Szerző Téma: Alkatrészek, technikai kérdések  (Megtekintve 2871360 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12645 Dátum: 2015.01.18 18:18:42 »
Elviszed a szerelőhöz a kocsit, és a többi az ő dolga, mi ezzel a baj? Ha rosszat kapott, majd lejátssza az alkatrészes céggel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12646 Dátum: 2015.01.18 18:58:35 »
Elviszed a szerelőhöz a kocsit, és a többi az ő dolga, mi ezzel a baj? Ha rosszat kapott, majd lejátssza az alkatrészes céggel.

Nincs is ezzel baj!
 Csak ha te magad akarod kicserélni a féket akkor lehet gáz.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12647 Dátum: 2015.01.20 20:14:23 »
Ha bemész egy autóalkatrész üzletbe alvázszám alapján megmondták volna mire van szükséged...
Annyit az alvázszámról, hogy a márkaszervíz meg nem mondja az alapján milyen fék van a kocsiban, ott bontás után rendelik az alkatrészt. Ez komoly, mert épp az alkatrész raktárnál vártam, amikor vitatkozott egy kuncsaft, hogy miazhogy kétszer kell mennie és szétszedni meg össze meg vissza stb.

Árnyalja a képet, hogy a japán gyártásúak nyilván jól dokumentáltak, de hogy a török / uk gyártásnál mit és honnan szedtek össze, az úgy is van nyilvántartva.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12648 Dátum: 2015.01.20 20:45:24 »
Annyit az alvázszámról, hogy a márkaszervíz meg nem mondja az alapján milyen fék van a kocsiban, ott bontás után rendelik az alkatrészt. Ez komoly, mert épp az alkatrész raktárnál vártam, amikor vitatkozott egy kuncsaft, hogy miazhogy kétszer kell mennie és szétszedni meg össze meg vissza stb.

Árnyalja a képet, hogy a japán gyártásúak nyilván jól dokumentáltak, de hogy a török / uk gyártásnál mit és honnan szedtek össze, az úgy is van nyilvántartva.
Ez egy "kicsit" ciki a Toyotára nézve szerintem... MINDEN gyárában azonos minőségbiztosítási rendszer szerint kellene dolgozniuk... :yes:, ami kiterjed a nyilvántartásra is... :devil:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12649 Dátum: 2015.01.20 21:31:18 »
Azert ez nem varhato el, ha autoiparban dolgozolnal tudnad van dual sorce. Ha adott beszallito kapaja kisebb es kell a masik is illetve igy garantalt a folyamatos ellatas.
Na marmost persze lehet rogziteni alvazszamhoz melyik beszallito melyik verzioju termeke hol van a cmsben stb.
De azert elo,elofodulhatnak olyan tipusok is amik ide keverdnek pl gyorben lattam mar audis ceges verdat ami usa piacos volt :cool2: amit ezzel akarok mondani egyreszt igen eloiras a nyomonkovethetoseg, de a beszallitoig.
Na marmost ha veszel egy feket te mint autogyar abban mar lehet a trw se trw betet rak bele, hanem ferodot.
Es az elvaras csak az h egy szinttel lejebb tudjad mi kimszallitott, tehat lejebb az albeszallitonak kell,megmondania.
Alom lenne, ha csavarra pontosan charge szam szerint megmondanad ki mit mikor hogyan es meghuzasi nyimatek stb meglenne, ez mar hatalmas adatbazis lenne...
Konrád

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12650 Dátum: 2015.01.21 04:36:41 »
Azert ez nem varhato el, ha autoiparban dolgozolnal tudnad van dual sorce. Ha adott beszallito kapaja kisebb es kell a masik is illetve igy garantalt a folyamatos ellatas.
Na marmost persze lehet rogziteni alvazszamhoz melyik beszallito melyik verzioju termeke hol van a cmsben stb.
De azert elo,elofodulhatnak olyan tipusok is amik ide keverdnek pl gyorben lattam mar audis ceges verdat ami usa piacos volt :cool2: amit ezzel akarok mondani egyreszt igen eloiras a nyomonkovethetoseg, de a beszallitoig.
Na marmost ha veszel egy feket te mint autogyar abban mar lehet a trw se trw betet rak bele, hanem ferodot.
Es az elvaras csak az h egy szinttel lejebb tudjad mi kimszallitott, tehat lejebb az albeszallitonak kell,megmondania.
Alom lenne, ha csavarra pontosan charge szam szerint megmondanad ki mit mikor hogyan es meghuzasi nyimatek stb meglenne, ez mar hatalmas adatbazis lenne...
Ékezet?Ugy sokkal olvashatóbb lenne...[emoji15]

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12651 Dátum: 2015.01.21 07:34:46 »
Nekem fel se tűnt az ékezet hiány.  [rohog]

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12652 Dátum: 2015.01.21 18:57:58 »
Nekem fel se tűnt az ékezet hiány.  [rohog]
Na!Igy sokkal jobb!!! [emoji6] [emoji4]

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12653 Dátum: 2015.01.21 18:59:22 »
Nekem fel se tűnt, az hogy ékezet nem h(i)ány.  [rohog]


Én is ezt akartam írni. :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12654 Dátum: 2015.01.25 15:16:45 »
Az olaj dekni mellett szivárog az olaj és jól láttam és olvastam tömítőpaszta van ott és nem tömítés. A kérdésem az volna, hogy ha valaki már csinált ilyet milyen pasztát használt?
Jó minőség kell nem olcsó gagyi, mert nincs kedvem még egyszer szétszedni.
Köszi a választ!

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12655 Dátum: 2015.01.25 15:25:24 »
Az olaj dekni mellett szivárog az olaj és jól láttam és olvastam tömítőpaszta van ott és nem tömítés. A kérdésem az volna, hogy ha valaki már csinált ilyet milyen pasztát használt?
Jó minőség kell nem olcsó gagyi, mert nincs kedvem még egyszer szétszedni.
Köszi a választ!
Én csináltam gyűrűzésnél már. Csak Carinán.
Az em.pdf-ben le is írják szerintem. Tényleg csak paszta van ott.
A legolcsóbb piros SCT pasztát használtam (sajnos, mert eléggé kemény már, már ami kívülről elérhető), de még mindig jó, lassan 3 éve.
Úgy és annyit kell odarakni, ahogy írják. Túl sokat ne rakj, mert belekerülhet az olajba aztán. Előtte zsírmentesre pucoltam féktisztítóval meg ronggyal.

Most már azért inkább más pasztát használnék, pl. Payen, vagy Elring Dirko.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.25 15:28:30 írta szfp »

mesti77

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12656 Dátum: 2015.01.25 20:49:52 »
Én csináltam gyűrűzésnél már. Csak Carinán.
Az em.pdf-ben le is írják szerintem. Tényleg csak paszta van ott.
A legolcsóbb piros SCT pasztát használtam (sajnos, mert eléggé kemény már, már ami kívülről elérhető), de még mindig jó, lassan 3 éve.
Úgy és annyit kell odarakni, ahogy írják. Túl sokat ne rakj, mert belekerülhet az olajba aztán. Előtte zsírmentesre pucoltam féktisztítóval meg ronggyal.

Most már azért inkább más pasztát használnék, pl. Payen, vagy Elring Dirko.
Köszi a választ! Néztem a Bárdinál Elring Dirko HT ami jó lehet, de kb mekkora kiszerelésű kell?
Elég is legyen és feleslegesen ne szórjam rá a pénzt.

szfp

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12657 Dátum: 2015.01.25 21:16:27 »
Szívesen.
Logikus, amit írsz, de sajnos 100%-ra nem tudom már, 2012-ben csináltam.
Volt több tubussal is nekem, de szerintem egy teljes tubus elég rá. (Nem tudom, annak az az olajteknő mekkora.)
A hozzá kapott műanyag csőrrel lehet megfelelő vékonyságban felhordani.
Ahogy írtam, nem kell agyonvágni, a felesleget úgyis kinyomja, és elég vékony réteg marad a felületek között.
A jó helyre kell rakni és nem lesz gond.
Ilyet használtam, ez 85g-os.

Itt egy kép, kb. milyen kellene legyen (1990-es Corolla):


Ha 5mm átmérőjű a csík, és 3m hosszú, akkor kb. 60 ml anyagot jelent. Szerintem egy tubus így bőven elég lesz.
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.25 21:29:12 írta szfp »

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12658 Dátum: 2015.01.27 10:07:38 »
helló

klímakapcsolót keresek http://imagizer.imageshack.com/img901/6675/yYQXiK.jpg e11 es corollába. estleg tud valaki segíteni mivel lehet ezt helyettesíteni?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Alkatrészek, technikai kérdések
« Válasz #12659 Dátum: 2015.01.27 10:15:25 »
egy másik ugyanilyennel...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки