Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871109 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12855 Dátum: 2015.07.02 20:02:33 »
Én beütöttem az ebay-en a cikkszámát(90467 06202) és semmit sem talált :no:

Nem feltétlenül a cikkszáma alapján találod meg. Sok kínai csak úgy teszi fel, hogy Toyota "patent vagy clip aztán "jónapot". De  az is igaz, hogy így sok tételt át kell bogarásznod. Én is így kerestem már több félét is (és eddig még nem volt olyan amilyet ne sikerült volna megtalálni), a méreteket rendszerint odaírja és 10-es csomagokban igen jó áron sikerült venni jó minőségben fele annyiért mint a márkaszervizben.   :yes:

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12856 Dátum: 2015.07.06 09:37:10 »
Sziasztok!
Valaki tud segíteni a 12842-es kérdésemre?
Idézet
Cserélt már valaki 2003-as Corollában kuplung főhengert? Az érdekelne főként milyen típusút vet, milyen áron és hol. Elegem van már belőle, hogy 2-3 hetenként be kell fújni WD40-nel , hogy ne recsegjen minden kuplungoláskor. Azt tudom hogy az eredeti a Toyotánál 46300Ft.
rittzo

rittzo

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12857 Dátum: 2015.07.06 09:41:03 »
Ilyen patentot csak márkaszervizbe tudok beszerezni?
http://epinio.de/main.php?g2_itemId=4389
Szia!
Én a pattent depónál vettem ehhez hasonlót. Csak az átmérőjét kell tudni. Nekem a szelepfedél műanyag borításhoz kellett.
rittz

Wortex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12858 Dátum: 2015.07.06 15:48:32 »
Sziasztok!
Valaki tud segíteni a 12842-es kérdésemre?
rittzo

Szia. E11-es, vagy már E12-es Corollád van?
E11-hez van amit keresel, nem tudom stimmelhet-e, ha neked E12-be kell.
"hajts lassan és élvezd a tájat, vagy nyomjad neki és épülj bele"

rittzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • 2003 Toyota Corolla 1.4 Sol
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12859 Dátum: 2015.07.06 16:31:02 »
Szia. E11-es, vagy már E12-es Corollád van?
E11-hez van amit keresel, nem tudom stimmelhet-e, ha neked E12-be kell.
Szia!
E12-es az enyém.

andrys

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12860 Dátum: 2015.07.06 21:51:45 »
Sziasztok,
oltári nagy gáz van, a segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 1997-es 1.6-os, Sedan, Japán építésű Corolla 4A-FE motorral, mely a következő hibajelenséget produkálja: 85-90km/h körüli sebességnél gázadásnál, különösen emelkedőn (terhelésnél) elkezd beremegni a kaszni, egészen 110-ig. Ha visszaveszem a gázt, akkor azonnal megszűnik a remegés. Vagyis csak gázadáskor, terhelt állapotban jelentkezik. Lejtőn már sokkal kevésbé. Lényeges, hogy a kaszni remeg be nem pl. a kerék vagy a kormány. Hatszor vittem 3 különböző szervízbe, ahol a következőket cserélték sorrendben:
- Téli-nyári gumicsere + első-hátsó kerekek felcserélése.
- Bal első féltengely külső csuklója + bal első kerékcsapágy
- Bal első komplett féltengely külső-belső csuklóval
- Bal első kerék agy + csapágy csere újra
Mindezek után a jelenség fennáll. Kérdésem, hogy találkoztatok-e már ilyennel?
Próbálok égen-földön bontott, ABS-es jobb oldali féltengelyt találni hozzá de nem sikerül (Késmárk, Japker, Thököly,...)
Ja és gáz azért van mert két hét múlva nyaralni kéne menni vele.
Nagyon megköszönök minden segítséget, ötletet, együtt gondolkodást.
András

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12861 Dátum: 2015.07.06 22:27:13 »
Volt mar olyan, hogy annyira keves volt a feltengely csukloban a zsir, hogy hasonlo tüneteket produkált, erdemes lenne megnézni.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

Zoli34

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12862 Dátum: 2015.07.07 23:36:37 »
Üdvözletem!

Van egy Corolla e11 1.4 vvti autóm.
Két problémám van vele:
-magasabb sebességfokozatokban(3-4-5) kb 2-3ezer fordulat közt erőteljesebb gázadásra csörgő hangot ad a motor 4 ezer felett semmi hang
csak üzemmeleg állapotban csinálja. Próbáltam Shell v-power benzint ugyanúgy csinálta. :no:
-motor hűtőventilátor indokolatlanul bekapcsol, pl tavasszal 15-20fok körül  megállás előtt már jár a ventilátor.
Gondolom a szenzora rossz, mennyibe kerül egy ilyen alkatrész?  Köszönöm

Zoli34

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12863 Dátum: 2015.07.07 23:40:34 »
A előbb kifelejtettem. Olajfogyasztás 2dl/1000km nem volt motorcserén KM:170000

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12864 Dátum: 2015.07.08 09:02:30 »
Üdvözletem!

Van egy Corolla e11 1.4 vvti autóm.
Két problémám van vele:
-magasabb sebességfokozatokban(3-4-5) kb 2-3ezer fordulat közt erőteljesebb gázadásra csörgő hangot ad a motor 4 ezer felett semmi hang
csak üzemmeleg állapotban csinálja. Próbáltam Shell v-power benzint ugyanúgy csinálta. :no:
-motor hűtőventilátor indokolatlanul bekapcsol, pl tavasszal 15-20fok körül  megállás előtt már jár a ventilátor.
Gondolom a szenzora rossz, mennyibe kerül egy ilyen alkatrész?  Köszönöm


Motorcsörgésre; magasabb oktánszámú tüzelőanyag és finomabb gázpedál kezelés segíthet. Esetleg szelephézag ellenőrzés is elférhet.
A hűtőventilátor bekapcsolása, mekkora motor hűtőfolyadék hőmérsékleten következik be indokolatlanul? Mikor mostad le a motorhűtő regisztert legutóbb?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Zoli34

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12865 Dátum: 2015.07.08 12:38:53 »
A ventilátor sokszor úgy kapcsolt be hogy a termosztát ki sem nyitott, mert a hűtő még meleg sem volt, mutató középállásban nem melegszik túl.
Vezettem már pár benzines autót, bárhogy nyomtam a gázt nem csörögtek. pl most hétvégén egy felüljárós emelkedőnél végig csörgött egy gázpedál állásnál. ha nagyon óvatosan gyorsítok akkor talán nem csinálja, de úgy nem tudom felvenni a forgalom ritmusát, előzésnél pedig csak nyomni kéne a pedált.
Üzemmeleg állapot előtt bárhogy gyorsítok semmi hangja nincs

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12866 Dátum: 2015.07.08 18:46:46 »
Sziasztok,
oltári nagy gáz van, a segítségeteket szeretném kérni. Adott egy 1997-es 1.6-os, Sedan, Japán építésű Corolla 4A-FE motorral, mely a következő hibajelenséget produkálja: 85-90km/h körüli sebességnél gázadásnál, különösen emelkedőn (terhelésnél) elkezd beremegni a kaszni, egészen 110-ig. Ha visszaveszem a gázt, akkor azonnal megszűnik a remegés. Vagyis csak gázadáskor, terhelt állapotban jelentkezik. Lejtőn már sokkal kevésbé. Lényeges, hogy a kaszni remeg be nem pl. a kerék vagy a kormány. Hatszor vittem 3 különböző szervízbe, ahol a következőket cserélték sorrendben:
- Téli-nyári gumicsere + első-hátsó kerekek felcserélése.
- Bal első féltengely külső csuklója + bal első kerékcsapágy
- Bal első komplett féltengely külső-belső csuklóval
- Bal első kerék agy + csapágy csere újra
Mindezek után a jelenség fennáll. Kérdésem, hogy találkoztatok-e már ilyennel?
Próbálok égen-földön bontott, ABS-es jobb oldali féltengelyt találni hozzá de nem sikerül (Késmárk, Japker, Thököly,...)
Ja és gáz azért van mert két hét múlva nyaralni kéne menni vele.
Nagyon megköszönök minden segítséget, ötletet, együtt gondolkodást.
András

Motor-váltó bakokat meg kellene nézni...kellene álló helyzetben aknán produkálni, behúzott kézifék és óvatosan kuplungot felengedni...de nem teljesen, hogy mi rezonál...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12867 Dátum: 2015.07.08 18:50:46 »
A ventilátor sokszor úgy kapcsolt be hogy a termosztát ki sem nyitott, mert a hűtő még meleg sem volt, mutató középállásban nem melegszik túl.
Vezettem már pár benzines autót, bárhogy nyomtam a gázt nem csörögtek. pl most hétvégén egy felüljárós emelkedőnél végig csörgött egy gázpedál állásnál. ha nagyon óvatosan gyorsítok akkor talán nem csinálja, de úgy nem tudom felvenni a forgalom ritmusát, előzésnél pedig csak nyomni kéne a pedált.
Üzemmeleg állapot előtt bárhogy gyorsítok semmi hangja nincs

Át kellene nézni az ventilátor bekapcsolás érdekes..
Csörgés: kopogásszenzor pl...de hőmérséklet jeladó helytelen működése is...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

Jr.Hitch

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 139
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12868 Dátum: 2015.07.11 00:38:31 »
Hello!

Hosszú lesz s érdekes :-)

Első szélvédő cserém volt Corolla E12-ben és most olyan nyikorgás van, ha nyomom/nyomkodom a visszapillantót a tetőkárpit és az üveg felől jön ilyen gumis nyiszogó/nyekergő hang amikor jár az autó, ha leállitom és úgy mozgatom akkor semmi.Levettem a tükröt is, de úgyis járó motorral nyekereg, ha a tükör felé nyomom, de ha leállítom NEM?!?!Ez hogy...Lebontottam a két A oszlopról a borítást s elkezdtem a tetőkárpitot is, de nem tudom hogy jön ki a tükör mögötti lámpa, mert lepattintottam a műanyag búrát, de nem találok csavart?!

Valaki segitsen hogy tudom lebontani a tetőkárpitot akár az egészet(Írásban,telefonom,videó...bárhogy), mert már tanácstalan vagyok.

Előre is köszönök mindent!







micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12869 Dátum: 2015.07.11 07:24:50 »
Hello!

Hosszú lesz s érdekes :-)

Első szélvédő cserém volt Corolla E12-ben és most olyan nyikorgás van, ha nyomom/nyomkodom a visszapillantót a tetőkárpit és az üveg felől jön ilyen gumis nyiszogó/nyekergő hang amikor jár az autó, ha leállitom és úgy mozgatom akkor semmi.Levettem a tükröt is, de úgyis járó motorral nyekereg, ha a tükör felé nyomom, de ha leállítom NEM?!?!Ez hogy...Lebontottam a két A oszlopról a borítást s elkezdtem a tetőkárpitot is, de nem tudom hogy jön ki a tükör mögötti lámpa, mert lepattintottam a műanyag búrát, de nem találok csavart?!

Valaki segitsen hogy tudom lebontani a tetőkárpitot akár az egészet(Írásban,telefonom,videó...bárhogy), mert már tanácstalan vagyok.

Előre is köszönök mindent!








Van a típushoz service könyved? Az 76 fejezet segít tovább lépni.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu