Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130344 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1020 Dátum: 2008.10.30 08:50:54 »
Hi :)

Most mar csak nekem kene bejelentkezni 1 kis tesztvezetesre :) amerre ma megyek es utba esik az a realszisz. vagy a super lenne. Majd hivom oket. Nem akarok sokat menni csak pa kort nekem az boven eleg. Motor rugalmassag es a pedalter erdekelne elsosorban mert ugye en is vezethetnem neha  :clap:
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1021 Dátum: 2008.10.30 12:46:42 »
Az Auris is E15...
Merthogy az is Corolla. 1 motortól eltekintve csak a ruha tér el. Európán kívül nem 1 helyen Corolla néven fut.

Igazad van, javitottam. Koszi.

Ja, és lehetne akár Blade is:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1022 Dátum: 2008.10.30 13:21:17 »
Szia Srcok :)

Hat voltam tesztvezetni , de lenni 1 nagy dobbenet ez az 1.4 es motor. Szep volt az auto + minden de nem ment. Meg a varosban is azert tobbet vartam volna tole. En mostansag eleg oregurasan mozgok de azert legyen mar nemi tartalek a motorban ha kell  :eek: Kiprobaltam az 1.6 ost no az 1 fokkal jobb volt. Tudom bejaratos + minden de azert keves volt nekem, persze lehet hogy a paromnak ettol fuggeltelnul bejon ?

Viziborz
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Anubis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 295
  • Toyota Auris 1.4 D4D LUNA ('07)
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1023 Dátum: 2008.10.30 17:34:11 »
Tavaly én is kipróbáltam egy 1.6-os benzines Corollát a maga 126 LE-jével. Ekkor még 1.6-os, 105 lovas 4-es Golfom volt. Az igazat megvallva a Corolla motorereje olyan semmilyen volt a Golféhoz képest... Persze arra is lehet fogni, hogy tesztautó volt én nem járatták még be. Amúgy az értékesítő gyerek is mondta, hogy nem megy úgy az 1.6 Corolla, ahogy egy 126 LE-snek kellene mennie...  :eek:

Szia Srcok :)

Hat voltam tesztvezetni , de lenni 1 nagy dobbenet ez az 1.4 es motor. Szep volt az auto + minden de nem ment. Meg a varosban is azert tobbet vartam volna tole. En mostansag eleg oregurasan mozgok de azert legyen mar nemi tartalek a motorban ha kell  :eek: Kiprobaltam az 1.6 ost no az 1 fokkal jobb volt. Tudom bejaratos + minden de azert keves volt nekem, persze lehet hogy a paromnak ettol fuggeltelnul bejon ?

Viziborz


Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1024 Dátum: 2008.10.30 17:48:11 »
Ezeket a motorokat forgatni kell. Alul nem megy, cserébe nem fogyaszt sokat...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1025 Dátum: 2008.10.30 19:12:55 »
Tavaly én is kipróbáltam egy 1.6-os benzines Corollát a maga 126 LE-jével. Ekkor még 1.6-os, 105 lovas 4-es Golfom volt. Az igazat megvallva a Corolla motorereje olyan semmilyen volt a Golféhoz képest... Persze arra is lehet fogni, hogy tesztautó volt én nem járatták még be. Amúgy az értékesítő gyerek is mondta, hogy nem megy úgy az 1.6 Corolla, ahogy egy 126 LE-snek kellene mennie...  :eek:

Szia Srcok :)

Hat voltam tesztvezetni , de lenni 1 nagy dobbenet ez az 1.4 es motor. Szep volt az auto + minden de nem ment. Meg a varosban is azert tobbet vartam volna tole. En mostansag eleg oregurasan mozgok de azert legyen mar nemi tartalek a motorban ha kell  :eek: Kiprobaltam az 1.6 ost no az 1 fokkal jobb volt. Tudom bejaratos + minden de azert keves volt nekem, persze lehet hogy a paromnak ettol fuggeltelnul bejon ?

Viziborz

Rendes bejáratással a 110 lovas 1,6 is egész jó volt, de való igaz, 2000rpm alatt elég halott. - frissen meg inkább 2500-nál lendül bele, csak egy friss motort meg nemigen kellene 3000-3500 fölé pörgetni.

-az 1,4-nek, meg 4200-nál van a nyomatékcsúcs - ( az 1,6-nak 3600 körül) -szerintem az 1250kg-os gépet nem is lenne szabad az 1,4-el forgalmazni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1026 Dátum: 2008.10.30 19:44:32 »
Tavaly én is kipróbáltam egy 1.6-os benzines Corollát a maga 126 LE-jével. Ekkor még 1.6-os, 105 lovas 4-es Golfom volt. Az igazat megvallva a Corolla motorereje olyan semmilyen volt a Golféhoz képest... Persze arra is lehet fogni, hogy tesztautó volt én nem járatták még be. Amúgy az értékesítő gyerek is mondta, hogy nem megy úgy az 1.6 Corolla, ahogy egy 126 LE-snek kellene mennie...  :eek:

Szia Srcok :)

Hat voltam tesztvezetni , de lenni 1 nagy dobbenet ez az 1.4 es motor. Szep volt az auto + minden de nem ment. Meg a varosban is azert tobbet vartam volna tole. En mostansag eleg oregurasan mozgok de azert legyen mar nemi tartalek a motorban ha kell  :eek: Kiprobaltam az 1.6 ost no az 1 fokkal jobb volt. Tudom bejaratos + minden de azert keves volt nekem, persze lehet hogy a paromnak ettol fuggeltelnul bejon ?

Viziborz

Rendes bejáratással a 110 lovas 1,6 is egész jó volt, de való igaz, 2000rpm alatt elég halott. - frissen meg inkább 2500-nál lendül bele, csak egy friss motort meg nemigen kellene 3000-3500 fölé pörgetni.

-az 1,4-nek, meg 4200-nál van a nyomatékcsúcs - ( az 1,6-nak 3600 körül) -szerintem az 1250kg-os gépet nem is lenne szabad az 1,4-el forgalmazni.

Szerintem belépőmodellnek OK, nem lehet annyira szörnyű. A Golf 75-80lovas 1,4essel indul/indult, a FocusII 80lovassal, a Mazda3 84lovassal, az astraH 90lovassal. Miért maradna le erről a piacrészről a Toyota, miközben jobb belépőmotorja van, mint a konkurenciának.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1027 Dátum: 2008.10.30 20:06:41 »


Szerintem belépőmodellnek OK, nem lehet annyira szörnyű. A Golf 75-80lovas 1,4essel indul/indult, a FocusII 80lovassal, a Mazda3 84lovassal, az astraH 90lovassal. Miért maradna le erről a piacrészről a Toyota, miközben jobb belépőmotorja van, mint a konkurenciának.

Teljesen igazad van, sokan igénylik a nagyautót kis motorral.
Pl nejem E11 3ajtós Coriját ( 1000kg) korrektül mozgatja az 1,4-es, az ráadásul csak 86 lovas; tehát 11,6kg/LE - egész tűrhető dinamizmust ad neki. A mostani gépnél az 1,4 motor 13kg/Le -vagy roszabb - végülis 0-100 között veri a Hiluxot 1s-el - bár ha 2.-ből indulok, már más a helyzet.


- 1000ccm alatt miért nincs, annak kevesebb a biztosítása? :D
« Utoljára szerkesztve: 2008.10.30 20:08:16 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Gabbara

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 425
  • '08 Auris 1.4 Aquatis
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1028 Dátum: 2008.10.30 20:19:02 »
Szia Srcok :)
Hat voltam tesztvezetni , de lenni 1 nagy dobbenet ez az 1.4 es motor. Szep volt az auto + minden de nem ment. Meg a varosban is azert tobbet vartam volna tole. En mostansag eleg oregurasan mozgok de azert legyen mar nemi tartalek a motorban ha kell  :eek: Kiprobaltam az 1.6 ost no az 1 fokkal jobb volt. Tudom bejaratos + minden de azert keves volt nekem, persze lehet hogy a paromnak ettol fuggeltelnul bejon ?
Viziborz
Na latod ezert mondtam, hogy szubjektiv, ki kell probalni  ::) En egyebkent amikor vettem kiprobaltam az 1,6os Corollat is, de oszinten szolva szinte minimalis kulonbseget ereztem csak es annak ellenere vettem 1,4est, hogy az 1,6 corolla tesztatutot pont annyiert adtak volna mint az Aurist (bar mondom, nekem belul nem jott be igazan a Corolla)

veferi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1029 Dátum: 2008.10.30 20:27:14 »
Sziasztok

Még teljesen új vagyok itt a fórumon (és sajnos még nem vagyok Toyota tulaj sem), de remélem hamarosan több okom is lesz a fórum sűrű látogatására.
Szeretnék venni egy 92-94 közötti 1.3 (vagy 1.4) Corolla-t, de nem vagyok benne biztos, hogy jó évjáratot néztem e ki a pénztárcámhoz mérten. Szóval a kérdés, hogy szerintetek érdemes max 500ezerből ilyen évjáratú corollát keresni? Párat találtam ebben a kategóriában a neten,de nem értem, hogy tényleg ennyire keveset akarnak eladni, vagy én keresem rossz árkategóriában.

Előre is köszi a válaszokat.
1993 Toyota Corolla 1.3 XLi 16V Liftback

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1030 Dátum: 2008.10.30 20:31:16 »


Szerintem belépőmodellnek OK, nem lehet annyira szörnyű. A Golf 75-80lovas 1,4essel indul/indult, a FocusII 80lovassal, a Mazda3 84lovassal, az astraH 90lovassal. Miért maradna le erről a piacrészről a Toyota, miközben jobb belépőmotorja van, mint a konkurenciának.

Teljesen igazad van, sokan igénylik a nagyautót kis motorral.
Pl nejem E11 3ajtós Coriját ( 1000kg) korrektül mozgatja az 1,4-es, az ráadásul csak 86 lovas; tehát 11,6kg/LE - egész tűrhető dinamizmust ad neki. A mostani gépnél az 1,4 motor 13kg/Le -vagy roszabb - végülis 0-100 között veri a Hiluxot 1s-el - bár ha 2.-ből indulok, már más a helyzet.


- 1000ccm alatt miért nincs, annak kevesebb a biztosítása? :D


Így van, valaki ragaszkodik a nagyobb kasznihoz, viszont nem tudja/akarja megfizetni a motorfelárat.
Egyébként azt sem tudjuk, hogy Viziborz fórumtárs miből ült át a tesztvezetéskor. Ez is befolyásolható lehet. Pl. egy turbódízel autóból átülve, a pörgetésre élénk 1,4vvt az Aurisban másként hat, továbbá egy régebbi, nem annyira hangszigetelt, közvetlenebb gázreakcióval rendelkező esetleg kisebb autóból átülve érzésre megint csak az új auris a gyengébb.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1031 Dátum: 2008.10.30 20:44:12 »
Sziasztok

Még teljesen új vagyok itt a fórumon (és sajnos még nem vagyok Toyota tulaj sem), de remélem hamarosan több okom is lesz a fórum sűrű látogatására.
Szeretnék venni egy 92-94 közötti 1.3 (vagy 1.4) Corolla-t, de nem vagyok benne biztos, hogy jó évjáratot néztem e ki a pénztárcámhoz mérten. Szóval a kérdés, hogy szerintetek érdemes max 500ezerből ilyen évjáratú corollát keresni? Párat találtam ebben a kategóriában a neten,de nem értem, hogy tényleg ennyire keveset akarnak eladni, vagy én keresem rossz árkategóriában.

Előre is köszi a válaszokat.

Szia!

Valóban nem nagy a választék, ha mindenképpen ebben gondolkodsz, akkor érdemes kivárásra játszani.
Ha találsz is árban megfelelőt, az állapot kérdéses lesz nagy valószínűséggel.
Mivel nem fiatal autóról beszélünk, érdemes a vételáron felül is tartalékolni, mert 50-200 ezer HUF hamar összejöhet pluszban, az átíráson felül is.

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1032 Dátum: 2008.10.30 21:06:28 »
Teljesen igazad van, sokan igénylik a nagyautót kis motorral.
Pl nejem E11 3ajtós Coriját ( 1000kg) korrektül mozgatja az 1,4-es, az ráadásul csak 86 lovas; tehát 11,6kg/LE - egész tűrhető dinamizmust ad neki. A mostani gépnél az 1,4 motor 13kg/Le -vagy roszabb - végülis 0-100 között veri a Hiluxot 1s-el - bár ha 2.-ből indulok, már más a helyzet.

