Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2130329 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #480 Dátum: 2008.06.03 00:44:09 »

"És ez semmilyen korlátot nem jelent az autó használhatóságában. Mindössze annyit kell tenni, hogy ellenõrizni kell idõnként a szintet (ezt az ember amúgy is megteszi, ha gondos), és szükség esetén utántölteni. Oszt ennyi. Szal kezeljük az õt megilletõ helyen ezt a problémát :)"

Nekem januárban volt problémám a 2000-es évjáratú Corollámmal. Gyakorlatilag naponta kukucskáltam a pálcát, ez eléggé zavart. Meg az is , hogy 900-1000 km en bekapott 1 liter olajat. Két hónapig tartott amíg sikerült elintézni a javítást, addig hetente belelocsoltam 1 liter olajat. Azért így szerintem elég korlátozottan használható az autó.
Amúgy az árakról:
1. megoldás: gyűrűk, dugattyuk, csapszegek egyéb apróságok cseréja, valamivel 200 alatt állt volna meg.
2. megoldás: fűzött blokk 360,000.-......

Szerencsére kapcsolati tőkét befektetve, sikerült elinténi a motorcserét.... Azóta eladtam.... Ez volt a 4. Toyotám....

Nem 1 liter/1000 km-es olajfogyira írtam, amit írtam. 1 liter/1000 km nagyon sok, az már tényleg zavaró. De itt a Fórumon általános jelenség, hogy emberek pánikolnak, javításokat kalkulálgatnak 1-2-3 deci/1000 km olajfogyi esetén is. Na, ez az, ami szerintem szükségtelen. Én kábé akkor kezdenék el javításon gondolkodni, mikor az olajfogyasztás elérné a 4-5 decit 1000 km-enként. És persze függene a dolog attól is, hogy még meddig szeretném megtartani a járgányt. Mert azért 100 ezerből igen sok olajat lehet venni, 200 ezerről nem is beszélve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #481 Dátum: 2008.06.03 00:58:33 »
Erre mit mondtok?
Ma este megy kollegina megnézni, rendszám ismerete után holnap hívjuk a Sakurát.  :)

Pont ma este néztem ezt a hirdetést (is), kicsivel korábban...

És elég gyorsan ellapoztam róla. "Igénybevett" autónak tűnik. Javított kasztni, felnik... Kaphatott. Km is lehet benne, és szerintem nem 188 ezer (vagy ha mégis, akkor az tetemes arányban városi km lehetett). Nem kelt jó benyomást bennem...

Akkor már inkább ez - bár a széptől ez is elég messze van, de őszintébb, átláthatóbb múltú gépnek tűnik.

De igazság szerint a jelenlegi E10 liftback-kínálatban nem láttam egyetlen olyan darabot sem, amire azt mondtam volna, hogy megvenném magamnak nyugodt szívvel ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #482 Dátum: 2008.06.03 08:43:53 »
ez a kocsi tuti ujra van fényezve. de sztem megéri megnézni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #483 Dátum: 2008.06.03 08:46:43 »
Kollegináék tegnap este megnézték, állítólag egyben lévőnek tűnik a kocsi (taxis ismerőssel mentek, mint "szaki"), mentek is vele próbakört, szép a hangja, nem csörög, nem zörög, 2 hónapja már nem használták. Hamarosan átvizsgálás.
         

Peti

  • Vendég
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #484 Dátum: 2008.06.03 10:00:12 »
Javított kasztni, felnik... Kaphatott.

Érdekes, ha egy autón nem a gyári felni van akkor nekem is automatica gyanús lesz ::) (hajtották stbstb) mondom ezt úgy hogy nekem se gyári felni volt :)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #485 Dátum: 2008.06.03 16:07:27 »
No autó átnézetve a Supernél, nagyon korrektek voltak az ottani szerelők a kollegina szerint.
Autó SOS felejtős, a felét se éri annak, mint amit kérnek érte. Úgy el van hanyagolva, hogy...
Folyik - ill nem volt benne - a víz, az olaj, a hűtő, hiányoznak csavarok, klíma csere helyből, vezérműszíj-csere nyomát sem látták, hiába állították, hogy volt... (Ráadásul a km is tényleg valósnak néz ki Sakurás leinformálás után).

