Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130334 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2385 Dátum: 2009.12.09 22:28:35 »
Ne haragudj, de ez így nem gyakorlatias. Irányár alapján kizárni akár egy autót is? Azért, mert esetleg a gazdája rosszul mérte fel a piacot, miközben az autója adott esetben a tökéletes használtautó is lehet? Egy elsőre irreális áron kínált autó gazdája is lehet meggyőzhető, és még csak pofátlannak sem feltétlenül kell lenni. Szerintem ez egy túl kicsi piac ahhoz, hogy ilyen luxust megengedjen magának az ember.
Félreértettél; nem irányárra, hanem tényleges árra gondoltam. Az irányár, az egy rugalmas dolog  ;) ... Megnézni természetesen megnézem a magas irányáron kínált példányokat is, és adott esetben alkuszom. De ha nem hajlandó reális piaci árra lemenni az eladó, akkor odébbállok.

Példa: az Avensisünket 4.5-ért vettük; az eladó kezdetben 5.0-ra tartotta, de én úgy mentem oda, hogy 4.5-nél többet nem adunk érte. Pedig hiper-szuper ajánlat volt, első tulaj, ismert előélet, törésmentes, nagyon kevés km stb... De akkor is: 4.6-ért már nem vettük volna meg. Ahogy Misi jól írta korábban: használtautóból NEM létezik olyan, hogy kihagyhatatlan ajánlat (most az extrém ritkaságokról nem beszélve, persze, de nem is ilyenekről beszélgetünk).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2386 Dátum: 2009.12.09 22:41:54 »
...reális piaci árra...

Mivel erre semmiféle patikamérleg nincs, ezért picit merevnek érzem a történetet.

Van egy ár, amit kitűzöl. Ez nálatok az Avensisnél 4.5M volt. Ez nem egy "reális piaci ár", hanem a _te_saját_ küszöböd, nem több, nem kevesebb. Magyarul elvi kérdést csinálsz az autó árából.

Ne érts félre, nincs ebben semmi rossz, így is lehet vásárolni, sőt, sokan csak így tudják elképzelni a vásárlást. De ha annyit megjegyzek, hogy az én autómat 3.050.000 Ft-ért vettük, holott 3M volt a saját küszöbünk, és azóta is áldom a döntést, hogy nem kerestem tovább autót, akkor érted, miért nem gondolkodom ugyanígy.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2387 Dátum: 2009.12.09 22:46:01 »
Példa: az Avensisünket 4.5-ért vettük...Pedig hiper-szuper ajánlat volt, első tulaj, ismert előélet, törésmentes, nagyon kevés km stb... De akkor is: 4.6-ért már nem vettük volna meg.
Huuh, nekem ez nagyon idegen.....én nem kötném ennyire az ebet a karóhoz...de hát mindenki másként vásárol. 100ezer Ft egy újszerű 4-5millás Avensisnél nekem nem szempont, ha egy tényleg jó jön szembe.



Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2388 Dátum: 2009.12.09 23:09:46 »
Na ja, az említett példánál kb. 2%. Persze cipőt nem vennék 100 ronggyal a kitűzött küszöb fölött, de egy 4.5 millás autót...

 :whistling:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2389 Dátum: 2009.12.09 23:44:59 »
4.5 volt a FELSŐ LIMIT. Eredetileg 4-ért akartunk autót venni!

Valahol meg kell húzni a határt. Nemtom, ebben mi a furcsa. Ezzel az erővel, 4.6 alig több mint 4.5, na ja... Akkor miért nem mindjárt 4.7, hisz az alig több, mint 4.6... De lehet 4.8 is, elvégre 4.7-hez képest az sem sok... És hol a vége? Van egy pont, ahol az ember azt kell mondja: eddig és ne tovább.

És már hogyne létezne olyan, hogy reális piaci ár? Amit az adott paraméterekkel rendelkező autóért jellemzően kérnek (amit a többség kér érte), az a reális piaci ár.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2390 Dátum: 2009.12.10 00:34:41 »
A reális piaci ár most vajon egyfajta módusz, medián, esetleg valamiféle átlag? És ehhez képest fél millával feljebb volt a vételi ár? A reális árnál miért adtatok ennyivel többet? Csak nem azért, mert az autó jó állapotú volt? Akkor viszont nincs egy hangyányi ellentmondás a korábbi, "nem adok többet az átlagos árnál" kijelentéssel?

Ne értsd félre, nem piszkálni akarlak, de egészen más az ideológiád és a gyakorlatod.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2391 Dátum: 2009.12.10 08:49:11 »
Te nem akarsz engem érteni ebben a dologban  :) ... Van egy adott típus. Annak van egy átlagos ára. Ennyit fogok érte kifizetni; ennyiért fogok megfelelő példányt keresni. Ha ez időben tovább tart - ám legyen. De az, hogy egy eladó az átlagos ár fölé lövi be az autóját, mondván, hogy az autó jó  ::) ... Ám tegye, de én nem tőle fogok autót venni, az biztos.

Szerintem ez azért nem lehet teljesen igaz, mert a használt autók ára nem tökéletesen egyforma, ergo mindig lesz az átlagosnál olcsóbb és drágább is hirdetve. Namost a kérdés az, hogy a drágább miért és mennyivel drágább. Adott esetben simán "megérheti" mégis azt venni.

