Szerző Téma: Zörejek, nyikorgások stb.  (Megtekintve 721924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #630 Dátum: 2007.08.19 09:06:30 »
Menj be a Superbe, keresd Máté Imit. Minden nyikorgást megszüntetnek....
 :kacsint:

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #631 Dátum: 2007.08.20 19:56:28 »
- padkara felallas nyikorgas: en mar arra rajottem, hogy a C oszlopok belso burkolata alol jon a nyekerges amikor a kasztni csavarodik, hamarosan szetszedem
- radio zorog: kinek nem :-( ....
- ules nyekerges: igazabol az osszes modern Toyotat erinto hiba, nekem 2 honapos korban kezdodott mindket elso ulesnel, erdekes hogy az USA-ban publikalva van a javitasi hibajegy es javitjak, itthon meg letagadjak (mind1, mert lementettem a Toyotas PDF-et es barkinek elkuldom aki keri, lasd PM vagy email)
- belso tukor: ezt eddig megusztam, remelem legalabbis
- zsirozd meg lithium alapu zsirral a teleszkopokat es a bekotesi pontokat

Idézetet írta: "djibril"
Nyikorog a kocsim elég rendesen:
- a norbi1974 cartárs által régebben említett, padkára felálláskor, a karosszéria csavarodásakor elõjövõ nyekergés megvan;
- a rádió zörög; nem csak rossz úton, bizonyos fodulaton, sebbességnél rezonál;
- jobb elsõ (anyós) ülés eleinte csak erõsebb fékezésnél, most már kisebb gyorsításnál, kanyarodásnál is nyikorog (talán sikerült lokalizálni a zajforrást). Ha menetközben fogjuk (felfelé húzó mozdulattal) a biztonsági öv csatját, akkor nem nyikorog...
- bizonyos fordulatszámon belsõ tükör rezonál;
- de ami a legújabb, az ötödik ajtó felnyitáskor, lecsukáskor olyan csúnyán nyekereg, mint egy rossz sufniajtó. Ami idegesít, hogy egyik napról a másikra jött elõ, nem fokozatosan. Érdekes viszont, hogy esõben nem nyikorog.

Idegesítõ, 7 hónaposan úgy nyikorog, mint egy 20 éves waresz... :mivan:
Amúgy jó kis gép, szeressük... (még nem voltak meg a tipikus 1.4 d-4d hibák)

Na, ha ezekkel a problémákkal beállítok a szervízbe, elküldenek a p*ba, vagy foglalkoznak ilyen jellegû dolgokkal?  :hmm:
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #632 Dátum: 2007.08.20 20:28:20 »
Idézetet írta: "djibril"
Nyikorog a kocsim elég rendesen:
- a norbi1974 cartárs által régebben említett, padkára felálláskor, a karosszéria csavarodásakor elõjövõ nyekergés megvan;...


Nem sajnalod azt az autot akkora padkára felküzdeni?

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #633 Dátum: 2007.08.20 21:39:14 »
Idézetet írta: "mozso"
- ules nyekerges: igazabol az osszes modern Toyotat erinto hiba, nekem 2 honapos korban kezdodott mindket elso ulesnel, erdekes hogy az USA-ban publikalva van a javitasi hibajegy es javitjak, itthon meg letagadjak (mind1, mert lementettem a Toyotas PDF-et es barkinek elkuldom aki keri, lasd PM vagy email)

Elküldenéd nekem?
s4tch at frímél ponthu
Elõre is köszönöm.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #634 Dátum: 2007.08.20 22:00:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "djibril"
Nyikorog a kocsim elég rendesen:
- a norbi1974 cartárs által régebben említett, padkára felálláskor, a karosszéria csavarodásakor elõjövõ nyekergés megvan;...


Nem sajnalod azt az autot akkora padkára felküzdeni?


Nem kell nagy padka, a kapubeállóban is nyikorog, ha nem pont szembõl megyek fel. Sosem álltam fel még nagy padkára...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #635 Dátum: 2007.08.20 22:03:26 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "mozso"
- ules nyekerges: igazabol az osszes modern Toyotat erinto hiba, nekem 2 honapos korban kezdodott mindket elso ulesnel, erdekes hogy az USA-ban publikalva van a javitasi hibajegy es javitjak, itthon meg letagadjak (mind1, mert lementettem a Toyotas PDF-et es barkinek elkuldom aki keri, lasd PM vagy email)

Elküldenéd nekem?
s4tch at frímél ponthu
Elõre is köszönöm.

Nekem is elküldöd? Thx. Mail: klikk az ikonra lentebb...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #636 Dátum: 2007.08.20 22:05:58 »
Idézetet írta: "mozso"

- belso tukor: ezt eddig megusztam, remelem legalabbis

Sztem csak a dízeleknél jelentkezik...
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Satriani

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #637 Dátum: 2007.08.22 10:25:42 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"
Most, hogy ezt írtad, reggel megtekintem azt a kis gonosz mûanyag elemet. :hmm:

Nos, mit tapasztaltál?

