Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369744 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3285 Dátum: 2011.05.09 19:53:26 »
Azt nem igazán értem, hogy ha ilyen kicsi a fesz, akkor miért kapcsolja fel a belső világítást  :cry:
Szerintem elvárható lenne egy ilyen okos autótól, hogy ha fogy a nafta az akksiból, akkor első lépésben letilthatná a nem fontos fogyasztókat (rádió, belső világítás meg hasonlók).

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3286 Dátum: 2011.05.09 21:37:47 »
Azt nem igazán értem, hogy ha ilyen kicsi a fesz, akkor miért kapcsolja fel a belső világítást  :cry:
Szerintem elvárható lenne egy ilyen okos autótól, hogy ha fogy a nafta az akksiból, akkor első lépésben letilthatná a nem fontos fogyasztókat (rádió, belső világítás meg hasonlók).
nos, vannak ilyen autók, amik ezekre a szitukra is fel vannak készítve (jellemzően a franciák), csak aztán keresheti az ember hiba esetén, hogy vaklárma miatt tilt le az elektronika, vagy tényleg szar valami.
A nejem PUG-jában pl. halálra idegesít, hogy max 30 percig lehet rádiót hallgatni álló helyzetben. Utána a motor működési idejétől hagy egyre több időt a rádió hallgatására, de az minden esetben max 30 perc. Na tessék. Ez kellene????
Én nem bánom, ha ilyenekbe nem megyünk bele. Nekem tök elég lenne, ha valami előre jelezné, hogy aksicsere következik, és nem nekem kellene észben tartani, hogy néha megnézzem a minimális akkufeszt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3287 Dátum: 2011.05.10 01:15:19 »
Na tessék. Ez kellene????
Nos nekem az autó azért van, hogy ha szükségem van rá, beleülök és elvisz A-ból B-be, de ez lemerült akksival ez nem megy. A 30 percnél hosszabb idejű zenehallgatás sokadlagos szempont (és erre van praktikusabb hely és eszköz). Ha nekem választani kell, inkább a működő képes autó. De nem vagyunk egyformák.
(a franciában ha az elektronika letilt, akkor ezt kiírja a kijelzőn -Economy Mode-, így tudom, hogy nem hiba  ;))

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3288 Dátum: 2011.05.10 08:20:21 »
Urak ma 4,2-re esett a fogyasztásom.
Az igen! Én meg bármit csinálok 4.9-5.0 között van az átlagom. Bár ahogy írtam a városi utak nálam 2-5 km hosszúak.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3289 Dátum: 2011.05.10 08:40:20 »
Az akku feszt a Service menüben, a Display Check -> Vehicle signal checknél kell nézni?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3290 Dátum: 2011.05.10 10:32:32 »
:) b.c., egy M3-al tuti befernel 4liter ala
kisa
born to ride

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3291 Dátum: 2011.05.10 10:37:46 »
Az akku feszt a Service menüben, a Display Check -> Vehicle signal checknél kell nézni?
Igen
De a valós akkufeszt még a gyújtás előtt érdemes nézni. Tehát On gomb pedál nélkül benyom, utána bele a diag menübe (vagy display gomb + 3x lámpa, vagy display gomb és a megjelenő alsó felső sáv között 3x fent lent megnyomni) akkor látsz egy gyujtás nélküli értéket. Ha még egyszer megnyomod az ON gombot akkor látod gyújtással (onnen már látható hogy esik a fesz) és ha pedállal rányomsz akkor élesben fel kell hogy ugorjon 14 volt környékére mert onnan már a nagy akksi is besegít

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3292 Dátum: 2011.05.10 11:13:00 »
Urak ma 4,2-re esett a fogyasztásom.
Az igen! Én meg bármit csinálok 4.9-5.0 között van az átlagom. Bár ahogy írtam a városi utak nálam 2-5 km hosszúak.
Azt sajnos nagyon megérzi.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3293 Dátum: 2011.05.10 11:13:26 »
Az akku feszt a Service menüben, a Display Check -> Vehicle signal checknél kell nézni?
Azthiszem.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3294 Dátum: 2011.05.10 11:14:50 »
Az akku feszt a Service menüben, a Display Check -> Vehicle signal checknél kell nézni?
Igen
De a valós akkufeszt még a gyújtás előtt érdemes nézni. Tehát On gomb pedál nélkül benyom, utána bele a diag menübe (vagy display gomb + 3x lámpa, vagy display gomb és a megjelenő alsó felső sáv között 3x fent lent megnyomni) akkor látsz egy gyujtás nélküli értéket. Ha még egyszer megnyomod az ON gombot akkor látod gyújtással (onnen már látható hogy esik a fesz) és ha pedállal rányomsz akkor élesben fel kell hogy ugorjon 14 volt környékére mert onnan már a nagy akksi is besegít
A ráncfelvarrotaknál már csak az info gombra forgatott 3x-i lámpakapcsolás adja ki a diag menüt!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3295 Dátum: 2011.05.10 14:09:08 »
Légyszi nézzetek rá a saját akku feszültségetekre, hátha a későbbiekben hasznos infóval szolgál számunkra! Holnapra én is megnézem a sajátomat.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3296 Dátum: 2011.05.10 20:18:25 »
 ::)

Az alsó kép városi poroszka 50-nel!. Szerintem a push and glide elmehet....
Késő délutáni forgalomban abszolút tartható az alsó kép eredménye. Az kb 3,5 l lehet, ha a bemelegítést nem számoljuk és egész nap ezzel szórakoznék.
Háááát, jó lesz ez......

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.10 20:20:59 írta b.c. »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3297 Dátum: 2011.05.11 09:17:36 »
Megnéztem a feszültséget és alap helyzetben a kis akku 9,7V-ot mutat a Vehicle Signal Check képernyőn. Ezek szerint hamarosan cserélhetem?
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.11 09:21:46 írta squiddy »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3298 Dátum: 2011.05.11 09:21:18 »
Az alsó kép városi poroszka 50-nel!. Szerintem a push and glide elmehet....
Érdekes, 50 körül nekem többet mutat. Ellenben tegnap volt egy 2*30 km-es utam, szigorúan 72-78 km/h-val mentem és ilyen tempó mellett 3,8-as fogyasztást simán lehet produkálni. A képernyőt majd beszúrom valamikor.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3299 Dátum: 2011.05.11 13:28:16 »
Egyébként annyi a titok, hogy a gázelvevős technikával erőltetni kell, hogy villannyal menjen. Ha minden adott hozzá akkor partner lesz és le is állítja a mocit. Persze ekkor már nem lehet teljesítményt elvárni tőle, gyorsulás, meg ilyesmi, csak sebességet tartani, megállás előtt finoman lassan venni visszafelé a gázt ,ezzel minél jobban elnyújtva az elektromos részt ha merülne az aksi, de magát a lassulást is. Gyorsítás mindig motorral, utána meg igyekezni villannyal tartani a lendületet. Én még annyit variálok, hogy a fékezéseket próbálom úgy csinálni, hogy ne használja a fékrendszert csak a visszatöltést, tehát relatíve kis fékteljesítménnyel dolgozom. 
A képeken mondjuk nem látszik, de többnyire 1-1,5-2 kiskocsi szokott lenni oszloponként sík terepen, városban persze, merthogy innen még a víz se folyik le. Ahova esik ott van, kész!  :D
Másrészt, meg, előbb-utóbb megtanul az ember hibridül!  ;)