Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130334 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #720 Dátum: 2008.09.22 10:24:12 »
nameg mindig ehhez
http://www.hasznaltauto.hu/2347340_toyota_corolla_2004


felhivtam a toyota tsushot (regi m5) rendszam alapjan azt mondtak hogy ott vettek az autot es naluk is volt szervizeken, (tehat a szervizkönyv korrekt)
a tipusára azt mondták, hogy zze120L  - (dgdwd)  (a zárójelben lévő betük nem tutik
ez alapján esetlehg meglehet tudni valamit?? mivel a szervizes véleménye az volt, hogy lehetséges hogy egy két darabo9t kaptak és értékesítették a hivatalos model frissités előtt

bocs hogy ezen pörgök :))

köszi

Mar lehet, hogy Palack is leirta, de ez az auto tobb dolog miatt is erdekes. Kivulrol ugye faceliftesnek nez ki (meghozza Sport csomagnak hivtak ezt ha jol tudom), de belulrol mar nem annyira az. Az uleskarpit a facelift elotti (a Sportban kek volt), a kozepkonzol szinten facelift elotti...
Ja meg most latom, hogy kuszobspoiler csak a jobb oldalan van :))))

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #721 Dátum: 2008.09.22 10:24:45 »
És az a dúrva, hogy jók a Fordok, egyre jobbak! Csak nekem még mindig olyan "fapados". Kemény ülés, Nem túl emberbarát anyagok a beltérben, nem olyan japánosan közvetlenek a pedálok, a váltó...

Viszont cserebe a dizeleik (10-bol 8 ) ontjak a kormot, mintha felgyulladtak volna. A C-max pedig nem szep, szerintem  :flowers:
Az automatajuk viszont tenyleg jo.  :censored:  :whistling:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #722 Dátum: 2008.09.22 10:30:07 »
És az a dúrva, hogy jók a Fordok, egyre jobbak! Csak nekem még mindig olyan "fapados". Kemény ülés, Nem túl emberbarát anyagok a beltérben, nem olyan japánosan közvetlenek a pedálok, a váltó...

Viszont cserebe a dizeleik (10-bol 8 ) ontjak a kormot, mintha felgyulladtak volna. A C-max pedig nem szep, szerintem  :flowers:
Az automatajuk viszont tenyleg jo.  :censored:  :whistling:

Én faceliftes, nem kormolós manuált vezettem pár száz km erejéig, picit jobban megy a Corinál, persze sokkal tágasabb is, és nekem a külseje tetszik :shifty:
Nem vagyunk egyformák! Ez nem azt jelenti, hogy a közeljövőben váltanék, de COV-nak méltó ellenfele, sőt... :flowers:
kisa
born to ride

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #723 Dátum: 2008.09.22 11:12:38 »
És az a dúrva, hogy jók a Fordok, egyre jobbak! Csak nekem még mindig olyan "fapados". Kemény ülés, Nem túl emberbarát anyagok a beltérben, nem olyan japánosan közvetlenek a pedálok, a váltó... Volt szerencsém használni egy 1.6 D cmaxot, és szvsz. jó alternatíva lehet a COV-el szemben...  Amit linkeltél... (2 évvel fiatalabb, ótómata, nagynavis, el. ülés, ár/felszereltség arány)

Hát ez az! Plusz lufi, tolatóradar, dízelmotor, meg apróságok, ráadásul 2 évvel fiatalabb. Ehhez képest 200k a felár. Hát izé. Ráadásul nekem volt 2 fikuszom is és meg voltam velük elégedve. Nekem is jobban tetszik a COV, de a pénztárcámat ez nem érdekli.

Na mindegy, eszerint lesz modelloffenzíva, meg ki tudja, ha ebbe az új városi cirkálóba beférünk öten, és jó áron lesz (bár egy SUV mindig drága). A remény hal meg utoljára... :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #724 Dátum: 2008.09.22 11:43:38 »
Az új városi cirkáló kb. Yaris méretű lesz.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #725 Dátum: 2008.09.22 11:52:42 »
Az új városi cirkáló kb. Yaris méretű lesz.

Az gáz. Egyéb jóhíred nincs? Pl. új COV, hibrid Avensis, ilyesmi. :) De tényleg, mikor esedékes az új COV?


lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #726 Dátum: 2008.09.22 12:08:33 »
De tényleg, mikor esedékes az új COV?

Az ha minden igaz mar AUV lesz  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #727 Dátum: 2008.09.22 12:45:30 »
De tényleg, mikor esedékes az új COV?

Az ha minden igaz mar AUV lesz  :winkiss:

Nekem jó úgy is. :) Ha lesz nem elromló automata/MMT váltóval, vagy lesz belőle hibrid. Pár hónapja olvastam, hogy terveznek is COV hibridet Prius MPV néven. Céldátum: 2011-2012... :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #728 Dátum: 2008.09.22 13:30:27 »
De-de, az autóvásárlás azzal indul, hogy végignézzük a kocsit rétegvastagság-mérővel, és ha javított, akkor CSAK abban az esetben foglalkozunk tovább vele, ha az eladó ABSZOLÚT hihetően dokumentálja, hogy a sérülés nem volt strukturális (lásd a te kocsid esetét, például). De ez is csak abban az esetben érvényes, ha jó áron kínálja az autót. Mert van belőle választék, és igenis van autó, ami nem volt sérült, nincs visszatekerve az órája, nem fapados, és még az ára is jó. Amúgy pedig úgy gondolom, hogy ilyen fiatal autó esetében az ember igenis törekedjen arra, hogy valóban kifogástalan állapotút vegyen. Mert nem két forintról beszélünk.

Én 4-6 esetleg 8éves autókról beszéltem. Nem tudom mikor néztél utoljára E12-eseket a piacon, de ha találsz 5ajtós HB 1,4-est leinfózható valós márkaszervizes szervizkönyvvel, normál km futással, abszolut törésmentesen, akkor kérlek linkeld ide be, mert van aki örülne neki. Nekem mások a tapasztalataim. Sok az eladó autó, ez tény, de mindegyikkel van valami gond, nekem ez a tapasztalatom. Nem engedheti meg magának a mai corolla vásárló, hogy a 4-6évesek közül kizárja a pl. tolatási hiba miatt újrafényezett hátsó lököst stb.

Nem is kell kizárni, ha tényleg csak ennyi baja van. Én sem ezt mondtam. Amúgy viszont tartom, amit mondtam. Kizárt, hogy ne létezne autó ilyen feltételekkel, ebben a bazi nagy halmazban. Ha mi tudtunk anno találni ilyen kondíciókkal Carinát, később meg Avensist (mindegyikből sokkal kisebb volt a kínálat, mint Corollából), akkor más is tud találni. Na ja, lehet, hogy nem 3 hétig kell keresni, hanem 3 hónapig  :whistling: ... de utólag aaannyira jó érzés  :yes: ... és a majdani újra-eladásnál is meghálálja magát.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #729 Dátum: 2008.09.22 13:32:29 »
Na, megnéztem, hogyé' mennek manapság a 2005-ös kisdízel Corik. Wazz  :eek: ... Jó, ha 3 M-et megkapnánk az autóért. A 4.8 milliós, két és háromnegyed éves autóért. Őrület  :wacko: ...

Az utóbbi pár hónapban megzuhantak az árak. De azért az már majdnem hároméves kocsi és az új ár kb. 65%-a, ez szerintem annyira nem rossz, hiszen a piac közel sem fizeti meg az extrákat (SOL, MMT) annyira, amennyibe újonnan kerültek. Illetve a Toyota márka elég jó értéktartással bír. Nagyobb autókon arányában is többet lehet "bukni". Ugye én az egyterűpiacot nézegetem mostanság kiemelten, szépen drágább egy azonos évjáratú COV, mint pl. egy OFF C-Max ON.


Jó, tudom én, hogy ez törvényszerű dolog, de akkor is ijesztőek a számok  :wacko: ... hja, még három év múlva meg még ijesztőbb lesz, amikor már csak 2.2-t fog érni a 4.8-ból  :whistling: ... így megy ez. Ez az öreg autót vásárló csórók legfőbb vigasza  :tt2:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #730 Dátum: 2008.09.22 13:36:38 »
Peti, majd egyszer csinálunk egy Balaton-Pécs utat, te 1.3-as Yarissal, én kisdízel Corival. A jó kis dimbesdombos somogyi meg baranyai tájon. Föl a nagy kapaszkodósávos emelkedőkön. Meglátjuk, melyik autó fog jobban menni, melyik fog erősebbnek "tűnni"  :yes: ... A valódi közlekedés nem állórajtos 0-100 gyorsulásból áll.

Nézd, számtalanszor beszélgettünk már erről, és Te tudod a legjobban hogy elismerem a dízelmotor előnyeit, de nálam azaz autó számít "jobbnak" (menetteljesítmények terén) ami  minden fokozatban(!) az egész fordulatszám tartományt kihasználva (értsd-tiltásig pörgetve) jobban megy, tehát oké, ne ragaszkodjunk a 0-100hoz, de akkor a 60-100-hoz se 4esben, (tudom hogy ez sokkal életszerűbb) ettől függetlenül maximálisan egyetértek, a dízel Cori sokkal dinamikusabbnak fog hatni egy Yarisznál, (amúgy jómagam is ezt írtam) de nem megy jobban :flowers:

Jó, OK, maradjunk annyiban, hogy ez köztünk értelmezésbeli probléma  :flowers:

Amúgy pl. emelkedőn hiába fogod tiltásig pörgetni a benzinest, a nagyobb nyomatékú, sík úton rosszabb 0-100 gyorsulással rendelkező dízel el fog húzni (nem kicsit). Ezt volt "szerencsém" (benzinesek kormánya mögött ülve) tapasztalni több alkalommal is  :whistling: ... pl. nem tudtam követni a 90 lovas TDI Octaviát a Carinával, pedig sík terepen állórajttal simán lenyomtam volna. Na mindegy, értjük egymást igazából.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #731 Dátum: 2008.09.22 13:47:17 »
nameg mindig ehhez
http://www.hasznaltauto.hu/2347340_toyota_corolla_2004


felhivtam a toyota tsushot (regi m5) rendszam alapjan azt mondtak hogy ott vettek az autot es naluk is volt szervizeken, (tehat a szervizkönyv korrekt)
a tipusára azt mondták, hogy zze120L  - (dgdwd)  (a zárójelben lévő betük nem tutik
ez alapján esetlehg meglehet tudni valamit?? mivel a szervizes véleménye az volt, hogy lehetséges hogy egy két darabo9t kaptak és értékesítették a hivatalos model frissités előtt

bocs hogy ezen pörgök :))

köszi


Felejtsd már el ezt az autót, ha jót akarsz magadnak! Ez egy összetákolt xar, látszik a képekről is. Neked nem elég, hogy itt ennyien írjuk, hogy minimum gyanúsnak (szerintem mondjuk tuti xarnak) néz ki, egy csomó okból? A javadat akarjuk  :yes: ...

Ráadásul, ahogy írod, vmi nepper gyerek árulja. Végső intő jel :excl: Megvette törötten fillérekért, bagóért "kijavíttatta" az ebből élő spanjával, aztán akar fogni rajta pár százast. Ne te legyél az, aki ezt kifizeti neki  :nono: !

Itt a Fórumon is volt valaki (talán Random Cartárs, ha jól emlékszem), aki fejre állt a Corolla kombijával. A kocsi borult, szinte minden eleme törött, totálkár. Eladta roncsként. Erre kicsivel később nem fölkerül ugyanaz a kocsi a használtautóra, kijavítva, "kitűnő" állapotban  :whistling: ? Hidd el, láttunk már sok ilyet. Ne foglalkozz tovább ezzel a fekete kocsival!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #732 Dátum: 2008.09.22 14:33:16 »
nameg mindig ehhez
http://www.hasznaltauto.hu/2347340_toyota_corolla_2004
felhivtam a toyota tsushot (regi m5) rendszam alapjan azt mondtak hogy ott vettek az autot es naluk is volt szervizeken, (tehat a szervizkönyv korrekt)
a tipusára azt mondták, hogy zze120L  - (dgdwd)  (a zárójelben lévő betük nem tutik
ez alapján esetlehg meglehet tudni valamit?? mivel a szervizes véleménye az volt, hogy lehetséges hogy egy két darabo9t kaptak és értékesítették a hivatalos model frissités előtt

bocs hogy ezen pörgök :))

köszi


De, hogy kaphattak belőle, ha még nem is gyártották???
Van egy alvázszámod?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #733 Dátum: 2008.09.22 14:36:36 »
Az új városi cirkáló kb. Yaris méretű lesz.

Az gáz. Egyéb jóhíred nincs? Pl. új COV, hibrid Avensis, ilyesmi. :) De tényleg, mikor esedékes az új COV?

Új COV szerintem leghamarabb jövő év vége felé várható.
Hallani még nem hallottam róla. Mivel a mostani is az AVE padlóját és motorjait (részben) használja, gyanítom a folytatásban is így lesz.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #734 Dátum: 2008.09.22 14:41:55 »