NateS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #638 Dátum: 2007.08.23 07:36:37 »
Nem tudom volt-e már, de ti mivel magyarázzátok a következőt?:

06' Corolla Verso. 205/55 R16 gumi.
Parkolóból elinduláskor (ha alá volt tekerve a kerék) miután egyenesbe szedem és elindulok, sokszor olyasmi hangot hallok, mintha a kerék beleérne a dobba, ilyen súrlódó hang, de csak egy pillanatra. Vagy ahhoz tudnám még hasonlítani, mint amikor nagyon közel állsz az orrával a padkához, és alul leér a koptató műanyag. Csak egy pillanatra hallani. Gondoltam már arra is, hogy nem-e a szervóval van kapcsolatban, de menet közben soha nem jön elő, csak és kizárólag parkolás után

Szerintetek mi lehet? Köszi a helpet

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #639 Dátum: 2007.08.23 07:49:48 »
A rendszer ellenörzõ automatikát megszoktad hallani? Mert szerintem a self-controlnak is olyan surrogós (bár határozott kattanás is egyben) hangja van...:hmm:
Ha egyenes, vagy nem teljesen alászedett kerékkel indulsz el, akkor nem hallod?

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #640 Dátum: 2007.08.23 07:57:27 »
Idézetet írta: "Sanyesz2005"

A másik zajforrás, amit szintén már említettem, már szinte állandó: a bal elsõ ajtó ablaka (?). Pontosan a fülembe duruzsol, bár ezt egy ablaktól nem várnám el... :nagymosoly: Ha résnyire lehúzom, abbamarad a ficergés. :nana:


Na nekem ugyanez volt. Majd megörültem, mert magas ember lévén  :nagymosoly: , pont a fülembe cicergett valami. Bementem Superbe és egy Mezõ Krisztián nevü csóka beült a hátsó ülésre és elmentünk 1 próba körre...
asszongya tisztán hallja Õ is, de hátul, meg a kesztyütartó felöl is hall valamit  :mivan: .
Na kérem szépen uszkve 1 óra múlva olyan csendes kocsit kaptam vissza, mint amikor annó átvettem a gépet. Azt mondta, néha érdemes a gumikédereket átszilikonozni, mert porozódnak, kiszáradnak, és ahogy csúsznak egymáson, az hangot ad...a kocsin lévõ összes gumittömítést megkente és láss csodát, csönd honolt a kocsiban  :kacsint:

Üdv:Les

NateS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #641 Dátum: 2007.08.23 08:30:32 »
Nem tudom, majd megfigyelem, az autó 2 hete van nálam durván. Lehet hogy a self control lesz, ahogy visszaolvastam másnál is olyan 5-10 méter megtétele után hallani, ez nálam is így van. Első indítás után kizárólag, tehát forgalomban soha nem hallottam még. Hát nem tudom, nekem nem egyértelmű kattanás ez, bár mindenki másként fogalmazza meg. Olyan mintha az autó eleje egy pillanatra felakadna valamiben. Inkább súrlódó hang nekem.

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #642 Dátum: 2007.08.23 09:21:36 »
Idézetet írta: "mozso"
- ....
- ules nyekerges: igazabol az osszes modern Toyotat erinto hiba, nekem 2 honapos korban kezdodott mindket elso ulesnel, erdekes hogy az USA-ban publikalva van a javitasi hibajegy es javitjak, itthon meg letagadjak (mind1, mert lementettem a Toyotas PDF-et es barkinek elkuldom aki keri, lasd PM vagy email)


Nekem cseréltek már ülésvázat gariban, szó nélkül, de az új is ugyanúgy elkezdett nyekeregni...

Peti

  • Vendég
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #643 Dátum: 2007.08.23 10:29:33 »
Idézetet írta: "Les0130"
A rendszer ellenörzõ automatikát megszoktad hallani? Mert szerintem a self-controlnak is olyan surrogós (bár határozott kattanás is egyben) hangja van...:hmm:
Ha egyenes, vagy nem teljesen alászedett kerékkel indulsz el, akkor nem hallod?


Azaz ABS bekapcsolása (a surrogó, kattanó hang) továbbá Corollánál még elég gyakran hallani a féknyereg kattanását is, szigorúan a napi elsõ elindulásnál, mind2 ártalmatlan hangeffekt...

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Zörejek, nyikorgások stb.
« Válasz #644 Dátum: 2007.08.23 15:13:09 »
Gépkönyv Verso-nál azt írja, hogy az Jármûstabilizáló rendszer, ami magába foglalja az ABS, kipörgésgátló, VSC stb. rendszerek felügyeletét induláskor, vagy azután röviddel kattanással jelzi, hogy ön-tesztet hajtott végre. Szerintem ezt hallja NateS.