Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369718 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7530 Dátum: 2013.01.03 11:36:27 »
Nekem az említett rovatban van a 9-es! Te helyezted forgalomba az autódat anno?
Az 5-ös rovatban valóban a hibrid van de ott nem írja az euro4-et, ami ugye 2005. jan. 1-je után forgalomba helyezett benzinüzemű gépkocsikra vonatkozik
2008as, tehát 2005 utáni, és 2011ben lett behozva, akkor okoskodták ezt ki ezt a forgalmit... 2014ig van műszakim. Foglakozzak vele, vagy felesleges?
 

Amúgy a neve is érdekes típusnál HW2 van, de ezzel nem foglalkoztam:

D.1 Toyota
D.2 HW2
D.3 Prius
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 11:39:52 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7531 Dátum: 2013.01.03 11:42:40 »
2008as, tehát 2005 utáni, és 2011ben lett behozva, akkor okoskodták ezt ki ezt a forgalmit... 2014ig van műszakim. Foglakozzak vele, vagy felesleges?
 

Amúgy a neve is érdekes típusnál HW2 van, de ezzel nem foglalkoztam:

D.1 Toyota
D.2 HW2
D.3 Prius
1.Nem tudom mi előnye van az átszámozásnak, hacsak nem más plecsnit kapsz hátra.....
2. NHW20
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7532 Dátum: 2013.01.03 12:31:47 »
Nos megszületett. Ahogy számítani lehetett rá, nem úszom meg fizetés nélkül. Majd elküldöm a lombardnak FAXON (hogy ilyesmit hol fogok még találni, lövésem nincs) a műszaki adatlapot és a forgalmit, ők akkor majd kirendelik ide a kerületi ocsmányirodába a törzskönyvet, én akkor bemehetek új forgalmit csináltatni, kifizethetem a forgalmit+a törzskönyvet (ami továbbra is a lombardé marad, és ha lezárom a lízinget, akkor majd megint fizethetek érte immáron harmadszor hogy egy saját törzskönyvem is legyen) és még fizethetek 5000 forintot a lízingcégnek mint ügyintézés, mert voltak olyan kedvesek anno ***ni a motorszámot. Egyébként a forgalmiban most 254581 szerepel, de helyesen 1NZ3254581 lenne.....
Égetném már fel ezt az egész tetves országot......... :censored: :censored: :censored:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7533 Dátum: 2013.01.03 12:52:09 »
Nos megszületett. Ahogy számítani lehetett rá, nem úszom meg fizetés nélkül. Majd elküldöm a lombardnak FAXON (hogy ilyesmit hol fogok még találni, lövésem nincs) a műszaki adatlapot és a forgalmit, ők akkor majd kirendelik ide a kerületi ocsmányirodába a törzskönyvet, én akkor bemehetek új forgalmit csináltatni, kifizethetem a forgalmit+a törzskönyvet (ami továbbra is a lombardé marad, és ha lezárom a lízinget, akkor majd megint fizethetek érte immáron harmadszor hogy egy saját törzskönyvem is legyen) és még fizethetek 5000 forintot a lízingcégnek mint ügyintézés, mert voltak olyan kedvesek anno ***ni a motorszámot. Egyébként a forgalmiban most 254581 szerepel, de helyesen 1NZ3254581 lenne.....
Égetném már fel ezt az egész tetves országot......... :censored: :censored: :censored:
Ez fura, nekem nincs motorszám beírva illetőleg annyi, hogy 1NZ-FXE, tehát anno nem írták be a teljes számot.
Amúgy részvétem
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7534 Dátum: 2013.01.03 13:56:30 »
A motorszám már évek óta nem számít azonosítónak.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7535 Dátum: 2013.01.03 14:20:39 »
A motorszám már évek óta nem számít azonosítónak.
Ezt, hogy teccik érteni?
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.03 14:25:51 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7536 Dátum: 2013.01.03 16:08:39 »
Ahogy írom, úgy. A motorszám már nem számít hivatalos azonosítónak, motorkódot néznek csak. Az a lényeg.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7537 Dátum: 2013.01.03 17:36:12 »
Ezt, hogy teccik érteni?
Mióta EU van, elég a motorkód! Nekem ezer éves Vectrámban anno típushiba volt, hogy korrodál, nem olvasható, és mióta Eu van, csak kellett kérvényezni, h motorkódot állapítsanak meg, az alapján csináltak egy másik forgalmit, amiben csak ez volt, és ennyi. Nekem ezt el kellett játszani mikor megvettem. Azóta a motorszám már csak a Te biztonságodat növeli, ha ellopják, vagy plusz-extra azonosító, ahogy tetszik.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7538 Dátum: 2013.01.03 19:24:39 »
Biztos ezért nézik adategyeztetés címszóval műszakinál, hogy egyezik-e a motorszám a forgalmiban lévő számmal.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7539 Dátum: 2013.01.03 20:27:17 »
Amibe azt írták, azzal nézik össze. Ha a motorkódot írták volna bele, akkor azzal hasonlítanák össze.
Akárhogy is, a motorszám már nem hívatalos azonosító.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7540 Dátum: 2013.01.04 06:57:57 »
Amibe azt írták, azzal nézik össze. Ha a motorkódot írták volna bele, akkor azzal hasonlítanák össze.
Akárhogy is, a motorszám már nem hívatalos azonosító.
Viszont továbbra is egyedi azonosító: eltávolítása, meghamisítása bűncselekmény.
Persze más kérdés, hogy adminisztratíve mit kell és hogyan kell beírni a forgalmiba, ezt a mellékelt ábra szerint nem egyformán teszik meg.
Megjegyzem anno az első Priusom eladásakor az eredetvizsgát alig akarták megcsinálni, mert a forgalmiban csak a motorkód volt feltüntetve és a motorszám nem!
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7541 Dátum: 2013.01.04 22:27:43 »
Az én V.9 pontban 9 van.
más
4db toyota 16" dísztárcsáért mennyit érdemes adni szerintetek? használt, de jó állapotúnak néz ki képről.
Megnéztem, mivel 1 hónap múlva nekem is műszaki és 9-es a kód :)
Ilyen Aurisra/Corollára való szép dísztárcsát bő 1,5 hónapja vettem 6000 Ft-ért.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7542 Dátum: 2013.01.04 23:15:43 »
Valami itt nagyon el van kavarva. A V9 rovatban 5-ös a helyes nem a 9-es. Ezek alapján.

Környezetvédelmi osztály jelzése a forgalmi engedély V9 rovatában:

0: katalizátor nélküli, benzinüzemű, a jóváhagyási előírások szerint nem minősített dízelüzemű, ENSZ-EGB 83.00-83.01/A vagy 49.00-49.01/A előírás szerinti jóváhagyási jellel ellátott dízelüzemű;
1: katalizátoros, nem szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű;
2: katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű, kivéve a 4. osztályba sorolt EURO-II minősítésű gépjármű;
3: EURO-I minősítésű dízelüzemű gépjármű;
4: EURO-II minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű - benzinüzemű vagy EURO-II minősítésű dízelüzemű gépjármű;
5: tiszta gázüzemű vagy elektromos meghajtású, illetőleg hibrid (a gépjárművet meghajtó elektromos-, valamint benzin- vagy dízelmotorral is ellátott) hajtású, kivéve, ha belső égésű motorja nem éri el az EURO-III minősítést);
6: EURO-III minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű, benzinüzemű gépjármű;
7: EURO-III minősítésű dízelüzemű gépjármű;
8: EURO-III minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
9: EURO-IV minősítésű, katalizátoros, szabályozott keverékképzésű benzinüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
10 és 11: EURO-IV minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
12: EURO-V minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
13: EEV minősítésű dízelüzemű gépjármű, OBD-rendszerrel ellátva;
14: EURO-V minősítésű gépjármű;
15: EURO-V minősítésű gépjármű
16: EURO-VI minősítésű gépjármű

Na közben tovább kutattam, és van egy kiegészítés a rendeletben:

A hibrid hajtású gépjárművet az 5. környezetvédelmi osztálynál magasabb - a belsőégésű motorja által meghatározott - környezetvédelmi osztályba kell besorolni, amennyiben a meghajtó belsőégésű motor legalább Euro-III. jóváhagyású.

Ez alapján meg a 9-es a jó.
Mondjuk vicces ha pénzt kérnek azért mert anno elqrta az ügyintéző a besorolást.
« Utoljára szerkesztve: 2013.01.04 23:23:35 írta edhunter »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7543 Dátum: 2013.01.05 00:30:29 »
Megvolt a műszaki, de az új szabályozás szerint a priusom más környezetvédelmi kategóriába esik mint 2 éve. Ráadásul egy szám is el lett írva anno a motorkódnál. Így most jó pénzért csináltathatok új forgalmit és új törzskönyvet.

1990. évi XCIII. törvény

IX. Egyes okmányok kiadásával kapcsolatos eljárások illetéke
IV. Egyéb rendelkezések
2. Illetékmentes:
a) az e címben meghatározott okmány cseréje, ha a csere a hatóság téves bejegyzésén alapul vagy az okmány gyártáshibás;

Ingyen meg kell csinálniuk.


attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7544 Dátum: 2013.01.05 08:35:15 »
1990. évi XCIII. törvény

IX. Egyes okmányok kiadásával kapcsolatos eljárások illetéke
IV. Egyéb rendelkezések
2. Illetékmentes:
a) az e címben meghatározott okmány cseréje, ha a csere a hatóság téves bejegyzésén alapul vagy az okmány gyártáshibás;

Ingyen meg kell csinálniuk.

Nekem a teljesitmeny volt elirva, eleg rendesen. Az NKH-nal kellett 1700forintot fizetnem a muszaki "vizsgalatert" es az uj muszaki lapert, viszont az okmanyirodaban a forgalmit ingyen lecsereltek, pedig nem is az o hibajuk volt. Az asztalra kell csapni, mashogy itt nem megy!