Hirtelen ennyi, keresünk tovább. :(
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.03 16:11:04 írta kleingy »
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #486 Dátum: 2008.06.03 16:25:12 »
... Úgy el van hanyagolva, hogy...
Folyik - ill nem volt benne - a víz, az olaj, a hűtő, hiányoznak csavarok, klíma csere helyből, vezérműszíj-csere nyomát sem látták, hiába állították, hogy volt...

Csókoltatom a "szakértő" taxist.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #487 Dátum: 2008.06.03 16:52:21 »
Ezeket nem nézte meg (hisz ment szervizbe a kocsi), csak a próbakör miatt volt ott és hogy milyen a hangja, blabla a kocsinak.
Mindegy, mi meg a Supert csókoltatjuk meg a szerelőket. De őket tényleg pozitív értelemben a korrekt infokért.  :)
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #488 Dátum: 2008.06.03 17:01:09 »
Mán nem azé, de szerintem egy vásárlásnak úgy kéne kinéznie, hogy először körbejárom a kocsit, megnézem hidegen az olajszintet, stb., aztán megyek körbe-körbe...
De mindegy, nem az én dolgom. Én csak okoskodok szokás szerint.
Hülye Misi.
 :-X :P ;D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #489 Dátum: 2008.06.03 17:02:30 »
Én meg nem voltam ott, csak próbálom védeni látatlanba' a mundér (család) böcsületét.  :)
Peace!  ;)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #490 Dátum: 2008.06.03 18:12:39 »
No autó átnézetve a Supernél, nagyon korrektek voltak az ottani szerelők a kollegina szerint.
Autó SOS felejtős, a felét se éri annak, mint amit kérnek érte. Úgy el van hanyagolva, hogy...
Folyik - ill nem volt benne - a víz, az olaj, a hűtő, hiányoznak csavarok, klíma csere helyből, vezérműszíj-csere nyomát sem látták, hiába állították, hogy volt... (Ráadásul a km is tényleg valósnak néz ki Sakurás leinformálás után).

Hirtelen ennyi, keresünk tovább. :(

Mit is írtam én tegnap este ;) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #491 Dátum: 2008.06.03 18:35:57 »
Én meg nem voltam ott, csak próbálom védeni látatlanba' a mundér (család) böcsületét.  :)
Peace!  ;)

Miért kéne védeni? Azért vannak a szakszervizek, hogy pont olyasmire fényt derítsenek, mint amiket a Supernél most kiszúrtak. Éppen elegendő volt a külső- és belső (utas- és csomagtér) szemléje + a próbakör az átvizsgálás előtt. ;)
hazard

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #492 Dátum: 2008.06.03 20:16:42 »
Akkor elegendő, ha van több alkalomra való 8-10 ezer forintod, hogy olyan autókat is elvigyél átvizsgáltatni, aminél elég lenne kihúzni a nívópálcát, vagy megnézni a hűtővizes tartályt.
 ;)

hazard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 602
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #493 Dátum: 2008.06.03 20:52:12 »
Akkor elegendő, ha van több alkalomra való 8-10 ezer forintod, hogy olyan autókat is elvigyél átvizsgáltatni, aminél elég lenne kihúzni a nívópálcát, vagy megnézni a hűtővizes tartályt.
 ;)

Így van! ;D ...valamiből azoknak is meg kell élni! ;)   ...egyébként a csavarhiányokra, meg egyéb szakmai dolgokra (klímacsere; vezérműszíj-csere nyomai, stb.) gondoltam... Különben meg 3-4 kocsi bevizsgáltatása még belefér, ennél nagyságrendekkel többet bukhatnak rajta.
hazard

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #494 Dátum: 2008.06.03 20:54:40 »
Kollegina is ezt mondta. Meg tanulópénznek is jó volt talán az eset. Inkább most 8 rongy, mint megveszi és rákölt plusz 300 ezret... Nem sajnálja a lóvét erre.