Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369592 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4710 Dátum: 2012.02.09 15:26:29 »
egy tankra vetítve a legtöbb: 6,18 (most január végi tankolás, csak rövid utakkal)

Kösz, megnyugodtam, hogy nem csak a tapasztalatlanság miatt nem tudom 5,7 alá vinni ebben a bazi hidegben, 20-30km-es utakon. Az első 10 perc mindig 7,5-10l körül telik, utána meg már hiába megyek 20 percet 5 alatt...bár amióta teleragasztottam a hűtőrácsot színrefújt kartonokkal ( :D), érezhetően javult a helyzet.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4711 Dátum: 2012.02.09 15:57:20 »
Ha már így kezembe került a forgalmi... Pont tegnap volt egy éve hogy használni kezdtem az autót.  :flowers:
Az 1 év mérlege:..... Jó kis autó ez.  :yes:
:yes: :D :wub: :clap:
         

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4712 Dátum: 2012.02.09 16:46:17 »
Nekem 09 szerepel a V9-es mezőben  :no:

Nem lehet, hogy az Atkinson motor kavar be a szervnél?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4713 Dátum: 2012.02.09 16:48:58 »
Lövésük nincs a közl. hatóságnál a dolgokról. És fizetést kapnak a befizetett adónkból.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4714 Dátum: 2012.02.09 19:10:04 »
Lövésük nincs a közl. hatóságnál a dolgokról. És fizetést kapnak a befizetett adónkból.

Biztos tudjátok, hogy több tízezer autóst hívtak be rendszámostól, mert a többéves Euro2-es besorolású autójuk ennyi évnyi használat után Euro4-es besorolásúra fejlődött. Miután foglalsz időpontot az okmányirodába és letöröd a jéggé dermedt rendszámtáblatartót, hogy hozzáférj a rendszámodhoz, pár nap után már bent is vagy náluk, ahol gálánsan közlik veled, hogy az új forgalmit ingyen kapod, csupán ~600 Ft-ot kell fizetned. Kérdem, hogy őszintén, ennek most egy 10 éves autónál mi értelme? Ügyintéző válasza: háát, szerinte semmi, de hát valaki kitalálta odafönt, ők csak végrehajtják az utasítást.

Magyarul sok forgalmi lehet raktáron, az ügyintézők meg így is-úgy is ott ülnek...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4715 Dátum: 2012.02.09 19:56:21 »
Biztos tudjátok, hogy több tízezer autóst hívtak be rendszámostól, mert a többéves Euro2-es besorolású autójuk ennyi évnyi használat után Euro4-es besorolásúra fejlődött. Miután foglalsz időpontot az okmányirodába és letöröd a jéggé dermedt rendszámtáblatartót, hogy hozzáférj a rendszámodhoz, pár nap után már bent is vagy náluk, ahol gálánsan közlik veled, hogy az új forgalmit ingyen kapod, csupán ~600 Ft-ot kell fizetned. Kérdem, hogy őszintén, ennek most egy 10 éves autónál mi értelme? Ügyintéző válasza: háát, szerinte semmi, de hát valaki kitalálta odafönt, ők csak végrehajtják az utasítást.

Magyarul sok forgalmi lehet raktáron, az ügyintézők meg így is-úgy is ott ülnek...

Hogy-hogy mi értelme? Pl. hogy szmogriadóba majd mehetsz-e.
Xanyi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4716 Dátum: 2012.02.09 20:18:09 »
Ha már így kezembe került a forgalmi... Pont tegnap volt egy éve hogy használni kezdtem az autót.  :flowers:


:) Akkor a jelek szerint utánam két héttel került hozzád? Te is spritmonitorozod? :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4717 Dátum: 2012.02.09 20:29:11 »
Behívnak?
Úgy tudom az "ügyfél kérelmére" indul a dolog,tehát aki nem akarja annak nem írják át az autóját a kedvezőbb besorolásba :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4718 Dátum: 2012.02.09 21:27:33 »
Behívnak?
Úgy tudom az "ügyfél kérelmére" indul a dolog,tehát aki nem akarja annak nem írják át az autóját a kedvezőbb besorolásba :hmmmm:

Műszaki vizsgán kapsz egy A/4-es lapot, onnantól 15-napod van, hogy elintézd az új forgalmit. A többi esetet nem tudom.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4719 Dátum: 2012.02.09 21:37:35 »
Köszi a JBL-es infókat! Sokkal nem lettem okosabb, csak kicsivel. Vagyis nem JBL-es rádióhoz még senki nem szerelt JBL hangszórókat?
Csak azért erőltetem a kérdést mert a 2005-ös SOL Corollában a noname speakerek hihetetlenűl szebben szóltak. Nagyon hiányzik az a hangzás. Így jártam.
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4720 Dátum: 2012.02.09 22:24:26 »
Köszi a JBL-es infókat! Sokkal nem lettem okosabb, csak kicsivel. Vagyis nem JBL-es rádióhoz még senki nem szerelt JBL hangszórókat?
Csak azért erőltetem a kérdést mert a 2005-ös SOL Corollában a noname speakerek hihetetlenűl szebben szóltak. Nagyon hiányzik az a hangzás. Így jártam.
Na akkor egy picit mesélek az Avensis-Corolla-Prius hangszóróimról és egy picit off Merci on hangról is. Volt 3 db kombi Avensisünk, I-es facelift, II-es sima (SOL) és facelift (Prem.Active) is. Plusz egy 2003-as Corollánk (Terra), gyári CD-s fejegységgel. A legszebben gyárilag a facelift II-es AVE szólt, bár az sem volt elég jó nekem, ezért kicseréltettem az ajtóhangszórókat MacAudio szettre (méretazonos, csak kiemelő keret kellett) csipogókkal egyetemben, így valamennyit javult a dolog és kapott egy olcsó SAL-os vékony mélynyomót hátra külön erősítővel, gyors-zárral, pikk-pakk kivehető volt, azért számított ha modernebb zenét toltunk rajta, összességében türhető volt.
Az volt a tervem, hogy az AVE-ből kivett hangszórókat, plusz csipogókat beszereltetem a Corollába, még a csipogó tartó-takarókat is beszereztem bontóból, de sosem volt időm berakatni - így adtam aztán már el. De a Corolláé szólt mindegyik közül a legrosszabbul, mélyek és a magasak is nagyon hiányoztak. A Priusé nem szól rosszul, azért a JBL nem ad el vackokat, de a mélyekben nagy hiányt érzek. A közép szerintem teljesen elfogadható, a magas nem túl harsány, elmegy. A JBL-logós rendszerben ugye 9 db hangszóró van, 2-2 ajtónként, plusz a műszerfal tetején is egy közép. Szerintem a nem logózott hangrendszerben is ugyanazok a hangszórók vannak elöl, csak hátul kapott a logózott plusz csipogót és elöl a középsőt, de szívesen talizok egy hallgatásra.
A terveim szerint ki kéne cserélni az első középsugárzókat az ajtóban, és egy aktív mélyet betenni, de nem tenném a mélyet a csomagtartóba ha nem muszáj, tehát valami lapos sub kéne mondjuk az ülés alá, najó esetleg egy kivehető a csomagtartóba (és ne legyen drága...). Mivel 70%-ban Pesten használom a kocsit, nem nagy tempóval (sajnos) ezért túl nagy hangerőre sincs szükségem, de tartok tőle, hogy a gyári fejegység nem fogja nagyon kultiválni az újabb hangszórókat...
Inkább tapasztalatokat várnék tőletek, vagy ötleteket, mikkel találkoztatok már.

És visszatérve az off Mercire : az R350-esünkben a gyári hang - még csak nem is a komolyabb Harmann-Kardon, csak az alap - olyan szépen szól, hogy a fentiek mindegyike elbújhat mellette messzire. on.

Más téma: varrgáékkal beszéltem, valszeg jövő héten bőrözetetem a két első oldalsó és középső könyöktámaszt, ha megvan képeket teszek majd fel.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.09 22:28:47 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4721 Dátum: 2012.02.09 22:28:44 »
Hogy-hogy mi értelme? Pl. hogy szmogriadóba majd mehetsz-e.

Arra a célra ott van a Prius  :lol:

Amúgy meg lassan elfogynak az autók az utakról, úgy hogy ki sem alakul a szmog  :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4722 Dátum: 2012.02.09 22:53:48 »
Na akkor egy picit mesélek az Avensis-Corolla-Prius hangszóróimról és egy picit off Merci on hangról is. Volt 3 db kombi Avensisünk, I-es facelift, II-es sima (SOL) és facelift (Prem.Active) is.

Na most én ezt elolvastam, és arra jutottam, hogy nem értem, mit szeretnél. Leírtam, hogy a Priusba mélyhang szempontjából a legjobb egy gyors-csatis mélynyomó a csomagtartóba. Méghozzá vagy reflex, vagy csillapított (bár ilyet évek óta nem láttam). Zártat ne vegyél, mert szarok. Nem tudom mit jelent a drága neked, de gondolom egy aktív mélynyomó, vagy egy passzív + erősítő kombó nem kerülhet többe egy kilónál (most túloztam, mert amire neked szükséged van az kb. 60-70 rugó). Egy ilyen rendszerrel nem terheled meg a Prius fejegység kimenetét.

A JBL meg már rég nem az, ami volt. Amiket felsoroltál, a Mac meg akár a SAL is jobb, az Alpine meg pláne.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4723 Dátum: 2012.02.09 23:07:02 »
Na most én ezt elolvastam, és arra jutottam, hogy nem értem, mit szeretnél.
Jogos.
Tudod az ember általában azt várja, hogy a saját igazát(?) megerősítsék. A SAL-os mély + MacAudio erősítő olyan 35e Ft (nagyker ár) tájékán állt meg anno, és sokkal többet most sem költnék rá.
Hopp, most jut eszebe, hogy van egy elfekvő használt ilyenem: https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4451 (tudom, nem a legkisebb)
Hogy tudnám ezt próbára a lehető legegyszerűbben bekötni?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4724 Dátum: 2012.02.10 07:58:48 »
Ha már így kezembe került a forgalmi... Pont tegnap volt egy éve hogy használni kezdtem az autót.  :flowers:
Nekem január 27-én jött el ez a pillanat. Ennyi idő alatt ~9000 km-ez mentem vele és 4.8 körül volt az össz fogyasztásom :)