Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369744 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8085 Dátum: 2013.05.06 07:40:26 »
Egy kicsit oroszul van, de itt találod a kondenzvíz kifolyót.
http://www.youtube.com/watch?v=DncXkTq5WR0
De rrrretkes az a szőnyeg! Nekem a pollenszűrő doboza sem ilyen koszos belül! :eek:
Mindenesetre ezt majd én is lecsekkolom, héten akarok én is klímát pucolni veszek egy habot a lakásba és az autóba közösen. Meg egy utastérbe padlóra lerakós fújósat csak az autóba.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8086 Dátum: 2013.05.06 07:54:32 »
De rrrretkes az a szőnyeg! Nekem a pollenszűrő doboza sem ilyen koszos belül! :eek:
Mindenesetre ezt majd én is lecsekkolom, héten akarok én is klímát pucolni veszek egy habot a lakásba és az autóba közösen. Meg egy utastérbe padlóra lerakós fújósat csak az autóba.
Pont ezt néztem én is hogy mennyire retkes, meg gombás v milyen a ventilátor ház belseje :o.

"Szababo"
Köszönöm a videot, ezt kerestem :flowers:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8087 Dátum: 2013.05.06 10:43:48 »
Most, hogy így beszéltetek róla, én is kedved kaptam egy kis klíma pucoláshoz. Még soha nem csináltam, de a Prius-on kipróbálom.

Valakinak van tapasztalat, hogy hova, mennyit, mit kell befújni, hogy jó legyen?

Alapból van egy "szaga" a Prius-oknak, amit mindig éreztem mikor megnéztem egy eladó példányt.  Ezt gondolom a klíma okozza, illetve annak a pucolásának a hiánya.

Előre is köszi.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8088 Dátum: 2013.05.06 11:08:57 »
Valakinak van tapasztalat, hogy hova, mennyit, mit kell befújni, hogy jó legyen?

Alapból van egy "szaga" a Prius-oknak, amit mindig éreztem mikor megnéztem egy eladó példányt.  Ezt gondolom a klíma okozza, illetve annak a pucolásának a hiánya.
Én egy doboz habnak a harmadát-felét rányomom a lakásban a klíma beltéri hűtőjére, a többit az autóba. De az autóba így is több jut, mint amennyi kéne, mikor már befújtam mindenhol, még mindig van benne, de el szoktam fújni mindent.



Ez a Prius szag egy érdekes dolog! :) Valahol már beszéltük (itt v index , már nemtom), és mondták, hogy a műanyagoknak van ilyen Toyota szaga/illata (kinek melyik). Viszont bnőm tesója autókat vizsgáztat, és vittek hozzá Prius II-t. Beszélgetett a tulajjal, ugyanerről a szagról, ami az autóban volt, és mondta a tulaj, h állítólag ez az aksi (NiMH) szaga! Nemtom mennyire lehet igaz, de azt mondta neki van Prius aksi cella (vagy aksi?) a garázsában (egy törött Priusból, vagy franc tudja miért), és állítólag a garázsban is ugyanolyan szag lett azután, miután berakta!
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 11:12:35 írta zezoka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8089 Dátum: 2013.05.06 12:52:06 »
Alapból van egy "szaga" a Prius-oknak, amit mindig éreztem mikor megnéztem egy eladó példányt.  Ezt gondolom a klíma okozza, illetve annak a pucolásának a hiánya.

Előre is köszi.
Az aksik lesznek, főleg nyáron melegebb időjárásban érződik, szagoljatok be a szellőzőjébe jobb hátul, én azt szoktam hogy a jobb hátsó ablakot nyitvahagyom 1 kicsit a garázsban.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8090 Dátum: 2013.05.06 13:20:16 »
Az aksik lesznek, főleg nyáron melegebb időjárásban érződik, szagoljatok be a szellőzőjébe jobb hátul, én azt szoktam hogy a jobb hátsó ablakot nyitvahagyom 1 kicsit a garázsban.
Akkor megerősíti amit előtted leírtam! :)

Én is akkor érzem durván (persze a beszállás utáni perceken kívül), mikor OFF-ra nyomom a szellőzést az autóban. Mert ha van befúvás, akkor legalább hátrafelé szorítja a szagot! Ergo csak a friss levegőt érezni (persze nem teljesen) menet közben.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.06 13:22:54 írta zezoka »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8091 Dátum: 2013.05.06 13:50:53 »
Én 19 hetes aranyhörcsögökkel szoktam klímát tisztítani: a méretük pont ideális a járatokhoz.
Ultrás vízbe áztatom őket, majd hagyom, hogy átjárják a szellőzőcsöveket. Sok pesti, vagy földutas használat után előfordulhat, hogy kétszer kell elvégezni a műveletet.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8092 Dátum: 2013.05.06 13:52:48 »
 [rohog]
Van ami sohasem változik...
De ez így van jól, éljen Misi és a Coca-Cola!  :sorcerer:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8093 Dátum: 2013.05.06 13:54:09 »
Aha. Lehet ebben valami, mert hidegben (márc. 15) kevésbé volt érezhető, mint melegben. :)

Egyébként most volt klímatisztításon az autó és utána is érezhető volt. A takkerok állították, hogy ők bizony kipucolták a klímát is.
Ezért gondoltam, hogy a kezembe veszem a dolgot és saját kezűleg tisztítom ki a klímát. :) 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8094 Dátum: 2013.05.06 14:05:52 »
Én 19 hetes aranyhörcsögökkel szoktam klímát tisztítani: a méretük pont ideális a járatokhoz.
Ultrás vízbe áztatom őket, majd hagyom, hogy átjárják a szellőzőcsöveket. Sok pesti, vagy földutas használat után előfordulhat, hogy kétszer kell elvégezni a műveletet.

Ha meg beszorulnának, akkor mehet utána a vazelinbe megforgatott macsek. Fejátmérő kisebb mint a cső.  :devil:
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8095 Dátum: 2013.05.06 14:07:54 »
Én 19 hetes aranyhörcsögökkel szoktam klímát tisztítani: a méretük pont ideális a járatokhoz.
Ultrás vízbe áztatom őket, majd hagyom, hogy átjárják a szellőzőcsöveket. Sok pesti, vagy földutas használat után előfordulhat, hogy kétszer kell elvégezni a műveletet.
És hogy préseled át a ventillátoron? Vagy kiszeded a szellőzőrostélyt? Hogy jár végig minden utat? Néha átváltod láb-elöl-ablak közti állásra, és újra végigküldöd? Idén is be fog még férni, vagy már nem nő tovább? Esetleg új példányt kell beszerezned?  [rohog]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8096 Dátum: 2013.05.06 14:23:11 »
Mindig pontosan 19 hetesek használok, tehát a munkásoknak nincs tapasztalatuk. A ventilátor nem akadály, olyan, mint a mókuskerék.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8097 Dátum: 2013.05.08 16:34:08 »
Mindig pontosan 19 hetesek használok, tehát a munkásoknak nincs tapasztalatuk. A ventilátor nem akadály, olyan, mint a mókuskerék.
Hülyék!  [rohog]
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8098 Dátum: 2013.05.09 10:04:58 »
Megvolt a 210e km-es szervíz, olaj, szűrők, szíj cserélve, hozott anyagokkal, cakk-pakk 30.500Ft -ból megállt. Toyota Mayer Pilisvörösvár.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8099 Dátum: 2013.05.09 10:16:20 »
Megvolt a 210e km-es szervíz, olaj, szűrők, szíj cserélve, hozott anyagokkal, cakk-pakk 30.500Ft -ból megállt. Toyota Mayer Pilisvörösvár.
Akkor ugye nem kaptál Euro-care szolgáltatást, mert azt csak akkor szokták megadni, ha ők adják az anyagot is.