Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 606078 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1155 Dátum: 2013.03.29 10:54:22 »
Értem, de én nem erre gondoltam: a diplomaták és talán EU alkalmazottak adómentessen (0%)vehetnek autót és ha eladják még nincs rajta semmi. Ha másik országba viszik csak az ottani adókat kell fizetni.
Gondoltam neked vannak ilyen infoid, ha sokat jársz Brüsszelbe.
hát ennél azért bonyolultabb, egy diplomata megveheti adómentesen (és japán autóknál vámmentesen) a kocsiját, de ha ha három éven belül eladja, akkor az időarányosan megmaradt áfa-részt be kell fizetni. asszem a vámot is. ha saját nevén helyez forgalomba akkor nincs ilyen, feltéve, hogy az autó nem futott 6000-nél kevesebbet és nem fiatalabb félévesnél, mert akkor magyarországon, úgy tudom, mindenképpen áfaköteles. nem érdemes ezzel zsonglőrködni szerintem, csak az áfa az érdekes, azt meg a kollegának magyarországon sem kellen megfizetni, ami nettó haszon. a belgáknál meg egyébként is jóval drágábbak a használt, mint máshol

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mazda
« Válasz #1156 Dátum: 2013.03.29 10:56:07 »
azt azért ne felejtsd el, hogy a külső és belső méret nem ugyanaz. az új auris hiába akkora, mint a régi ave, belül valószínűleg szűkebb. apám mostani astrája pontosan akkora, mint a ford scorpioja volt anno. amiben hátul simán lehetett keresztbe tett lábbal utazni hátul. az astrában nem lehet és széltében is kisebb benne a hely. ez nem véletlen, az autók alapvetően a biztonsági előírások miatt híztam meg úgy az elmúlt húsz évben. pont most kezdődik a fogyókúrás időszak, aminek én lelkes támogatója vagyok.
az automatával meg egyetértek, nekem már volt, sose kéne más, ha választhatnék. pedig a mazda3 kéziváltója első osztályú...
A faterod Astrája köztudottan egy kívül böszme, belül szűk, amolyan "látványautó". Ne abból indulj ki...

Egy T22 Ave kombi és egy most megjelenő Auris ST kb azonos belső méretekkel rendelkezik... a külső tök mindegy...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1157 Dátum: 2013.03.29 11:08:08 »
lehet, én sosem ültem még aurisban, t22-esben is csak egyszer és elöl :ph34r:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Mazda
« Válasz #1158 Dátum: 2013.03.29 11:09:36 »
Tehát milyen esetekben lehet az áfát visszaigényelni használt szgk. után?
Ott szűkül egyet a világ, hogy magánszemély nem tud áfásszámlát kiállítani. De akkor ki tud, és milyen esetekben?

(Majd egy moderátor az ezzel kapcsolatos hsz.-eket tegye már át valahova legyen olyan kedves, addig meg bocs az offért)
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1159 Dátum: 2013.03.29 11:17:04 »
Tehát milyen esetekben lehet az áfát visszaigényelni használt szgk. után?
Ott szűkül egyet a világ, hogy magánszemély nem tud áfásszámlát kiállítani. De akkor ki tud, és milyen esetekben?
(Majd egy moderátor az ezzel kapcsolatos hsz.-eket tegye már át valahova legyen olyan kedves, addig meg bocs az offért)
állítsd be a keresőben (MwSt. ausweisbar, TVA deductible), az autoscout-on aminek az ára meg van csillagozva, annak az áfája levonható.  Mint ennek vagy ennek

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mazda
« Válasz #1160 Dátum: 2013.03.29 11:23:19 »
lehet, én sosem ültem még aurisban, t22-esben is csak egyszer és elöl :ph34r:
Én is csak azért merem állítani, mert az Avensisből beültem egy 5 ajtós Aurisba és kb minden felé ugyanannyi volt a helyem (kivéve a hátsó lábteret, ebben az Ave jópár centivel erősebb). Az Avensis kissé szűkebb vállban a kategóriatársainál az E11 mintájára erősen szűkülő kasztnija miatt. Ez a jelenség nem észlelhető az új Aurisban, így a hasznos hely kb ugyanannyi mindkettőben. Az Ave csomagterében talán még a kelleténél jobban benyúló kerékjárati ívek szűkítik a hasznos helyet, de tegnap este belepakolam fektetve a 4db 15"-os alufelnit a kombisan tipikus "behajigálom" módszerrel, szóval effektíve szűknek nem nevezném, csak relatívnak.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1161 Dátum: 2013.03.29 11:31:15 »
Én is csak azért merem állítani, mert az Avensisből beültem egy 5 ajtós Aurisba és kb minden felé ugyanannyi volt a helyem (kivéve a hátsó lábteret, ebben az Ave jópár centivel erősebb). Az Avensis kissé szűkebb vállban a kategóriatársainál az E11 mintájára erősen szűkülő kasztnija miatt. Ez a jelenség nem észlelhető az új Aurisban, így a hasznos hely kb ugyanannyi mindkettőben. Az Ave csomagterében talán még a kelleténél jobban benyúló kerékjárati ívek szűkítik a hasznos helyet, de tegnap este belepakolam fektetve a 4db 15"-os alufelnit a kombisan tipikus "behajigálom" módszerrel, szóval effektíve szűknek nem nevezném, csak relatívnak.  :yes:
az auris oldala szerintem jobban dől szerintem befelé, mitn a t22-nek, de szélesebb nála. a t22-nek viszont a tengelytávja nagyobb valamivel. a csomagtartót irigylem, a mazdába kettő kerék fér be, a másik kettő a gyerekülések helyén utazik. mondjuk ezt éppen lexarom, évente kétszer kibírom, de a nagyobbik gyereknek vett 20-as bringa csak levett kerékkel megy be és komoly legózást igényel, hogy a kicsi 16-osa még ráférjen

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mazda
« Válasz #1162 Dátum: 2013.03.29 12:03:46 »
az auris oldala szerintem jobban dől szerintem befelé, mitn a t22-nek, de szélesebb nála. a t22-nek viszont a tengelytávja nagyobb valamivel. a csomagtartót irigylem, a mazdába kettő kerék fér be, a másik kettő a gyerekülések helyén utazik. mondjuk ezt éppen lexarom, évente kétszer kibírom, de a nagyobbik gyereknek vett 20-as bringa csak levett kerékkel megy be és komoly legózást igényel, hogy a kicsi 16-osa még ráférjen
Jó, hát a sedanokat eleve nem cuccolásra találták ki, ez nem a 3-as hibája, sztem. Jó kis autó az, vezettem egy 5 ajtós, 1,6-os dízelt anno.
A legszembetűnőbb (legszűkebb) érzetű az Avensisben, amikor jómagam valami csoda fojtán, vagy, mert éppen vásárlás előtt próbálgattam, hátraültem. Hosszában elfértem, de a fejemnél annyira beszűkül a tető (szélességben), hogy szinte az ajtó felső vonalát veszem érintőre a felzselézett hajammal. Nem ér hozzá a fejem, csak piszkálja a hajamat a kárpit. Azért, megintcsak nem arról van szó, hogy abszolút értékben szűk az AveI, hanem, hogy szűkebb annál, mint amire számít az ember elsőre.
Nem teljesen értem, miért csinálták ilyenre, talán a légellenállás csökkentendő?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1163 Dátum: 2013.03.29 12:36:55 »
kit érdekel, milyen hátul? elöl ültök, aki meg hátul van, az örüljön, hogy elviszed. a gyerek meg mire megnő, emlékezni se fog arra, hogy volt valaha ilyen kocsitok...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Mazda
« Válasz #1164 Dátum: 2013.03.29 12:53:12 »
 :yes: Ez így van. Nekem előlről egy dolog hiányzik, az a ki-be állítható kormány. Fel-le állítási lehetőség van, de nem teljesen jó ennyivel a helyzet. Meg egy magasabb könyöktámasz is jobb lett volna. De ezek apróságok. Objektíven nézve gyakorlatilag MINDEN szempontomat megfelelően kiszolgál úgy, ahogy van.  :wub:
kit érdekel, milyen hátul? elöl ültök, aki meg hátul van, az örüljön, hogy elviszed. a gyerek meg mire megnő, emlékezni se fog arra, hogy volt valaha ilyen kocsitok...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1165 Dátum: 2013.03.29 13:43:08 »
Szerintem félreértettük egymást...  ::)


A hibrid hajtást és "váltót" nagyon tudnám szeretni.  :wub: Elképesztő, milyen kényelmes. Kinőttem már a rugatásból, hogy kézzel váltsak. Minden elkövetkező autóm csak kompromisszumból lesz manuál váltós. Ha kívánhatnám, mindet automatával, vagy CVT-vel kérném...

- Igen igy mar ertem  :yes: :hug:

- Mielott megvettuk a mostani autot en is automata barat voltam. Elotte vezettem e12 1.6 automatat 2-3ezer km-en at meg e15 1.8 automatat 13ezer km-en at. Azok utan ugy dontottem, nekem automata kell. Aztan most, hogy minden nap kell hasznalnom havi 2000+km-t mar nem annyira tetszik. Aztan lehet csak ennek nem eleg jo a valtoja. Ki tudja?!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1166 Dátum: 2013.03.29 14:07:58 »
nekem is dobogós a kívánságlistámon. csak benzinesben, a dízel egyszerűen nem éri meg. meg hát a hangja, ugye  :devil:
Szerintem ezeknek a legújabb típusoknak már semmi baj a dízel-hangjával. Hogy megéri-e, az más kérdés, mert már a benzinesek fogyasztása is egészen vállalható  :yes: ... Aztán ott van még a karakterisztika, de ez megintcsak szubjektív kérdés. Én ugye utálom pörgetni a motort, ezért nekem a dízel szimpibb. Ettől függetlenül, valszeg a várható éves futás alapján dönteném el, hogy melyiket vegyem meg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #1167 Dátum: 2013.03.29 14:09:52 »
a mazdák egyébként is jobb kocsik a toyotáknál  :devil:
Miért is  :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mazda
« Válasz #1168 Dátum: 2013.03.29 15:31:19 »
Ez olyan alacsony labda, amit egész egyszerűen tisztességtelen lenne leütni.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1169 Dátum: 2013.03.29 16:06:12 »
Ez olyan alacsony labda, amit egész egyszerűen tisztességtelen lenne leütni.  :)
inkább magas  ;)