Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130334 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3180 Dátum: 2010.04.04 18:48:08 »
Ezzel vitatkoznék. Ha egy autó jó állapotú és jó (reális!) áron adják, akkor 3-4 hét alatt elviszik.
Most is.
Ez max. akkor nem jön össze, ha valami lehetetlen helyen van az autó, vagy nagyon béna a hirdetés.
(Nálunk úgy megy most a használt autó, mint a fene...)
Lehet hogy BP-n más a helyzet, de nekem tényleg ezek a tapasztalataim, viszonylag sok autó eladása alapján.

Viszont akkor szerinted Andris autóját miért nem viszik el? A paraméterei és az ára is rendben vannak. Tényleg sokallják vajon a kilométert  :wacko: ?

Nem láttam a hirdetést, nem tudom.

finánc

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
  • Auris 1.6 SOL -2007-
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3181 Dátum: 2010.04.04 19:16:34 »
Igen, valóban ez az én hirdetésem. Köszönöm az észrevételeket és a segítséget. Engem kizárólag az döbbentett meg, hogy 23.-a óta egyetlen egy érdeklődő nem volt. Erre azért nem számítottam.
Amugy észrevettem, hogy hirdetésekben szereplő autóknál a  felszereltségi szint (luna. sol ..) sokszor nem fedi a valóságot. Egy mezei érdeklődő ránéz a hirdetésre és látja hogy egy 1.6 os Auris 2.499.000.- és sol nak van feltüntetve. Pedig ha jobban megnézné a képeket látná, hogy manuális klímás,  tempomat nélküli és sorolhatnám.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3182 Dátum: 2010.04.05 09:06:30 »
Viszont akkor szerinted Andris autóját miért nem viszik el? A paraméterei és az ára is rendben vannak. Tényleg sokallják vajon a kilométert  :wacko: ?
Nem láttam a hirdetést, nem tudom.
Benne van az aláírásában  ;) ... klick
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3183 Dátum: 2010.04.05 09:14:08 »
Igen, valóban ez az én hirdetésem. Köszönöm az észrevételeket és a segítséget. Engem kizárólag az döbbentett meg, hogy 23.-a óta egyetlen egy érdeklődő nem volt. Erre azért nem számítottam.
Amugy észrevettem, hogy hirdetésekben szereplő autóknál a  felszereltségi szint (luna. sol ..) sokszor nem fedi a valóságot. Egy mezei érdeklődő ránéz a hirdetésre és látja hogy egy 1.6 os Auris 2.499.000.- és sol nak van feltüntetve. Pedig ha jobban megnézné a képeket látná, hogy manuális klímás,  tempomat nélküli és sorolhatnám.
De lehet, hogy a képeken sem szúrja ki, mert nem ért hozzá... Viszont mivel az az olcsóbb autó, azt fogja megnézni és talán meg is venni. A kereskedőnek az a lényeg, hogy a vevő(jelölt) menjen oda. Ha már ott van, sokkal nagyobb a sansz rá, hogy el is hozza az autót.

Megnéztem én is a hirdetésedet. Egyetértek a Misi által említettekkel. Szvsz az ár nincs jól belőve, 2.990.000 százszor jobban hangzana (aztán maximum annyival kevesebbet engedsz majd belőle). Kicsivel a kerek milliós fájdalomküszöb fölé belőni nem szerencsés dolog. A másik, hogy tényleg több és jobb kép kellene. Jó fényviszonyok között, vmi semleges háttérrel - és ki kell használni, hogy 6 kép tölthető fel. Tegnap írogattam erről Kis Andrisnak, nézd meg, ha gondolod. A harmadik dolog: több "rizsát" írj róla. Nem baj, hogy evidencia - írd le! Hogy végig vezetett a szervízkönyv, hogy megvan az összes kulcs, hogy van (ha van) télikerék-garnitúra, hogy a kocsi márkaszervízben átvizsgálható, hogy ebben a hónapban még garanciális és további garancia vásárolható hozzá. Ezek mind-mind esély-javító tényezők.

Jaaa és lehetőleg ne legyen dátum a képeken - pláne ne 2009 szeptemberi  :otlet: ! Standard reakció: "miért nem mindjárt 2007-es képeket rakott fel"  :whistling: ... Ráadásul azt a benyomást is keltheti, hogy régóta próbálod eladni az autót.
« Utoljára szerkesztve: 2010.04.05 09:22:56 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3184 Dátum: 2010.04.05 10:00:10 »
...3-4 hónapot kell szánni egy átlagos áron kínált kocsi eladására.

Sok.

Az összes autómat 1hónapon belül adtam el, jellemzően 2-3hét alatt elvitték.

Biztos volt benne szerencse is, a Szivart 2hét alatt senki sem hívta, úgy voltam vele ha 2.hét végéig nincs jelentkező, akkor árengedmény, péntek du. fél5kor csörgött a telefon, megnézte egy ember és elvitte :sorcerer:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3185 Dátum: 2010.04.05 10:26:56 »
Viszont akkor szerinted Andris autóját miért nem viszik el? A paraméterei és az ára is rendben vannak. Tényleg sokallják vajon a kilométert  :wacko: ?
Nem láttam a hirdetést, nem tudom.
Benne van az aláírásában  ;) ... klick

Nem szoktam az aláírásokat figyelni.  :flowers:

Itt is több, jobb kép kellene, 9-es az árban és bele lehetne írni, hogy pl. külföldre költözés miatt eladó.
Nem néztem, hogy a többi ilyen kaliberű autó milyen áron megy, de ha ez a közepére van belőve, akkor el fog menni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3186 Dátum: 2010.04.05 10:29:59 »
...3-4 hónapot kell szánni egy átlagos áron kínált kocsi eladására.
Sok.

Az összes autómat 1hónapon belül adtam el, jellemzően 2-3hét alatt elvitték.
Ma nem sok. Régebben persze más volt a helyzet, akkor a korrekt ár/érték arányú kocsikat jellemzően tényleg elvitték egy hónapon belül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3187 Dátum: 2010.04.05 10:39:04 »
Ma nem sok.

Nekem úgy jött le, h ezt nagy átlagban írod, nem konkrétan a mostani helyzetre levetítve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3188 Dátum: 2010.04.05 10:39:09 »
Itt is több, jobb kép kellene, 9-es az árban és bele lehetne írni, hogy pl. külföldre költözés miatt eladó.
Nem néztem, hogy a többi ilyen kaliberű autó milyen áron megy, de ha ez a közepére van belőve, akkor el fog menni.
A 2006-os, ötajtós 1.4-es dízel Corik közül az Andrisé a 4. legolcsóbb a hahun  :sorcerer: (17 találatból) ! Egy van 2.2-ért, kettő 2.3-ért és utána az övé jön; aztán még egy szintén 2.450-ért, és a többi már mind drágább. Szóval, hogy őszinte legyek, én nem vágom, hogy mi lehet vele a probléma  :hmmmm: ... Kizárólag a fotókon nyilván nem múlhat (bár azért persze számítanak).

Az ilyesfajta indoklás, hogy "külföldre költözés miatt eladó", vajon tényleg kellhet az embereknek? Nem akarok feltétlenül magamból kiindulni, de belőlem általában inkább ellenérzést váltanak ki az ilyen szövegek. Mert ehhez senkinek semmi köze (azt is utálom, ha tőlem megkérdezik hogy miért adom el), meg egyébként is mindenki azt mond, amit akar; továbbá szvsz nem is számít semmit, hogy miért akarja eladni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3189 Dátum: 2010.04.05 10:42:07 »
Ma nem sok.
Nekem úgy jött le, h ezt nagy átlagban írod, nem konkrétan a mostani helyzetre levetítve...
Na ja, ezt nem sikerült túl jól megfogalmaznom. Bár azért az egy hónapon belüli eladást korábban is mindig jó eredménynek tartottam. Két hétnél hamarabb nem is nagyon sikerült eladnom semmit (kivéve pár extrém esetet még a 90-es évek közepéről, elejéről, mikor pl. a kecskeméti nepper már a vásártér kapujában leállított, és meg is vette a Kispókot).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3190 Dátum: 2010.04.05 10:49:36 »
...de belőlem általában inkább ellenérzést váltanak ki az ilyen szövegek.

Spec engem se érdekel, ez a rizsa kategória, de nyilván van aki vevő erre a szövegre...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3191 Dátum: 2010.04.05 10:52:26 »
Meggyőződésem, hogy Andris hirdetésében a sötétített hátsó lámpák lehetnek a problémák, emellett hogy az egész képanyag ezekre a lámpákra van kihegyezve. Ezekhez a kisturbós motorokhoz így használtan 100ezres futásnál kell egy kis bátorság egy vad idegen kocsi esetében, és ha meglátja az ember hogy tuningos a kocsi, ergo valami hajtós fiatal kölök használta...hááát.
Misivel egyetértek, a külföldre költözést bele kellene írni, ez vonzó lehet. És megint csak ismétlem magam, én az autóra (az előélet miatt) megvásárolható toyota gari tényét is beleírnám.


Emellett nézegetem a 2004es 1,4HB benzineseket, hihetetlen mélyrepülések vannak....komolyan mondom, már csak hetek kérdése és 1,3ért lehet venni 2004es corit, sőt,még válogathat is az ember. Én meg 2éve vettem 2,4M-ért....nagyon szarul tartja az árát...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3192 Dátum: 2010.04.05 11:06:38 »
....nagyon szarul tartja az árát...
Konkurrens modelleket nézted  ;) ? Az egész piac tartja xarul az árait; szvsz a Corollának még ehhez képest egész fickós értéktartása van. Azért az nem gyenge, hogy egy nyolc éves 1.4 benzines kompakt autó még mindig 1.2 fölötti árakról indul (jelenleg egyetlen kivétellel)  :sorcerer: ... Ugyanennyi idős G-Astrák már vannak 1 M alatt, de még a Golfok sem drágábbak a Corolláknál.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3193 Dátum: 2010.04.05 11:08:03 »
Meggyőződésem, hogy Andris hirdetésében a sötétített hátsó lámpák lehetnek a problémák, emellett hogy az egész képanyag ezekre a lámpákra van kihegyezve. Ezekhez a kisturbós motorokhoz így használtan 100ezres futásnál kell egy kis bátorság egy vad idegen kocsi esetében, és ha meglátja az ember hogy tuningos a kocsi, ergo valami hajtós fiatal kölök használta...hááát.
Ez benne lehet, de azért a kedvező árnak illene ezt kompenzálni  :hmmmm: ... Bár azt én is írtam Andrisnak, hogy ne ez a hátsó félprofil legyen a nyitókép.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #3194 Dátum: 2010.04.05 11:16:50 »
...3-4 hónapot kell szánni egy átlagos áron kínált kocsi eladására.

Sok.

Az összes autómat 1hónapon belül adtam el, jellemzően 2-3hét alatt elvitték.

Biztos volt benne szerencse is, a Szivart 2hét alatt senki sem hívta, úgy voltam vele ha 2.hét végéig nincs jelentkező, akkor árengedmény, péntek du. fél5kor csörgött a telefon, megnézte egy ember és elvitte :sorcerer:

Ti nagyon nem vagytok képben. Sztem akkor kell aggódni, ha 1 vagy 2 hónap alatt még érdeklődő sincs. Na de még csak 2 hete hirdeti, nem értem a parát.. Főleg most, amikor tudottan döglött a piac, és inkább az olcsóbb kocsik fogynak.