Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 970579 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1695 Dátum: 2012.09.26 20:44:03 »
anterna kérdésem van.  ::)

sima analóg 75 ohmos koax digitv-s kábel jön be a lakásba ami kétszer van elosztva két T dugóval 3 TV-re. . mióta a 3. tv-t beraktam lényegesen romlott az a szál jelerőssége  amit még továbbosztottam. ráadásul nem a békebeli koax kábelt raktam be (nem kapni) hanem vékonyabb kínaibb madzagot. hangyás, szemcsés a kép

érdemes vmi anternaerősitőben gondolkodni? hova tegyem?
az elejére vagy a gyengébb jel kábelre?  :helpsmilie:

http://www.antennawebshop.hu/index.php?entry=amplwide

végre egy téma,amiherz énis konyitok elég jol szerintem. amiket te linkeltél,azok az erősitők dvbt tetőantennákhoz valok,nekem is van egy a tetőn,mindig tvt fogom vele.

neked nem kell semi erősitő,csak normális rg6u koax. 3x árnyékolt legyen,1mm vastag belső rézérrel.
és nem lesz nagyon szemcsés a képed.
de analogtol sokkal jobbat ne várj. mivel te dual splitterekkel oldottad meg a jelelosztást igy egyik üti a másikat...és irto xar lesz a jel.
lényeg,h inkább,ha 3 tvre lövöd ki a jelet,akkor a fő eret egy hármas elosztoval oldd meg. és nem lesz xar a kép!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1696 Dátum: 2012.09.26 20:44:39 »
anterna kérdésem van.  ::)

sima analóg 75 ohmos koax digitv-s kábel jön be a lakásba ami kétszer van elosztva két T dugóval 3 TV-re. . mióta a 3. tv-t beraktam lényegesen romlott az a szál jelerőssége  amit még továbbosztottam. ráadásul nem a békebeli koax kábelt raktam be (nem kapni) hanem vékonyabb kínaibb madzagot. hangyás, szemcsés a kép
A sor legeléjre vegyél egy olyan osztót, amennyi végpontra van szükséged. Lehet, hogy kicsit több kábel kell, de a végeredmény jobb lesz és nem kell erősítő. Robi leírta a hátterét. Kábel is van jó minőségű, persze nem az előre szereltek között kell keresni, megveszed méterben, veszel hozzá csatikat és kész.
Nekünk az egyik szobába valamilyen idióta megfontolásból 5-ös kábelt húztak ki, a többi helyen RG6-os van. Abban a szobában láthatóan rosszabb a kép. Sajnos már nem lehet áthúzni, meg sem mozdul a fali csövezésben. Ha még egy készülék bekerül a rendszerbe, akkor sajna már kell egy erősítőt is beiktatnom.
Én egy zuglói kisboltban vettem a csatikat és az osztókat, olcsó és van minden kéznél.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1697 Dátum: 2012.09.26 20:45:19 »
Nem kell oda antennaerősítő. Alábbiak szerint alakítsd a rendszert:
- az első osztót cseréld le hármasra. Két osztót egymás alá láncolni nem szabad, mert duplán csökkentik a jelszintet, ráadásul felborul az impedancia-egyensúly. Ezért a drasztikus jelcsökkenés.
- még hogy nem lehet kapni minőségi kábelt. Dehogynem. RG-6U a neve. Műholdvevők esetén is használható kiválóan - pedig az az igazán kényes jelszint.
- a hármas osztótól egyenként vezesd a kábeleket a TV-khez, további osztás nélkül. Lényeges, hogy ugyanolyan kábelt használj mindhárom ágon! Eltérő kábeltípusoknak az impedanciája más, ez nagyon rossz hatással van (sőt ugyanabból a kábeltípusból is, ha nagyon régi kábelezést egészítesz ki újal, a kábel dielektrikumának öregedése változtatja az impedanciát - úgy öregszik minta gumi szokott)
Bagatellnek tűnik amit írok, meg úgy hihetitek, túlzás, pedig nem. Ezeken az apró részleteken nagyon sok múlik.

megelőztél....ezt akartam énis irni...:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1698 Dátum: 2012.09.26 20:49:01 »
A sor legeléjre vegyél egy olyan osztót, amennyi végpontra van szükséged. Lehet, hogy kicsit több kábel kell, de a végeredmény jobb lesz és nem kell erősítő. Robi leírta a hátterét. Kábel is van jó minőségű, persze nem az előre szereltek között kell keresni, megveszed méterben, veszel hozzá csatikat és kész.
Nekünk az egyik szobába valamilyen idióta megfontolásból 5-ös kábelt húztak ki, a többi helyen RG6-os van. Abban a szobában láthatóan rosszabb a kép. Sajnos már nem lehet áthúzni, meg sem mozdul a fali csövezésben. Ha még egy készülék bekerül a rendszerbe, akkor sajna már kell egy erősítőt is beiktatnom.
Én egy zuglói kisboltban vettem a csatikat és az osztókat, olcsó és van minden kéznél.

és még az se biztos,h 3x árnyékolt a kábel,amit az az idióta behuzott a falba.
nekem is ez volt a bibi a soroksári lakásba, tavaly ősszel épült fel végleges állapotba,mikor beköltöztem, minden kábelt lecseréltem rg6u-ra,3x árnyékoltra, nekem is vmi xar vékony 2x árnyékolt szemét volt behuzva mind3 szobába.
kicseréltem kábelbehuzoval mindent és most meg van oldva,h van analog thomi kábeltvm, meg tetőantennával digitális mindig tv adás...képminőség ég és föld...egy sima kézi kapcsoloval oldottam meg,h tudjam váltani a jelforrásokat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1699 Dátum: 2012.09.26 20:53:30 »
és még az se biztos,h 3x árnyékolt a kábel,amit az az idióta behuzott a falba.
Mivel csak egy helyre megy ilyen kábel az egész házban, ezért csak arra tudok gondolni, hogy
- épp elfogyott az RG6-os és ilyene volt kéznél
- az emeletre menő csőbe nem fért el 4 vastag, nem tudták behúzni, ezért az egyiket vékonyabbra cserélte
 :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1700 Dátum: 2012.09.26 21:15:20 »
Mivel csak egy helyre megy ilyen kábel az egész házban, ezért csak arra tudok gondolni, hogy
- épp elfogyott az RG6-os és ilyene volt kéznél
- az emeletre menő csőbe nem fért el 4 vastag, nem tudták behúzni, ezért az egyiket vékonyabbra cserélte
 :?:

:9  idióták....nálunk is ez a bibi,de itt xerintem nem fogyott el a vastag kábel,csupán zsidóságbol vették a xarabb vékony 2x árnyékolt zsinegeket...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1701 Dátum: 2012.09.26 22:33:15 »
kösz a tippet. hanem. van az a 3way splitter amit Robi linkelt. olyanom van (2way) de annak nem tudom az "apa" csatlakozot rádugni az Istennek se! emlékszem mikor csináltam ott anyáztam aztán vettem egy ilyet

ET 1028, 1014es a képen.

http://elektroexpressz.hu/spl/922195/Koax_csatlakozoeloszto

most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1702 Dátum: 2012.09.27 08:38:14 »
ET 1028, 1014es a képen.

http://elektroexpressz.hu/spl/922195/Koax_csatlakozoeloszto
Gagyi felejtsd el.

Az általam belinkelthez F-csatlakozót kell használnod.

És még amit ajánlok: a TV-nél gagyi "pipa" alakú koax antenna csatlakozó helyett, szintén F-csatit tegyél fel, majd egy F-koax adaptert tegyél a végére. Sokkal jobb minőségű végeredmény, és így a csatin is szinte nulla lesz a jelveszteség.

Ha nem szereltél még F-csatit: nagyon egyszerű, itt láthatod hogy megy.

« Utoljára szerkesztve: 2012.09.27 08:41:40 írta robi »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1703 Dátum: 2012.09.27 08:51:59 »
Gagyi felejtsd el.

Az általam belinkelthez F-csatlakozót kell használnod.

És még amit ajánlok: a TV-nél gagyi "pipa" alakú koax antenna csatlakozó helyett, szintén F-csatit tegyél fel, majd egy F-koax adaptert tegyél a végére. Sokkal jobb minőségű végeredmény, és így a csatin is szinte nulla lesz a jelveszteség.

Ha nem szereltél még F-csatit: nagyon egyszerű, itt láthatod hogy megy.

egyetértek veled druszám!  legjobb a réz F csati a koaxra...f-rf adapterrel,de egyébként vannak már frankon árnyékolt pipa rf csatik is,a nappalimban az van, a jelveszteség müszerrel mérve sem észrevehető, képminőséget nem rontja 1általán...pedig az analóg thomi adás érzékeny erre...mint ahogy az 1x-2x-3x árnyékolt kábelekre is. legjobb a 3x árnyékolt.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1704 Dátum: 2012.09.27 09:06:31 »
kösz a tippet. hanem. van az a 3way splitter amit Robi linkelt. olyanom van (2way) de annak nem tudom az "apa" csatlakozot rádugni az Istennek se! emlékszem mikor csináltam ott anyáztam aztán vettem egy ilyet

ET 1028, 1014es a képen.

http://elektroexpressz.hu/spl/922195/Koax_csatlakozoeloszto

murray komám!

ilyesmi cuccok kellenének neked:

http://www.antennak.hu/index.php?kat=106&id=389
http://www.antennak.hu/index.php?kat=79&id=586
http://www.antennak.hu/index.php?kat=75&id=599....3x árnyékolt koaxkábel...lényeg,h rálegyen irva,h tri-shielded.

irtam privátot...nem vitte még a postás?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1705 Dátum: 2012.09.27 10:15:22 »
nagyon tudtok!  :clap:
lesz időm nekiállok.
más: egy kollégámnál voltam újrahúzni a gépét. nem is ez a lényeg hanem vagy egy samsung lcd-je egy upc kártyás fekete vagy szürke doboza és egy ócska dvd-je. kérés hogy a dvd -t kössük rá a tvre. hanem a dvdn nincs hdmi csak analog AV kábel jön ki a tvn meg csak scart és hdmi bemenet van. a upc setup boxra kellett rákötni a dvdt de az meg nem adja ki a tvre hiába nézem a menüben tök primitiv.
ráadásul a kártyát menet közben kivette a manus 20 percig tartott mig újraindult a setup box..ilyenkor mivan?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1706 Dátum: 2012.09.27 10:40:44 »
nagyon tudtok!  :clap:
lesz időm nekiállok.
más: egy kollégámnál voltam újrahúzni a gépét. nem is ez a lényeg hanem vagy egy samsung lcd-je egy upc kártyás fekete vagy szürke doboza és egy ócska dvd-je. kérés hogy a dvd -t kössük rá a tvre. hanem a dvdn nincs hdmi csak analog AV kábel jön ki a tvn meg csak scart és hdmi bemenet van. a upc setup boxra kellett rákötni a dvdt de az meg nem adja ki a tvre hiába nézem a menüben tök primitiv.
ráadásul a kártyát menet közben kivette a manus 20 percig tartott mig újraindult a setup box..ilyenkor mivan?

nyugi,semmi van...nem tisztázott,mert nem irtad,h a júpíszí kártyás beltéri kábeles(dvb-c) vagy műholdas/parabola antennás (dvb-s) ???
ha müholdas,akkor ismerős a szitu, különösen akkor,ha esetleg vannak uj adások a kinálatban...picit nehézkesen hangoljamagát ujra,közben meg megfárad a szoftvere...ajánlott néha áramtalanitani vagy resetelni...inkább áramtalanitani.

a dvdt meg sima scart tyúkbéllel kellene rákötni a samsung lcd hátán lévő scart aljzatra... ajánlott ebben is az aranyozott csatlakozos teljes bekötésű,mind a 21ér külön külön árnyékolt scart kábelt használni!
ha a dvd hátán nincs scart sem,akkor rca biztos van rajta...sárga(video),fehér(mono), piros(sztereo) kimenet. létezik scart-rca csati is,aminek az egyik vége logikusan scart a másik vége meg 3ágú RCA.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1707 Dátum: 2012.09.27 14:25:54 »
RCA-scart átalakító, plusz egy RCA kábel, például.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1708 Dátum: 2012.09.27 14:41:32 »
RCA-scart átalakító, plusz egy RCA kábel, például.

igen,ez is jo. vagy ez: http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1527

de célszerű törekedni a minnél kevesebb csatlakozásra,toldásra. mert minden egyes toldás,csatlakozás jelveszteséggel jár..:(
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1709 Dátum: 2012.09.27 14:57:44 »
igen,ez is jo. vagy ez: http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1527

de célszerű törekedni a minnél kevesebb csatlakozásra,toldásra. mert minden egyes toldás,csatlakozás jelveszteséggel jár..:(
Hé Prüntyő!  :lol:
Az aláírásodban az egy E10 sedan Corolla, nem E11...  :whistling: :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i