Egyetértek, vezettem már E11-es Corit 1.4vvti-vel, teljesen jó, dinamikus páros, ugyanez E12-be is fennáll, de sokkal többet és jobban kell pörgetni, hogy menjen, 1.4-es Aurisszal még nem mentem, de ha a váltó ugyanaz az áttételezésű akkor nagy csodák nem lehetnek, persze itt tényleg arról van szó ki hogy használja, én húznék az 1.6-os dualvvti felé, Corollába ültem már (azzal a motorral szerelve) sztem teljesen OK.

Ilyen 80lóerő/1.2t körüli autót meg tuti nem vennék... (like Mazda, Honda, Ford alap)

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1033 Dátum: 2008.10.30 23:26:38 »
Koszi sracok :)

Viziborz

Meg ket dolog, ami eszembe jutott:
Konyoklo tenyleg nincs benne, ahogy azt Akos is irta. Ez nagy hianyossaga. Amit nalunk Corollanak hivnak ebben sokkal jobb.
A masik, hogy a szelvedo dolesszoge es nagysaga miatt GPS-t eleg nehezkes jo helyen elhelyezni, ez zavaro lehet.

a teszkot meg az ovit csak meg lehet talalni gps nelkul, pfffff :alien: :no: :helpsmilie: :ph34r:

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #1034 Dátum: 2008.10.31 08:30:12 »


Szerintem belépőmodellnek OK, nem lehet annyira szörnyű. A Golf 75-80lovas 1,4essel indul/indult, a FocusII 80lovassal, a Mazda3 84lovassal, az astraH 90lovassal. Miért maradna le erről a piacrészről a Toyota, miközben jobb belépőmotorja van, mint a konkurenciának.

Teljesen igazad van, sokan igénylik a nagyautót kis motorral.
Pl nejem E11 3ajtós Coriját ( 1000kg) korrektül mozgatja az 1,4-es, az ráadásul csak 86 lovas; tehát 11,6kg/LE - egész tűrhető dinamizmust ad neki. A mostani gépnél az 1,4 motor 13kg/Le -vagy roszabb - végülis 0-100 között veri a Hiluxot 1s-el - bár ha 2.-ből indulok, már más a helyzet.


- 1000ccm alatt miért nincs, annak kevesebb a biztosítása? :D


Így van, valaki ragaszkodik a nagyobb kasznihoz, viszont nem tudja/akarja megfizetni a motorfelárat.
Egyébként azt sem tudjuk, hogy Viziborz fórumtárs miből ült át a tesztvezetéskor. Ez is befolyásolható lehet. Pl. egy turbódízel autóból átülve, a pörgetésre élénk 1,4vvt az Aurisban másként hat, továbbá egy régebbi, nem annyira hangszigetelt, közvetlenebb gázreakcióval rendelkező esetleg kisebb autóból átülve érzésre megint csak az új auris a gyengébb.


Sziasztok :)

Nos a paromnak van 1 K12-es 1.2-es Micraja es ma azzal jottem dolgozni. Hat had ne mondjam mennyivel jobb furgebb az auto. Ha tobben ulunk benne akkor is erzodik hogy reagal a gazpedalra. Itt az Aurisnal meg nyomokban sem volt fellelheto a gyorsitasra valo hajlam. vezettem mar regebbi corollat is - 1.3-as tipusat most fejbol meg nem mondom de 94-es evjarat es szerintem az is sokkal jobb motor volt mint ez. 1re tobb felol hallom hogy mennyire gyenge az 1.4-es de ezt nem gondoltam volna. Az hogy a parome lenne es ugy adott hogy Női vezeto :) az meg nem jelenti azt hogy ugy kell autoznia mint aki most kezdi a vezetest es mar csak a "T" betu + az oktato hianyzik . Ja es Avensisem van ez talan latszik :)
Most amire kivancsi vagyok az az Auris dizel lenne. OFF tegnap kiprobaltam 1 Mazda 3-as 90 lovas 1.6-os dizelt. Hat abban volt ero, nyomatek ami nekunk kell alul felul. Ilyesmit keresnek Toyotaban is. ON
Szoval most dizel Auris tanacsokat fogadnek szivesen, bar megvallom ez elott nem igazan kedveltem a dizeleket, de ha nekem kellett volna venni akkor 1bol raharapok, persze elotte Toyota dizelt is probalva :)
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel