Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 606236 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Mazda
« Válasz #255 Dátum: 2009.02.22 15:47:47 »
Szép? :eek: Kívülről oké, de az a műszerfal, a szépsége egy pörölycápáéhoz hasonlítható...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #256 Dátum: 2009.02.22 20:52:37 »
Szép? :eek: Kívülről oké, de az a műszerfal, a szépsége egy pörölycápáéhoz hasonlítható...

Ha jól emlékszem, a "különös" és az "űrhajó" kifejezéseket használtam, nem a "szép"-et  ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Mazda
« Válasz #257 Dátum: 2009.02.22 22:17:45 »
Szép? :eek: Kívülről oké, de az a műszerfal, a szépsége egy pörölycápáéhoz hasonlítható...
Ha jól emlékszem, a "különös" és az "űrhajó" kifejezéseket használtam, nem a "szép"-et  ;) ...
Nem állítottam, hogy ezt Te írtad ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #258 Dátum: 2009.02.23 00:05:46 »
Szép? :eek: Kívülről oké, de az a műszerfal, a szépsége egy pörölycápáéhoz hasonlítható...
Ha jól emlékszem, a "különös" és az "űrhajó" kifejezéseket használtam, nem a "szép"-et  ;) ...
Nem állítottam, hogy ezt Te írtad ;)

Igaz. De akkor itt most megint belebonyolódhatnánk annak a végtelen boncolgatásába, hogy mit jelent az, hogy "szép"  :whistling: ... Egy biztos: megosztó, különleges az autó designja. És annyira tökéletesen 80-as évekbeli, hogy nekem pl. ettől kvázi automatikusan gyönyörű  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #259 Dátum: 2009.03.26 17:57:34 »
Jóbarátom szegény kis 121-esét a múlt héten csúnyán lezúzták  :ph34r: ... Parkolt a járdaszegély mellett egy lejtős utcában, a lejtőn érkezett egy 207-es PUG, a friss havon megcsúszott, beparázott, elvesztette a kontrollt, és kábé 20-al belerongyolt a kis Mazda jobb hátuljába  :eek: ... Hátsó lökhárító kuka, jobb hátsó sárvédő kuka, lámpa dettó, sárvédő megnyomta a hátsó ajtót is, a C-oszlop is mintha kicsit megtekeredett volna, a hátfal meg látnivalóan szintén csúnyán eldeformálódott a lökhárító mögött  :no: ... És a PUG-osnak a KÖBE-nél van a biztosítása  :helpsmilie: !!!

Nehezen hihető, de a sztori ott tart, hogy a mai napon a biztosító átutalt barátom számlájára 240 ezer forintot  :sorcerer: ... És nem ám GTK, hanem javításra fizettek ennyit - vannak még csodák  :yes: !

Persze ehhez kellett az is, hogy a jószerencse folytán a kárfelmérő, és a lakatos akihez az autót vittük, ismerték egymást, és igyekeztek úgy kihozni a matematikát, hogy ne legyen belőle GTK, de a srác ugyanakkor kapjon annyi pénzt, amiből tényleg kijön a javítás, alkatrésszel-lakatosmunkával-festéssel, tisztességes minőségben.

------------------

Közben azért belegondoltam, mi lett volna, ha a Camryt éri egy hasonló csapás. Na, akkor aztán ba...hattam volna  :eek: ... Kiszúrták volna tán a szememet cirka 60-70 ezer forinttal, hogyaszondja autó piaci értéke mínusz roncsérték  :censored: ... Nem véletlenül tárolom én otthon azt a kvázi komplett másik autót, darabokban.
« Utoljára szerkesztve: 2009.03.26 18:00:16 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Mazda
« Válasz #260 Dátum: 2009.03.26 19:48:01 »
na kiváncsi vagyok mi lesz belőle. ilyenkor csak megcsináltatni lehet , nem lehet másikat venni a pénzből? :whistling:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #261 Dátum: 2009.03.27 09:38:24 »
na kiváncsi vagyok mi lesz belőle. ilyenkor csak megcsináltatni lehet , nem lehet másikat venni a pénzből? :whistling:

Sztem lévén a pénz át van utalva a számládra, nagyjából azt csinálsz vele, amit akarsz  :hmmmm: ...

De a srác beleragadt már a mókuskerékbe - annyit költött a kocsira, hogy nem akar megválni tőle (nyilván van még elkölteni való pénze).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #262 Dátum: 2009.04.07 00:57:52 »
Lehangoltan nézem az új 3-as Mazda képeit  :no: ... Elcsúnyult és sablonosabb lett. Oldalról akármi lehetne, hátulról is szebb volt az előd, elölről meg egyenesen rémes a hűtőrács nélküli sima orrával, és alatta azzal a röhejesen nagy, ormótlan szájjal. A második idióta divathullám (a felhúzott sarkú, irreálisan nagy fényszórók után), amit a PUG talált ki  :censored: ... És persze ezt az idétlen, elcsépelt, az autó vonalvezetését elba...ó, a formavilágába nem illő első sárvédő-domborítást sem lehetett lehagyni róla, naná  :nonono:

Ráadásul ami az elődön csúnya volt, az az is maradt: a szedán s.egge.

Ellenben ami örvendetes: hangsúlyozzák, hogy az autó legalább 10 éves időtartamra van tervezve, és a prototípusokkal egyenként 175 ezer kilométeres nyúzóteszteket nyomtak. Ez igen szimpatikus nóvum, hogy egy új modellnél ilyesmit kommunikál egy autógyártó  :yes: ... Lassan talán rájövünk, hogy a legjobb környezetvédelem az (is), ha minél tovább használunk egy autót, hisz annál később kell helyette legyártani egy másikat (és a régit sem kell elbontani, az anyagait feldolgozni-kezelni stb)  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #263 Dátum: 2009.04.07 07:43:50 »
Olvasom, olvasom, amit írsz, és nem értem. Aztán amikor odaértem, hogy "ami az elődön is csúnya volt", rájöttem: egyszerűen más az ízlésünk. Szerintem az előző Mazda3 szedán a legszebb alsóközepes négyajtós volt, csont nélkül, és az új Hármas is tetszik.

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Mazda
« Válasz #264 Dátum: 2009.04.07 20:36:31 »
Nem vagyok nagy mazda fan, de azt mondani, hogy elcsunyult es sablonosabb lett az uj 3-as, az kisse tulzas. Sablonosabb lett? Ugye ez azt jelenti, hogy az osszes tobbi mazdara hasonlit, mert ebben a meglatasban jogos. Oldalrol akarmi lehetne, ez igaz a japan autok 90%-ra. Ez az auto semmivel sem csunyabb vagy unalmasabb, mint a japan autok ugy altalaban. 
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #265 Dátum: 2009.04.07 21:47:29 »
Ízlés dolga, nem :) ? Nekem ez a véleményem róla. Az elődje nagyon tetszett, ez egyáltalán nem tetszik (nagyobb a visszaesés, mint a 6-os esetében, pedig az is csúnyult szvsz a modellváltás során; az, hogy ez az új 3-as hasonlít az új 6-osra, számomra egyáltalán nem pozitívum). Az elődje kéne, ez nem kéne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #266 Dátum: 2009.04.08 15:31:33 »
Olvasom, olvasom, amit írsz, és nem értem. Aztán amikor odaértem, hogy "ami az elődön is csúnya volt", rájöttem: egyszerűen más az ízlésünk. Szerintem az előző Mazda3 szedán a legszebb alsóközepes négyajtós volt, csont nélkül, és az új Hármas is tetszik.

Ez a dolog a más ízléssel nekem már korábban is lejött  ;) ...

Szép kompakt szedánok? Hmmm, eleve össze nem illő fogalmak  :hmmmm: ... De ha mégis, akkor talán: Lancer, Jetta, Corolla (E15), Astra H... Ezekre azért igazából nem rossz ránézni (a Jettánál ezalól a hűtőrács valamennyire kivétel).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mazda
« Válasz #267 Dátum: 2009.04.08 15:39:05 »
Szép kompakt szedánok: Mazda3, friss Lancer, ráncfelvarrás előtti Octavia II, Linea (már ha utóbbi elmegy kompaktnak a GPunto alapokkal), ráncfelvarrás előtti S40

Határeset: Corolla E15 (szándékosan elcsúfított Lexus IS), Jetta (hátulja finom, de tepsi lámpák, krómtenger, brrr), Astra (semmi különös, akár egy Focus), Focus (semmi különös, akár egy Astra  :tt2: ), Mégane (látom, te is kiszerkesztetted a szépek közül :D), Civic, Impreza, Lacetti, előző Lancer (elől ronda, hátul szép), ráncfelvarrt Octavia és S40 (mindkettő hátrányára változott)

Ronda: Tiida, SX4, C4 Pallas

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #268 Dátum: 2009.04.08 17:04:05 »
Válasz az Egyéb autók-ban!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mazda
« Válasz #269 Dátum: 2009.04.22 22:48:08 »
Tegnap egy Pécs-Balatonfenyves, ma egy Fenyves-Schwechat (reptér) utam volt OK fine MX-5-ösével  :yes: ... Wazz, kéne nekem egy ilyen autó, ez egy endorfin-gép  :wub: !!!

Persze vezettem már eddig is - de ekkora távon még nem, és az is más, ha az ember egymaga van az autóval, úgy lehet igazán ráhangolódni. Szerencsére az időjárás partner volt, végig tudtam nyitott tetővel menni  :cool2: ... Különösen a ma hajnal/reggel volt nagy élmény: fél ötkor indultam, és így, nyitott kocsival autózni a szép tavaszi hajnalban meg a napfelkeltében, wááá  :clap: ... Mielőtt valaki jönne a motorral: bukósisak nélkül azért kicsit más  ;) !

Mondanom sem kell, azért néhány élvezetes előzéssel & kanyargással is megtűzdeltem a krúzolást a tájban  :D ...

Hab a tortán, hogy az élményt tényleg nem méri drágán ez az autó: 7.57 literes fogyasztást mértünk egy 580 km-es távra, melyben volt kb. 80 km autópálya 130-as utazóval, a többi országút 110-el, elég sok előzéssel, visszakapcsolással - és ugye folyamatosan nyitott tetővel, ami azért eléggé rátesz a fogyasztásra. Ez bizony abszolút korrekt, röhejesen kedvező ahhoz képest, amit a kocsi nyújt  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.22 22:49:59 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )