Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 606158 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #960 Dátum: 2012.08.22 11:03:49 »
Igazából ár/érték/csomagtartó szempontjából ebből a 3 ból választanék szívem szerint Astra G 1.4 kombi, Mazda 323F 1.5 ferdehátú, Yaris Verso.
nekem volt egy 99-es 323f-em. nagyon szerettem. sokat fogyaszt az 1.5-ös (7 alatt nekem országúton se evett, 130 körül 8-8,5, városban megvolt a tizenkettő is), én inkább valamilyen más motorral venném, mert mellé még csak nem is egy erőmű. belül nagyon tágas, sokkal nagyobb autó, mint pl. a korabeli golf volt.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Mazda
« Válasz #961 Dátum: 2012.08.22 12:03:17 »
Hát a motor az eléggé behatárolt, mert ebben az évjáratban csak 1.5 van. Felette van már 1.6 is, de arra több a biztosítás, és nem hinném, hogy 10 lóerő olyan komolyan számít. Amúgy 1.3-al is árulják, szóval elvileg az 1.5 nem az alapmotor ;) Amúgy én nem szoktam neki taposni, ha a Corollám fogyasztását is megnézed, akkor látszik, hogy kíméletes vagyok. Csak ha sietek, akkor megyek dinamikusabban. Amúgy nagyrészt 1-2 személy fogja használni az autót, de havonta 1x nem baj, ha 5 ember és a csomagok is beférnek. Ha a spritmonitor.de-n megnézem az átlagfogyasztást, inkább a 8 hoz közelít alulról, és akkor a mezőny második felét néztem. De vannak olyanok, akik 7 alatt is eljárnak vele.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Mazda
« Válasz #962 Dátum: 2012.08.22 14:49:48 »
Igazából ár/érték/csomagtartó szempontjából ebből a 3 ból választanék szívem szerint Astra G 1.4 kombi, Mazda 323F 1.5 ferdehátú, Yaris Verso.
Ez érdekes, mert a három típus háromféle kategória. El kell döntened, hogy mi a prioritási sorrendet. Igazából a legjobban a csomagtérben térnek el.
A Yaris Versot akkor érdemes venned, ha nem akarsz 120 fölött járni, mert ott már eszik rendesen, és ha ki tudod használni azt, hogy kívül kicsi, belül nagy - de ez alapvetően egy kisautó, ahhoz képest értendő mindez.
A G Astra átlagos kombi átlagos megbízhatósággal, de jellemző, hogy egyik kollegám, aki sokszor szállított sok cuccot, nem általlotta egy Peugeot Partner Tepee-re cserélni, pedig különösebb baja nem volt vele, de mégis valahogy nem szerette.
A Mazda jobb autó, mint az Opel, és nagyobb, mint a Yaris, de mégis a legkevésbé csomagelnyelő.
Én azért a Yaris Versora szavaznék első körben, de te tudod a szempontjaidat.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Mazda
« Válasz #963 Dátum: 2012.08.22 15:45:05 »
A Mazda inkább az ára miatt érdekes.
Ott benyelném, ha nem ekkora a csomagtartó, ha nem rohad 10 évesen, nem eszik 8 litert az én finom lábammal.
Csak éppen nem sokat tudok erről a modellről. Népítélet nem mond semmit nekem legalábbis.
Laco 73 :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Mazda
« Válasz #964 Dátum: 2012.08.22 17:40:33 »
Én a mazda BJ-t venném és nem elfogultságból, mert a mazda mint márka tökre hidegen hagy. Eddig senki nem panaszkodott semmire egyik típussal kapcsolatban sem. Asszem Trotterke lánya is elégedetten prüntyög vele és nekem sincs gondom. Az 1.5 már egy elég jól kiforrott konstrukció, városban 7liter körül megáll a fogyi, akinek 12 az valamit ***. Formavilága nekem bejön, állítólag a 2.0dízel is tökre jó választás.
A yaris verso olyan kiba rusnya ótvar, hogy amíg felgyújtom se lenne bátorságom ránézni.
Az astra 1.7 dízel jó választás lehet, ha megszokod hogy kicsit balra áll a kormány. Ha jól nemlékszem az még isuzu dízel átmatricázva, csak vigyázni kell mert nem volt túl drága és nem lepődnék meg a 10ből 9 levetett céges szaroslángos vóna.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Mazda
« Válasz #965 Dátum: 2012.08.22 18:42:50 »
Nézegettem a népítéleteket, a stabilizátorokat mondják még a pesti utak betegségének ;)
Illetve az általánosan magas szervizköltséget.
Viszont a 2 literes dízelről nem írtak sok rosszat. Persze statisztikai alapon van azért, hogy valaki kifogja.
Laco 73 :D

tom74

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 465
  • '07 AURIS 2.0 D4D SOL.'05 Yamaha Fz6S
Re:Mazda
« Válasz #966 Dátum: 2012.08.22 19:09:35 »
van 1 mazdai 6 eladó dízel a családban 6 éves  ;) 

AURIS 2.0 D4D SOL Yamaha Fz6S  kawasaki zx-10r SCANIA 93H

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Mazda
« Válasz #967 Dátum: 2012.08.22 19:45:15 »
Na jó, csak nekem nagyon szűkösek az anyagiak ;)
Hiába akarok én jó autót, ha nincs pénzem rá.
Azért gondolkodok a 323-on, esetleg most képbe jött még a 626 persze ha tényleg jó a 2.0-ás dízel, mert az bőven 1 milla alatt van.
Laco 73 :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Mazda
« Válasz #968 Dátum: 2012.08.22 20:07:47 »
Akitől vettem Trotter a mazdát ILYET VETT

Sityuval nem tudunk belekötni... ár érték arányban frankó, kényelemben is jó, belül csend van, extra van elég ;)

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Mazda
« Válasz #969 Dátum: 2012.08.22 22:37:31 »
TC népítéleten alkatrészárakra panaszkodnak (vezérmű készlet 60 ropi)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Mazda
« Válasz #970 Dátum: 2012.08.22 23:33:13 »
Na ja, de nálam az éves várható futásteljesítmény 5000km.
Ennek nagy része város. Ritka autópálya, több főút. Ezért nem biztos, hogy megéri dízelt. Bár a fogyasztás az akkor is fogyasztás. Valahogy lélektanilag jobban esik azt mondani, hogy egy nagy autó csak 6 litert eszik ;)
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #971 Dátum: 2012.08.22 23:44:19 »
Igazából ár/érték/csomagtartó szempontjából ebből a 3 ból választanék szívem szerint Astra G 1.4 kombi, Mazda 323F 1.5 ferdehátú, Yaris Verso.
Astrát vedd ki a sorból... Annyi minden el tud romlani azon az autón... És a minősége is csalódás egy Toyota után, kényelmetlen ülések, lehangoló koromfekete beltér elnagyolt, durván működő kapcsolókkal... Szvsz nem alternatíva (ezt elég alapos ismeretség után mondom).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #972 Dátum: 2012.08.22 23:59:32 »
Mazdát venném. Astra G nekem az eddigi tapasztalatok alapján totál felejtős; japánokhoz képest egy kőbaltával kifaragott, elnagyolt, fapados, jóval kevésbé megbízható vacak. Áldom a napot, mikor úgy döntöttem, hogy nem ilyet veszek. Az a sok elrontott részletmegoldás, a rossz kilátástól kezdve a hatástalan szellőzésen át a hátnyomorító formájú ülésig... brrr.

Yaris Verso akkor kéne, ha sokszor kihasználnád a helyet, amit kínál. Különben vegyes, pláne egy-két emberes használatra nem az az optimális választás.

Mazda F a legjobb allrounder. Megbízhatóságban közel Toyota, tágas, finom kidolgozású, precíz működésű (és és föld pl. a G-Astrához képest). Ellenben arra számíts, hogy nem fog jobban menni, mint a Corollád, sőt; viszont kb. egy literrel többet fogyaszt majd. Ez mondjuk nem a világ; cserébe közel ugyanannyira megbízható. Fenntartása ellenben (alkatrészárak) valamivel drágább, de ez évi 5 ezer km mellett nem akkora probléma.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Re:Mazda
« Válasz #973 Dátum: 2012.08.23 21:17:47 »
A kérdés továbbra is, hogy akkor ugye nem rohad idő előtt, és a 2 literes 101 lovas, illetve 110 lovas dízel az megbízható-e?
Laco 73 :D

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Mazda
« Válasz #974 Dátum: 2012.08.23 22:23:48 »
A kérdés továbbra is, hogy akkor ugye nem rohad idő előtt, és a 2 literes 101 lovas, illetve 110 lovas dízel az megbízható-e?
Te döntésed lesz. Én inkább költenék többet a szervizelésre, de tudom, hogy egy masszív autóban ülök 4 db légzsákkal körülöttem, mint egy papírautóban. Ennyi erővel vegyen az ember suzukit, mert az milyen megbízható. Igen, a mazda megbízhatóbb, de messze nem biztonságosabb. És az is igaz, hogy az opelt sem az 1,4-gyel venném, hanem igenis, azzal a "szar", "megbízhatatlan" Isuzu dízellel. Mert TUDOM, hogy az egy agyon jó motor.
Méghogy a motorja a gyengéje... Ugyan.
Nem 400000-et futott tekert órás szart kell venni. Ennyi. ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i