Hogy mindjárt ellent is mondjak, amikor Priust kerestem, az olcsóbb régióban nézegettem, korai példányokat (mert nem volt 1M-val több kocsira). Ezek közül viszont olyat választottam, amin a szervizkönyv és az óra által jelzett futásnak megfelelő használati nyomokat találtam. Se nem többet, se nem kevesebbet. Aztán viszont már nem foglalkoztat a kérdés, hogy mennyire vertek vajon át, lett volna-e jobb ajánlat, stb. Élvezni szeretném az autózást és nem azon rettegni, hogy hol fogok holnap kisebb-nagyobb hibákat felfedezni. Szerencsére eddig semmi váratlan nem ütött be, de ha lett volna se fognám fel tragédiaként. Szvsz.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2392 Dátum: 2009.12.10 08:57:59 »
Márkaszervízben biztos; de az utángyártott, és pláne a bontott alkatrészekkel egész más a helyzet. Mert pl. egy sebváltót megvenni márkaszervízben, brrr...

Bocs, hogy OFF, de oly sokszor látom itt a fórumon leírva, hogy inkább szólok. Szóval a szerviz rövid i. Köszönöm. :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2393 Dátum: 2009.12.10 09:03:06 »
Ez Palaczk vesszőparipája, hogy ugyan röviddel helyes, tudja is, de mégis így használja...
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2394 Dátum: 2009.12.10 09:03:57 »
És már hogyne létezne olyan, hogy reális piaci ár? Amit az adott paraméterekkel rendelkező autóért jellemzően kérnek (amit a többség kér érte), az a reális piaci ár.
Mondjuk egy 2003-as terra corolláért kérnek átlag 1,8millát. Lehet találni 1,6ért meg 2milláért is. Tehát kb 1-2száz ezren agonizálunk. Én kb 200 000Ft felárat fizettem a SOL felszereltségért és a szervizszámlás 1. magántlajos előéletért. Valaki szerint ez pénzkidobás volt, valaki meg ugyan így cselekedett volna.
Szerencsére a piac önszabályozó. Ha van egy corolla az átlagár felett 15%-al hirdetve, és valóban jó, azt elviszik előbb vagy utóbb. Neked az az előnyöd, hogy az átlagnál jobban ismered a típust, hideg fejjel türelemmel keresel, így fogsz tudni találni olyat, ami valóban jó,még ha nem is látszik annak.
Én az enyémet pl. a SOL felszereltség, a márkaszervizes előélet, a karbantartási szint és felhasznált anyagok (olaj, abroncs stb) miatt az átlagár fölött fogom eladni. Persze ha ez nem megy, akkor az átlagáron vagy kicsivel alatta eladom az ismerősi körben vagy beszámíttatom, de a piacon nem fogok megválni annyiért tőle amennyit egy dokumentált előélet nélküli terráért adnak, az fix.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.10 09:05:33 írta Ákos2004 »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2395 Dátum: 2009.12.10 09:06:29 »
Márkaszervízben biztos; de az utángyártott, és pláne a bontott alkatrészekkel egész más a helyzet. Mert pl. egy sebváltót megvenni márkaszervízben, brrr...

Bocs, hogy OFF, de oly sokszor látom itt a fórumon leírva, hogy inkább szólok. Szóval a szerviz rövid i. Köszönöm. :)

Írd meg neki privátban, így mindenki jobban jár... :flowers:

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2396 Dátum: 2009.12.10 09:21:29 »
Én amikor autót kerestem, akkor 1.5 volt kb a határ. Ez egyébként egy bűvös szám(nyilván mert kerek :) ), mert sokaknál ez a határ. DE, 100-200 ezret még hajlandó lettem volna rádobni, ha tényleg megéri. Az enyém ugye 1.7-ért volt hirdetve, én ezt 1650-ért is elhoztam volna. Szoktam mostanában gondolkozni, hogy a koma eléggé előrelátó volt, mert ha én nem viszem el, jó eséllyel még most is árulná, de legalábbis 1-2 hónappal ezelőttig tuti árulta volna, és akkor se tudta volna eladni sztem sokkal többért. Nyilván kellett neki a zsé valamiért.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2397 Dátum: 2009.12.10 09:26:25 »
, Nyilván kellett neki a zsé valamiért.
Nyilván az ember másként árulja, ha sürgősen kell a zsé, és másként, ha van plusz pénze, és újabb/jobb autóra akar váltani... ez az egyik módja a jó autót olcsón dolognak, hogy türelmesen nézelődni, és ha jön a tulaj akinek gyorsban kell a pénz, na az a jó autót középáron vagy alatta odaadja...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2398 Dátum: 2009.12.10 09:32:36 »
, Nyilván kellett neki a zsé valamiért.
Nyilván az ember másként árulja, ha sürgősen kell a zsé, és másként, ha van plusz pénze, és újabb/jobb autóra akar váltani... ez az egyik módja a jó autót olcsón dolognak, hogy türelmesen nézelődni, és ha jön a tulaj akinek gyorsban kell a pénz, na az a jó autót középáron vagy alatta odaadja...

Én kb. 1-2 nap hirdetés után már fel is hívtam, és hallatszott a hangján, mennyire izgatott :D Meg persze nagyon készséges volt. Sztem ő sem számított rá, hogy ilyen gyorsan ráharapnak, és nem akarta elengedni a halat :D Tényleg mondom, szinte ugyanazokat hirdetik most is, mint akkoriban. Sztem jó eséllyel ő is hirdethette volna még 1-2-3 hónapig, ha nem viszem el én. Egyébként nem bántam meg, jó kis kocsi ez :)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #2399 Dátum: 2009.12.10 09:36:42 »
Tényleg mondom, szinte ugyanazokat hirdetik most is, mint akkoriban. ,
Ja,láttam pl. azt a fazont, aki Bmw-be akar átülni, őrá pl emlékszem mikor anno a neked kerestünk kocsit....szóval az is már hónapok óta fent van..