Szerző Téma: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...  (Megtekintve 2665746 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4710 Dátum: 2010.01.13 14:26:48 »
Szerintem az érintett féknyerget cserélni kéne, ha folyton újra megszorul benne a dugattyú.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

boznor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 146
  • leginkább csak fentről kap vizet
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4711 Dátum: 2010.01.13 16:46:03 »
Sziasztok!
Kérdésem, hogy találkozott-e már valamelyikőtök Carina első fék szorulási problémákkal?
Szia!
Nekem volt. Egyik napról a másikra megszorult. Feszegettem, 1 flakon féktisztító ráment, de csak nem lett tökéletes. Menet közben melegedett. A porvédő gumi nálam is ki volt szakadva. A féknyereg szészedése után az lett a diagnózis, hogy a porvédő gumi mellett bement a kosz, és megkarcolta az ott lévő fémet(munkahenger?). Azután egy kis víz, meg még kosz, és egy darabon elkezdett rozsdásodni. Emiatt a megszorult alkatrész miatt nem tudott a fékpofa kellően eltávolodni a féktárcsától, és kicsit megégettem. Ki kellett cserélni a féknyerget is, a fékpofákat is, meg a tárcsát is, de mivel párosával illik... nem esett jól a ~60e ft. Szerintem ne bagatelizáld el a dolgot.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4712 Dátum: 2010.01.13 17:05:47 »
Ööö  :hmmmm: ... Passz.
Ehun egy kép:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Mivel elbizonytalanítottál, így nem tudom melyikre mondták anno, hogy 4000 huf. Az biztos, hogy a teljes szilentezésem verte volna a 100e huf-ot. :wacko:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4713 Dátum: 2010.01.13 19:04:05 »
Sziasztok!

Kérdésem, hogy találkozott-e már valamelyikőtök Carina első fék szorulási problémákkal? Mióta megvettem nekem rendszeresen megszorul és ilyenkor féknyereg le, megjáratás, kenegetés.
Most azokra a kis porvédő gumikra vadászom, amik a féknyeregrögzitő csavarokon vannak. A jobb oldalon már hiányoznak. Illetve gondolkodom valami kis rugó beépítésén, ami egy kicsit visszahúzza a féknyerget fékezés után. A dugattyúra nem való egyébként porvédő gumi? Annó a nagypolákon volt ilyen.

Én eddig olyannal nem találkoztam hogy a féknyereg, és a fékmunkahenger dugattyúját nem védte porvédő!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Zé Balázs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
  • Vagy Carina, vagy semmi...
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4714 Dátum: 2010.01.13 20:02:13 »
De igen; nagyon fontos része a porvédő gumi a munkahengernek!
Ha tényleg nincsen a Tiédben, akkor sajnos, esélyes, hogy berágódott már a dugattyú a bejutott szennyeződés miatt.
Szét kell szedni; meg kell nézni.

Ha esetleg cserések a féknyergeid, akkor nekem vannak eladóak.

A dugattyúra nem való egyébként porvédő gumi?
Bontott Carina alkatrész kapcsán keress bátran!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4715 Dátum: 2010.01.13 20:13:44 »
Mivel elbizonytalanítottál, így nem tudom melyikre mondták anno, hogy 4000 huf. Az biztos, hogy a teljes szilentezésem verte volna a 100e huf-ot. :wacko:
Szerintem 4000-be maximum a stabilizátor-összekötő pálca kerülhet. Az van kábé ilyen árfekvésben. Az a kis vékony, függőleges cucc, a képen a fékcsőtől jobbra látható. A többi, a hosszanti meg a kereszt-lengőkarok, sokkal drágább.

(Mindenkinek ilyen marha lassan nyílnak meg a kepfeltoltes.hu-s képek, vagy csak nekem :?: ? Uuutálom  :nonono:)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4716 Dátum: 2010.01.13 20:41:15 »
Nekem is lassú a képfeltöltés, de sajna ez az egyetlen általam ismert, ami beteszi a miniatűr képet a fórumra. :helpsmilie:
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4717 Dátum: 2010.01.14 08:49:38 »
Na akkor hétvégéig beszerzem a gumikat. Valószínű, hogy csak csomagban tudom majd megvenni, mint "fékfelújító készlet". Majd nyomozgatok az alkatrészüzletekben.
Egyébként nincs berágódva, mert a legutóbbi tisztításkor megnéztem.
Azt az egyet el akarom kerülni, hogy a dugattyút ki kelljen venni. Nincs kedvem a fékolajjal babrálni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4718 Dátum: 2010.01.14 09:07:27 »
Nekem is lassú a képfeltöltés, de sajna ez az egyetlen általam ismert, ami beteszi a miniatűr képet a fórumra. :helpsmilie:
www.imagevenue.com
 ;)
Gabe 254.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4719 Dátum: 2010.01.14 18:42:34 »
Köszi! :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

Tííítusz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4720 Dátum: 2010.01.15 13:25:04 »
Ijjjjá!!

Nyomozgattam egy napot, mire sikerült porvédőket találnom. Csak gyárit találtam, a két első fékhez egy csomagban, kb. 20 db kis *** van benne és 16e Ft. Nem semmi.
És nekem ebből kellene a dugattyú porvédő és a két csavarra való porvédő....
Asszem még jobban körbe kell járnom ezt a témát:)

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4721 Dátum: 2010.01.21 08:28:11 »
Elakadt a biztonsági övem. Éppen ba akartam kapcsolni, amikor félig kihúzott állapotban megállt. Aztán se vissza, se kifele. Találkoztatok már ilylennel?
Holnap szétszedem, gondolom a műanyag burkolatot kell lepattintani. de van valami trükk vagy buktató benne?
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

Astir

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4722 Dátum: 2010.01.21 09:03:45 »
Egyszer jártam így, semerre nem akart moccanni, aztán mérgembe rácsaptam párat a a műanyag házra, ahova felcsévéli, egyből vissza is húzta, azóta meg annyira nem volt gondom vele, hogy el is felejtettem, így meg se néztem mi volt a gond.  :hmmmm:
Más: baleset során a a bal első ködlámpám ment a kukába, de most röpke fél év alatt szereztem egyet, első ködlámpa kapcsolóval együtt 8.000 magyar pénzért, így most öröm és bódottsááá! Aki már próbált ködlámpát szerezni Carinához, megérti az örömöm  :clap:

ezoz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 54
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4723 Dátum: 2010.01.21 10:02:08 »
Egyszer jártam így, semerre nem akart moccanni, aztán mérgembe rácsaptam párat a a műanyag házra, ahova felcsévéli, egyből vissza is húzta, azóta meg annyira nem volt gondom vele, hogy el is felejtettem, így meg se néztem mi volt a gond.  :hmmmm:
Más: baleset során a a bal első ködlámpám ment a kukába, de most röpke fél év alatt szereztem egyet, első ködlámpa kapcsolóval együtt 8.000 magyar pénzért, így most öröm és bódottsááá! Aki már próbált ködlámpát szerezni Carinához, megérti az örömöm  :clap:

Első körben megpróbálom a rácsapásos módszert, hátha...

Pont nekem is a bal ködlámpám volt törve, de úgy vettem már, nem én bénáztam el. 3-4 hónapig kerestem, aztán feladtam és végül egy pár sárgát tudtam szerezni. Picit retró hangulatú, de nam akarok már erre költeni.
Toyota Carina Є Liftback GLI, 2.0, 1998

tzar

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re: Tipushibák, kellemetlenségek és kezelésük ...
« Válasz #4724 Dátum: 2010.01.21 12:42:04 »
Ijjjjá!!

Nyomozgattam egy napot, mire sikerült porvédőket találnom. Csak gyárit találtam, a két első fékhez egy csomagban, kb. 20 db kis *** van benne és 16e Ft. Nem semmi.
És nekem ebből kellene a dugattyú porvédő és a két csavarra való porvédő....
Asszem még jobban körbe kell járnom ezt a témát:)

Van lényegesen olcsóbban, féknyereg javító készlet néven. UNIX-nál ~3400Ft, Lángnál ~2300Ft, Startnál ~11eFt.