Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3757072 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Joe t3-x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11910 Dátum: 2016.11.11 23:14:03 »
Üdv.

Van egy 2003-as (újabb modell) avensis kombim. 1,8 vvti. T25 T3X  (Remélem elég ennyi  :D )
A problémám a következő. Kétzónás digitklima van benne. A vezető oldalon csak hideget fúj be míg az utasoldalon jön rendesen a meleg. Mindezt úgy, hogy nincs dualra kapcsolva, azonos a hőmérsékletbeállitás mindkét oldalon. Mondjuk 22 fokra van állítva, de az én oldalamon csak hideget fúj be, kivéve ha kicsit jobban kihúzatom, pörgettem a motort. Akkor jön egy pici meleg nálam is. A fűtőradiátort megnéztem, nincs dugulás, igaz ennél a hibánál nem sok köze van hozzá.
Találkozott már valaki ezzel a hibával???
A kezelőpanel elektronika romlott el vagy az állító motor (vagy mi a neve) ami nyitja-csukja a meleg útját az én oldalamra?
Köszönöm a válaszokat.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11911 Dátum: 2016.11.12 19:01:26 »
Mi az a t3x?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11912 Dátum: 2016.11.12 21:27:35 »
Mi az a t3x?
Valoszinuleg angol piacos felszereltsegi szint.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11913 Dátum: 2016.11.12 22:16:29 »
Jaja, nagy valószínűséggel jobb kormányos autó.
Az ottani felszereltségi szinteket máshogyan hívták, ki tudja miért különcködtek...  :hmmmm:
T2, T3-S, T3-X, T4, és T Spirit, ha jól rémlik ezek voltak náluk.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Joe t3-x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11914 Dátum: 2016.11.12 22:49:54 »
Igen, jobbkormányos. Itt élek kint. T3X ez a jelzés van a hátulján  :clap:

Joe t3-x

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11915 Dátum: 2016.11.12 22:52:57 »
De a fűtés kérdés most jobban izgat mint típusjelzés  :hmmmm:

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11916 Dátum: 2016.11.13 09:24:34 »
De a fűtés kérdés most jobban izgat mint típusjelzés  :hmmmm:
Ne zavarjon, a brit lakások tömkelegében nincs se fűtés se szigetelés. :D :devil:
A szabályázó motor csatlakozóját le kell húzni és rádugni. Ha szerencséd van akkor csak kontakthiba. Ha nem, akkor javítás vagy csere. Ha javítás, akkor lehet, hogy csak szilikonzsírozni kell vagy a műanyag csigát fixálni. Utóbbi pont az airmix jellemzője, egy idő után hajlamos a tengelyen felcsúszni.

tbenc

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11917 Dátum: 2016.11.13 10:28:32 »
SZia,
ha kigyullad a sz.lámpa, akkor pontosan amit írtál: max rpm 2000. Újraindítással általában megszűnik, kivéve most, ez a hideg, ez betesz.
Tervem, hogy kipróbálom: fújatom a meleg levegőt lábhoz, hátha tényleg a jeladón valami pára lecsapódik. 


Szia mi a pontos tünet?
Mit csinál az autó mit nem?
Esetleg nem vészüzembe kapcsol a motorvezérlő?
Max sebesség 30km peróra és a fogyasztásjelző 30-70 litert mutat?
Max fordulatszám 2000/perc


dobó

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11918 Dátum: 2016.11.13 11:19:12 »
Akkor a motorvezérlő vészüzembe kapcsol mert valamilyen jeladó nem ad be neki jelet vagy nem megfelelő jelet.
Műszeres vizsgálattal kideríthető a hiba gyorsan.
Ha magad állsz neki jeladókat cserélgetni az költséges lesz.
A motorcsere után jött nekem elő mert nem dugtam rá a vezérműtengely jeladójára a csatit.
Hidegen csinálja melegen nem ez kontakt hiba lesz. Jó esetben csak valamelyik csati elázott és oxidált.
Rosszabb esetben valamelyik szenzor belsejében van egy hibás forrasztás.

Gergő33

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11919 Dátum: 2016.11.13 13:29:15 »
Sziasztok,

két kérdésem volna az autóval kapcsolatban. Az egyik egy esztétai hiba és javítási lehetősége, a másik egy érdekes (lehet, hogy csak számomra érdekes) jelenség.

A hiba: a hátsó rendszám feletti díszítőelem (T25 kombi) egyik széle eláll az autótól. Egyre inkább... ez mitől lehet? Csavar húzza oda? Lehet ezt házilag orvosolni, vagy ha legközelebb megyek éves szervizre (most voltam, és remélem egy évig nem is kell menni.. :)) akkor ne felejtsem el megemlíteni? Nem drasztikus, az elem végén kb. 3 mm-t áll el az autótól. Ha benyomom, szépen rásimul az ajtóra, de ha elengedem újra eláll. Ha házilagos szerszámokkal orvosolható, akkor megoldom magam. Viszont ha speckó szerszámok kellenek hozzá, akkor felejtős... :)

A másik kérésem egy észrevétel. Meleg motornál, járó motor mellett várakoztam a múltkor. Esett, párás volt az ablak, ment a klíma meg a szellőzés ezerrel. Az alapjárat alapban 600-620 körül volt, de néha felment 1000-ig, kb. 10 másodpercenként, aztán 1-2 sec múlva visszaejtette a normál 620 körüli értékre. Nem értettem először, aztán gondoltam a klíma miatt van. Kikapcsoltam, akkor stabilan tartotta a 600-620-at. Klíma visszakapcsolására megint néha felugrott. Az lenne a kérdésem, ez normális jelenség-e, vagy utal vmi hibára (akksi, generátor gyengesége, hibája)? Már hogy 1000-ig felviszi.

Köszi előre is. :)

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11920 Dátum: 2016.11.13 13:45:20 »
Sziasztok,

két kérdésem volna az autóval kapcsolatban. Az egyik egy esztétai hiba és javítási lehetősége, a másik egy érdekes (lehet, hogy csak számomra érdekes) jelenség.

A hiba: a hátsó rendszám feletti díszítőelem (T25 kombi) egyik széle eláll az autótól. Egyre inkább... ez mitől lehet? Csavar húzza oda? Lehet ezt házilag orvosolni, vagy ha legközelebb megyek éves szervizre (most voltam, és remélem egy évig nem is kell menni.. :)) akkor ne felejtsem el megemlíteni? Nem drasztikus, az elem végén kb. 3 mm-t áll el az autótól. Ha benyomom, szépen rásimul az ajtóra, de ha elengedem újra eláll. Ha házilagos szerszámokkal orvosolható, akkor megoldom magam. Viszont ha speckó szerszámok kellenek hozzá, akkor felejtős... :)

A másik kérésem egy észrevétel. Meleg motornál, járó motor mellett várakoztam a múltkor. Esett, párás volt az ablak, ment a klíma meg a szellőzés ezerrel. Az alapjárat alapban 600-620 körül volt, de néha felment 1000-ig, kb. 10 másodpercenként, aztán 1-2 sec múlva visszaejtette a normál 620 körüli értékre. Nem értettem először, aztán gondoltam a klíma miatt van. Kikapcsoltam, akkor stabilan tartotta a 600-620-at. Klíma visszakapcsolására megint néha felugrott. Az lenne a kérdésem, ez normális jelenség-e, vagy utal vmi hibára (akksi, generátor gyengesége, hibája)? Már hogy 1000-ig felviszi.

Köszi előre is. :)
Helló!

A díszléccel kapcsolatban úgy néz ki hasonló cipőben járunk. Nekem is eláll az egyik vége, ha szemben vagyok vele akkor a jobb. Toyodiy-en van fent rajz róla, de patentekkel és csavarokkal kapcsolódik a csomagtér ajtóhoz. Kívül a léc jobb oldalán alul van egy kis "szerelőnyílás", azt én kihajtottam és láttam, hogy a leszorító csavar szépen le van húzva, de a díszléc műanyag része el van törve, ezért nem tudja rendesen ráhúzni a csomagtér ajtóra.  :devil:
Ez van. Le lehetne szedni (szerintem nem kicsi munka, mert vszínű oldani kellene a csomagtárajtó belső burkolatát is) elvinni műanyag hegesztőshöz, de nekem ehhez egyelőre nincs kedvem.

A másik dolgod szerintem rendben van. Amikor a klíma kompresszora bekapcsol, akkor emeli meg a fordulatot.

mickeymiller

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11921 Dátum: 2016.11.13 17:06:36 »
Sziasztok!Ma kiszereltem a fed.comp-ot és elkezdtem kiméregetni az ellenállásokat,ahogy Gabika318 javasolta.Úgy néz ki bejött a tippje,de én találtam egy másik rosszat is.De ezeket én otthon nem tudom cserélni,forrasztgatni.
Esetleg tudna valaki adni egy tippet kihez fordulhatnék Dunaharaszti körzetében?
Köszönöm!
Együtt jobb eltévedni mint egyedül!

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11922 Dátum: 2016.11.13 18:04:42 »
A másik kérésem egy észrevétel. Meleg motornál, járó motor mellett várakoztam a múltkor. Esett, párás volt az ablak, ment a klíma meg a szellőzés ezerrel. Az alapjárat alapban 600-620 körül volt, de néha felment 1000-ig, kb. 10 másodpercenként, aztán 1-2 sec múlva visszaejtette a normál 620 körüli értékre. Nem értettem először, aztán gondoltam a klíma miatt van. Kikapcsoltam, akkor stabilan tartotta a 600-620-at. Klíma visszakapcsolására megint néha felugrott. Az lenne a kérdésem, ez normális jelenség-e, vagy utal vmi hibára (akksi, generátor gyengesége, hibája)? Már hogy 1000-ig felviszi.
Gondold végig: 1. A motornak van egy minimális alapjárata a működéshez, de ez csak arra van, hogy ne fulladjon le. 2. Minden ami extra energiát igényel a kocsiban, az a motor által generált és mechanikusan átvitt mozgási energiával megy. Magyarul bármi amihez mozgási energia kell, az a motor fordulatszám növekedésével jár, de az alapjárati fordulatszám felett. Ilyen például a klímakompresszor, generátor, vízpumpa, ill. bármi más is ami a hosszbordás szíjjal van meghajtva. De a túlvégen a hajtáslánc is.
Egy modern elektromos járgányal összehasonlítva ma már kicsit gőzgépszerűnek hat, hogy gyakorlatilag tűzzel hajtott mechanikus hajtással nyerjük az energiát az autó alá.

Stingray

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11923 Dátum: 2016.11.13 19:22:09 »
Sziasztok
Szeptember közepén lettem én is Ave tulajdonos, 2004.09. havi 1.8 Linea Sol sedan benzines paripa, 184k km-el.

Az autó napi szinten van használva, a fórumot a legelső tulajdonossá vált naptól olvasom, ma értem el a végére.

Hiper szuper minden, a tulaj elmondása szerint nem ette  az olajat.
Juhé!!  -gondoltam akkor még..

DE.... Sajnos  DE...
Kiderült róla is ,hogy egy kis olajfaló  szörnyeteg... 1000km és kb 1lityi olaj.... a 18 éves off astrám nem ette ennyire...

Mivel a B.csabai szervízről ódákat zengtek,én is bele fogok sajnos esni ebbe a körbe, hogy gyűrűztessem a jószágot.

A kérdésem az lenne, hogy az újpesti Szakál-Metálnál ilyen műveletet nem végeznek el?  Mindenképpen a Csabai leutazást kell megejteni a jó munkához?

Köszi a válaszokat.

Stingray

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #11924 Dátum: 2016.11.13 19:29:51 »
szakálmetál?? hogy jön ez ide??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки