 »
Én még ezt nem hallottam, hogy a ráncfelvarrásig hibásak ezek a motorok...
Pedig itt olvastam valahol, hogy ráncfelvarrottból nem találsz már motorcserést. Nyilván nem ettől függ, de az évjáratot behatárolhatja.  :)

Ki mondta, hogy a 2003/2004es Toyoták motorhibásak? eeezt a baromságot....
Van egy tippem, kitől olvasta.
:D
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4071 Dátum: 2010.07.26 21:34:59 »
Szóval akkor olyan logika alapján keresünk autót, hogy 2003-2004es gyártású, motorcserés, leinfózható (ergo márkaszervizben karbantartott), korábbi sérülésektől-javításoktól mentes, 1,6os hatchback.
 :eek:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4072 Dátum: 2010.07.26 21:39:29 »
Lényegében igen. Lehetetlen nincs. Csak győzzük kivárni. :D Túl sok a kikötés.  :surrender:
Én anno 130 ezres futásig kerestem Corit. Majd itt a fórumon szóltak, hogy ne szűkítsek ennyire. Az autómat 134 ezer km-rel vettem meg.  :hug:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4074 Dátum: 2010.07.26 21:43:40 »
Ki mondta, hogy a 2003/2004es Toyoták motorhibásak? eeezt a baromságot.... a korai 2000-2002 vvtik némelyike ette az olajat, ez igaz, de ne lyukadjunk már ki lassan a 2010es corollák motorhibásak sztorihoz.....miért kellett volna abban a kocsiban cserélni a motort amit megnéztél? Szerinted minden motort cserélt a toyota, és amelyiket nem, azt nem szabad megvenni? jaj...
6-7éves kocsinál mit számít egy javított ajtó meg egy cserélt lökös?
"Az volt a szerencse le tudtam informálni az autót"
Vegyél olyat, amit nem tudsz leinfózni, abba nem lehet belekötbni  :D  :lol:

Igen rosszul fogalmaztam legyen akkor x% hibás, és amit szerettem volna venni az pont az volt és gariban cserélték volna neki a motort, de nem tették meg csak annyit mondtak csak a katalizátor cseréljék és most 168km-nél eszi az olajat. Ha te szereted a törött autókat hajrá :clap: én inkább addig várok míg nem találok egy olyat ami nem volt törve. És csak úgy köddé vált szervizkönyv. hadjuk ezt hogy ki mondta, olyan ember hogy eldöntsem nem fogom még megnézni sem.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.26 21:45:52 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4075 Dátum: 2010.07.26 21:46:53 »
Ne nagyon hidd, hogy sűrű az ennyi idős autóknál a tényleg törésmentes. Sanszosabb, hogy átvernek. Egy lököscsere nem a világ.  :)
Nem rábeszélni akarunk az előző autóra, de úgy érzem, szellemet kergetsz.
         

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4076 Dátum: 2010.07.26 21:51:14 »
Szóval akkor olyan logika alapján keresünk autót, hogy 2003-2004es gyártású, motorcserés, leinfózható (ergo márkaszervizben karbantartott), korábbi sérülésektől-javításoktól mentes, 1,6os hatchback.
 :eek:

Ákos2004 leírtad a varázsszót, igen így szeretnék autót venni tudod elég sok embernek 1.5 milla keserves szenvedés árán jön össze és a mai világban senkiben nem bízhat főleg autó vásárlás terén ezért nem fogok törött és szerviz könyv nélküli autót venni, és igen is csak olyat fogok venni amit le tudunk a Toyota rendszerben infózni.

neonx

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4077 Dátum: 2010.07.26 21:52:39 »
Lényegében igen. Lehetetlen nincs. Csak győzzük kivárni. :D Túl sok a kikötés.  :surrender:
Én anno 130 ezres futásig kerestem Corit. Majd itt a fórumon szóltak, hogy ne szűkítsek ennyire. Az autómat 134 ezer km-rel vettem meg.  :hug:

És igen is nem lehetetlen csak ki kell várni.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4078 Dátum: 2010.07.26 21:52:49 »
Ha te szereted a törött autókat hajrá :clap: én inkább addig várok míg nem találok egy olyat ami nem volt törve.
Mikor az enyémet megvettem törött vagyis javított volt az első ajtó.....beleparkoltak a kocsiba, ennyi. Aztán ahogy megvettem, engem is végighúztak oldalt úgy, hogy a bal ajtókat cserélték a márkaszervizben, meg a bal sárvédőt is. Mi baja van most a kocsimnak, semmi.
Én arra figyeltem, hogy szerkezeti sérülései ne legyenek, küszöbök, oszlopok sértetlenek legyenek, hátul a fenéklemez, és az eleje.....na meg hogy a futóműgeometriája se kapjon pofont elölről/oldalról. A többi nem érdekel. Ma a közlekedés egy dodzsempálya, eredeti gyári fényezés nagyon ritka az 5-8éves autók közt. De hajrá!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #4079 Dátum: 2010.07.26 21:57:10 »
Szóval akkor olyan logika alapján keresünk autót, hogy 2003-2004es gyártású, motorcserés, leinfózható (ergo márkaszervizben karbantartott), korábbi sérülésektől-javításoktól mentes, 1,6os hatchback.
 :eek:
Ákos2004 leírtad a varázsszót, igen így szeretnék autót venni tudod elég sok embernek 1.5 milla keserves szenvedés árán jön össze és a mai világban senkiben nem bízhat főleg autó vásárlás terén ezért nem fogok törött és szerviz könyv nélküli autót venni, és igen is csak olyat fogok venni amit le tudunk a Toyota rendszerben infózni.
Várjál, én ezt arra írtam, amikor azt mondtad hogy a 2003-2004es corik mind hibás motorral jöttek ki, és te olyat akarsz, amiben utólag kicserélték a motort!
Az tiszta sor, hogy nem akarsz ismeretlen előéletű, 260ról 86ezerre tekert órájú, kiflibe tört kikalapált autót venni.  :flowers: