Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369719 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Gabben

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1935 Dátum: 2010.08.25 15:04:20 »
Sziasztok

Egyenlőre új vagyok itt a fórumon. Olvasgattalak egy párszor már titeket, de most jutottam el addig, hogy regisztráljak és tegyek fel egy pár kérdést nektek.
Szóval autó csere előtt állok és szóba került a Prius 2 mint lehetséges jelentkező. Találtam egy kocsit, ami érdekes lehet a számomra http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_eu_modell_full_extra-4013659  Azt tudom, hogy csak EU modellt érdemes keresni, szervizkönyv stb... Bevizsgálásnál én a Toyota extra Care garanciára gondoltam, ahol ők 96000 forintért adnak 2 év garit a kocsira, természetesen csak akkor, ha a tulaj tudja igazolni a kocsi előéletét és az adatok (km) a valóságnak megfelelnek.

Mivel a kocsit én hosszú távra tervezem (kb 8 év) ugyebár felvetődik az akksi kérdés. Évente kb 25000 kilómétert megyek a kocsival. Ugyebár, akkor a Hybrid gari is leugrik róla és ilyenkor szokott általában elromlani, ami elromolhat. Van-e valakinek tapasztalata 250000 km felett egy ilyen Priusszal? Egy esetleges akksicsere mennyibe fájhat?

Olvastam a kocsiról, hogy elvileg 15000 km-ként megkapja az előírt karbantartást, akkor elvileg a világból kimegy, mert az Atkinson ciklusú motor élettartalma a hybridhajtás miatt kiemelkedő.

Ha valakinek van valamilyen ötlete, hogy mit kell még néznem a kocsival kapcsolatban vásárlás során, azt szívesen veszem.

Előre is köszönöm a segítségeteket

Üdv Robi

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1936 Dátum: 2010.08.26 22:04:59 »
Szia,

Akksicserétől nem kell félni, egyhamar nem lesz rá szükség. Huszonvalahány cellából áll egy akku szett, mendemondákat hallani hogy néhány cellát cserélni kellet a legyártott 1 millió Priusz valamelyikén...


Sziasztok

Egyenlőre új vagyok itt a fórumon. Olvasgattalak egy párszor már titeket, de most jutottam el addig, hogy regisztráljak és tegyek fel egy pár kérdést nektek.
Szóval autó csere előtt állok és szóba került a Prius 2 mint lehetséges jelentkező. Találtam egy kocsit, ami érdekes lehet a számomra http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_eu_modell_full_extra-4013659  Azt tudom, hogy csak EU modellt érdemes keresni, szervizkönyv stb... Bevizsgálásnál én a Toyota extra Care garanciára gondoltam, ahol ők 96000 forintért adnak 2 év garit a kocsira, természetesen csak akkor, ha a tulaj tudja igazolni a kocsi előéletét és az adatok (km) a valóságnak megfelelnek.

Mivel a kocsit én hosszú távra tervezem (kb 8 év) ugyebár felvetődik az akksi kérdés. Évente kb 25000 kilómétert megyek a kocsival. Ugyebár, akkor a Hybrid gari is leugrik róla és ilyenkor szokott általában elromlani, ami elromolhat. Van-e valakinek tapasztalata 250000 km felett egy ilyen Priusszal? Egy esetleges akksicsere mennyibe fájhat?

Olvastam a kocsiról, hogy elvileg 15000 km-ként megkapja az előírt karbantartást, akkor elvileg a világból kimegy, mert az Atkinson ciklusú motor élettartalma a hybridhajtás miatt kiemelkedő.

Ha valakinek van valamilyen ötlete, hogy mit kell még néznem a kocsival kapcsolatban vásárlás során, azt szívesen veszem.

Előre is köszönöm a segítségeteket

Üdv Robi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1937 Dátum: 2010.08.26 23:09:44 »
Már nem életveszélyes a Prius  [rohog]
És akkor a villanymopedek is kapnak majd egy kerregőt?!   :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1938 Dátum: 2010.08.28 21:39:30 »
Szia,

Akksicserétől nem kell félni, egyhamar nem lesz rá szükség. Huszonvalahány cellából áll egy akku szett, mendemondákat hallani hogy néhány cellát cserélni kellet a legyártott 1 millió Priusz valamelyikén...
Így van. Még a legkorábbi Prius I-eseknek is csak egy egészen kis hányadánál volt eddig ilyesmire szükség, nagyon úgy tűnik hogy az akksik élettartama meghaladja az autóét.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1939 Dátum: 2010.08.31 09:26:43 »
Toyobaru házilag, azaz Prius pickup
Toyota Prius platóval. :eek:
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1940 Dátum: 2010.08.31 09:56:16 »
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1941 Dátum: 2010.08.31 10:40:58 »
Teszt: Toyota Prius Premium
Átkozottul jó ebben a színben!!!  :clap: :clap: :clap:
Személy szerint nekem ezek a 15-ös felnik gagyik, de értem, hogy az extra takarékos kivitelről van szó, az egyszerűbbek 17 colost kapnak.
És a napkollektoros napfénytető óriási ötlet, minden autóba ilyet!!!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1942 Dátum: 2010.08.31 10:48:58 »
9.2M  :eek:
Azért ez durva..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1943 Dátum: 2010.08.31 10:56:17 »
Ez lehet a magyarázat az árra.
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1944 Dátum: 2010.08.31 11:15:07 »
Persze, ne legyen népautó, de az Auris hsd 6M körüli árához képest a másfeles szorzó azért durvának tűnik. (Persze nyilván nem ugyanaz a felszereltség, de akkor is.)

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1945 Dátum: 2010.08.31 12:54:25 »
9.2M  :eek:
Azért ez durva..
az
de lehet venni 7és félből is..és azon "csudaszíp" 17" felni van :wacko:

15" felnivel, nyáron 5litert fogyasztani egy priussal....háááát ::)

látszik,h:
" De ne gondolják, hogy másképpen használtam a Priust, mint a saját autómat! Azzal sem szoktam nagyokat ökörködni az utakon, ezzel sem tettem. Abban élvezem a kemény futóművet, ebben egy cseppet sem hiányzik."
kemény futómű...jabammeg :yawn:

normális használat mellett télen sem fogyaszt 5litert, nemhogy nyáron. :surrender: azt meg megnézem,h egy 2.0tdi passattal mikor hozna ki ilyen fogyasztást :)

abban viszont igaza van,h bárkinek mutattam, mindenki pozitívan állt az autóhoz. és nem a "bája" miatt.
(egyedül a csomagtérajtó lecsukásakor húzzák fel az emberek a szemöldöküket.)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1946 Dátum: 2010.09.01 07:32:07 »
(egyedül a csomagtérajtó lecsukásakor húzzák fel az emberek a szemöldöküket.)
Mert?


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1947 Dátum: 2010.09.03 21:46:31 »
Ez lehet a magyarázat az árra.

mármint ebben mi?

priusnál ami tuti árnövelő, hogy minőségben az amúgy elég jó auris felett van mint egy avensis light + "100%" japán így megy rá a vám.

jut eszembe ebből az új Toyotaból (amit Toyota Jazz ellenfelének hirdet) is lesz hibrid. http://www.autoexpress.co.uk/news/autoexpressnews/256663/toyota_to_unveil_versos.html

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1948 Dátum: 2010.09.04 09:39:39 »
A Prius részben más anyagokból (pl. a hangszigetelés terén) készül, amelyek drágábbá teszik.
music     

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1949 Dátum: 2010.09.04 10:14:47 »
Ez lehet a magyarázat az árra.
mármint ebben mi?

Idézetet írta: hír
A Prius továbbra is a drága, különleges Toyota hibrid szinonimája lesz.
Tehát szándékosan tartják magasan az árat, hogy ne legyen mindenki számára elérhető.